Vodné dielo MACOV :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Walcott » 03 Dec 2012 20:49 pm

Na ja by som priateľke nedovolil do osádky povedať ani slovo keď sa do toho nevyzná, pekne by som jej podakoval že to povolila ale povedal nech to nechá na skúsenejších :) poprípade vypočul čo by tam chcela a ak by to pasovalo k mojej osádke budiš.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Reklama

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod j » 03 Dec 2012 20:51 pm

Asi ti nepoviem žiadnu novinku, ale len tak pre istotu - opatrne pri výbere kameňov. Treba sa vyhnúť kameňom s obsahom vápenca, prípadne s obsahom niektorých minerálov v ktorých je meď (napr. niektoré bridlice, alebo fylity môžu obsahovať chalkopyrit). Tak isto je dobré vyhnúť sa ostrým kameňom. Ideálne sú väčšie, či menšie okruhliaky niekde z potoka, či rieky. Tie vyzerajú aj najprirodzenejšie.

No a čo sa "polovičky" týka - ak chce špeciálne nejaké ryby, nahovor ju na ďalšie akvárko nech si tam spraví svoju zmesku :D .
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Dusky » 03 Dec 2012 21:19 pm

siel by som do takeho akvaria ako ponukol za vzor hongi, dekoracie do takehoto akvaria sa daju lahko najst aj v nasej prirode a je to na udrzbu velmi jednoduche akvarium...
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 03 Dec 2012 21:34 pm

Ďakujem za dobré rady chlapci, ale skúste svoje polovičky presvedčiť na ohavu 3 metre dlhú a že do toho investujete cenu ako za polovicu menšieho auta :o Do osadenia mi už prestala "kecať" asi to vzdala po pokusoch o Paroty, Zlaté rybičky a naposledy štvorzubca, lebo je taký žltý, guľatučký, bodkovaný s maličkými plutvičkami :D Proste malá roztomilá rybka...

Mám ešte to 375 litrové akvárko, čo som mal do teraz, ak ho nepredám, tak si z neho asi urobím do pracovne nejakú Afriku. Nikdy som to nemal a Cichlidy ma vždy lákali. Netreba do neho nič investovať, iba kúpiť piesok a ryby.

čo sa týka kameňov, práve okrúhliaky sa mi veľmi nepáčia, sú ale zárovaň najdostupnejšie a v Dunaji ich je celkom dosť :) . Doteraz som si vozil pieskovec tmavo hnedej farby od rodičov z okolia Brezna. Bol pekný, prípadné ostré hrany som obrúsil, či otĺkol iným kameňom a bolo to super. Skúšal som aj lávový kameň, ale ten sa mi zdá byť ostrý a nevhodný. Najskôr ale zarástol riasou a potom sa mi zdal OK. Na všetky kamene vždy kvapkám ocot
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Snoopy » 03 Dec 2012 21:50 pm

Neurážaj 4zubcov!!!! :twisted: :twisted: JOKE. :pivo:
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 03 Dec 2012 22:06 pm

Neurážam, veď sú to anjeličkovia :) Muche by neublížili :)
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod TTjopo » 03 Dec 2012 22:41 pm

Este aby sme sa porozumli s tym darovanim rastlin.Tie rastliny ako citam odomna asi nebudu prilis vhodne na ucel aky by si ich vhcel lebo sa jedna vecsinou o dost rychlo rastuce stonkovky.No na zabeh akvaria by som ich tam dal.Cim vacsia masa rastlin pri zabehu tym lepsie.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 04 Dec 2012 10:23 am

Ak by si ich mal vyhodiť, tak ja by som si ich rád zobral presne na zábeh. Ja si tiež pestujem Valisnerie, už ich je totálne plné 240 litrové akvarko. Po pár mesiacoch to postupne vymením za iné. Za tie rastliny sa ešte ozvem, uvidím koľko bude tých mojich. Možno ani nebudem potrebovať ešte ďalšie. Určite to budem riešiť 16.12.
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod TTjopo » 04 Dec 2012 11:51 am

Ako pises.Ja by som ich vyhodil lebo to nemam kam dat.Preto som sa aj ponukol ze ti ich podarujem.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Giftzahn » 04 Dec 2012 12:21 pm

Ďakujem za dobré rady chlapci, ale skúste svoje polovičky presvedčiť na ohavu 3 metre dlhú a že do toho investujete cenu ako za polovicu menšieho auta :o


heh, to od niekial poznam ... holt "kam cert nemoze" ze ano .... ale ja som svoju drahu "zlomil" na akva room ... sice nebude 3m minicko ale zato mi tam stoji zo 5 kuskov mensich .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Glitter » 04 Dec 2012 14:53 pm

Podľa mňa na výber nemala... BUĎ ALEBO :D
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod astro » 08 Dec 2012 10:42 am

Tak dnes máme 8ho decembra, nádrž by mala byť doma a Athlas nepodáva žiadne správy :?: :?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod TTjopo » 08 Dec 2012 16:14 pm

Asi ma okolo toho tolko roboty ze nema cas podavat spravy
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod milosdk » 09 Dec 2012 23:43 pm

Athlas napísal:
hongi napísal:na ten krb som pozeral aj ja, vzdialenosť odhadujem tak cca 2m a rozmýšľam aký to bude mať vplyv.
občas budeš čumieť do akvárka a občas do krbu :pivo:


A aby som dal prácu nejakému chiropraktikovi do tretice som včera objednal novú telku aj s domácim kinom. Ale tak nejako to rozdelím. Akvárko v noci nesvieti, takže bude krb a ten zase v lete nehorí, tak budem kukať telku. A ak sa dostanem von, tak pojdem kosiť trávnik :pivo:

Prúdový chránič som kúpil na celý dom. V rozvádzači jeden je, ale ten je len na kúpeľňu. Mám kamoša elektrikára - revízáka a tak mi dúfam, neporadil zle. Čo sa týka prepäťovej ochrany, povedal mi, že tie prepäťovky na predlžovačkách sú podľa neho o ničom. Kúpim časom asi na celý rozvádzač. Vyzerá to ako veľký istič a ešte do každej zásuvky sa vkladá taká mala vec s tromi káblikmi. Netuším na čo to je, ale je to vraj k tomu :o Teda ak som to dobre pochopil.

Čo sa týka krbu: od pravého rohu akvária je to asi 1,5m. Uvidíme, aký to bude mať ohrev, ale nemyslím, že by to bolo nejaké dramatické. Ono ohriať také množstvo vody nie je až tak ľahké a na opačnom konci už vôbec nebude cítiť nejaké väčšie teplo. Filtrácia to podľa mňa rozloží a ak to stúpne o 1°C tak to bude dosť. Ale uvidíme, do Vianoc sa sťahujeme, pokusy budú môcť začať 8)
Skôr sa obávam, aby sa neochladzovalo od obvodových múrov. Dom je síce zaizolovaný a medzi stenou a akváriom bude medzera 5 cm (aj pre rúrky a prípadné káble). Ohrievač som kúpil iba jeden 300W do filtra, spolieham sa na ohrev od osvetlenia a aj to, že manželke je stále zima, tak je u nás bežná teplota v izbe 24°C. Keď som mal akvárko 375l, nikdy som nemal ohrievač a teplota bola od 24 do 26°C. V lete to išlo nad 30 a tak sa kúpila klimatizácia.


Ja mám tiež krb cca 1,5 m od akvárka (163 l) a keďže som ho už tej zimy párkrát "otestoval", nemyslím že má nejako zásadný vplyv na extrémne ohriatie vody ...
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod astro » 10 Dec 2012 00:30 am

nabudúce nezabudni odcitovať komplet celý príspevok, najlepšie aj s ďalšou citáciou.... :evil:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod milosdk » 10 Dec 2012 01:44 am

Astro, ak môžeš, prepáč mi a nehnevaj sa. :pivo:
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 10 Dec 2012 09:59 am

Akvárko došlo, ale internet do nového domu ešte nie, preto som nič nemohol pridať... :)
2012-12-07 11.07.59.jpg
2012-12-07 13.17.12.jpg
2012-12-07 15.00.10.jpg
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod astro » 10 Dec 2012 10:11 am

Tiež by som sa vysr.l na internet keby som mal toto doma 8) Ale mysli trochu aj na nás a občas nás niečim nakŕm. Je to paráda!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 10 Dec 2012 10:50 am

Teraz musím čakať cca 10 dní, kým budú všetky spoje OK, priliepali aj 3D pozadie a prepady. Akvárko je pripravené na napúšťanie, stačí stlačiť gombík na riadiacej jednotke výmeny vody a voda tečie :)
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod j » 11 Dec 2012 08:08 am

Škoda že to pozadie nie je po celej zadnej strane. Ja viem že nechceš Afriku, ale také pozadie dobre ukáže aj pri rastlinkových akváriách, nehovoriac o tom že keby ťa omrzeli skaláre a tetry, tak by si nemal velký problém prejsť na Malavy, alebo Tanganiku. Ale v tomto štádiu je už asi moja pripomienka zbytočná. Ale aj tak to vyzerá super. Držím palce a tíško závidím :) .
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Giftzahn » 11 Dec 2012 08:37 am

njn, konecne minicko doma ...:lol: .... no to som zvedavy ako budes pokracovat so setupom .... plus ak dobre vidim este aj nejaku podlahu by to chcelo ... inak neboj internet nema nohy ... cize dojt nemohol.... cize je to v pohode ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 11 Dec 2012 09:58 am

Mal som pôvodne naplánované 3D na celé zadné sklo, ale aj kvôli cene aj kvôli tomu, že ide o rastlinné akvárium som to prehodnotil. Druhé akvárko, ktoré mi zostalo (375 l) urobím asi do Malavi, lebo sa mi ho zatiaľ nepodarilo predať. Takže asi si ho dám do pracovne a keďže všetko na neho mám, stačí dokúpiť iba piesok, dekoráciu a ryby. Veľké určite ostane rastlinkové, jedine, že by som sa rozviedol :D Ale to nemám v pláne a keďže zdieľam domácnosť aj s manželkou, musím brať trošku ohľad aj na túto bytosť... Ako sa hovorí: s nimi zle, ale bez nich ešte horšie :o :o :o
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod j » 11 Dec 2012 10:23 am

Veď hej - rodina na prvom mieste :) . Ja som tiež postupne prechádzal z J. Ameriky na Malawi a späť. Teraz mi už začína znovu tá "Afrika" trochu chýbať. Ideál je mať viac akvárií s rôznymi biotopmi, len nie každý si to môže dovoliť. Teda mám viac akvárií (200l - skaláre + tetry, 100l - u detí - tetry a cca 70l - "Ázia" v obývačke) len im chýba patričný objem. Ešte by to chcelo niečo väčšie na tú Afriku. Len na to už nie je priestor a ani financie. Snáď raz .....
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné dielo MACOV :)

Odoslaťod Athlas » 11 Dec 2012 23:27 pm

Treba snívať a ísť si za cieľmi. Pre mňa je to motor a mám aj drahšie sny, ako toto akvárko. Mám 33 rokov a užívam si život. Budúci rok ešte možno pribudne aj nejaký junior :) Inak takmer všetci od rodiny až po priateľov na Facebooku mi píšu a hovoria pri zmienke o akváriu, že len nech to nepraskne, čo urobím, keď to povolí a proste apokalypsa v obývačke :D Čím to je, že ľudia sú tak vyplašení z akvária? Nikdy mi nič neprasklo, nevytieklo a ani nepoznám nikoho, kto by mal takúto skúsenosť. Proste asi tých pár prípadov, kde si to niekto položí na labilný stolíček, alebo fakt po chybe pri lepení sa niečo rozpadlo asi urobí svoje. Aj tu som čítal pár rád, že si má niekto objednať akvárium u "miestneho sklenára". Nechcem uraziť majstrov, ale podľa mňa nemajú páru o tom, čo je potrebné pre správne akvárium... česť výnimkám...

Ale ku mojej nádrži: mám problém s kapotážou akvária, teda priestor od hornej hrany akvárka po strop... Mám strop zo sadrokartónu, nad ním je vata a potom len studený vzduch pod strechou bungalovu. Myšlienka je taká, že urobiť na celú dĺžku akvária okapotovanie zo 4 kusov, ktoré sa budú vyklápať smerom nahor + bočná strana tiež nahor. Chcelo by to ale vyrobiť konštrukciu a pevne ju ukotviť do zadnej a bočnej steny, prípadne do stropu cez sadroš hore na drevenú konštrukciu strechy... Moja myšlienka je urobiť 4 ks rámov v tvaru štvorca - jeden ukotviť na ľavú bočnú stenu, potom dva nad výstuhy akvária a posledný na pravú stranu. Priorita je zachovať prístup do nádrže a zároveň nosnosť a funkčnosť celého vrchu. Uvažoval som buď o ráme z "CDčiek", čo sa používajú na konštrukciu sadrokartónu, alebo drevený rám, či zváraný z jakloviny? Fakt neviem... Tiež materiál kapotáže... Zelený sadroš, plastové dosky, drevo? Z vonkajšej strany by to malo byť všetko biele a hladké... Máte nápady priatelia?
Obrázok používateľa
Athlas
 
Príspevky: 242
Založený: 17 Nov 2006 17:11 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.