Moje zdedené 54L akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod fero bialy » 20 Nov 2012 21:42 pm

Zdravím,

"zdedil" som akva ktoré je pomerne dosť prerybnené. 54L

Pomaly sa chystám dostať ho do prijateľného stavu.
V prvom rade sa potrebujem zbaviť hučiaceho motorčeka. Chcel by som ho vymeniť za Fan2, vyhodiť koš a primontovať http://www.bazos.sk/img/2/741/19626741.jpg ako som videl v návode pre biologickú filtráciu. Pár dni čerpadielko nechám bežať v akva tak ako je nech sa naočkuje. Alebo bude stačiť FAN1? Cenový rozdiel je pár €.

Pár vecí som ale nevedel nájsť tuto na fóre.
1. Čo je bublifuk?
2. Prúd vody ktorý strháva vzduchu a vytvára bublinky je potrebné smerovať pod hladinu pre prekysličenie vody?
3. Akva budem mať menšou stranou pri stene, chcem tam dať techniku a nechať to zarásť rastlinkamy. Je to možné?
4. Pre začiatok chcem zakúpiť túto kryptokoryn, môže byť?


Ak som sa niekde zle vyjadril, opravte ma prosím.
fero bialy
 
Príspevky: 7
Založený: 18 Nov 2012 22:56 pm

Reklama

Re: Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod astro » 20 Nov 2012 21:49 pm

fero bialy napísal:Pár vecí som ale nevedel nájsť tuto na fóre.
1. Čo je bublifuk?
2. Prúd vody ktorý strháva vzduchu a vytvára bublinky je potrebné smerovať pod hladinu pre prekysličenie vody?
3. Akva budem mať menšou stranou pri stene, chcem tam dať techniku a nechať to zarásť rastlinkamy. Je to možné?
4. Pre začiatok chcem zakúpiť túto kryptokoryn, môže byť?


ad 1. vnútorný filter v ktorom je voda hnaná vzduchom zo vzduchovacieho motorčeka; aj to na čo si dal link je bublifuk
ad 2. skús na úroveň hladiny, aby hladina pretínala výtok v strede
ad 3. je
ad 4. akúkoľvek rastlinku, a nielen jednu, určite viac
Prílohy
bublifuk.jpg
bublifuk
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod Milan666 » 20 Nov 2012 22:04 pm

Nekupuj ten ukazaný bublifuk, to ti zase len bude vzduchovací motorček vrčať a hučať.
Choď do čerpacej hlavy: http://www..akvariumonline.sk/764-atman-akvarium
a molitanu, či bioakvacitu a na začiatok lepšie nič neexistuje: http://www..akvariumonline.sk/akvarium-b ... stika.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod fero bialy » 20 Nov 2012 22:25 pm

Asi radšej ataman 202 (cena). Walcott spomínal že mu dostačuje na 110L. Aké zrno bioakvacitu a veľkosť použiť?
fero bialy
 
Príspevky: 7
Založený: 18 Nov 2012 22:56 pm

Re: Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod Milan666 » 20 Nov 2012 22:44 pm

Zlatá stredná cesta
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje zdedené 54L akva

Odoslaťod martin_s » 21 Nov 2012 01:04 am

fero bialy napísal:Pár vecí som ale nevedel nájsť tuto na fóre.
1. Čo je bublifuk?
2. Prúd vody ktorý strháva vzduchu a vytvára bublinky je potrebné smerovať pod hladinu pre prekysličenie vody?
3. Akva budem mať menšou stranou pri stene, chcem tam dať techniku a nechať to zarásť rastlinkamy. Je to možné?
4. Pre začiatok chcem zakúpiť túto kryptokoryn, môže byť?

To snad nemyslis vazne ze si nevedel najst odpovede na tieto otazky tu vo fore... Alebo len skusas ci moderatori nieco robia?
fero bialy v teme co je to za rybu napísal:... (ak mám pravdu povedať, je to tu dosť rozsekané, neviem čo robia moderátori...)


Odporucam pouzit search.php Ak sa bude dalej tema poberat smerom k zmesi duplicit (t.j. veciam ktore su vo fore davno preberane), comu nasvedcuju aj tebou polozene otazky, tak bude uzamknuta a presunuta do kosa...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.