Stavba akvária - lepenie



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod prasan » 21 Nov 2012 00:11 am

Ak sa dobre o korytnačku staráš dokáže ročne vyrásť aj o niekoľko cm.(hlavne ak dávaš poriadnu pestrú stravu)Choval som nejednu a s Milanom musím súhlasiť.
7L pre vodnú korytnačku je žalostne málo.Rastú rýchlo a tak tvoj koment o minimálnom raste svedčí len a len o tom,že si jej neponúkol to čo potrebovala.Do 7L ani nevtrepeš žiaden poriadny filter,ktorý by si tam mal mať.
Toľko litrov nie je pre živého tvora,ale na zaváraniny.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 17:00 pm

tak asi tolko ti k tomu poviem ze tato korytnacka co budem mat tak ma max 5cm , po dalsie dnes ked som robil akvarko tak som si to preratal a bude to okolo 10L ale je to tak skombinovane ze ma akvarko s hlbokou vodou cize asi cca 20cm hlbka a potom ma k tomu pripojene druhe v ktorom je vyska vody asi tak 7cm max , cize priestoru bude mat dost , a samozrejme ze ked budem vidiet ze ma malo priestoru tak jej spravim druhe , a filter tam ani nebude pretoze sa jej voda bude menit pravidelne 2-3 krat do tyzdna , a rast korytnacky zavisi aj od teploty vody a tie moje predchadzajuce nemali velmi teplu vodu , ale tato bude mat okolo 25 stupnov lebo mam ohrievac do akvarka , takze asi tak , a aj tak som sa pytal na nieco uplne ine riesite tu nepodstatne veci
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 21 Nov 2012 18:54 pm

Nevymýšľaj si hlúposti a neoblbuj,hovor to koňovi má veľkú hlavu. Nože hoď celý názov názov tej korytnačky a aj jej latinský názov.
Ak toto nevieš a nenapíšeš, tak len dokážeš, že o nej nič nevieš a tobôž už o jej životných potrebách, takže mudrovanie a poznanie o tom čo jej stačí a čo nie, či má mať filter alebo nie si nechaj na vyprávanie deťom na pieskovisku.
Korytnačka v akváriu bez poriadného filtra je akoby žila vo vlastných zvratkoch a výkaloch a ty jej raz za tri dni spláchneš??????!!!!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 19:02 pm

ty nevies citat s porozumenim tak ti nemam co k tomu pisat , asi tak , a neviem ako ty ale ja som pri korytnacke este nevidel ziadne take upozornenie ze MUSI MAT FILTER takze tolko.
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod bohus301 » 21 Nov 2012 19:02 pm

bude plastova----- tak to vyhovuje ,,,, ohrievanie svetlom by tiež neodmietla sa rada opaluje a tie moje za 3/4 roka žrali mačacie granule a mali len 5 cm ked som ich kupil
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 19:06 pm

to ohrievanie svetlom je samozrejmost to bude mat a po case aj UV lampu
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 21 Nov 2012 19:54 pm

Ešte, že si mu napovedal bohus301
Ja som tiež nevidel pri šteňati upozornenie, že MUSI ZRAT
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 20:20 pm

akoze sorry milan , ale vyssie som pisal ze budem mat korytnacku a kedze ju budem mat tak neviem aky ma nazov akurat viem ze je vodna , zajtra maju dostat v aquarexe a samozrejme ze si zistim nazov aby som sa o nu vedel co najlepsie postarat , a zas laskavo prestan zo mna robit debila! precital som uz nie jedno forum o korytnackach a v kazdom bolo pisane ze potrebuje lampu na vyhrievanie a vsetko o strave a teplote vody takze teraz neviem o co ti ide, a aj o filtri tam bolo pisane , ale bol tam aj taky dodatok ze "ak ho nebudete mat budete musiet castejsie menit vodu" a s tym pocitam kedze neviem ako sa bude spinit tak som dal odhadom ze 2-3 krat do tyzdna , a neboj sa kupim jej aj vitaminy
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod bohus301 » 21 Nov 2012 20:28 pm

nevies aku ides kupit a uz mas pre nu nachystany ideal??? to ako ked kupis 30cm budu pre psa a kupis labradora 15cm..
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 20:31 pm

ach jaj logicky ked mi ten predavac povedal ze dostane male korytnacky tak asi nedostane 20cm "obludy"
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod bohus301 » 21 Nov 2012 20:33 pm

to budes kupovat akva kazdy druhy mesiac alebo budu mat dietu aby nerastli,
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 20:37 pm

preco by som kupoval , boze tak ked narastie spravim jej vacsie a hotovo , nechapem co to tolko riesite
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 21 Nov 2012 21:37 pm

janci, prejdi radšej na laboratórne zvieratá, tým aspoň na chvíľu zachrániš život. Predávač ti zabudol povedať, že to rastie, keď sa krmí samozrejme. Nakoniec keď ti predávač nakáže skočiť do studne, tak? On chce predať a zarobiť, jemu je jedno, čo bude s ňou
U nás majú taký ružový bazénik s ostrovčekom na ktorom je umelá, taká akože palmička a má to 15x15 cm a je to pre korytnačky a predávajú to, nemyslím, že je to o.k., ty čo myslíš?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 21:44 pm

dobre nejdem to tu ja riesit , ani to nema vyznam , lebo som chcel vediet ci vlastne skodi ten silikon alebo nie, a riesime tu moje chovanie korytnacky ktoru este ani nemam , a do ktoreho nikoho nic nie je, takze asi tak , a jasne ze 15x15 cm je malo lenze ja take male akvarko nemam takze neviem este ako vam to mam vysvetlit , ja sa tiez nestaram do tvojho chovu rybiciek tak asi tak , ked uvidim ze jej to akvarko bude male uz zajtra tak jej spravim nove vacsie a hotovo
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 21 Nov 2012 22:21 pm

Dohodnime sa takto: Bielý silikón je do kúpeľne, nieje vhodný na lepenie akvária, rozletí sa ti, kúp si filter a pohľadaj vhodnejšie akvárium, minimálne 50 litrové a pohľadaj si tu www.bazos.sk a máš to bez otázok a hlavne bez nie dosť bezpečnej roboty
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 22:49 pm

konecne odpoved ktoru som tak dlho cakal , ale z hladiska neskodnosti korytnacke je v pohode nie ? akurat ze nevydrzi taky tlak nie ? vdaka
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Mariok » 21 Nov 2012 23:21 pm

janci_vw napísal:zdravim vas , som tu novy a chcem sa vas spytat , lepim akvarium pre korytnacku a kupil som silikon znacky makroflex a bolo tam pisane ze na sklo a akvaria ale je biely , je to problem ? myslim okrem vzhladu, a ci je dobry tiez a ci neuskodi nejak korytnacke , a este sa chcem spytat ze ci ju tam mozem dat hned po zatvrdnuti toho silikonu , alebo mam najprv prevarenou vodou umyt akvarko ? diki


Keď chceš ísť svojou cestou, musíš znášať aj zodvednosť za prípadné riziko neúspechu. Den Braven ti "nevoňal", tak si pozri aspoň Technický list k Makroflexu http://www.makroflex.sk/produkty/makroflex-ga103/.
Pri malom akva riešiť, či je biely, čierny, transparent nemá význam.
(Osobne mám bielym Cenusilom lepené akvárko 90x20x20cm a drží v pohode dobre vyše 20 rokov.)
Vyzerá to byť "klasický silikón", keď výrobca uvádza, že JE na lepenie akvárii, tak mu ver. Nedal by si to do technického listu. Radšej sa sústreď na techniku lepenia. Základ je kvalitné odmastenie lepených plôch, a podľa mojich skúseností nie je také samozrejmé "nezapatlať" si už očistené plochy svojimi packami pri lepení. Každá sebemenšia mastnota spôsobí nedokonalý spoj, ktorý po rôznom čase začne presakovať.
Po lepení a zatvrdnutí/resp. vyzretí silikónu stačí spoje neutralizovať octom, akvárium umyť čistou vlažnou vodou a môžeš začať tvoriť akva.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 21 Nov 2012 23:32 pm

Mariok diki moc, toto je ta odpoved na ktoru som tak dlho cakal a konecne som sa jej dockal , diki moc , a ano odmastil som vsetko dobre , teda dufam , snazil som sa uz nic nezapackat po odmasteni a tak , takze diki moc za odpoved
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod prasan » 22 Nov 2012 00:29 am

Ok lepenie sa ako tak poriešilo,tak sa vrátim opäť ku korytnačke.Korytnačky špinia a to riadne.Predávajú sa malé,pretože veľké sú drahé a už by to nik nekúpil.Maličké sú samozrejme zlatučké a preto sa predávajú.Z 5cm môžeš mať za rok 10cm a to jej už ani plánovaná hĺbka či plocha nebude stačiť.Predpokladám,že to bude písmenková-ozdobná(tieto sa predávajú u nás najčastejšie)
Trachemys scripta scripta,Trachemys scripta elegans.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 22 Nov 2012 17:46 pm

Ja už ju vidím v potoku alebo jazere vo voľnej prírode, tak to na Slovensku s korytnačkami dopadne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 22 Nov 2012 20:43 pm

dobre teraz mam otazku ohladom akva lebo moj zmenseny model zlyhal takze sa zatial nepustam do realizacie. tak sa vas pytam ze ako mam spravit aby som mal akvarium s dvomi vyskami hladiny , chcel by som to mat tak ze by som mal jedno akvarium s hlbokou vodou a k tomu by som pripojil s plytkou , a v mieste spojenia tychto dvoch akvarii by bol otvor kadial by korytnacka preplavala do mensieho akva , na modely mi to nefungovalo nejakt takze prijimam navrhy popripade obrazky , diki
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 22 Nov 2012 21:00 pm

No ja mám pocit, že nevieš do čoho sa púšťaš. Teraz už nelepím akvária, lebo sa to už naozaj neoplatí, akvárium dnes kúpiš za šupku, no keď som lepil, tak už mesiac pred lepením som mal náčrt a hlavne dobre premyslenú techniku práce. Kúp si maltovník, je to plastové a dá sa s tým lepšie pracovať, no mne sa zdá, že vôbec nevieš čo chceš. Mrháš časom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod janci_vw » 22 Nov 2012 21:04 pm

velmi dobre viem co chcem , len neviem ako to mam zrealizovat aby to fungovalo
janci_vw
 
Príspevky: 113
Založený: 20 Nov 2012 21:22 pm

Re: Stavba akvária - lepenie

Odoslaťod Milan666 » 22 Nov 2012 21:21 pm

Asi ti poviem ešte posledný krát, pozri sa sem tento filter som mal pri rakoch a filtroval celkom slušne
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/202155 ... -FZN-3.php
Tu máš akvárium zadarmo, alebo si tam zožeň väčšie
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/202148 ... oplnky.php
A už daj pokoj
Tu máš tiež akvária zadarmo, tak čo špekuluješ
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/202076 ... litrov.php
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.