Nové akvarium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Nové akvarium

Odoslaťod pates » 27 Nov 2012 19:24 pm

Vyzerá to na Bakteriálny rozpad plutiev, ach som nasraty. Neviem čo robiť. Odkiaľ sa to vzalo v akvarku už viem, kupoval som rastliny (do tej predajne už nevkročím). Vraj to nemá zmysel liečiť čo som čítal. Skúšal som Savo tak uvidím. Keď sa darí tak sa darí.
Obrázok používateľa
pates
 
Príspevky: 28
Založený: 26 Sep 2012 19:52 pm

Reklama

Re: Nové akvarium

Odoslaťod pates » 03 Dec 2012 22:11 pm

Tak aqua vyzerá teraz takto, pribudli 2 anubiasi na koreni, Bacopa a Valisneria spiralis
-avizovaná choroba BRP bol naštastie iba planý poplach
-v budúcnosti chcem ešte nejakú kobercovú rastlinku do popredia, iné plány do budúcna už nemám
-nastala zmena v osvetlení 2x18W T8
_MG_1169.JPG

Ale aby nebolo všetko také ľahké tak sa objavila riasa, CO2 nedávam, svietim cca 12h/den
Mate dobru radu na tu riasu? Niečo som čítal že nadmerne osvetlenie spôsobuje túto riasu. Mám znížiť dobu osvitu?
Prílohy
_MG_1170.JPG
Obrázok používateľa
pates
 
Príspevky: 28
Založený: 26 Sep 2012 19:52 pm

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Majklooo » 03 Dec 2012 22:22 pm

Aj ja mám s čiernou štetinkou teraz problémy :( vraj sa dá lahko odstrániť pomocou nejakej trojtýždňovej kúry pomocou nejakého prášku ktorý sa aplikuje raz za týždeň a riasa normálne sama odpadne od listou rastlín na ktorých je prichytená..ale neviem názov to mi spomenul kamarát ktorý robí v akvaristike v TN u Mitošinku..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Jozef_L » 26 Dec 2012 22:26 pm

Majklooo napísal:Aj ja mám s čiernou štetinkou teraz problémy :( vraj sa dá lahko odstrániť pomocou nejakej trojtýždňovej kúry pomocou nejakého prášku ktorý sa aplikuje raz za týždeň a riasa normálne sama odpadne od listou rastlín na ktorých je prichytená..ale neviem názov to mi spomenul kamarát ktorý robí v akvaristike v TN u Mitošinku..

Staci ak si do striekacky naberies Easy Carbo, das na jej koniec ihlu a streknes to rovno na nu.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Sorer » 27 Dec 2012 02:51 am

Skus tam radsej supnut nejake potvory na riasy. Mne sa najlepsie osvedcili slimaky neritiny.
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Jozef_L » 27 Dec 2012 11:47 am

Neritiny ciernu riasu nezeru. Ak je toho viac, davkuj Easy carbo denne. Skus sa pohrat este aj so zmenou prudenia vody.
Ak je to na jednom liste, to by ta moc trapit ani nemuselo.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Majklooo » 27 Dec 2012 12:57 pm

Ja som problém s štetinu vyriešil kúpou SEA :-) A zatiaľ veru problém nemám a keby aj bol tak mam v zalohe jeden prípravok :-D kedysi aj s EC som riešil riasu ale už nie :-D drahé a málo účinné..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Sorer » 28 Dec 2012 00:27 am

Jozef_L napísal:Neritiny ciernu riasu nezeru.


Ale zeru, mne ju zozrali.
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové akvarium

Odoslaťod hooopy » 28 Dec 2012 00:44 am

ja sa este vratim k patesovym fotkam. tema sa v dalscih prispevkoch sice rozbehla smerom k ciernej stetinkopvej riase, ale ono je to podla mna Oedogonium. vychadzam z informacii na stranke
http://www.rostlinna-akvaria.cz/problemy-s-rasami-12
alebo angl. original:
http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm

a zopakujem to co sa tu uz pisalo nespocetne krat, riesit riasu znamena riesit pricinu jej vzniku, nie ako odstranit nasledky. Iní mudri ludia hovoria, ze riesit riasu, je po spravnosti riesit spravny vyvoj rastliniek nie riasu samotnu. Kazdy listok rasltinky, ktory hnije, vylucuje amoniak a to je zivna poda na riasy. Inymi slovami, a vbeeelmi jednoducho, ak neprospieva rastlinka, "pojde na nu riasa".

OT: mne na stetinkovu riasu momentalne pomohlo takmer dvojnasobne zvysenie NO3 v hnojeni. este uplne nezmizla, ale stagnuje, ubuda jej. Mal som ja na strku a drevach. Napada aj korene microsoria, hoci inak prosperujuceho.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Nové akvarium

Odoslaťod pates » 05 Mar 2013 15:22 pm

Po mojom skušaní všetkého možného aj nemožého ma napadla posledná možnosť.
TRUBICE! Tie ktore tam mám teraz su TUNSGRAM 18W, F alebo E 33 - 640 COOL WHITE.
Uvediem príklady: Anubiasi ktoré neboli v tieni boli zrele na vyhodenie ale po umiestnení na koreň kde naň nedopadá priame svetlo tak z nich zmizla všetka riasa.
Koren je od polovice zariaseny (svieti na nu svetlo) druha polovica ktorá je v "tieni" tak sa na nej riasa nedrží.
Taktiež hygrophila guianensis, male rastlinky ktoré sú pod veľkými v tieni sú v pohode, no tie veľké sú zariasené.

Može byt problém aj vo svetle? Vo farebnom spektre?
Mam vyhliadnuté OSRAM 18W teraz si nie som istý tie co som videl ci boli označené 840 alebo 865.
Obrázok používateľa
pates
 
Príspevky: 28
Založený: 26 Sep 2012 19:52 pm

Re: Nové akvarium

Odoslaťod Majklooo » 05 Mar 2013 23:22 pm

Ja používam presne Osram 18W 865 a 840 a úplna spokojnosť :) odporúčam :D
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Nové akvarium

Odoslaťod pates » 15 Mar 2013 14:22 pm

Dnes namontované Osram 840 a Narva 865. Ľudia moji, ja mam nove akvárium, to je nádhera! rybičky sú krásne červene a rastliny zelené ako majú byt.
865 je vzadu, 840 vpredu-záleží vôbec na tom ktorá je kde?
Obrázok používateľa
pates
 
Príspevky: 28
Založený: 26 Sep 2012 19:52 pm

Re: Nové akvarium

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Mar 2013 14:24 pm

mam to opacne, ale moc na tom nezalezi
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.