Skalnaté údolie



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 12 Dec 2012 22:40 pm

biely vlas1 (1).JPG
Priatelia, este by ma zaujimalo, co za riasu (alebo co to je?) moze byt to biele na HC. Vid foto.
Prílohy
biely vlas2.JPG
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Reklama

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 17 Dec 2012 23:50 pm

V posledných dňoch nastal prudký rozmach zelenej riasy a preto som nasadil usilovnú pracovnú čatu v zostave: 20 x Caridina japonica, 4 x Crossocheilus siamensis a 4 x Otocinclus affinis a hneď sa s chuťou pustili do riasy.

Nakoľko mi HC rastie do výšky, uvažujem nad miernym spustením osvetlenia smerom k hladine.

Takisto som zakúpil hnojivko Profito od Easy Life a skúsim ho vymeniť za PMDD, uvidíme, čo to prinesie (počas PMDDčkovania som v posledných dňoch dodával aj KH2P4 a Fe6%).

A aby som nezabudol, priniesol som si aj kúsok Riccia fluitans.

Keď sa stav vystabilizuje, prihodím aj pár fotiek.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod doors010 » 18 Dec 2012 19:26 pm

to biele na HC je v poho je to caste pri zabehu.... urcite by som sosvetlenim este nerobil nic...maximalne dopraj HCcku zostrih vytiahnutych stoniek....mas aj nejake testy????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 23 Dec 2012 20:28 pm

Novými obyvateľmi sa stali: 34 x Rasbora espei (Trigonostigme espei).

Tiež mám novú rastlinku: Riccia fluitans.

Stále experimentujem s hnojením, momentálne skúšam po každej výmene vody (stále 2-3 x do týždňa)kombináciu: 8 ml Easy Life Profito, 5 ml PMDD, 1 ml KH2PO4, 2 ml Fe 6%.

Pracovná čata v priebehu 3 dní dôkladne zlikvidovala zelenú riasu.

Vzhľadom k tomu, že mi HC rastie do výšky, nastavil som osvetlenie nižšie nad hladinu, teraz je asi 14 cm nad hladinou. Snáď to pomôže. Myslíte, že po 30 dňoch môžem smelo prvýkrát strihať?
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 23 Dec 2012 20:30 pm

doors010 napísal:to biele na HC je v poho je to caste pri zabehu.... urcite by som sosvetlenim este nerobil nic...maximalne dopraj HCcku zostrih vytiahnutych stoniek....mas aj nejake testy????


Doors, vdaka za info. Už som podobnú informáciu dostal a medzičasom to zmizlo. Testy mám, pár dní som netestoval, ale cez sviatky sa k tomu hádam dostanem a zverejním aktuálny stav.
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod coma80 » 24 Dec 2012 00:44 am

tesim sa na dalsie fotky
Obrázok používateľa
coma80
 
Príspevky: 76
Obrázky: 0
Založený: 19 Jún 2012 12:16 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 27 Dec 2012 04:35 am

Konečne som trochu testoval:
pH=7,18
KH= 6-10
GH=14-21
NO2=0
NO3=10
Cl2=0
CO2=12-20
PO4=0-0,1
Zvýšil som dodávanie CO2, teraz je to cca 34 bublín/10 sek. Dnes zástrih, výmena a veľké čistenie. Žiaľ podarilo sa mi zlomiť inflow lily pipe :twisted:
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 06 Feb 2013 16:24 pm

V poslednej dobe nastalo niekoľko zmien v mojej hlavnej nádrži:

- Dokúpil som druhý filter, a to JBL Cristal Profi e 701 (momentálne so starou 901kou filtrujem 10 násobok objemu). Súčasťou bolo dokúpenie nových lily pipes 12/16 mm.
- Začal som kombinovať hnojenie medzi produktami od Easy Life, ako Profito a Easy Carbo, spoločne s PMDD a 1 krát týždenne dodávam aj KH2PO4 (Fe6 % žiaľ došlo). Do dna som nastrkal kapsule Ferka Stemma a Ferka Rosetta.
- Flóra je takmer od začiatku v zostave: HC, Pogostemon helferi, Staurogyne repens a Riccia fluitans
- Osvetlenie som najskôr dával nižšie k hladine, neskôr po prudkom náraste zelenej riasy na skle, som ho zdvihol na 29 cm od hladiny, svietim 10 hodín denne.
- Výmena vody: 1 x týžd., cca 30%
- Apropó, kúpil som si aj perfetnú ADA štetku na lily pipes, úplne super sa ohýba, predtým som čistil štetkou od Eheim, ale záhyby lily pipes som takmer vôbec nevedel vyčistiť.
Otázka: Môže silné zariasenie spôsobovať aj hnojivo, ak sa dáva v predpísaných dávkach? Napr. Profito je veľmi silne koncentrované.
Prílohy
V stred s Crossocheilusmi.jpg
stred akva
V Caridina japonica.jpg
Moja Japonica
V hlavna.jpg
70 dní po založení
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 06 Feb 2013 16:27 pm

Ešte si dovolím pár fotiek:
Prílohy
V strojovňa.jpg
strojovňa
V Rasbora espei.jpg
Rasbory
V HC a Riccia.jpg
HC a Riccia
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod astro » 06 Feb 2013 16:29 pm

Pekné veru, vidno, že sa staráš :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Snoopy » 06 Feb 2013 16:50 pm

Takéto môžem.. Veľmi pekné údolie. :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod triscene » 06 Feb 2013 18:00 pm

No hnojivo ti moze sposobit riasu v kombinacii s nejakymi vykyvmi pH, zlou distribuciou CO2 a flowom.
Kazdopadne je potrebne sledovat a davkovat postupne a vidiet ako akvarium reaguje. To ze je napisana nejaka davka, tvari sa ako univerzalna ale pritom nie je definovane ze ci ide o holandana, iwagumi. Pomalsie rastuce rastliny sosaju toho menej ako rychlorastuce atd. Ak mas problem s riasou tak skus od EasyLife AlgExit, nie som fanusik toho ale prvykrat som davkoval v pondelok a na druhy den som videl ako stetinka chyta nadych ako keby odchadzala, to iste ratam pri vlasocnicovej ciernej. Osadka zije v pohode, aj v navode je ze je to bezpecne pre ryby aj bezstavovce. Preventivne sa ma davat 10ml myslim kazde 2 tyzdne alebo 1x do mesiaca, to si uz nepamatam. ja momentalne pri zariaseni aplikujem 10ml na 100litrov vody tyzdenne a je pisane ze radikalna zmena by mala byt v priebehu mesiaca. ja citim ze uz po par dnoch to bude mat asi uspech. Takisto ma trapi prachova zelena riasa na sklach, aj na tu by to malo byt :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod prasan » 07 Feb 2013 00:55 am

Triscane,tieto všelieky na riasu sú o ničom.Ak to nevyladíš v akva následne sa ti začne riasa objavovať opäť.Poznamenám,že pri aplikácii týchto alg. prostriedkov je potrebné viac vzduchovať.Čiže nič moc pre rastlinné akva.Kúpa niečoho podobného je len žrút peňazí.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 08 Feb 2013 23:00 pm

Chlapi, vdaka za reakcie. Veru snazim sa starat, uz mi aj manzelka pomaha, lebo s tym zabijem celu sobotu a potom nemoze upratovat, he.
@triscene, naozaj to vyzera na hnojivo. Mimochodom vykyvy pH su naozaj velke, den/noc aj 0,5-0,6 ... Neviem, cim to je (mozno mojou nezrucnostou), ale neda sa mi uplne vyladit ihlicovy ventil a tak ani davkovanie CO2 nie je rovnake kazdy den.
Mimochodom, tiez ma trochu "trapi" drop checker, mam pocit, ze to nie je taky zazrak ako som cakal. Vzdy mi po cca 1-2 tyzdnoch vybledne a nemyslim, ze by to bolo nadbytkom CO2, pretoze ked ho pripravim na novo je az takmer tmavozeleny.
Tiez som si vcera zaobstaral 3 ks Clea helena, nakolko sa mi bohove rozmohli slimaky, uvidime ci si poradia.
Zajtra ma caka opat udrzba, na rade budu filtre a lily pipes.
Otázka: Ako často čistíte lily pipes? Co som cital doporucuje sa raz za mesiac, co sa mi zda nedostatocne. Amano doporucuje 2-krat do tyzdna a vychadza mi to tak ...
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod triscene » 09 Feb 2013 11:42 am

No ja pipes cistim aj raz za mesiac pripadne skor za dva ked uz su priam nepriehladne ;) klasicka lily pipes kefka, eheim ma takisto, ja mam asi sady z ebayu. Outflow ide v pohode cistit, inflow je tazsi tak preto mam 2ks aj ako zalohu aj preto ze pouzitu supnem do sava na noc, bordel opadne a vyplachnem pripadne pretiahnem kefkou.

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 09 Feb 2013 16:07 pm

milosdk a ten DC premiestňuj po akva, aby si porovnal kde a koľko CO2 sa nachádza, možno sa ti sústreďuje práve najviac tam kde ho máš.
Ten ihlicový ventil je ihlový a že sa nedá naladiť?, tak daj jeho foto, aký to je
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 09 Feb 2013 23:31 pm

@Triscene, ja som v Polsku kupil Aqua cleaner, v nom "kupem" difuzor, za 20-30 min je biely, ako novy ...
@Milan, skusim premistnovat ten DC, ale nemyslim ze najviac CO2 je prave tam, kde je umiestneny, nakolko je presne na opacnej stene ako difuzor. Myslim, ze je to od vyrobcu Aqua Medic a tam je doslovne v navode pisane, ze pokial roztok vybledne, treba znovu naliat 2,5 ml akva vody a 5 kvapiek roztoku ... akurat dnes som opat prelieval ...
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 10 Feb 2013 18:28 pm

@Milan, tu je link na ten ihlovy ventil... http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -2220.html
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod prasan » 10 Feb 2013 18:44 pm

U nás i keď o 2e viac sa to dá kúpiť tu http://www.zm-technik-eshop.sk/pneumati ... upny-mjsc/
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod bohus301 » 10 Feb 2013 19:09 pm

a to je ihlovy alebo len škrtitko ako toto http://shopakva.sk/1612-regulator-priet ... estny.html
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod azet » 10 Feb 2013 22:15 pm

cau Milos, akvarko ma potencial. mozno par poznamok, ajked som to cele len velmi rychlo preletel:


neviem co cakas od co2 testera, kusok tvarovaneho skla s naplnou...ak rychlo bledne, daj tam viac kvapiek reagentu, alebo skus zohnat iny. mne v pohode drzi aj par mesiacov.

substrat ktory tam mas, je "bombazny" zdroj dusika, nevidim dovod teraz pridavat KNO3 - ani sa mi to neosvedcilo v kombinacii s AS a PS. co je pre teba PMDD? predom navazene balicky rozriedene vo flasi? easy life je dobre hnojivko, s nim si zatial vystacis, nauc rastliny vyuzivat cpavok zo substratu, nedodavanim PO4 spomalis rast a dopyt po CO2, HC nebudes musiet strihat tak casto a mnoho inych vyhod. neprehanaj davkovanie, mas tam odolne rastliny a daju ti signal, ak by bol nedostatok zeleza. predavkovanie profitom moze pomahat cladophore. ak mas uz tenso a K2SO4, kludne pridavaj separatne ako doplnok. KH2PO4 by som zacal davat jedine vtedy, ze sa ti objavi masivne GSA. ostatne komponenty nie.

ricciu by som dal von, casom sa zmeni na klesajucu sklovito-zelenu pliagu a obrovskeho konzumenta dusika - osobna skusenost z jedneho machoveho akvarka.

slimacikov nechaj tak, su uzitocni. casom sa ich populacia upravi, ibaze by si prilis krmil. neviem, aku mas doma vstupnu vodu. podla merania asi tvrdu, tak sa im tam lubi.

siamacky maju viac nevyhod ako vyhod (skusenost, ale ak sa ti lubia, nechaj si ich)

nauc sa pracovat so svetlom. HC aj hocico ine kobercove rastie aj pri prekvapivo slabom svetle. ak su problem riasy, je jednoduchsie skratit dobu osvetlenia ako maturovat s hnojivkami. nasi stari otcovia mali predsalen pravdu ;-)
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 11 Feb 2013 19:20 pm

milosdk, vodu z akva dávať je dosť nepresné, skús vodu 4dKH
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod Milan666 » 11 Feb 2013 19:20 pm

bohus301 napísal:a to je ihlovy alebo len škrtitko ako toto http://shopakva.sk/1612-regulator-priet ... estny.html

Toto by som pri CO2 radšej nepoužil
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalnaté údolie

Odoslaťod milosdk » 12 Feb 2013 19:33 pm

@Azet, vdaka za poucne informacie. Urcite sa nad nimi zamyslim a budem sa snazit, co najviac aplikovat v praxi. Mimochodom PMDD uz nehnojim, mal som nejake zvysky a tak som dodaval.
Otazka: Neviem teraz ... ako naucit rastliny vyuzivat cpavok zo substratu?

@Milan, je fakt ze som cital (hlavne na zhranicnych forach), ze do DC by sa nemala davat voda z akvaria, ale napr. destilovanu vodu, v navode vsak bola pisane o vode z akvarka a tak som podla toho postupoval.
Otazka: Aka voda ma 4dKH? Moze to byt aj spominana destilovana? Alebo sa mylim?
milosdk
 
Príspevky: 64
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2011 16:22 pm
Bydlisko: Dolný Kubín

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.