hodnotenie uzivatelov



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod viki » 24 Máj 2003 00:53 am

Ten rozpor medzi Astridinym hodnotením a skúsenostami som si ja osobne všimol už dávno. Mimochodom len za túto akvaTÉMU alebo radšej pseudoakvaTÉMU sa jej započíta 6 bodov "a to len zatiaľ"!!

A Astridin nápad, že hodnotenia by sme na seba pisali sami ma napadol už dávno a je pefektný. Aspon podla mňa!

Nikto si predsa nebude dávať neprimerané hodnotenie len tak. Aspon ja určite nie.

Ešte bi sa zhovadil.
Obrázok používateľa
viki
 
Príspevky: 20
Založený: 21 Mar 2003 04:25 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod jojko » 24 Máj 2003 08:34 am

clen, expert,.... ved je to jedno. mas problem? je jedno kdo ti poradi. ked som potreboval info o skle dostal som dobre rady.
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod salik » 24 Máj 2003 19:06 pm

jojko napísal:clen, expert,.... ved je to jedno. mas problem? je jedno kdo ti poradi. ked som potreboval info o skle dostal som dobre rady.

presne tak, je to predsa len taka "zabavka", pravdupovediac, ked sme to spustali, sme ani nevedeli ako nazvat tie jednotlive hodnotenia, ak vas napadne nieco ine, co by sa tam hodilo viac - napiste :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod viki » 24 Máj 2003 22:24 pm

jojko napísal:mas problem?


Ak to bolo pre mňa? tak problém nemám.
A myslel som to len v dobrom. Viem, že som Astrid určite neurazil, a ani som nechcel! :lol:





a teraz k téme:
Sám seba hoci akvaristikujem už od štyroch, a mám len 24rokov teda už celých "20rokov", pokladám, za len mierne osrielaného začiatočníka, zo slušnejšími teoretickými poznatkami, ktorý ale podstivo šprtá všetko dostupné akvaINFO na nete. Mám ho už podstivo do rôznych kategórii rozdelených a napálených cez 200Megabajtov.
Nemám ani veľké akvarko (zatiaľ). To moje hlavné má, a teraz pozor celých --66Litrov-- (takže to som tu určite najväčší "džefo") :lol: :lol: , ale aj tak z neho čo chvíľa bude prietokový "dekrupičkovač" proti všetkým parazitom, takže to hlavné ešte len príde. A keďže bývam v rodinnom dome tak bude mať 110cm X 110cm a výšku 70cm

Napr. ja som sa až po tých 20tich rokoch, len pred štyrmi mesiacmi dozvedel, že prečo konkrétne treba meniť vodu. Dovtedy som si myslel že to treba robiť len tak aby sa nepovedalo a z dlhej chvíle (možno som sa to dozvedel práve tu na FÓRE, ale to už teraz neviem)

Ide o to že ak tam už to hodnotenie stoj čo stoj má byť, ale nemusí!! Tak nech je aspoň OK. ale ako som už toľkokrát povedal nemusí. ---Aj sa my už stalo že my ktosi radil o kom som si podľa hodnotenia myslel že je ostrieľaný a tá rada nebola OK, ale myslel to určite dobre (a to je hlavné). A aj tak si už dám na budúce pozor takže je to OK.---




-ale teraz k téme-
Môj návrh riešenia:
Pri vypĺňaní toho rozsiahleho úvodného formuláru, bi bola proste aj kolónka sebahodnotenie
Po prípade aj malý testík so zopár klúčovýmy otázkami (ale ten nieje nutný, to ja len tak, že ako by som to urobil ja.) prvá otázka vteste napr. prečo a hlavne ako meniť vodu (že z nej treba aj čosi odliať).

Napr. môj rovesník má 40L akva a vodu vymení raz za rok (aj to keď mu podochnú nijaké ryby) ďalší môj kamarát má 150Litrov a len dolieval. Vodu vymenil až po troch mesiacoch keď zavliekol krupičku. Teraz vďaka mne a tomuto FÓRU už vedia ako na to. A taktiež to boli 20ročný akvaristi?? presne ako ja.
Viem že s tým testom bi to bolo trochu komplikované, ale nie nemožné. (ale nemusí to tak byť, to len ak by sa to niekomu chcelo)






Inak chválim FÓRUM. našiel som v ňom veľa inšpirácie, rád a odkazov na spústu iných stránok s radami a infom. A neviem ani komu mám vlastne poďakovať, či Salimu, Marlovy, ale asi všetkým. Momentálne je to jediné fórum kam pravidelne chodím.



Môj ďalší návrh je aj:
urobiť osobitnú "kategóriu" (malé okienko) na vzájomné četovanie a spoznávanie sa pre kamarátov akvaristov.
Obrázok používateľa
viki
 
Príspevky: 20
Založený: 21 Mar 2003 04:25 am
Bydlisko: BA

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod viki » 24 Máj 2003 22:33 pm

Ešte malá poznámočka: opakujúce témy by sa automaticky mohli zlučovať, alebo by to niekto mohol robyť aj ručne.
Téma hrúbka skla je tam myslým 4krát. Nieje to škoda miesta? Neviem že do ktorej mám odpovedať. Pisať 4X to isté nechcem!!
Obrázok používateľa
viki
 
Príspevky: 20
Založený: 21 Mar 2003 04:25 am
Bydlisko: BA

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod salik » 25 Máj 2003 00:29 am

- hodnotenie s marlom preberieme, asi to trochen pomenime


...vzájomné četovanie...
existuje na to do fora "ficurka", phpBB2 Chat, po otestovani to mozme spojazdnit <marlo>, len aby sa tam nekecalo viac ako na fore :wink:

...opakujúce témy by sa automaticky mohli zlučovať, alebo by to niekto mohol robyť aj ručne...
temy sa daju presuvat/upravovat/delit ale myslim ze zlucovat nie, bolo by to aj dost neprehladne, uviedol si priklad tému hrúbka skla, ak si ich pozries, kazda tema sa tyka ineho akvaria za urcitych podmienok, das to do jednej temy a uz sa v tom nikto nevyzna, ja sa snazim temy ak su "zle" pridane aspon triedit do spravnych "sekcii" (Rastliny, Ryby...), popripade ak sa tema uberie inym smerom, tak ju rozdelim a zalozim novu (prave na takej diskutujeme), takze ak je cas tak to vzdy "prečešem"
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod Astrid » 25 Máj 2003 20:07 pm

viki napísal:Môj ďalší návrh je aj:
urobiť osobitnú "kategóriu" (malé okienko) na vzájomné četovanie a spoznávanie sa pre kamarátov akvaristov.

Suhlasim. Aj ja som uz davnejsie rozmyslala, ze by bolo fajn, keby nieco take bolo.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod marlo » 26 Máj 2003 11:29 am

No co sa tyka toho hodnotenia ....
  1. je to hodnotenie na zaklade poctu pridanych prispevkov.
    NIE na zaklade toho ko ma ake skusenosti a ako dlho sa venuje akvaristike......
  2. je mozne a asi aj velmi pravdeodobne ze prehodnotime ako aj nazvy tak aj potrebny pocet prispevkov pre jednotlive hodnotenia...
  3. Kvalitu prispevkov a prispievajucich netreba urcovat podla HODNOTENA ale podla obsahu a kvality prispevku
  4. co sa tyka hodnotenia v podstate o nic nejde....


CHAT neviem ci by to bolo dostatocne vyuzivane ....
a ak by sa niektore temy nahodou prebrali na chate .....neostali by archivovane tak ako je to na fore.
to znamena ze ostatny ak by nieco hladali a niekto dany problem uz preberal na chate tak by to nenasiel a aj tak by musel otazku polozit sem do fora...

to je moj osobny nazor...ale ak bude zaujem o chat ..mozeme to skusit...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod tom » 26 Máj 2003 12:26 pm

Tiez som asi toho nazoru ako Marlo. Dolezite je, aby to zostalo odarchivovane aj do buducna ... Ked nieco napises na chat, nezostane to nikto ... Ak chce niekto chatovat, tak nech sa to potom robi na www.pokec.sk, tam si mozete vytvorit miestost a kecat, zoznamovat sa :idea:

A to ci ma niekto nazov Expert, alebo Prispievatel je asi jedno ... Naozaj jedine o com to svedci je iba pocet prispevkov a nie o kvalite (teraz nikoho neurazam, niektore prispevky naozaj stoja za to a pre niektorych aj nieco priniesli). Podla mna, najednoduchsie riesenie je zobrazovat iba pocet prispevkov a nerobit ziadne hodnotenia :idea: Mozes to iba rozdelit na: Owner, Moderator, Clen. A mas dozivotny pokoj. Moderatora mozes udelovat za "zasluhy" ...

Mozno by bolo skor zaujimavejsie dorobit pri uzivatelovi aby sa ti zobrazilo kedy bol naposledy uzivatel prihlaseny :idea: To by ste mohli mat niekde v logoch a je to daleko uzitocnejsie ako to ci je niekto Expert, alebo akvarista ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod jacik » 27 Máj 2003 10:15 am

hodnotenie clen, prispievatel, akvarista, expert motivuje ludi prispievat a radit druhym. a o to predsa ide.
to ze hodnotenie ma minimalny suvis s praktickymi skusenostami prispievatela je sice pravda, ale kolko 'skusenych' akvaristov Vam bude prispievat do takychto for. uz su unaveny a su to pre nich 'trivialne' problemy.
prave mlady akvaristi su schopny nadsene a dopodrobna opisat problemy a postup ako ich vyriesili. mne osobne dala Astridina seria prispevkov o rozmnozovani dania pruhovaneho omnoho viac nez vsetky knizky ktore som doteraz precital .... a hlavne ma presvedcila ze to nie je az taky problem a mozem to skusit aj ja. :D

myslim si ze Astrid si 'experta' zasluzi. a navyse ved o nic nejde. ;)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod Astrid » 27 Máj 2003 14:32 pm

Jacik tak vdaka za podporu :)
Naposledy upravil Astrid dňa 27 Máj 2003 17:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod skala » 27 Máj 2003 16:32 pm

Len malinky postreh - dania patria medzi ryby, ktore sa daju najlahsie rozmnozovat. Ich vykupna cena je u pruhovanych 5 a u malabarskych 4 Sk. Casto aj v spolocenskom akvariu. Celkom oblubuju aj studensiu vodu, vydrzia aj sustavne v teplote okolo 18 °C.

Tym nechcem nic naznacovat, len mozno trochu posmelit jacika a vratit temu kam patri a nie sa venovat ludskym problemom.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod salik » 27 Máj 2003 17:20 pm

..myslim si ze Astrid si 'experta' zasluzi. a navyse ved o nic nejde...

....a navyse ved o nic nejde. Tym nechcem nic naznacovat, len mozno trochu posmelit jacika a vratit temu kam patri a nie sa venovat ludskym problemom.

...presne tak, vratme sa k akvaristike
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod Ceco » 03 Jún 2003 09:50 am

Ahojte,

Mna napadla taka vec. Co keby sme si zalozili IRC kanal?
Viem, ze IRC je uz trochu zastarala "hracka" ale stale funguje! Otazka je, ci budu viacerui schopni vobec pouzivat IRC v dnesnej dobe proxy serverov a firewallov.

Co vy na to?
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod tom » 03 Jún 2003 11:54 am

No ak chces mozes rozbehat aj ICQ ... A mas vyrieseny problem s firewalom. Alebo mozes spravit mailovu grupu ... Ale vzdy pri kazdom sposobe sa ti straca ta podstata "uchovat prispevky", na to je dobre prave forum :)
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod Ceco » 03 Jún 2003 12:05 pm

Mas pravdu.

Ale v niektorych pripadoch pribudaju kratke prispevky a velmi rychlo.
A prave kvoli takymto by sa hodil skor real-time chat.
Ja s IRC nemam problem. Firewall mam u nas vo firme pod palcom ja a bezne chodievam na IRC zohnat nejake tie MP3 (DCC). 8)

A uchovanie IRC prispevkov? No problem, ak sa rozputa zaujimava debata, zapnes logovanie a mas cely dialog na disku. :D

Ceco.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod jacik » 03 Jún 2003 12:24 pm

keby chodili emailom cele prispevky a nie iba oznamy o pridanom prispevku v teme - to by bolo fajn :roll:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod tom » 03 Jún 2003 13:19 pm

na http://www.pandora.cz je moznost vytvorit emailovu konferenciu ... Napriklad adresa by bola akva@pandora.cz a kazdy kto by sa zaregistroval do danej konferencie, by obdrzal vsetky maily prichadzajuce na danu adresu ... Takze ak chcete mailovu konferenciu, uz existuje :)

Ale problem s celymi prispevkami by bol asi dost velky ... by si mal zrazu plny mailbox prispevkov, nevedel by si ku ktorej teme je to prispevok, mozno by si potreboval precitat aj niektore starsia, by si tomu novemu porozumel ...

Ja neviem, ale mne to vyhovuje vcelku takto ... Ked naozaj chcete nejaku online help, staci si doinstalovat ICQ, doplnit ho do profilu a ked niekto bude nieco chciet, ozve sa cez to ...

Idem rychlo instalovat to ICQ aby som siel prikladom :-)
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod salik » 03 Jún 2003 15:46 pm

jacik napísal:keby chodili emailom cele prispevky a nie iba oznamy o pridanom prispevku v teme - to by bolo fajn :roll:

uff, tak to neviem, skusim zistit

tomasm napísal:......na www.pandora.cz je moznost vytvorit emailovu konferenciu.....


pandora.cz je fajn, som "napichnuty" na niekolkych konferenciach, len je to skor pre "uzavretu" spolocnost, napr. z konferencie discus.cz mam v archive hadam 1000@ za posledne 3-4rocky, sem tam sa do nich mrknem ale je to dost neprehladne, rozmyslam ze to vymazem

@-konferenciu mozem zriadit aj tu na akva.sk, ak ma niekto zaujem- ziadny problem, mame to "zaplatene"

.....skusim "dohovorit" marlovi nech sem teda prskne na "skusku" ten chat
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod marlo » 03 Jún 2003 16:00 pm

Myslim ze som to tu na fore niekde spominal aky je na to moj nazor.

'uvidime' ako povedal slepy :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod Atilla » 03 Jún 2003 16:27 pm

ak niekto potrebuje poradit nato je toto phpBB forum uplne DOKONALE ale ak si xce len tak pokecat tak to uz nie mozno len fakt si zvazte ci ma vyznam robit nejaky chat ked sem obcas pridem je tu max. 3-4 ludia mozno sa to zvysi aj ked pochybujem este to ma 1 slabinu blizi sa leto cize pocet ludi bude urcite klesat schvalne idem si kuknut statistiku :) prispevkov pocas roka :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod cyrano » 03 Jún 2003 17:31 pm

Osobne si myslim ze obcas je aj tu relativne dost balastu na ukor vecnosti temy a mam celkom problem sa dostat k naozaj uzitocnej informacii. Som za to aby sa vecne problemy nadalej riesili tu a kto chce klebetit nech to robi cez icq a pod.
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod viki » 05 Jún 2003 00:47 am

To, že na chat je tu "primálo" ludí, tak o tom niet pochýb. Ak si všimnete, tak vždi keď beháte po tomto fóre tak je tu prítomný maximálne 1 človek možno traja. Stalo sa my že na "pokeci", kde sú registrované tisíce ľudí nebolo s kým kecať (je pravda, že to bolo o 5:00 v noci).

Mne osobne išlo skôr o otvorenie klasickej "nevej" témy, v hlavnom najsledovanejšom priečinku "Voľná diskusia" (niečo na spôsob tejto "témy"). Sám sa chystám v najbližších dňoch takúto "tému" otvoriť. Keď ju otvorým tak uvydíte, že čo som mal na mysli, a som si istý, že to bude väčšine z nás vyhovovať. Zostáva už len dúfať, že to nájde pochopenie aj u administrátorov, ale ak nie tak to prežijeme no nie? :lol: :lol: :wink: .
Obrázok používateľa
viki
 
Príspevky: 20
Založený: 21 Mar 2003 04:25 am
Bydlisko: BA

Re: hodnotenie uzivatelov

Odoslaťod jacik » 05 Jún 2003 07:33 am

viki: nemusis pisat farebne - citame aj tvoje prispevky :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.