www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod TTjopo » 05 Okt 2011 16:07 pm

Spominany dotycny byva v DK niekde nad nemocnicou neviem teraz ako sa to vola to sidlisko.Este pred tym nez bol takyto podvodnik tak sme sa dali nejako tu na fore do reci s niecim chcel poradit a vyzobral nejake rastlinky odomna.Znami byvaju tiez na tom sidlisku tak som mu to poslal 1krat zadara e druhy krat ked sa mu zdalo stale malo tak zasa po kolegovi som mu poslal taky sakel roznej zmesky rastlin tusim za 5€ v jeho terajsom ceniku by to bolo mozno aj za 100€.Od tej doby sa neozval.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Vlado21 » 05 Okt 2011 16:11 pm

to sidlisko v DK nad nemocnicou sa vola Brezovec.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod TTjopo » 05 Okt 2011 16:23 pm

Dobre hovoris vola sa Brezovec :wink:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Milos Gnida » 06 Okt 2011 10:21 am

objednaval som od toho dotyčneho eleocharis parvula a som spokojny , rastlinky bolo nahusto cca 2x2 cm tak ako pisal a vyška cca 5-6 cm v uspokojivom stave za 4 € . Posielal to na druhy deň od objednania . U mna spokojnosť .
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod dedojozef » 21 Jún 2012 10:38 am

Chcel by som upozorniť na
Matej Kováč,
0904610671, 0910990842,
matej.kovac@liptov-klik.sk,
Liptovský Mikuláš.
Na bazoši má okrem iného aj filter Fluval 205. S predávajúcim mám zlé skúsenosti. Je nespoľahlivý, nezodpovedný a neplatí svoje dlhy.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod dedojozef » 11 Nov 2012 21:20 pm

Keď že som zo Zvolena a je ťažké zohnať Apistogrami, padol mi tento inzerát náramne vhod. Bol som šťastím bez seba. http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=25844
Slušne som poprosil o 3 kúsky. Otázka pól hodiny a asi len 2 km vzdialenosti.

A toto je odpoveď: Z a b u d n i t e ,že ja Vám budem predávať 3 ryby-prečítajte si lepšie inzerát pane.

Ale naivný hlupák som tu ja. Hm, veľa šťastia v podnikaní ...pane... (Ondrej Pleva zo Zvolena).
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod hofi » 11 Nov 2012 21:28 pm

Veď choď do akvaristiky a tam si kúp.V inzercii ma uvedené jasne aký počet musíš kúpiť v prípade záujmu.

Odoslané z HTC Desire S cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod dedojozef » 11 Nov 2012 21:34 pm

Aha, zabudol som, že sú balené po 100. V akvaristike agassizii nie sú.
V posledných dňoch som sa registroval na viacerých fórach. Napr. na cichlidportal.sk je možné prispievať do burzy až po 50-tich príspevkoch do fóra. Má to niečo do seba.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod hofi » 11 Nov 2012 21:45 pm

On predsa nebude suplovať neschopných obchodníkoch v predajniach.Ako chovateľ uprednostní predaj min.100ks.Inzerát je určený zrejme pre výkupcoch.

Odoslané z HTC Desire S cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod dedojozef » 11 Nov 2012 21:54 pm

Ako akvarista vzdialený na 10 min cesty by nemal mať problém predať, poradiť, alebo byť trošku ústretovejší.
Ale ako len sprostredlovateľ mi môže skočiť na hrb. A tak bude aj vyzerať moja reklama na jeho meno.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod prasan » 11 Nov 2012 23:07 pm

Tak tak dedojozef nedaj sa.Podľa reakcie, je to aj podľa mňa blb.A musím poznamenať,že ten počet min.100ks tam dopísal až dodatočne.Videl som ten inzerát keď ho tu dal.Asi si dedo nebol sám čo chcel len pár ks.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod kudrik » 11 Nov 2012 23:40 pm

dedojozef napísal:Aha, zabudol som, že sú balené po 100. V akvaristike agassizii nie sú.
V posledných dňoch som sa registroval na viacerých fórach. Napr. na cichlidportal.sk je možné prispievať do burzy až po 50-tich príspevkoch do fóra. Má to niečo do seba.


Mávam ich dosť často, len to by si ku mne musel sem tam aj zablúdiť. :D
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod hofi » 12 Nov 2012 09:37 am

dedojozef napísal:Ako akvarista vzdialený na 10 min cesty by nemal mať problém predať, poradiť, alebo byť trošku ústretovejší.
Ale ako len sprostredlovateľ mi môže skočiť na hrb. A tak bude aj vyzerať moja reklama na jeho meno.

On ako chovateľ,ktorý ktorý má obmedzené priestory v byte,musí predať čím najskôr najväčší počet rýb.Neobhajujem ho,ale plne chápem.Tiež by sa mi nepáčilo,aby mi vyzváňali pri dverách...Dobrý deň,chceli by sme si kúpiť tri rybičky,lebo v akvaristike ich nemajú. :P
Niekedy sa človek zľutuje,ale do nekonečna to tak nejde.Kto chova a predáva ryby mi dá za pravdu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Giftzahn » 12 Nov 2012 09:43 am

@hofi: jj, to je pochopitelne ..ale na druhej strane pokial ten chov dosiaahne "istu velkost" ...je nacase presuvat chovnu z bytu do vhodnejsich priestorov ... a potom aj vyzvananie pri dverach skonci ... :wink;
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod vikino » 12 Nov 2012 10:49 am

Vsetko je to o ludoch... zlata stredna cesta aj v tomto pripade najlepsia. Poznam toho chovatela a posedel som si raz u neho v chovni pri kave. Rad pokeca o rybach a rad poradi. Ist si k nemu ale po tri kusky je fakt nevhodne. Mohol si teda aspon navrhnut, ze si kupis viac kuskov... jednoducho mi tu chyba ustretovost z oboch stran.
Ja kludne predam aj jedneho tercovca clovekovi, co si pon pride az z Bratislavy aj ked mu samozrejme poviem, ze je to blbost a ze discus nie je papagaj ako som sa na tomto fore nedavno dozvedel :-)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod prasan » 12 Nov 2012 18:37 pm

Asi tak Vikino.Ja osobne nemám problém poslať i jedného račieho drobca.Ak kupujúcemu nie je za veľa zaplatiť si poštovné(i keď to zrovna nie je ekonomické).
Ak je u kupujúceho takáto ochota,často už pri jednom balení(ktoré ma koniec koncov nikdy neotravovalo) pošlem aj ráčiky grátis naviac.V spomenutom prípade asi chovateľ zrovna nemal naj náladu. ;O)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod hofi » 13 Nov 2012 08:11 am

prasan-predávať raky je úplne iná kategória ako ryby.Určite ich nepredávaš stovky.Taká predajňa ich zoberie nanajvýš 10 ks.Výkupca snáď do stovky.
O rybách sa to povedať nemôže a ani nedá.
Naivita a urazená ješitnosť užívateľa dedojozef nasvedčuje,že sa tejto problematike vôbec nerozumie.Na jeho mieste by som vážil slová na adresu ľudí,ktorých osobne nepozná.Na škodu veci je,že O.P. zo Zvolena mu odpovedal unáhlene.Buď nemal reagovať vôbec,alebo mu mal vysvetliť,že nie je akvaristika,ale predajca pre veľkoodberateľov.
To je všetko čo som chcel k tomu povedať.Viac sa v tejto záležitosti vyjadrovať nebudem
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Nov 2012 10:31 am

dedojozef napísal:Keď že som zo Zvolena a je ťažké zohnať Apistogrami, padol mi tento inzerát náramne vhod. Bol som šťastím bez seba. http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=25844
Slušne som poprosil o 3 kúsky. Otázka pól hodiny a asi len 2 km vzdialenosti.

A toto je odpoveď: Z a b u d n i t e ,že ja Vám budem predávať 3 ryby-prečítajte si lepšie inzerát pane.

Ale naivný hlupák som tu ja. Hm, veľa šťastia v podnikaní ...pane... (Ondrej Pleva zo Zvolena).



Ondra poznám osobne. Má nádherné ryby, ktoré predávam u mna v obchode. Mám ramirezky, agasizky, honsloi2.
Keby som mal chovňu, zachoval by som sa asi podobne. Pre tri ryby zabiť kopec času....

Poznám chovateľov, ktorí nedávajú ryby ani do predajní. Niet času na sáčkovanie po 10 - 20 kusov. Sú to ľudia, čo majú na 50000 neoniek resp. iných druhov. Títo sa pohybujú niekde inde a zásobujú vývozcov na tisíce.

Takže Dedojozef. Nehnevaj sa na mňa, ale je to realita. Aj na internete uprednostňujem väčšie objednávky. A ak nie je nejaká súčiastka tak si veru musí zákazník počkať pokiaľ sa naplní auto s dovozom. Toto je bežná prax.

Takže ak chceš, dotyčné ryby mám v obchode a ak budeš mať cestu kludne sa zastav.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod Giftzahn » 13 Nov 2012 13:07 pm

njn, pozeral som si inzerat ..skutocne tam stoji 100ks balenie ... ale na druhej strane mohlo tam byt aj napisane ze sa jedna o velkochov pre akvaristiky, vyvozcov ako pise Riso ...aj ked predpokladam ze burza akva.sk je primarne urcena pre "malopredaj" ... cize pokial inzerujem tu tak musim ratat aj s dopytmi typu 3-5 ks ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod bajobb » 13 Nov 2012 13:34 pm

no ja to az tak jednoznacne nevidim,
počet 100 ks a viac moze znamenat aj to ze ich ma priblizne v tom pocte, nie ze minimalny odber je počet 100 ks a viac.

ale ako bolo pisane vyssie, neviem ci burza.akva.sk je navstevovana v hojnom pocte predajcami
bajobb
 
Príspevky: 54
Založený: 03 Máj 2012 16:39 pm

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod prasan » 13 Nov 2012 19:39 pm

@hofi: Máš pravdu.
@Richard Tokušev: Tiež máš pravdu.Ak by si dedo však bol ochotný pre tie ryby prísť,tak hádam 10min,nie je až tak veľa.
@Giftzahn: Súhlas,burza tu je si myslím práve pre to.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod dedojozef » 13 Nov 2012 20:43 pm

Priznávam, je to moja chyba. Zle som odhadol predajcu. Myslel som si, že na akva.sk resp. burza.akva.sk ponúkajú svoj tovar akvaristi. A aj podľa užívateľa hofi som naivný, lebo som si myslel, že pán podnikateľ je akvarista.
Hofi, bola to arogantná odpoveď slovenského podnikateľa. Je veľa iných možných odpovedí, ktoré by som určite pochopil.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod prasan » 13 Nov 2012 21:59 pm

Nie je to tvoja chyba.Reakciu predajcu dokážem pochopiť,ale z osobného pohľadu to bola dosť arogantná odpoveď.Podľa mňa to niečo o chovateľovi prezrádza.Osobne by som tohto predajcu(ak by odpovedal takto mne) už v živote nekontaktoval,nič od neho nekúpil a už vôbec by som ho nikomu nedoporučil.I keby to bol sám Amano.Je fakt milión odpovedí ako sa dá takáto vec povedať normálnejšie.A nie,že: Čo ti ja budem predávať,však točím iné prachy.Rovno by som mu povedal,tak si tie ryby....

Úplne inak by znela odpoveď: ,,Prepáčte,ale inzerát som ponúkol pre veľkoobchod.Chovateľom po pár kusoch nepredávam,ale ak ste ochotný si pre ne prísť tak Vám zopár odlovím.,,
Toto sa určite nie len lepšie počúva,ale sa na takúto odpoveď určite lepšie dá reagovať.A minimálne to neznie arogantne.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: www.burza.akva.sk - zlé skúsenosti s predávajúcimi

Odoslaťod prasan » 13 Nov 2012 22:22 pm

Alebo sa nad to povznes a kúp u Richarda i keď od tohto chovateľa.Ak sú ryby zdravé.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.