Akara potocna [Aequidens rivulatus]



Všetko okolo amerických cichlíd

Odoslaťod julessk » 02 Nov 2009 18:47 pm

no toto je tema o akare potocnej tak budem v nej pokracovat: takze vytreli sa mi akary potocne v akvariu a uz vodia mlade po akvarku, chcem sa opytat mam ich prelozit do inej nadrze, ak ano do akej velkej, pripadne ine rady ... v tej kde su teraz su spolu s ocellatmy a hoci ich odhanaju a mlade poctivo zbieraju do papulky pochybujem ze to vydrzia kym vyrastu ...
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Reklama

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 19 Nov 2010 18:15 pm

mam aj ja par otazok ohladom akari potocnej...ako je to s odchovom..je nutne aby mala na vyter kamene alebo postacia nejake dreva, dalej by ma zaujimalo pri akych parametroch sa vam tato ryba rozmnozila ph, gh, atd. u akari modrej som nemal problem s odchovom, ale potocna je predsa asi o nieco narocnejsia ci??
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod julessk » 19 Nov 2010 18:51 pm

Problem s odchovom nie je , skor je problem najst a vytvorit vytierajuci sa par. Narocnost je podobna ako u ostatnych druhoch akar. Moja samica lepila vzdy ikry na pozadie akvaria ,hoci mam v akvarku aj mnozstvo korenov a kamenov. Ked sa mlade rozplavali tak samica vyhrabala v dne jamku v ktorej sa plodik zdrziaval v hufe. Samec a samica spolocne strazia jamku a odhanaju aj ovela vacsie ryby. Ked niektore rybky vyplavu z jamky samec ich pochyta do papule a vypluje spat. Parametre vody som si nikdy nemeral tak neviem ake su, ale mam studnovu vodu a mnozstvo amazonskeho dreva, vyluh ktoreho farby vodu do zlatista.
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 20 Nov 2010 12:21 pm

neviem aku mate u vas vodu ale tu v okoli trnavy je tvrda dost okolo 22dgh a ph 8. Pridal som do filtra raseôinovy granulat aby voda aspon trochu okyselila pisu ze aj zmakne ale to sa mi moc nezda. Ja mam tie akarky doma estelen 3 dni ale zda sa mi ze jeden par sa dal dokopy samica si nasla ukryt v kokose..samec ju tam chodi navstevovat ale sem tam ju aj ponahana, snad sa mi podari odchovat nejake mlade. A este jedna otazka cim si krmil. ja som im daval patentky, discus food co mi zostal, dajana cichlid gran, aj vlocky ale zeby sa potom vrhli tak sa mi to moc nezda a pokial viem vacsina cichlid je dost pazrava.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod julessk » 20 Nov 2010 13:44 pm

Moje su uz dospele, ale nemaju problem zjest hocico. Ja krmim Cichlid stick, susene krevetky, granule pre pstruhov a cichlidy a maju radi aj masove vlocky. Na zmenu krmim aj rybkamy /gupky, molly/, a cvrckamy. Skus aj mrazene hovadzie srdce moje ho miluju. Ked sa moje 1 x vytierali mali asi len 5-6 cm ... Pozri na nich na http://www.youtube.com/watch?v=msYeWPpUUBY
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 20 Nov 2010 14:03 pm

ok dik za radu skusim im dat mrazene krevetky co som mal pre korytnacky, niekde som cital ze im chuti aj surove hovadzie maso.
Tak moje su velke asi tak okolo 15 cm mozno viac..su tam s nimi aj gupky a vobec ich nezozrali..skusim si z prace priniest cvcky mozno im zachutia...
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 21 Nov 2010 00:09 am

este by ma zaujimala jedna vec ako je to s predohrou pred parenim??..zda sa mi ze tie moje sa chystaju mat mlade samica sa farebne zmenila oproti tej druhej ..scernala trochu..a sa mi zda ze ma aj vacsie brucho ako ta druha..a rozhana druhu samicu aj samca a stale chodi do toho kokosu.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod julessk » 21 Nov 2010 11:01 am

Ked sa vytieraju tak sa samec a samica zdrzuju na jednom mieste akvaria a odhanaju zo svojho teritoria vsetky ryby. Pocas vytierania su normalne nahanacky a obtieranie ryb. Skus pozrite do kokosu ci tam nie su nalepene ikry... Inak ho moze samica pouzivat len ako ukryt ...
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MEPHISTO » 21 Nov 2010 11:06 am

Zdravím ,
Akara potočná nieje Aequidens ale Andinoacara .
V žiadnom prípade nepoužívajte ako krmivo hovädzie srdce , ničí rybám pečeň a skracuje im tým podstatne život . Pokial chcete kŕmiť mäsom tak výlučne rybacím , osvedčeným a cenovo dostupným sú filety pangassia hypopthalmus , ktoré sa dajú kúpiť v každom supermarkete .

To MaximusSk : to čo popisuješ je správanie na párenie pripravenej samice .
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 21 Nov 2010 14:16 pm

To MaximusSk : to čo popisuješ je správanie na párenie pripravenej samice .[/quote]

Takze je mozne ze o par dni ci tyzdnov mozu mat mlade??.. :roll:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MEPHISTO » 21 Nov 2010 14:33 pm

áno
Obrázok používateľa
MEPHISTO
 
Príspevky: 33
Obrázky: 37
Založený: 07 Nov 2007 19:45 pm
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 24 Nov 2010 11:38 am

Tak pani akarky sa vytreli na list echinodorusu, teraz vas ziadam o radu. mam ich tam nechat?? ubrania svoje potomstvo?? mam tam este dalsie2 akary potocne 4 akary modre 4ramirezky 6skalarov. Mohla by byt taka moznost ze odtrhnem list s ikrami a prehodim ho do druheho akvaria aj s rodicmi neublizi to ikram alebo nestratia rodicia o ne zaujem??? A cim krmit poter?? mohla by byt vyliahnuta artemia?? lebo nic ine zive sa mi asi nepodari zohnat.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod julessk » 24 Nov 2010 20:56 pm

Pri osadenstve ktore tam mas si ich rodicia uchrania az do rozplavania. Ked sa poter rozplave tak to nebudu stihat strazit a ostatne ryby ti ich postupne rozoberu. List neodtrhaj a nedavaj prec, ale pockaj kym sa mlade rozplavu a potom ich hadickov vycucnes. Samozrejme voda v druhom akvarku musi bit hlavne z tvojho hlavneho akvarka. Dospelym rybam potom dopustis taku aku dolievas. Moje som krmil artemiou, chodil som chytat cyklop, mrazene koretry a zrali aj vipan baby. Neviem ci je to prvy vyter tvojich akar, ale u mojich bol kazdy vyter plodnejsi a plodnejsi. To sa tyka toho kolko mali ikier a kolko ryb sa odchovalo. Takze nerob si tazku hlavu ked to na 1 x nevyjde, bude to len lepsie a parik sa bude pravidelne vytierat. Drzim prsty
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 25 Nov 2010 00:06 am

tak uz sa stalo ze list som odtrhol prehodil do druheho akva aj s rodicmi..samica sa o ikri stara dalej ale samec ich zacal zrat tak som ho dal spat do spolocenskeho akva kde cisti miesto s druhou samicou takze ten druhy samec zostal na ocot :-D. Na skusku necham druhu samicu v spolocenskom akva. Obe samice maju prvy vyter tak som zvedavy kolko sa vyliahne mladych.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod jordann » 08 Dec 2010 19:20 pm

nema niekto napredaj tieto cichlidy v okoli Spišskej Novej Vsi ?
jordann
 
Príspevky: 41
Obrázky: 0
Založený: 01 Nov 2008 23:00 pm

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 06 Jan 2011 02:01 am

ak by si par mesiacov vydrzal tak by som mal na predaj nejake kusky..aj Akaru potocnu a aj akaru modru z kazdeho Z potocnej mam cca 100kusov a tej modrej do 50kusov..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod jordann » 06 Jan 2011 11:50 am

a odkial si ?
jordann
 
Príspevky: 41
Obrázky: 0
Založený: 01 Nov 2008 23:00 pm

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod MaximusSk » 09 Jan 2011 00:09 am

zdravim vas ...zial mam zlu spravu uz po druhy krat mi komplet vykapalo cele osadenstvo. Zo zaciatku islo vsetko dobre samica nakladla ikry ktore sa po troch dnoch prebudili k zivotu po dalsich cca4 dnoch sa rozplavu a tu nastava problem. vzdy cca po 2 - 3 tyzdnoch od rozplavania mi vacsina poteru pokape a neviem preco..krmim mrazenym cyklopom je to taky mix artemie atd.. krmim asi raz za den viem ze by sa malo castejsie ale nemam na to momentalne cas. Plus dokrmujem prachovym krmivom. Poter bol umiesteny v 70l akva filtraciu mam dva bublifuky s velkymi molitanmi. Chovam tam s nimi aj poter prisavnikov. Este dodam ze poter ma asi tak 2-3 tyzdne a samicu som dal prec lebo sa tam stresovala. Viete mi poradit v com robim chybu ked mi to vzdy vsetko vykape??..poter zacne byt zrazu apaticky a snazi sa pohybovat ale moc mu to nejde.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Akara modra Aequidens latifrons

Odoslaťod 95filip13 » 30 Dec 2012 00:29 am

zdravim všetkich chovatelov akar ja som su kupil paru akar modrich dal som ich do 160l akvarka su tam uplne same nič bi ich nemalo rušit ale nevjem prečo niekedy plavaju stale hore dole po skle nevjem čo in moze bit ale plavaju aj spolu su celkom žive a maju aj vytvorene ukryti a kamenov a dal som im aj klasicky hlineny kvetinač tak nevjem čo zatial žiadny uspech ale ani ziadne sklamanie ale nevjem čo by in mohlo vadit ked plavaju po tom skle tak by som vas chcel poprosit o radu ak by to šlo ?
95filip13
 
Príspevky: 1
Založený: 30 Dec 2012 00:11 am

Re: Akara potocna [Aequidens rivulatus]

Odoslaťod dedojozef » 30 Dec 2012 09:38 am

Filip, poskytol si málo informácií.
Sú tam samé? Zábeh, filtrácia, údržba, osvetlenie ...
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Predchádzajúca

Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.