Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod TTjopo » 06 Sep 2012 21:36 pm

Ak si skor rastlinkar preco mas prerybnene akva.Moja rada je ta pretried osadku akvaria a nemaj akva prerybnene.S takymi vecami tu radsej ani nechod verejne lebo ta tu ukamenuju.Mne je to osobne jedno je to tvoje akva pisem ti len svoj nazor a ak viem poradim ak mozem pomozem.Co2 set sa da v dnesnej dobe zohnat pomerne za lacny peniaz.Pisem len priklad.Ak si nahodou fajciar ja som tak minimalne jeden a pol setu mesacne prefajcim.Tym sa nechvalim je to moja hlupost to mi je uplne jasne ide len oto uvedomit si Ci ti ten set pomoze a ulahci pracu v akva ...oproti tibi.Kazdy mame nejake ine vydaje.Ja by som burciak a tibi odporucal uz len na pitie urcite nie akvaristovi do akva.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 06 Sep 2012 22:46 pm

hm..takze k filtru ziadna rada? (fajciar nie som).
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod spid3r » 07 Sep 2012 06:07 am

Ak to mas prerybnene a potrebujes nocne vzduchovanjie daj si tam kamen na vzduchovaci motorcek zapojeny na spinacie hodiny a mas po probleme.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 07 Sep 2012 07:27 am

hooopy napísal:hm..takze k filtru ziadna rada? (fajciar nie som).

Jednoducho: mrenky siamské do 80 litrového nepatria, prisavníci rovnako. Takže ak im nájdeš nový domov, tak máš poriešené aj s filtrom. Bublinkovanie na filtri, či okysličovanie pomocou filtra je zbytočné. U teba ani nejde o predávkovanie CO2-jkou, ale nadmerným množstvom dusíka, ktorý vyprodukujú ryby.
Namiesto mreniek a prisavníkov si tam daj menší počet pencierníčkov a zabezpečíš akú, takú rovnováhu.
No a nakoniec: Hovoríš, že si rastlinkár, tak mal by si vedieť, že spomínané mrenky si radi pochutia na machoch a prisavníci zbožňujú všetky rastliny :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod TTjopo » 07 Sep 2012 20:29 pm

hooopy napísal:hm..takze k filtru ziadna rada? (fajciar nie som).

Stym fajcenim to bol len priklad kde sa daju usetrit peniaze na nieco ine.Je kopu inych zbitocnosti kde sa daju peniaze lepsie vyuzit.
Co sa tyka filtru dufal som ze som odpovedal dostatocne.Rada k filtru bola taka nemaj prerybnene akva.Dokonca aj Milan666 so mnou suhlasi a napisal v podstate to iste co ja co je priam neuveritelne ze Milan :wink:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 07 Sep 2012 22:30 pm

ok.dik Vam, preriedim to. Necham si len neonky, alebo zamenim za razborky.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Snoopy » 06 Dec 2012 21:36 pm

Je tu este niekto (okrem hooopy-ho) kto pouziva takyto flipper? Dnes mi znamy spominal ze ho ma tiez a "vraj" mu usetri cast CO2 v porovnani s klasickym difuzorom. (bublinkuje menej, kontroluje pomocou DC)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod MAXO.SK » 06 Dec 2012 22:09 pm

No ja používam iba flipper mám ho aj v 10 mal som ho aj v 20 a plánujem ho aj v 63. je výborní na TIBI. :pivo: nevýhoda je cena
Obrázok používateľa
MAXO.SK
 
Príspevky: 172
Obrázky: 10
Založený: 04 Sep 2011 18:28 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod dedojozef » 06 Dec 2012 22:24 pm

Ako to čistíte? Čítal som, že sa vo vnútri rýchlo spraví povlak (či už riasa, alebo niečo iné) a potom sa tie bublinky ťažko kĺžu po stenách a hromadia sa do jednej veľkej. Tá potom vyletí nahor bez rozpustenia.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod MAXO.SK » 06 Dec 2012 22:31 pm

je to rozoberateľné. čistenie raz za týždeň prepláchnuť pod teplou vodou. :wink:
Obrázok používateľa
MAXO.SK
 
Príspevky: 172
Obrázky: 10
Založený: 04 Sep 2011 18:28 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Snoopy » 06 Dec 2012 22:45 pm

Raz za tyzden? Dost casto, nie? A ta cena, co sem zavesil hooopy ten link tam je to 8,10$ co nieje vela.

Este by na zaujimal Milanov nazor, ze preco?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 06 Dec 2012 23:00 pm

Tu čítam na tibi, to by šlo, skôr som mal na mysli vyšší tlak, potom ide viac rýchlejšie von, čiže rýchlejšie k hladine
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Snoopy » 07 Dec 2012 09:37 am

Milan666 napísal:Nič horšie na rozpúšťanie CO2 nepoznám

Milan tento názor som mal na mysli.. Že prečo si to myslíš? Ďakujem :wink:
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Vlado21 » 07 Dec 2012 10:29 am

Snoopy napísal:Je tu este niekto (okrem hooopy-ho) kto pouziva takyto flipper? Dnes mi znamy spominal ze ho ma tiez a "vraj" mu usetri cast CO2 v porovnani s klasickym difuzorom. (bublinkuje menej, kontroluje pomocou DC)
Sent from my iPhone using Tapatalk

ja pouzivam 3-prisavkovu verziu do 300l (bolo sucastou setu) v 100l akva s "upgrade": nad vrchnu striesku som "doinstaloval" este urezane dno plast. flase. Takto maximum z bubliniek zostane "uvaznenych" v akvarku pokial sa nerozpusti. Skusal som pred tym lipove drievko aj zmiesavanie CO2 vo filtri, flipper mi vsak vysiel z toho ako najucinnejsi, takze uz zostavam u neho... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Vlado21 » 07 Dec 2012 10:38 am

dedojozef napísal:Ako to čistíte? Čítal som, že sa vo vnútri rýchlo spraví povlak (či už riasa, alebo niečo iné) a potom sa tie bublinky ťažko kĺžu po stenách a hromadia sa do jednej veľkej. Tá potom vyletí nahor bez rozpustenia.

raz za pol roka flipper rozoberiem (zasuvatelny click-system - nemecke know-how :roll: ) a premyjem teplou vodou. Inac sa nejako extremne nezanasa (ak nemas celkovo zariasene akva), len raz mi spodok upchal biely sliz, ale to som este bublal burciak...
opat moja skusenost: flipper by mal byt ulozeny do max. hlbky, bublinky sa potom "nezasekavaju", tlaci ich ku hladine dostatocna sila a pritom sa cast z nich stihne rozpustit, zvysna skonci v zberaci (originalnom alebo doinstalovanom).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 07 Dec 2012 23:55 pm

Ja používam tento model Flipper už cca 3 roky. Som s ním nadmieru spokojný. V dolnej časti rebríka sa dajú krásne odčítať bublinky(odpadá počítadlo bublín).Bublinky postupným stúpaním po rebríku nahor zmenšujú svoj objem.Ak sa aj náhodou časť CO2 nerozpustí prechodom cez rebrík je zachytávaný vo zvone, kde CO2 má možnosť sa ďalej rozpúšťať. Údržba minimálna 1x za dva mesiace, savom, dá sa poľahky rozobrať na dve časti.Účinnosť sa mi prejavila zníženou frekvenciou plnenia fliaš CO2 v porovnaní so systémom pretláčaním CO cez lipové drevo, kameň alebo iné porézne materiály.
V mojej praxi som používal rôzne typy rozpúšťačov založených na pratlačaní CO2 cez porézne materiály.Boli náročnejšie na údržbu nakoľko dobre fungovali len s novým alebo dobre vyčisteným poréznym materiálom. Zanášaním alebo zariasením klesala účinnosť.
Modelu Flipper Dennerle môžem vytknúť jedine jeho cenu.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 08 Dec 2012 15:05 pm

Snoopy napísal:
Milan666 napísal:Nič horšie na rozpúšťanie CO2 nepoznám

Milan tento názor som mal na mysli.. Že prečo si to myslíš? Ďakujem :wink:

Púšťaš silným tlakom-nestíha sa rozpúšťať
Púšťaš slabým tlakom-bubliny sa nezmenšujú ale združujú do väčších
Ide o to nájsť "zlatý" stred, to je všetko. S tibi som tento už nestíhol otestovať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Snoopy » 08 Dec 2012 15:58 pm

aha..no toto už nikto nespomenul :) ale tak snáď sa mi to podarí nejako "naštelovať"..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 08 Dec 2012 16:20 pm

silnym tlakom? slabym tlakom? ja mam na vystupe tlak ten isty. Menim len prietok. pocet bublin si urcis prietokom. Schopnost rozopustenia (zmensovania sa) bublin je zavisla na celkovom nasyteni vody. tento filpper je podla mna vhodny tak do 100litrov. podla mojich skusenosti. vacsie akva by si pytalo taky pocet bublin, ktore by uz na jednotlive poschodia nevosli.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 08 Dec 2012 17:50 pm

vacsie akva by si pytalo taky pocet bublin, ktore by uz na jednotlive poschodia nevosli.

tiež dobre povedané
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 30 Jan 2013 01:04 am

Flipper od Dennerle.
Ja zásobujem CO2 z tlak nádoby tak ako je zvykom cez EMV a RIV(reg.ihl.ventil). Z vlastnej skúsenosti neviem povedať ako sa chová Flipper ak ide z kvasníc. Ale môžem s určitosťou povedať, že ak je tento zázrak dobre nainštalovaný na litráž doporučený výrobcom (i tú by som bral s rezervou) ide super.O tých teóriách o zmestení sa bubliniek do rebríka poviem len toľko, že každý rebrík siaha do určitej výšky. Ak chcem obrať ovocie vo vrchnej časti koruny potrebujem logicky dlhší rebrík. Tak je to i o s dávkovaním CO2 do H20 napr. FLIPPEROM. Taifun od JBL je modifikovateľná obdoba (2D-3D). Ak chcem mať naviac dokonale mlieko CO2 používam prepad bubliniek do sania vonkajšieho filtra a to je "mlieko" CO2. Poskytnem video, prípadne foto. Akurát so zvedavý ako dlho vydržia s kvalitou jemnosti drahé atomizéry, membránové CO2 reaktory, lacné lipové drievka atď, keď sa zanesú poprípade zariasia. Dám sa poučiť.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod Milan666 » 30 Jan 2013 14:02 pm

Poskytni to video.
Atomizéry vydržia dosť, ale niesom ich zastáncom, reaktory by sa nemali zanášať a ostatné sa dá savom poriešiť za minútku
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod očinta » 24 Feb 2013 15:59 pm

Toto je to sľúbené video.
Mám v zálohe i Flipper do 300l. Zdal sa mi slabší na objem akva a ako popisujem vyššie, ich udávanú tabuľkovú kapacitu by som bral s rezervou. Zároveň účinnosť týchto difúzerov netreba podceňovať nakoľko 6-stovka v 300l akváriu v kombinácii s Flourish excelom mi pred týždňom spôsobila rozpad valisnerií ale i zničiť čiernu štetinkovú riasu.
https://www.youtube.com/watch?v=RfAsYqldmjQ
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Flipper Dennerle - na rozpúšťanie Co2 do vody

Odoslaťod hooopy » 24 Feb 2013 17:43 pm

očitna..no..aby to neznelo hlupo..ale ten DC tam ma aku farbu? nepripadal mi svetlo zeleny, ci zlty..
dalej...
nie je akva ako akva... potreba CO2, resp uhliku je vsade ina. nemyslim, ze tvoje akva je zrovna etalon potreby uhliku vo vode. ak ti to takto vyhovuje, super, ale aby to nebrali menej skusení, ze ked si zalozia rastlinne akva, a tym myslim naozaj rastlinne, ze flipper bude dostacujuca "technologia"...

ak tebe staci tak ako to mas, je to fajn. si spokojny, je to fajn. vyhovuje ti, fajn, je postacujuci fajn. ale tvoja akva nie je rastlinne...
a ak valit do vody uhlik ako prevenciu proti riasam, (samozrejme pri dodrzani vsetkych ostatnych hygienyckych navykov!!!), myslim , ze je lacnejsia verzia EC-čko. uz nehovoriac o estetike...
ale ako pisem vyssie, ak si spokojny, nie je co riesit.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.