Tropheus moori +?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Tropheus moori +?

Odoslaťod Jofo » 20 Okt 2004 23:23 pm

Je rozdiel mezi Malawi a Thanganika ? Mozem mat v jednom akvariu Tropheus moori s rybami z Malawi ? Zakladám 300 l. akvarium a chcem tam asi 15 ks Tropheus moori a doladit ich s aspon jedným druhom cichlid z Malawi. Viete mi poradit či je to možne ? Akvárium bude s ex. biofiltrom, UV sterilizátor, vnútorný filter Flual, CO2, ohrievač keď treba niečo viac tak ma doplnte alebo keď je niečo zbytočné tak ma upozornite. Ďakujem za každú konkrétnu odpoveď. :?:
Obrázok používateľa
Jofo
 
Príspevky: 18
Obrázky: 3
Založený: 26 Aug 2004 23:37 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Tropheus moori +?

Odoslaťod kubrt » 21 Okt 2004 07:13 am

Jofo napísal:Je rozdiel mezi Malawi a Thanganika ? Mozem mat v jednom akvariu Tropheus moori s rybami z Malawi ? Zakladám 300 l. akvarium a chcem tam asi 15 ks Tropheus moori a doladit ich s aspon jedným druhom cichlid z Malawi. Viete mi poradit či je to možne ? Akvárium bude s ex. biofiltrom, UV sterilizátor, vnútorný filter Flual, CO2, ohrievač keď treba niečo viac tak ma doplnte alebo keď je niečo zbytočné tak ma upozornite. Ďakujem za každú konkrétnu odpoveď. :?:


Mal som niektore druhy skombinovane, len musis vediet co s cim ide a co nie. Nevidim dovod pouzivat pri afrike UV lampu ani CO2. Uplne ti staci externy filter. Ja som mal 220 litrovu nadrz (vnutorny bio-filter "home made") a tam som mal cca 30-35 rybiek. Filter v pohode stihal a mne sa aspon rybky tolko nemlatili.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Tropheus moori +?

Odoslaťod skala » 21 Okt 2004 08:03 am

je to samozrejme rozdiel. osobne tiez mam nejake kombinacie, aj som mal, ale lepsie by to bolo podla mna osve
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Tropheus moori +?

Odoslaťod Atilla » 21 Okt 2004 09:07 am

hi Jufo
mas podobnu predstavu ako ja
od asprila (aspon sa mi zda)

mam v 300l 15xTM chimba a 23xTD maswa (tanganika)
a
5xpseudotropheus kingsizei (malawi)

mam zatial 1-en fluval304 ale planujem coskoro pridat este 1-en lebo sam zjavne nestaci (vykazuje mi aj ked velmi male NO2-)

na CO2 zabudni - komu to budes davkovat ? rastliny ti znicia ryby
UV lampa - maj ju pripravenu ale mozno na zaciatok by som ju spustil na 1tyzden ako prevenciu potom ju ale vypni je to zbytocne

ako obhajobu na stav preco ich mozes mat spolu asi len 2-a dovody

strava rovnaka (bylynozravce), tropheusy si kingov a naopak VOBEC nevsimaju
hlavne si daj pozor aby si nedal spolu masozrave ryby a bylinozrave
to by nedopadlo dobre tropheusy su nenazrance zozeru ak azbest ale potom :( no ma to rychly spad :(

ak to myslis vazne kukni si

este si neodpustim 1-u vec - ja menim tyzdenne 150l vody

http://www.akvaclub.com cast chimba
tak som vela veci popisal
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.