Drobček



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Drobček

Odoslaťod anton.brisuda » 16 Dec 2012 22:45 pm

Ahojte,

po cca 5 ročnej prestávke som sa znovu vrátil ku akvaristike. Po dlhom rozhodovaní medzi tým či si postaviť vlastný set alebo kúpiť hotový komplet som natrafil na zaujímave akvarko z "druhej ruky" u našich západných susedov.

Rozhodnutie padlo rýchlo a tak som si domov priviezol zánovný MP Scubaline 460 so skrinkou:
rozmery: 130 x 60 x 60 cm (D x Š x V), sklo: 12 mm
objem: cca. 460 l
kryt VARILUX s T5 4 x 54 W + reflektory, cca 0,5 W/l
filtrácia: EHEIM CLASSIC 2217, + (externý biofilter cca 30l zatiaľ nespustený, rozhodnutie nechávam na neskôr...)
podložie: pôvodný štrk cca 60 l
CO2: SERA SERAMIC (zatiaľ nespustené, čakám no novú PH sondu a sklenený difúzor)
Voda: zatiaľ vodovodná, tvrdá bratislavská, RO mám zatiaľ nebol čas ju "adaptovať" na nové podmienky

Mojim cieľom je mať rastlinné akvárium s krevetkami a tetrovite rybky

Mal by som zopár otázok na skúsenejších akvaristov: do popredia by som rád vysadil kombináciu týchto rastliniek:
Eleocharis parvula
Blyxa japonica
Pogostemon helferi
Helanthium tenellus
Lilaeopsis brasiliensis

do zadnej a strednej časti zasa ostrovčeky:
Rotala rotundifolia
Rotala rotundifolia green
Ludwigia repens
Alternanthera rosaefolia
Mayaca fluviatilis

uvítal by som rady od skúsenejších predtým než nakúpim množstvo rastlín, pre ktoré nedokážem v mojom akváriu vytvoriť vhodné podmienky

ďakujem
anton.brisuda
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Aug 2011 22:28 pm

Reklama

Re: Drobček

Odoslaťod hooopy » 16 Dec 2012 23:36 pm

moja skusenost je ze lileaopsis velmi nechce ist v novo zalozenom akva. Podobne som mal na tom aj Alternantheru rosaefoliu a podla mna na 60cm vysku budes potrebovat viac svetla na pogostemon v popredi, inak sa Ti bud tahat do vysky.
Alternanthera rosaefolia potrebuje tiez vela svetla. Ostatne rastliny do pozadia podla mna nie su narocne, to by malo ist s tym co mas.
Moj nazor je ze 2207 bude malo na rastlinne akva. S spotrebou presytit cely objem co-čkom, budes musiet nejako vymysliet jeho distribuciu. 2217 nebude stihat ( aj ked s rampou, ktoru by si si mohol vyrobit na celu dlzku akva), rozhanat vodu az dole ku dnu.

Vedie sa tu mnoho debat o velkosti filtra/ valkost akva. Ja mam 2217 v 85-ke, s rampou 80cm, po 6tyzdnoch je prud na rastlinkach vidiet, ale nie je to ziadny trysk . S 2215 by som uz spokojny nebol. tato 2217 je tak uplne mnamky.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Drobček

Odoslaťod anton.brisuda » 16 Dec 2012 23:52 pm

hooopy napísal:Moj nazor je ze 2207 bude malo na rastlinne akva. S spotrebou presytit cely objem co-čkom, budes musiet nejako vymysliet jeho distribuciu. 2217 nebude stihat ( aj ked s rampou, ktoru by si si mohol vyrobit na celu dlzku akva), rozhanat vodu az dole ku dnu.


2. filter bude, ak si to budu vyzadovat rastliny... pravdepodobne ale casom este jeden pribudne, len nan musim najskor zarobit :wink:
distribuciu CO2 budem na zaciatku riesit ako som pisal cez difuzor + ponorne eheim Compact cerpadielko (mam ich v zalohe niekolko :D ) zalozny plan je uz existujuci hand-made CO2 reaktor ale ten mozem pridat len ak pridam zaroven aj novy filter, na tu existujucu 2217ku + rampa to by uz bolo privela
anton.brisuda
 
Príspevky: 13
Založený: 26 Aug 2011 22:28 pm

Re: Drobček

Odoslaťod hooopy » 17 Dec 2012 00:52 am

no , mas to teda vymyslene celmi dobre. ja uz viac neporadim, snad sa ozvu skusení. hodne stastia.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.