Echinodorus cordifolius ssp. fluitans



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Echinodorus cordifolius ssp. fluitans

Odoslaťod mp3k » 11 Dec 2012 12:41 pm

Nemá tu niekto skúsenosti s pestovaním tejto rastlinky? Mám ju asi tak pol roka, darí sa jej celkom fajn, listy sú krásne veľké a zelene, len teraz mi prestala rásť a keď pustí nový list tak vyzerá tak ako na fotke, je to už druhý v poradí čo pustila... nechápem! Svetlo : 36W na 100L akvárium, svietim tak 6 hodín denne, ostatné rastliny sú v poriadku
Hnojivo: Brutus, denne cca 2,5ml.
Vopred ďakujem za radu, čo môže rastlinke chýbať!
Prílohy
IMAG0422.jpg
mp3k
 
Príspevky: 25
Obrázky: 1
Založený: 26 Júl 2012 22:42 pm

Reklama

Re: Echinodorus fluitans

Odoslaťod Dantes 111 » 11 Dec 2012 14:36 pm

to tam vážne dávaš 2,5ml hnojiva denne? To je skôr prehnojením,echinodory sú síce obvykle mohutné rastliny,ale hnojiť denne je prehnané a absolutne neefektívne a skôr škodlivé,ked už nejako prihnojovať,tak nanajvýš raz mesačne vo vegetačnom období najlepšie nejakým chelatonovým roztokom,pár mililitrov a nič viac.Pokial tam máš aj ryby,tie dokážu dostatočne zásobovať všetky rastliny svojim odpadom,tam je prihnojovanie úplne zbytočné,prihnojovanie má význam len v akváriách bez akýchkolvek živočíchov a u rastlín pestovaných v sterilných umelých substrátoch v nejakých velkopestiarňach, a aj tam je obvykle z vody a dna dostatok rozpustených nerastných látok na velmi dlhú dobu,zbytok si rastliny vytvoria fotosyntézou
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Re: Echinodorus fluitans

Odoslaťod bagra » 11 Dec 2012 15:31 pm

Dantes 111 napísal:to tam vážne dávaš 2,5ml hnojiva denne? To je skôr prehnojením,echinodory sú síce obvykle mohutné rastliny,ale hnojiť denne je prehnané a absolutne neefektívne a skôr škodlivé,ked už nejako prihnojovať,tak nanajvýš raz mesačne vo vegetačnom období najlepšie nejakým chelatonovým roztokom,pár mililitrov a nič viac.Pokial tam máš aj ryby,tie dokážu dostatočne zásobovať všetky rastliny svojim odpadom,tam je prihnojovanie úplne zbytočné,prihnojovanie má význam len v akváriách bez akýchkolvek živočíchov a u rastlín pestovaných v sterilných umelých substrátoch v nejakých velkopestiarňach, a aj tam je obvykle z vody a dna dostatok rozpustených nerastných látok na velmi dlhú dobu,zbytok si rastliny vytvoria fotosyntézou



zial stvrdenim o skodlivosti denneho hnojenia nesuhlasim, ked si predstavim kolko hnojiva spapaju moje rastliny denne (merane dusicnany a fosfaty), a ked si predstavim, ze sumu dennych davok tam naliat raz za mesiac....
bagra
 
Príspevky: 62
Obrázky: 0
Založený: 14 Okt 2009 11:52 am

Re: Echinodorus fluitans

Odoslaťod mp3k » 11 Dec 2012 15:37 pm

bagra súhlasím s tebou, hnojívo je dolezite a je lepšie dávať menšiu dávku kazdy deň ako raz mesiac tam naliať vela. Takže toto že mám akváriu prehnojene je hlúposť! Nanajvýš mám pocit, že Brutus hnojivo ani nepozná ten dotyčný :-D
mp3k
 
Príspevky: 25
Obrázky: 1
Založený: 26 Júl 2012 22:42 pm

Re: Echinodorus fluitans

Odoslaťod Vlado21 » 11 Dec 2012 16:53 pm

skor by som povedal nie je hnojivo ako hnojivo. Hnojit denne je ok, samozrejme v primeranych davkach, ale popri macro nereba zabudat aj na micro (stopove) prvky. Ratliny nedokazu zuzitkovat N-P-K, ak nemaju dostatok micro prvkoch (hlavne Fe). Najlepsie to vidim na rastlinach, ked prihnojim s ratajovym Color Fe+ (aj na Ech. subulatus, pribuznom fluitans). Brutus je ok, ale urcite by som ho nepouzival ako primarne hnojivo.Podstatne lepsi efekt som osobne zaznamenal s PMDD (KNO3, K2SO4, Plantex) a uz spomenutym Fe+. Prip. skombinuj este s hnojacou gulickou ku korenu (Bivoj, JBL,...).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Echinodorus fluitans

Odoslaťod martin_s » 11 Dec 2012 17:23 pm

Dantes 111 to co pises hadam ani nemozes mysliet vazne....
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.