Riasa, parazit? Co je to?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod astorius » 14 Nov 2012 23:14 pm

Vie niekto poradit co sa mi zacalo tvorit v novom 30l nano akvariu? Komplet akvarium je v osmozovej vode, pouzil som aj nejake startovacie bakterie plus PlantaMin od TETRY. Co je to? parazit ci riasa? Vyzeraju ako nejake male chumace. Tvoria sa na listoch rastlin a na stenach akva. Po 3dnoch vymene vody sa to zacalo tvorit. Uz aj koren som vyhodil vsetko vycistil a stale sa to tvori. Zatial ani velmi nesvietim. Ryba ani jedna a filter sa ide potrhat..... :-D
Prílohy
IMG_0534.JPG
IMG_0533.JPG
IMG_0530.JPG
astorius
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Nov 2012 22:51 pm

Reklama

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod Milan666 » 14 Nov 2012 23:43 pm

Oceňujem, že nemáš ešte rybky a zabehávaš. Tvoj problém je normálny a prebieha zábeh. Meniť 1/3 vody častejšie aj filter a drevo daj v pohode naspäť, kým tam nie sú rybky, nech tiež prejde procesom. Baktérie a podobné spóry sú teda v poriadku
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod sudd9 » 14 Nov 2012 23:48 pm

no rastliny svetlo potrebuju
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod Vlado21 » 15 Nov 2012 08:25 am

vyzera to na zivocicha tzv. "machovku" Plumatella repens
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod Ajven » 15 Nov 2012 08:50 am

Zly pristup, nejdes operovat, ze by malo byt vsetko sterilne. Budes mat v dne cervikov, na sklach riasy, slimaky, plesen na koreni. To je vsetko v poriadku. Neustale pucovanie brani akvariu v rozlete. Cista osmoticka voda tiez nie je to prave, treba mixovat s vodovodnou.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod Milan666 » 15 Nov 2012 17:41 pm

Ajven napísal:Zly pristup, nejdes operovat, ze by malo byt vsetko sterilne. Budes mat v dne cervikov, na sklach riasy, slimaky, plesen na koreni. To je vsetko v poriadku. Neustale pucovanie brani akvariu v rozlete. Cista osmoticka voda tiez nie je to prave, treba mixovat s vodovodnou.

No presne tak som to myslel
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod astorius » 15 Nov 2012 23:00 pm

Viem ze to neni operacia ale, osmozova voda je predsa o niecom inom ako chlorova voda z vodovodu (CI NIEEEEE?) Osmoza neni destilovana voda. Obsahuje vsetky potrebne minerali pre cloveka.
Prave preto boli pouzite aj bakterie aby akve co najrychlejsie sa vytvoril "aky-taky" biotop. A rastliny, aby vyrovnali vsetko resp. idealne podmienky pre ryby ci neeeeee?
Zarazil ma taky problem 11r. som mal 200l malawi akvarko bez rastlin. A teraz si neviem poradit s 30l nano.
BTW vyzera to na zivocicha???? Ako som ho tam mohol dostat? Rastliny su z Hornbachu myslim ze tam maju super idealne podmienky. Ci nieeeee?
Nepomohlo by kusok Easy Life Carba? Hmmm?
astorius
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Nov 2012 22:51 pm

Re: Riasa, parazit? Co je to?

Odoslaťod sappa » 16 Nov 2012 08:17 am

osmoticka a osmoticka voda je rozdiel bud mas cistu reverznu vodu teda99% h2o alebo mas doma osmozu do kuchyne ktora robi pitnu vodu a ta uz taka cista nieje lebo su tam pridavane mineraly (osobne by som nepil ani jednu :-) )

male akvarium je narocnejsie a ovela narocnejsie ako velke akvarium, a po zalozeni sa tammoze vyskytnut vela druhov rias
zalezi ake narocne rastlinky mas, kolko rastliniek mas, ake mas svetlo, ako "ciste " mas akvarium, aky filter........
ak si zalozil akvarium je tam treba pravidelna vymena vody cca 50% raz za 3dni aspon prve dva tyzdne a postupne to natiahnut na cca tyzden.
hovoris ze svietis malo cojeto malo?
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.