Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod senier » 28 Dec 2012 20:57 pm

Ahojte,

akvaristom som v podstate od narodenia a teraz po istej odmlke sa k tomuto opat vraciam.
Chcem sa opytat na jednu vec. Rad by som do muru rodinneho domu ( konkretne obyvacka ) spravil akvarko s tym, ze v podstate spodok, bocne steny a zadna stena by bola murovana, resp. by nebola zo skla. Sklenna by bola prirodzene len celna stena. V tejto oblasti fakt nemam skusenosti a potreboval by som poradit:
1. Aky material sa na to pouziva
2. Technicke nuansy na ktore mozem natrafit

Dakujem
senier
 
Príspevky: 6
Založený: 28 Dec 2012 20:50 pm

Reklama

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod Majklooo » 28 Dec 2012 21:14 pm

Na toto som veru zvedavý :) a Držím palce :)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod spider30 » 28 Dec 2012 21:23 pm

Na material mozes podla mna pouzit co chces (kamen,tehly,kvadre alebo beton) moznosti je dost. Ide o to aby to udrzalo hmotnost uz aj so zariadenym akvariom. Tiez take planujem,ked budem mat dom. Vela stastia :D
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod senier » 28 Dec 2012 21:29 pm

spider30 napísal:Na material mozes podla mna pouzit co chces (kamen,tehly,kvadre alebo beton) moznosti je dost. Ide o to aby to udrzalo hmotnost uz aj so zariadenym akvariom. Tiez take planujem,ked budem mat dom. Vela stastia :D


Material je prave pre mna dolezity. Beton, tehly a kvadre vylucuju neziaduce prvky. Skaly ok ale aj tie musis niecim upevnit na stenu.
Niekde som cital, ze na to pouzivaju PU Penu, do ktorej daju kamene a nechaju zaschnut ale netusim, ci aj to nie je toxicke.
O hmotnost sa nebojim, bude to tak 250 - 300l akva.
senier
 
Príspevky: 6
Založený: 28 Dec 2012 20:50 pm

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod spider30 » 28 Dec 2012 21:37 pm

Ved vymurujes napr. s kvadrou. Das preklady. Boky (kamene) mozes "polepit" pur penou. Ked uschne vyskrabes natres silikonom,posipes pieskom a na koniec natries zivicou.Pozadie mozes urobit tiez z tej peny. Podla mna to nie je az take zlozite a materialov mas v dnesnej dobe dost na vyber.
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod senier » 28 Dec 2012 21:48 pm

Ked uschne vyskrabes natres silikonom,posipes pieskom a na koniec natries zivicou.

Mas na mysli, ze to potriet silikonom a za cerstva tam nasypat piesok, nech to na tom zaschne? Aku zivicu mas na mysli?
senier
 
Príspevky: 6
Založený: 28 Dec 2012 20:50 pm

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod spider30 » 28 Dec 2012 21:53 pm

Na cerstvy silikon (akvaristicky) nasypes piesok. A nechas zaschnut. Zivica napr takato: http://www.movychem.sk/lepidla/epoxidov ... poxy-324-8
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod senier » 28 Dec 2012 21:58 pm

spider30 napísal:Na cerstvy silikon (akvaristicky) nasypes piesok. A nechas zaschnut. Zivica napr takato: http://www.movychem.sk/lepidla/epoxidov ... poxy-324-8


Dufam, ze to nie je toxicke ale vyzera, ze je to ok.
Riesim este dilemu, ze ako zabezpecit, aby mi to nepresakovalo, aby nikde nebola skarka, kde by to pretekalo, kedze to v podstate bude mat len predne sklo a ostatne budem musiet vymysliet, cim vysteliem. Napadla ma guma na jazierka
senier
 
Príspevky: 6
Založený: 28 Dec 2012 20:50 pm

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod Milan666 » 28 Dec 2012 22:27 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod Ajven » 28 Dec 2012 22:44 pm

Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod radusho » 28 Dec 2012 22:57 pm

podla mna si to zbytocne komplikujes 300 litrove akvarko zozenies za relativne male peniaze mozes po neho vymurovat stojan a zbavis sa kopy starosti s utesnovanim atd.
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod Snoopy » 29 Dec 2012 00:19 am

Guma na jazierka, alebo ju mozes nahradit takym gumenym naterom, ktory sa pouziva bezne na sprchove kuty. Nespomeniem si ako sa to vola, ale mozem ti to zistit. Takisto sa daju zohnat aj take gumene "rohove listy" ktore zabranuju presaku vody. No ked si zratas nie naklady.. Radsej zohnat vacsie akva a porobit 3D skalnate pozadia ktore ti uberu z miesta.. Ako je vyssie spomenute. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod senier » 29 Dec 2012 00:50 am

radusho napísal:podla mna si to zbytocne komplikujes 300 litrove akvarko zozenies za relativne male peniaze mozes po neho vymurovat stojan a zbavis sa kopy starosti s utesnovanim atd.


Problem je ten, ze ta diera v stene uz realne existuje. Je to zlozite ale jedine schodne riesenie mi pride vmurovane akva.
senier
 
Príspevky: 6
Založený: 28 Dec 2012 20:50 pm

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod astro » 29 Dec 2012 01:00 am

nech sa páči http://www.youtube.com/watch?v=sq_8tV3tbRk
(hlavne od 2:40 dávaj pozor ;))
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod lajka5 » 16 Apr 2014 09:29 am

Ahojte,
chcela by som sa opýtať jednu vec. Začíname s akvarkom (priateľ choval dávnejšie rybičky a ja tiež, ale teraz to chceme po 10 rokoch znovu rozbehnúť), len sme nenašli vhodné miesto preň, tak sme sa ho rozhodli umiestniť do starého, nefunkčného komína v obývačke.. Ide o 130l akvarko Tetra. Komín má na šírku 1 meter, výška 2,44 metra.. S tým, že komín je tehlový.. chceme do neho vybúrať otvor, obložiť ho vodeodolným sádrokartónom, zospodu a zhora dať tvrdený polystirén na izoláciu + kovová konštrukcia.. myslíte, že to bude dobre a bude to stačiť? rozmer by bol 85 cm na šírku a výška cca 110 cm.. Svetla je v tej izbe dosť, ide o západnú stranu..
A ešte by som sa chcela spýtať, som tu nová a neviem sa tu moc orientovať.. chceli by sme si spraviť sami 3D pozadie.. už som si prečítala, že sa dá z polystirénu, ale neviem ako ho zafarbiť a čo dať na vrch na tie farby, proste postup a tak.. aby to moc rybkám neuškodilo..
ďakujem :-)
lajka5
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 15 Apr 2014 18:32 pm

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod martin_s » 16 Apr 2014 10:50 am

Ak ten komin zabezpecis tak aby ti nepadal z neho bordel do akva tak v tom nevidim ziadny problem (uvazoval by som potom ale aj nad uplnym uzavretim aj na vrchu ak bude uplne nevyuzivany, kedze pri uzavreti nad akvarkom stratis moznost ho pretlacit ak ti tam nieco vleti...)...

lajka5 napísal:A ešte by som sa chcela spýtať, som tu nová a neviem sa tu moc orientovať.. chceli by sme si spraviť sami 3D pozadie.. už som si prečítala, že sa dá z polystirénu, ale neviem ako ho zafarbiť a čo dať na vrch na tie farby, proste postup a tak.. aby to moc rybkám neuškodilo..
ďakujem :-)
Mame tu jednu zazracnu funkciu: search.php (predpokladam ze si ju pouzila aj ked si hladala tuto temu), pomocou ktorej najdes temy o vyrobe 3D pozadi a ked si ich precitas tak najdes odpoved aj na tuto otazku - ake su moznosti bezpecnej povrchovej upravy a aky je pri nich vhodny postup...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vstavane ( murovane ) akvarium. Ako na to?

Odoslaťod lajka5 » 16 Apr 2014 11:28 am

Ďakujem za odpoveď :-)
komín je úplne hore zaliaty.. je tam platňa, betón a lepenka.. my sme navrchu.. podľa projetku sú tam dva prieduchy..
lajka5
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 15 Apr 2014 18:32 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.