Dennerle Turbo - Skimmer



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Dennerle Turbo - Skimmer

Odoslaťod Tomas54 » 09 Jan 2013 22:18 pm

Zakupil som tento skimmer aby cistil hladinu, tak skusim napisat par postrehov. Ma nasavanie z hladiny aj zo spodnej casti avsak na spodnej casti je maly otvor, ktory sa moze asi lahko zapchat plavajucim listom z rastliny. Prietok z vrchu a zo spodu sa da regulovat otacanim skimmera, taktiez sa da nastavovat vtok do vrchnej casti skimera a to gumou, ktora je na nom, ked sa posunie vysie, je v okraji menej vzduchu a tym viac vody do neho vchadza. Vysku hladiny si nastavuje sam. O upevnenie sa staraju dve prisavky, ktore by ale mohli drzat pevnejsie. Hadica z externeho filtra sa pripaja uplne nezmyselne. Pokial sa pripoji priamo iba hadica, tak sa cely skimer na skle v akva nataca, nakolko ho zalomenie hadice taha. Pripojenie treba riesit najlepsie cez nasavaciu trupku, ktora byva k externym filtrom, avsak nieco take nie je v baleni. Po vlozeni trupky alebo hadice sa pritiahne ,,matka,, ktora ju drzi, ale moc pevne to nie je, ale nepredpokladam, ze by to same vypadlo.
Po namontovani bolo uz po par minutach vidiet, ze ulohu si plni a hladina bola cista, bez mastnoty. Casom sa uvidi, ako bude fungovat.
Prílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Re: Dennerle Turbo - Skimmer

Odoslaťod Tomas54 » 10 Jan 2013 08:18 am

Este musim uviest dve nevyhody skimmerov (plati to vseobecne pre kazdy):
1. nasava krmivo z hladiny
2. ked sa nastavy silnejsie prietok z hladiny, tak filter nasava vzduch.

Najlepsie je po vycisteni hladiny ho nastavit tak, aby nasaval vodu iba zo spodu.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Dennerle Turbo - Skimmer

Odoslaťod Tomas54 » 12 Jan 2013 18:51 pm

Rozmaslam, ze aby som predisiel zapchaniu spodneho nasavania Skimmera, tak by som tam dorobil kos z orginal nasavania JBL filtra, len rozmerovo nepasuje, budem ho musiet asi prilepit, co mi odporucate, ake lepidlo? Spodok toho skimmera, by som asi odpilil. Potom mozno mi tam vojte ten kos aj s trubicou, ktora ma na konci gumove tesnenie. Potom by sa nic nelepilo.
Na obrazku je ten kos, co by som tam chcel dat.
Prílohy
kôš.JPG
kôš.JPG (6.04 KiB) Zobrazená 5080 krát
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Dennerle Turbo - Skimmer

Odoslaťod TAMY » 12 Jan 2013 23:20 pm

Preco myslis, ze sa bude zapchavat? mne sa moj pocas celych 4r co ho mam ani raz nezapchal.
TAMY
 
Príspevky: 104
Obrázky: 4
Založený: 14 Máj 2007 12:08 pm
Bydlisko: Most pri BA

Re: Dennerle Turbo - Skimmer

Odoslaťod Tomas54 » 12 Jan 2013 23:31 pm

Tak potom tomu asi necham volny priebeh
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.