Moje akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 19:13 pm

Skús si pohľadať názov podľa toho
http://rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
alebo tu:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... er/all.php
A ak radu nenájdeš, popýtaj sa poradím.
Vidím, že si z môjho okolia, tak sa hádam aj niekedy stretneme. Chodí ku mne istá slečna z Krompách, musím prísť na jej meno a dám ti vedieť. Niekedy ti aj rastliny pošlem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Moje akva

Odoslaťod M.i.s.o » 01 Nov 2012 19:18 pm

niektore rastliny strihat mozes niektore nie, vyber take aby ti z akva nevyrastli http://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ , na rastliny potrebujes hlavne vhodne dno, vyska v prieme 6cm vzadu viac vpredu menej pozri kremicity strk zrnitost 1-3mm, alebo liapor, Manado... na spodok by sa hodil niaky vyzivovy substrat JBL AquaBasis, dennerle deponitmix ... , mozes dat niaky koren alebo kamene to je na tebe, rastliny pozri nieco z toho co ti napisal Milan plus zober niaku Egeriu aspon na zaciatok. Zlepsi filtraciu, najlepsi je externy filter, ale dobre a lacne riesenie je cerpacia hlava + biomolitanova kocka
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk/atman-akvarium/5583-atman-at-200-filter.html
http://www..akvariumonline.sk/akvarium-biofiltren/1989-akvaristika.html


precitaj si tie stranky co som ti dal, usetris tym druhym ludom na fore hromadu casu a na to co ti nebude jasne sa spytaj ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 19:29 pm

Milan666 napísal:Skús si pohľadať názov podľa toho
http://rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
alebo tu:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... er/all.php
A ak radu nenájdeš, popýtaj sa poradím.
Vidím, že si z môjho okolia, tak sa hádam aj niekedy stretneme. Chodí ku mne istá slečna z Krompách, musím prísť na jej meno a dám ti vedieť. Niekedy ti aj rastliny pošlem


Dobre tak vdaka za ochotu a radu, prejdem si tie clanky. Hadam niekedy by sme sa mohli stretnut cestu do SNV mam casto.
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 19:32 pm

M.i.s.o napísal:niektore rastliny strihat mozes niektore nie, vyber take aby ti z akva nevyrastli http://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ , na rastliny potrebujes hlavne vhodne dno, vyska v prieme 6cm vzadu viac vpredu menej pozri kremicity strk zrnitost 1-3mm, alebo liapor, Manado... na spodok by sa hodil niaky vyzivovy substrat JBL AquaBasis, dennerle deponitmix ... , mozes dat niaky koren alebo kamene to je na tebe, rastliny pozri nieco z toho co ti napisal Milan plus zober niaku Egeriu aspon na zaciatok. Zlepsi filtraciu, najlepsi je externy filter, ale dobre a lacne riesenie je cerpacia hlava + biomolitanova kocka
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk/atman-akvarium/5583-atman-at-200-filter.html
http://www..akvariumonline.sk/akvarium-biofiltren/1989-akvaristika.html


precitaj si tie stranky co som ti dal, usetris tym druhym ludom na fore hromadu casu a na to co ti nebude jasne sa spytaj ;)


Este taka otazocka externy filter, potrebujem nato nejaku skrinku alebo sa to da kupit ako komplet a ta biomolitanova kocka je lepsia ako klasicke vnutorne filtre? dik za vsetko
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Snoopy » 01 Nov 2012 20:13 pm

Externý filter kúpiš ako jeden celok, čiže napojíš hadice, rampy, prípadne lily pipes a ideš. Tú biomolitanovú kocku máš prakticky v každom vnútornom filtri. Rozdiel, resp výhoda ext filtra (podla môjho názoru) je, že ho máš pekne mimo akva a nezaberá ti v ňom miesto. Myslím že aj čo sa údržby týka, je to prijatelnejšie.. Ja moj externý filter napr otváram a čistím raz za mesiac, za dva, čo by bolo pri vnútornom asi málo. ak sa mýlim, opravte ma. :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 01 Nov 2012 21:18 pm

externý -vonkajší filter napr.
http://www.youtube.com/watch?v=NNh8zd3z ... re=related
vnútorný
http://www.youtube.com/watch?v=O140L9HqGHk
Kľudne môžeš dôjsť, ohlas sa cez ss
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 01 Nov 2012 21:52 pm

Tak ten vonkajsi vyzera ozaj super a ovela sikovnejsie no pozeram ze v akvashopoch o tom vela nenahovoria. No dakujem za napady. pekny vecer
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Luker13 » 02 Nov 2012 12:08 pm

Snoopy napísal:Externý filter kúpiš ako jeden celok, čiže napojíš hadice, rampy, prípadne lily pipes a ideš. Tú biomolitanovú kocku máš prakticky v každom vnútornom filtri. Rozdiel, resp výhoda ext filtra (podla môjho názoru) je, že ho máš pekne mimo akva a nezaberá ti v ňom miesto. Myslím že aj čo sa údržby týka, je to prijatelnejšie.. Ja moj externý filter napr otváram a čistím raz za mesiac, za dva, čo by bolo pri vnútornom asi málo. ak sa mýlim, opravte ma. :)


je jedno ci je externy alebo vnutorny.... pokial mas nedostatocnu filtraciu, tak cistis casto aj jeden aj druhy. osobne si myslim, ze je lepsi externy, pretoze ako si spomenul nezabera miesto, lepsia manipulacia a lepsi vykon
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moje akva

Odoslaťod Luker13 » 02 Nov 2012 12:10 pm

Snoopy napísal:Externý filter kúpiš ako jeden celok, čiže napojíš hadice, rampy, prípadne lily pipes a ideš. Tú biomolitanovú kocku máš prakticky v každom vnútornom filtri. Rozdiel, resp výhoda ext filtra (podla môjho názoru) je, že ho máš pekne mimo akva a nezaberá ti v ňom miesto. Myslím že aj čo sa údržby týka, je to prijatelnejšie.. Ja moj externý filter napr otváram a čistím raz za mesiac, za dva, čo by bolo pri vnútornom asi málo. ak sa mýlim, opravte ma. :)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 02 Nov 2012 19:37 pm

Ahojte všetci akvamaniaci. TAk dnes som mal možnost dostat sa do lesa a nazbierat nejake tie listy a kamene, bol by som vdacny ak by ste zhodnotili popripade upozornili ci je to ok, alebo co by bolo dobre zmenit vdaka.
oprava 2.JPG
oprava 1.JPG
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod doors010 » 02 Nov 2012 20:30 pm

je to lepsie ...aj ked ja by som vyhodil to bolševické pozadie a dal tam cierne...dalej rastliny treba sadit vzrastom od najmensich do predu a postupne najvacsie vzrastovo dozadu....treba ti tam viac rychlorastucich rastlin napr. limnophila a pod...popozeraj po nete...ten piesok nieje moc vhodny pre rybky tak aj pre rastliny ale co uz da sa na to zvyknut...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje akva

Odoslaťod dedojozef » 02 Nov 2012 21:07 pm

doors010 napísal:to bolševické pozadie

:lol:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Moje akva

Odoslaťod Naftak » 03 Nov 2012 09:30 am

Ok bolševicke pozadie pojde preč :D
Naftak
 
Príspevky: 21
Založený: 17 Sep 2012 13:01 pm
Bydlisko: Trnava okr. Trnava

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 03 Nov 2012 11:02 am

Kamene dobré, ale príroda má rada nepravidelné tvary, skús ich dať k sebe a prelož ich jeden cez druhý. Valisnérie, tá rastlinka čo vyzerá ako tráva, daj ich celkom k zadnému sklu. Tapetu keď vymeníš (za čiernú, tmavo modrú), budeš zase o čosi spokojnejší
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod bohus301 » 05 Nov 2012 21:34 pm

musia mat tieto rastliny co2??,,ANUBIAS BARTERI VAR. NANA 'MARBLE'
ECHINODORUS PARVIFLORUS 'TROPICA'
SAGITTARIA SUBULATA
Ceratophyllum demersum
Vallisneria gigantea
Hygrophila polysperma
Cryptocoryne affinis
Anubias afzelii
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 05 Nov 2012 21:53 pm

Musia, aj nie. Bez CO2 je to lotéria, šak uvidíš. Treba ale dodať, že bez dobrého osvetlenia je CO2 zbytočné, nehladiac na rastliny a tak dookola
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod jiri sajar » 05 Nov 2012 22:44 pm

neskutočne ma baví ako tu všetci zasypávate nafťaka dobre mienenými radami, no na skutočnosť, že ani na druhý pokus úpravy nádrží doložený fotkami z 2 novembra je na prvý pohľad vidno, že ani jedna rastlina v nádržiach nie je správne zasadená, ste ho nikto z vás neupozornil.... nafťak tak bude mať aspoň jednu vec istú - že mu takto zasadené rastliny (naviac, keď použil tak kompaktný a nepriepustný substrát) bez ohľadu na kvalitu osvetlenia a hnojenia čímkoľvek minimálne do 3 týždňov odídu.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akva

Odoslaťod bohus301 » 22 Nov 2012 15:20 pm

včera po vymene akva
Prílohy
P1013866.JPG
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Moje akva

Odoslaťod Barbora =) » 22 Nov 2012 17:55 pm

Vyzerá to fajn - sú tam síce drobné chyby, ale dajú sa odstrániť asi do 5min. :wink:
Anubiasy sa nesadia do štrku - šup s nimi na ten veľký koreň, a ten istý koreň by som posunula viac na stranu (zlatý rez) - ale ak sa ti to páči práve takto, tak som nič nenapísala. Nie je to vec, kvôli ktorej by akva nefungovalo. Ešte by sa zišlo viac rastlín, možno niečo farebnejšie - neviem aké máš svetlo, ak slabšie, tak mne osobne sa veľmi páčia cryptocoryny. A posledná vec - zdá sa mi, že nemáš akvárium ničím podložené - ja som na to doplatila, takže podložka nie je na zahodenie. :) A nemôžem nepochváliť skrinku - proste sa mi páči. :angel:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Moje akva

Odoslaťod Milan666 » 22 Nov 2012 18:01 pm

Je to správna cesta, nech to rastie a pozitívne vyvíja (sa), pod akva áno buď polystyrén, alebo karimatku, či gumenú podložku.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akva

Odoslaťod bohus301 » 22 Nov 2012 18:15 pm

Barbora =) napísal:Vyzerá to fajn - sú tam síce drobné chyby, ale dajú sa odstrániť asi do 5min. :wink:
Anubiasy sa nesadia do štrku - šup s nimi na ten veľký koreň, a ten istý koreň by som posunula viac na stranu (zlatý rez) - ale ak sa ti to páči práve takto, tak som nič nenapísala. Nie je to vec, kvôli ktorej by akva nefungovalo. Ešte by sa zišlo viac rastlín, možno niečo farebnejšie - neviem aké máš svetlo, ak slabšie, tak mne osobne sa veľmi páčia cryptocoryny. A posledná vec - zdá sa mi, že nemáš akvárium ničím podložené - ja som na to doplatila, takže podložka nie je na zahodenie. :) A nemôžem nepochváliť skrinku - proste sa mi páči. :angel:

nevedel som si dat rady ako Anubiasy upevnit na ten velky koren .do strku ist mozu .....Lépe roste ve štěrku větší zrnitosti, oblázcích, můžeme je přichytit na kámen, květináč, kokos, dřevo, atd...pod akvariom je zelena podložka 5mm co sa dava pod parkety. a komodu som robil sam ako vsetko z dreva.dal som do toho asi 500€ tak viac zeliniek asi nie necham nech sa rozrostnu
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Moje akva

Odoslaťod bohus301 » 22 Nov 2012 18:16 pm

stolik pod akva
Prílohy
P1013867.JPG
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Moje akva

Odoslaťod martin_s » 22 Nov 2012 20:17 pm

bohus301 tato tema je v sekcii "Vase akvaria" a je venovana akvariu Naftak-a!
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje akva

Odoslaťod bohus301 » 22 Nov 2012 20:27 pm

kolko mi za to hrozi ???lutujem ze zivim taketo forum
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.