Diskus- čo je to za chorobu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petersmann » 25 Sep 2012 19:29 pm

trinitysk napísal:
petriik napísal:zdravím. mam podobny problem ako astro v poslednej dobe sa mi niekolko kusov len skrýva kade tade a vobec neviliezaju...
a navyše som si všimol ze niektore kusy sa tak cudne vlnia, trasú, vibrujú alebo ako to mam nazvat...
je nasledok nejakej choroby alebo je to len ich prirodzene spravanie. ak je to choroba aka to sposobuje a ako sa to dda liecit?
no2 a no3 na nule Ph 6,0 cez den, 6,3 v noci. tvrdost vody 4,0

Ak sa schovavaju a nevyliezaju tak to nie je normalne spravanie, ak by sa aj chceli vytierat tak sa urcite neschovavaju...Obcasne trepotanie plutiev je normalne, ale ak je to trepotanie caste, spojene este s pripadnymi prudkymi pohybmi/vypadmi po akva + prehanana plachost tak je to choroba. Rybky kazdopadne pozoruj. Pokial nepozorujes na povrchu tela ziadne zmeny tak ako som pisal tak to mozu byt (ako pise astro) crevne parazity, najcastejsie bicikovce...liecbu napisal uz astro, ktory mal to stastie ze mu disky este prijimali potravu, cize podchytil to vcas...

mne napriklad uz nezeru.Da sa s tym nieco robit?Zohnal som si metronidazol v prasku a podal som 2 g na 100 litrov silne vzduchujem teplota ide na 33 stupnov.Moze este spravit nieco viac?Ale moj taky pocit prvy je ze ryby vypadaju spokojnejsie aj sa mi zda ze zacinaju hladat potravu na dne
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Reklama

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod MAUceu » 11 Nov 2012 20:49 pm

mlademu melonikovi (vlastne uz mladenec 1.5 rocny) sa objevil biely vystupok na boku. Biela vycnievajuca bodka.
Ryby som 2 roky nemal chore a v podstate som nic nemenil. Parametre vody identicke (iba som pridal asi pred pol rokom co2).
Strava je mrazena (discus, spenat+srdce, ziabronozka).
Nezaznamenal som ziadnu zmenu spravania. Žerie normalne ako vzdy (vsade prvy).
Taktiez ostatne diskusy su normalne.
Nieco vaznejsie?
Prikladam fotku (ak bude treba, tak spravim lepsiu.
Dakujem velmi pekne.
Prílohy
terc.jpg
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod jiri sajar » 11 Nov 2012 21:58 pm

Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod MAUceu » 11 Nov 2012 23:57 pm

Naozaj zaujíimavy clanok. Celkom mi je jasne co chcel autor povedat a myslim si ze ma z velkej miery pravdu.
Vies mi povedat o akeho parazita ide v mojom pripade? Myslim ze baketrialny zapal to nie je...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod jiri sajar » 12 Nov 2012 00:36 am

poslal som ss
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod vikino » 12 Nov 2012 07:47 am

MAUceu napísal:Naozaj zaujíimavy clanok. Celkom mi je jasne co chcel autor povedat a myslim si ze ma z velkej miery pravdu.
Vies mi povedat o akeho parazita ide v mojom pripade? Myslim ze baketrialny zapal to nie je...

Mas pravdu, bakterka to nie je... To co sa urobilo mlademu diskovi je z jednostrannej a nevhodnej stravy. Zmen krmivo a zmizne to. Ono to teda zmizne samo, netreba to liecit. To co popisujes cim krmis svoje ryby by som povazoval ako za doplnok stravy a nie ako hlavne krmivo. Zaklad su kvalitne granule (Tropical, Tetra, Hikari) , alebo kvalitne vlocky. No a hov. srdce a inu mrazenu potravu na spestrenie 1-3x do tyzdna.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod jiri sajar » 12 Nov 2012 09:49 am

vikino je ovela väčší fachman na terče ako ja 8) (lebo ako som písal - na diaľku sa veľmi ťažko robí jednoznačná diagnóza)takže MAUceu najskôr použi jeho inštrukcie, lebo jeho rada nie je spojená s akýmkoľvek stresovaním ryby ..... môj postup môžeš použiť kedykoľvek neskôr ... :pivo:
veľa šťastia :o
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod MAUceu » 12 Nov 2012 16:47 pm

Vikino aj Jiri, DAKUJEM...
To krmivo som povazoval ze im vyhovuje kedze ich tak krmim 2 roky a nikdy nebol ziaden problem. Samozrejme ze krmivo obmienam, ale pravdou je ze vzdy mrazene. Patentku im nedavam vobec.
Granule zravali, ale teraz ked im granule akekolvek (Tetra, Tropical) tak sa na ne vykaslu. Skusam im ich davat posledne 2 tyzdne. Ze by prave kvoli tym granuliam to mal? To sa mi verit nechce. Ked este neboli zvyknuty na mrazene, tak sa isli po granuliach pobit.
No asi, ich budem musiet naucit zase na granule a mrazene iba ako doplnok.
Ako teda prejst na granule ked mi ich nechcu zrat? Jednoducho vynechat mrazene a davat granule kym si nezvyknu?
Granule spolahlivo a rychlo zlikviduju Botie a SAE, takze kazit sa vo vode nebudu.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod MAUceu » 12 Nov 2012 16:54 pm

Vikino, este poprosim jeden nazor...
Pises ze je to z jednostrannej a nevhodnej stravy.
Krmim 70% Discusfood http://www.sera.sk/uploadedimages/488_Discusfood_5.jpg
Zostatok 30% ziabronozka, komarie larvy, iné mrazene...
Myslel som ze ten Discusfood je lepsi ako susene vlocky.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod vikino » 12 Nov 2012 17:18 pm

Hm, ved to tam mas aj na tom obrazku hore napisane: "DOPLNKOVE KRMIVO PRE OKRASNE RYBY". Myslel si zle... Zaklad su kvalitne granule a ked tak, tak mrazene akekolvek komarie larvy, okrem patentiek, tie pokial nevies ake a odkial su, tak opatrne. Mrazene vzdy preplachnut pod tecucou vodou, nedavat mrazene kocky priamo do akva. Hov srdce len doplnok max 2-3x do tyzdna.
Pytal si sa co to ma ten discus, ja som Ti odpovedal a ako sa zariadis je tvoja vec... Tak nech to plava! :-)
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod vikino » 12 Nov 2012 20:42 pm

Ked Ti nechcu granule, prestan krmit na cas hov.srdcom. Zmeraj v akvarku obsah NO3, ak je vyssie ako 30-40mg/L, tak men castejsie vodu... Znizenim NO3, zvysenim teploty o 1-2 st.C a castou vymenou vody za cerstvu znova dostanu na granule chut, zvlast ked v minulosti takuto potravu prijimali. Skus im tie granule najskor v malej miske namocit vo vode z akvarka, do ktorej kvapni 3-4 kvapky fishtaminu od Sery. Ked Ti budu casom hltat taketo granulky tak, ze nestihnu spadnut na dno, mas vyhrane a potom im sem tam daj aj to mrazene krmivo, co si spominal...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod MAUceu » 12 Nov 2012 22:22 pm

No3 je cca 25mg/L
Vodu menim priblizne 1x za 2 tyzdne 50% vody. Znizim interval na 1 tyzden.
Teplotu som mal vyssiu, ale hladal som kompromis medzi tercami a rastlinkami. Tak som musel ist trosku dolu.
Skusim a dam po case vediet. ;)
Diky moc ;)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod rombul10 » 02 Jan 2013 11:38 am

vikino napísal:Ked Ti nechcu granule, prestan krmit na cas hov.srdcom. Zmeraj v akvarku obsah NO3, ak je vyssie ako 30-40mg/L, tak men castejsie vodu... Znizenim NO3, zvysenim teploty o 1-2 st.C a castou vymenou vody za cerstvu znova dostanu na granule chut, zvlast ked v minulosti takuto potravu prijimali. Skus im tie granule najskor v malej miske namocit vo vode z akvarka, do ktorej kvapni 3-4 kvapky fishtaminu od Sery. Ked Ti budu casom hltat taketo granulky tak, ze nestihnu spadnut na dno, mas vyhrane a potom im sem tam daj aj to mrazene krmivo, co si spominal...


toto idem skusit aj ja...zatial mi zeru len mraz. artemiu a komarie larvy
rombul10
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 17 Okt 2012 16:16 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod vikino » 02 Jan 2013 12:24 pm

Tak tak :-) Zaklad su kvalitne granule od renomovanych vyrobcov ( Sera, Tetra, Tropical, Hikari ) . Naucit ich na jednu znacku, co im chuti najviac a vsetko ostatne mrazene len ako doplnok.... Ja pouzivam Tetru a som spokojny. Vzdy ich necham naboptnat vo vode pred krmenim, aj ked nedavam fishtamin. Vyhodou Tetry je prave schopnost boptnat a nasavat vodu do seba, tym padom, ked je treba, da sa pouzit aj ako nosic pripadneho lieku...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod astro » 02 Jan 2013 14:06 pm

Minule som ostal zaskočený a aj som sa zasmial zároveň keď v jednej nemenovanej kamennej predajni v Bratislave so značným zameraním na značku SERA opýtal na granule od Tropical-u. Predavač za pultom sa uškrnul a so zanevretím odvrkol "Veď to sú poliaci". Pritom to bolo to najlepšie čo mojim diskom chutilo.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod vikino » 02 Jan 2013 15:16 pm

Tropical discus granule je momentalne kvalitativne najlepsie krmivo pre tercovce. Nevyhoda je len vyssia cena a neboptnaju az tak ako Tetra... co moze byt pre niekoho vyhoda.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod Lenka131313 » 23 Jan 2013 22:06 pm

Ahojte mame 250 litrove akvarium, v nom 20 neoniek a 15 tetier cervenohlavych,a ine/pancierniky prisavniky.... z dna na den ochoreli dve tetry cervenohlave, maju vnutri tela biely chumac.... nevieme co to moze byt, ryby sa spravaju normalne plavaju spolu s ostatnymi,..... viete niekto co to moze byt za choroba? postihuje aj ostatne ryby? dakujem
Lenka131313
 
Príspevky: 1
Založený: 23 Jan 2013 21:56 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod heno » 24 Máj 2014 21:18 pm

altumi a discusi sa nemaju spolu chovat v akvariu? pekná sprostosť. tak potom im to treba zakázať aj v domovine aby sa spolu nezdržiavali v tej istej vode a na tom istom mieste.hlavne že vhodná potrava je hovädzie srdce v amazonke si naň zvykli tam ho majú dostatok.potrava z teplokrvných živočíchov pre ryby je absolútne nevyhovujúca.
Obrázok používateľa
heno
 
Príspevky: 3
Obrázky: 42
Založený: 06 Apr 2007 13:16 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod kvietik » 24 Máj 2014 21:35 pm

nepomylil si si topic? :shock: alebo na koho si reagoval?
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod heno » 25 Máj 2014 10:02 am

nie, čítal som od začiatku.
Obrázok používateľa
heno
 
Príspevky: 3
Obrázky: 42
Založený: 06 Apr 2007 13:16 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod saam73 » 28 Dec 2014 12:44 pm

zdravim,doniesol som si diskusy od nemenovaneho chovatela uz po treti raz a vzdy mi posli do vecnych lovis,dnes prezmenu tri a mali nafuknute bruska,pricinu neviem.vedel by mi niekto poradit cim to mohlo byt sposobene?
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod saam73 » 29 Dec 2014 12:58 pm

takze najdena chyba pri krmeni,priatelka dala suche krmivo nenamocene a tak sa rybky prejedli ale dve este co boli natom podobne som stihol zachranit:)jemne som pomasiroval bruska a dal entizol do vody a preslo to :) hotovy doktor somna:)
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod opicka22 » 03 Jan 2015 12:33 pm

Ja k tej kombinacii skalárov a diskov. Ja ich tak chovám a nič sa nedeje. Krásne narástli sú zdravé jediné klasicky niektoré nenarástli utiahli sa do kúta a pošli lebo nejedli.inak mám doma zdravé kusy veľké a nič sa nedeje. Zostava v akvarku 6 diskov, 4 skaláre plus idem dokupovať iné skaláre. a klasika neonky pravé a tetra červenohlavá, nejaká pandička, prísavník. takže ja som názoru že sa to dá. žijú tak v domovine tak prečo nie v akvarku.
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod saam73 » 17 Jan 2015 16:24 pm

nieco sa stalo s diskusmy,znicoho nic traja diskusy zacnu lietat po akvariu(zpalsia sa) a narazaju do stien akva a ostanu apaticke a aj take ako krce keby mali,co to moze byt?co nato pouzit? voda 6,5PH,tvrdost vody 3,NO2 a NO3 su v nule.Dakujem
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.