kalenie vody+mastna skvrna



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

kalenie vody+mastna skvrna

Odoslaťod spirki » 18 Okt 2004 20:25 pm

Mám podobný problém ako Cerula. Strašne sa mi kalí voda ale najviac ma trápi akoby som mal na hladine mastnú škvrnu. Pokúšal som sa to odsať ale stále tam niečo ostalo. Je to tam asi 1 mesiac, teda odkedy som založil akvarko.
spirki
 
Príspevky: 16
Založený: 18 Okt 2004 20:13 pm

Reklama

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod marlo » 18 Okt 2004 20:49 pm

Pokial mas zalozene akvarium iba mesiac.Ak som to spravne pochopil.Tak to este neries,podla mna je to este skoro na to aby si to riesil.POckaj kym sa ti poriadne zabehne filter a zacnu ti rast rastliny ...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod zzz » 18 Okt 2004 23:36 pm

marlo - trosku cudne, ak by rastliny po mesiaci este stale nerastli ... to by asi nebolo vsetko ok ...
Obrázok používateľa
zzz
 
Príspevky: 68
Obrázky: 13
Založený: 27 Júl 2004 23:25 pm

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod Maja » 19 Okt 2004 09:22 am

Prosim dopis podrobnejsie udaje. Napr. kolko to ma litrov, kolko a akych je tam ryb a hlavne- cim krmis. Tzv. mastna skvrna je riadna pliaga :-(. Je to peklo najma pre labyrintky :-(. Mozno je z nevhodnej stravy. Nemas este akvarium "zabehnute". Potrebujes, aby sa ti namnozili dobre :-) bakterie, ktore sa postaraju o odpad. Ked budes silno vzduchovat, tak prijdes o CO2 :-(. Ked budes tuto "slepu hladinu" stahovat kazdy den papierom, tak sa umoris :-(. Ak ti to casovo vychadza, skus to stahovanie papierom. Kazde rano zoberies kancelarsky papier, alebo baliaci papier a opatrne ho polozis na hladinu. pricom budes drzat dva okraje a pomalym pohybom ho budes tahat po hladine. Pri druhom boku opatrne vyberies a aspon polovica mastnej skvrny by na nom mala ostat prilepena. A vecer skontrolovat, ci netreba stiahnut skvrnu zasa. Hlavne ziadna chemia a zbesile cistenie filtra- ten nechaj nech sa osidli bakteriami. Prajem pevne nervy a dokonalu trpezlivost :-(.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod Hugo » 19 Okt 2004 10:08 am

Lepsie je to stahovat pasom molitanu. Ked ho budes vytahovat z akvarka, voda odtecie ale spina sa Ti zachyti na molitane. Je to jednoduchsie ako papierom. Len ho musis dobre vymyt. :wink:
Obrázok používateľa
Hugo
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Jún 2004 10:50 am
Bydlisko: Košice

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod Raviolka » 19 Okt 2004 11:01 am

Tak nevím, ale stahovat povlak z hladiny akvária mi přijde nesmyslná dřina... :| Spirki, ani sebelepší návod jak to dělat ti nepomůže vyřešit problém - dej si vyhledat na fóru "povlak na hladine" apod. a přečti si, co všechno už se o tom tady napsalo. Povlak se objevuje většinou po nějaké změně a pokud není opravdu mastný (potom popřemýšlej, odkud se bere), časem zmizí sám. Tak jak píše Marlo, chce to jen počkat - měsíc je na zaběhnutí akvária málo :!:
Navíc povlak je jen estetickou vadou - pokud jde o labyrintky, nepředpokládám, že jsi je do nezaběhnutého akvária kupoval (s tím, že budeš každodenně stahovat mastný povlak... :wink: ).
To že se ti kalí voda je další důkaz, že biologická rovnováha nefunguje jak by měla. Neměň nějaký čas vodu, krm málo a spraví se to samo.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod salik » 19 Okt 2004 11:05 am

emulzia na hladine
www.akva.sk/viewtopic.php?t=1477

Moje nove akvarium+mastny povlak na hladine
www.akva.sk/viewtopic.php?t=1106

povlak na hladine vody v novom akvarku
www.akva.sk/viewtopic.php?t=224

mastna skvrna na hladine
www.akva.sk/viewtopic.php?t=260

Biely zakal
www.akva.sk/viewtopic.php?t=764

Biely alebo mliecny zakal
www.akva.sk/viewtopic.php?p=4441#4441

Zeleny zakal
www.akva.sk/viewtopic.php?t=226

...v ziadnej teme si nenasiel radu?
pred zalozenim novej temy si najdite 1minutu a skuste nieco pohladat v historii, dakujem
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod Hugo » 19 Okt 2004 12:46 pm

Netvrdim, ze stahovanie povlaku ma byt permanentnou pracou. Je to len na obdobie dozrievania akvaria po jeho zalozeni, kym sa tento problem vytrati. Ak vsak pretrvava, nieco nie je v poriadku... Ale to uz je lepsie precitat linky, na ktore upozornil Salik.
Obrázok používateľa
Hugo
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Jún 2004 10:50 am
Bydlisko: Košice

Re: 2. problém s vodou

Odoslaťod spirki » 19 Okt 2004 16:33 pm

Mam len 50 litrove akvarko, 3 machove mrenky 2,5cm a 2 mrenky ciernopruhovane 3cm a 1 maleho prisavnika. A posledny tizden mi pribudli dalsie 3 machove mrenky 1,5cm a jedna 2cm mecunka, lebo kamaratovy zacalo vytekat akvarium a nemal ich kde dat. Krmim ich obycajnymi farebnymi vlockami.
spirki
 
Príspevky: 16
Založený: 18 Okt 2004 20:13 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.