Sumcek indicky - podozrenie na chorobu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Sumcek indicky - podozrenie na chorobu

Odoslaťod masko » 02 Jan 2013 15:10 pm

tak dnes som kupil trosku vykonnejsi filter SERA fil 120. Ma to vrstvu molitanu, aktivne uhlie a siporax, ale pockam s nim, kym sa preliecia. Dal som im Bactopur direct. mate nejake tipy, co popri lieceni?
Zatial som spravil toto:
- nesvietim
- vzduchujem ako o zivot
- teplota 27
- mienim krmit najblizsie v stvrtok vecer
masko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 25 Dec 2012 15:47 pm

Reklama

Re: Sumcek indicky - podozrenie na chorobu

Odoslaťod hofi » 03 Jan 2013 01:07 am

masko napísal:Poprezeral som ho a nic. pH som stiahol pripravkom sera pH minus, tvrdost dubovou korou a destilovanou vodou(znamost z lekarne...). NO2 a NO3 sa upravilo po odstraneni kalu z dna.


tak to už hej. 8)
Tak plánuješ upravovať aj v budúcnosti ? :idea: Čo ťa viedlo k tomu aby si použil takéto liečivo ?
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Sumcek indicky - podozrenie na chorobu

Odoslaťod masko » 03 Jan 2013 06:34 am

hofi napísal:
masko napísal:Poprezeral som ho a nic. pH som stiahol pripravkom sera pH minus, tvrdost dubovou korou a destilovanou vodou(znamost z lekarne...). NO2 a NO3 sa upravilo po odstraneni kalu z dna.


tak to už hej. 8)
Tak plánuješ upravovať aj v budúcnosti ? :idea: Čo ťa viedlo k tomu aby si použil takéto liečivo ?


Samozrejme, ze nie. Chemia tam bola liata len z dovodu, ze sme to potrebovali stiahnut rychlo. Myslim, ze si vystacim s pridavanim destilovanej vody, striedmejsim krmenim a rastlinkami.Co sa tyka toho lieciva, ako uz vyplynulo z diskusie, choroba nebola presne diagnostikovana. Akurat sme vylucili krupicku a vonkajsie parazity. Tak som to zuzil na nasledujuce mozne priciny: 1. nezname ochorenie bakterialneho povodu 2. vnutorne parazity. Bactopur dierect mi prisiel vhodny, lebo by mohol dane veci pokryt svojimi ucinkami.
masko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 25 Dec 2012 15:47 pm

Re: Sumcek indicky - podozrenie na chorobu

Odoslaťod masko » 03 Jan 2013 22:36 pm

Priatelia, uvital by so radu. Teda dokonca dve :-D. Vcera som teda aplikoval SERA bactopur direct. Dnes sa este otieral, zajtra vecer menim cast vody. A teraz to prichadza.
A) pokracovat este v jednej davke SERA bactopur direct vs. skusit nieco ine?
B) po skonceni liecby prefiltrujem cez aktivne uhlie, siporax zatial vyberiem. Aktivne uhlie po odstraneni lieciva vymenit, ci tam moze zostat?
masko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 25 Dec 2012 15:47 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.