Kde kupit diskusy



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod Pumba » 29 Nov 2012 14:45 pm

od vtedy som už biely výkal nevidela, tak zrejme to zabralo
Pumba
 
Príspevky: 31
Obrázky: 8
Založený: 11 Okt 2012 12:40 pm

Reklama

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 29 Nov 2012 14:52 pm

Možno by debata mala pokračovať : post246939.html?hilit=discus#p246939
mimochodom bez mikroskopu a obetovania jednej ryby po liečbe je predčasné tvrdiť,že to zabralo.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod Pumba » 29 Nov 2012 15:45 pm

nechystám sa obetovať rybu, aby som zistila, či to zabralo. aktuálne majú všetci výkaly v poriadku, ale samozrejme že v rybách tie parazity možu stále byť, no dúfam že som im vytvorila dobré podmienky na to, aby sa s tým popasovala už ich vlastná imunita sama. ved uvidím o pár týždnov/mesiacov, či nastane nejaký problém. u chovatela som si ryby prezrela, nič nenaznačovalo, že by mali mať problém (dýchali kludne, brušká mali práve naplnené a výkaly boli ok - aspon tie čo som videla). takže som to pripisovala stresu z prepravy a zo zmeny parametrov vody, pretože napr pri pH to bol obrovský skok (u p.nowickeho mali pH 5 a u mna v karanténe mali 7,2)
Pumba
 
Príspevky: 31
Obrázky: 8
Založený: 11 Okt 2012 12:40 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 29 Nov 2012 16:08 pm

...čas ukáže ako liečba zabrala. :wink: Dúfam,že ryby sa stým vysporiadajú same. 8) Veľa zdaru!
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 29 Nov 2012 16:12 pm

Diagnostikovat ziabrohlisty po nakupe u chovatela usmrtním jedneho kuska a hodit pod mikroskop je totalna somarina... Ovela vhodnejsie je umiestnit ryby do karanteny na nejaky cas a preliecit na zakladne parazity, (ci ich maju alebo nemaju viditelne je upne jedno). Karantena je velmi dolezita - prisposobenie sa na zmenu kvality a parametrov vody, krmenia apod. Pozorovanie jednotlivych kuskov ako na tom su. Ovela zlozitejsie by bolo, keby ryby umiestnila po prichode rovno do velkej nadrze... To co napisala Pumpa je uplne spravne a plne s tym suhlasim. ( teda az na to, ze male biele cerviky su ziabrohlisty) :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 29 Nov 2012 16:59 pm

vikino napísal:Diagnostikovat ziabrohlisty po nakupe u chovatela usmrtním jedneho kuska a hodit pod mikroskop je totalna somarina...

To je vec názoru.Ja som, ale myslel vnútorné parazity,v podobe črevných bičíkovcov ako Hexamita,Cryptobia,Spironucleus a Trichomonas a to bez vylučovacej diagnostiky nejde.
Samozrejme karanténa je dôležitá,ale liečba Entizolom je mrhanie peniazmi,časom a vedie to len k rezistencii u parazitov na liečivá.
Ako prebiehala liečba?
Postup?
Tj. Dávkovanie ,výmena vody a dĺžka liečby.Koľko krát to bolo opakované? :idea:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod Pumba » 29 Nov 2012 17:17 pm

pred prvou dávkou výmena 30% vody, teplota 34 stupnov počas celej liečby a strava len granule. 3 tablety na 100L vody. o dva dni výmena 2/3 vody, opäť 3 tablety na 100L. o dalšie dva dni zas to isté (výmena 2/3 vody a 3 tablety na 100L). a o dalšie dva dni som ich už prelovila do velkej nádrže
Pumba
 
Príspevky: 31
Obrázky: 8
Založený: 11 Okt 2012 12:40 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 29 Nov 2012 17:18 pm

Postup na preliecenie entizolom som jej napisal ja. Liecba prebehla 1x a kedze priznaky pominuli, neodporucal som liecit 2.x, ale premiestnit ryby do hlavnej nadrze. Bicikovce v crevach maju vsetky tercovce.... zbytovne koli tomu zabijat rybu a kontrolovat pod mikroskopom...
No mozeme sa tu chytat za slovicka navzajom donekonecna, co chovatel, to iny pristup a postup. Kazdy ma ine skusenosti....
Este dodam, ze neslo o liecbu vyslovene chorych ryb.. aj ked to davkovanie som odporucil myslim ze dost dostatocné. Islo o ryby ktore prekonali stres z trasportu a zo zmeny parametrov vody... nic viac. Ryby su zdrave, aspon myslim... :angel: (nie su to moje ryby)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 29 Nov 2012 21:28 pm

Určiť zdravotný stav pohľadom tomu sa hovorí šamanizmus až jasnovidectvo.Ako píšem,bez diagnostiky sa to rozhodne nedá.
tzv.liečba Entizolom v takej dávke bola úplne zbitočná.Problém bol úplne inde.(pH a vodivosť)
Pumba písala,že pH u chovateľa bolo 5.Aká bola vodivosť?Každý vie,že pri nízkej vodivosti vie pH rýchlo klesnúť pri rôzných faktoroch.V takej vode sa ani parazitom nedarí.No keď ryby prídu do pH 7,5 a nejakých 400-500 µS ,tak sa tým rybám ani nedivým.Aj No3 bolo možno vyššie.Určite ste ho merali,aby ste vylúčili aj to.
Ale ako píše Vikino.Takto môžeme polemizovať donekonečna a ešte ďalej a stále bezvýsledne.Hlavne že sú spokojné obidve strany.
Tak vám držím palce a v tejto debate odo mňa HOWK.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 29 Nov 2012 21:42 pm

Ved prave, nerad robim diagnostiku a este menej rad radim ako liecit ryby na dialku podla popisu chovatela...
Keby ze napisem ze dala 1 tabletku na 50L vody, tak napises, ze je to slaba davka a ze akurat tak vytvarame rezistentne stadia parazitov... :D Ked napisala co v skutocnosti nadavkovala, napisal si, ze zbytocne... :)
Ale je to tak, keby sme boli obaja u nej a pri rybach a poznali vsetko okolo, mozno by sme mali spolocny nazor, takto je to debata, kde sa nespomenie vsetko okolo bud ze to nevieme, alebo by sme potrebovali na to 10x viac priestoru... Tak kaslime na to a drzme Pumpe palce, nech sa jej dari... Urcite oceni konkretne rady a nazory na jej discus akvarium.
To pozadie je tam paradne a ako spominala za nim pracuje prisavnik na plny uvazok... :) Tohto sa ja dost obavam ako to bude fungovat a tu by som uvital aj Tvoj nazor (hofi).
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod martin_s » 29 Nov 2012 23:51 pm

hofi napísal:mimochodom bez mikroskopu a obetovania jednej ryby po liečbe je predčasné tvrdiť,že to zabralo.

Je naozaj nutne rybu usmrtit pri niecom takom? Neslo by spravit napr. ster zo ziabier (Dactylogyrus), pripadne dat rybu do karantennej nadrze a prezriet vykaly popd mikroskopom (crevne parazity)? Je to len moja hypoteza, nemam s tym skusenosti...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 30 Nov 2012 06:52 am

Martin,je naozaj nutné rybu usmrtiť a takto vyšetriť pod mikroskopom.(Tieto parazity sa nachádzajú aj v krvi a vo vnútry ryby do určitej miery rybou akceptovateľné)
Táto metóda sa však využíva u chovateľov a nie u domácich medicinmanov.
Ja som len napísal,že bez takéjto diagnostiky je predčasné tvrdiť,že liečba zabrala.V to môžu len zbožne dúfať.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 08:42 am

... a stale dookola... :D
To si ma kazdy, kto si chce zriadit discus akvarium, najprv zariadit doma bakteriologicke a parazitologicke laboratorium :?: :!: :idea:
Nic, koncim aj ja na tuto temu lebo to nikam nevedie a ti isti ludia si stale melu to svoje alebo pisu ako im to vyhovuje. ...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Kde kupit diskusy

Odoslaťod Snoopy » 30 Nov 2012 09:14 am

vikino ja by som to nebral az tak tragicky. Podla mna tu chalani spominaju len "moznosti" a uz je na kazdom chovatelovi ako sa rozhodne. V kazdom pripade je to len viac info, teda ak sa to tu uz nespominalo. (Nemam to cele precitane)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 09:43 am

Jasne, ved som to zamerne s tym labakom prehnal.. :) Tak sa to robi v chovniach - diagnostika pod mikroskopom a pod... Ja viem napr. ze ziabrohlisty sa lahko zamienaju podla priznakov za bakterialnu nakazu ziabrov, viem ze spironukleus a hexamita sa lahko zamiena za protopalinu a pod. Ja som to riesit s chovatelkou takto velmi nechcel a na dialku diagnostikovat viem ze je tazke a niekedy nemozne... ale v tomto konkretnom pripade som postupoval ako som uznal za vhodne a podla dostupnych informacii a moznosti chovatelky. Mozno liecit entizolom nebolo treba, uznavam, ale dostal som info, ze niektore kusky maju biele dlhe výkaly. Radsej som poradil ten entizol, ked nepomohol, urcite neuskodil... Aj z tychto dovodov uz asi na dialku diagnostikovat a ordinovat nic nebudem, pretoze sa to moze lahko otocit proti mne a ja to za potreby nemam... :idea: "Howgh" :)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod martin_s » 30 Nov 2012 10:19 am

hofi ja som to myslel len cisto ako otazku, ci hypotezu, kedze s mikrobiologickou diagnostikou sice nejaku skusenost mam, ale nie u ryb...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 10:30 am

No vidim, ze sa tu podla potreby doplnaju a upravuju prispevky... a zrejme za pomoci moderatora :shock: Takze zvazim aj ja dalsie posobenie na tomto fore... :x
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod marlo » 30 Nov 2012 10:45 am

kde kto ako ..manipuluje s prispevkami ?

uzivatel ma myslim ze 5minut na to aby svoj prispevok opravil.
Potom to moze len Admin a moderator.
Na konci upraveneho rpispevku je ale vzdy informacia ze ..kedy a akym bol upraveny.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 10:48 am

Ja nie som vcerajsi a pamatam si prispevok na ktory reagujem a viem co v nom bolo povodne napisane... A viem aj to, ze ked prispevok upravi moderator, tak tam ta info co pises nemusi byt... Robim moda na inom fore, tak viem o com je rec... :wink:
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod hofi » 30 Nov 2012 10:53 am

vikino napísal:No vidim, ze sa tu podla potreby doplnaju a upravuju prispevky... a zrejme za pomoci moderatora :shock: Takze zvazim aj ja dalsie posobenie na tomto fore... :x

Hlavne žiadnu paniku.A zvažovanie o pôsobení na tomto fóre je každého osobná vec.Nevidím najmenší dôvod informovať účastníkov tohto fóra o svojích ješitných unáhlených rozhodnutiach.

Odoslané z HTC Desire S cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 10:59 am

Presne tak, ziadnu paniku... a nevidim dovod ani komentovat take vyjadrenie beznym uzivatelom ako si ty ... Alebo si tu nieco viac, ked mas moznost doplnat prispevky za pomoci moderatora?



TEST UPRAVY PRISPEVKU
Naposledy upravil marlo dňa 30 Nov 2012 11:19 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: test
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod marlo » 30 Nov 2012 11:06 am

Doba na upravenie prispevku je 15min.
A ten zapis na konci o uprave alebo zmene by mal byt.Mame to tak nastavene.

Budem to musiet pre istotu otestovat
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod vikino » 30 Nov 2012 11:13 am

No hlavne by to malo byt tak, ze ked sa uz na predchadzajuci prispevok reaguje, tak ten by sa uz nemal dat upravit vobec, len adminom, alebo modom samozrejme. Lebo potom ten nasledujuci prispevok moze vyzniet blbo, ked ten na ktory reaguje bol pozmeneny, alebo doplneny....
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Kde kupit diskusy

Odoslaťod marlo » 30 Nov 2012 11:17 am

No ono je to problem ..ked lehota na upravu prispevku samotnym uzivatelom je 15min a do tej doby ..niekto zareaguje..a potom si to samotny uzivatel este v lehote opravi tak to samozrejme vyznieva trochu divne ta reakcia na jeho prispevok.
Da sa to jedine osetrit tak ze by sa skratila doba na upravu prispevku ...ale myslim ze takych pripadov ako sa stalo teraz je asi minimum.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.