ako casto krmite rybicky



Všetko okolo akvarijných rýb

ako casto krmite ryby

raz denne
54
47%
2krat
48
42%
3krat
9
8%
4krat
1
1%
tolko krat kolko prejdete okolo akvaria
2
2%
 
Celkový počet hlasov : 114

ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Snoopy » 21 Jan 2013 21:25 pm

ferryno neviem preco si z toho robis prdel.. Kazdy "normalny" uzivatel to pochopil..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod ferryno » 21 Jan 2013 21:37 pm

Snoopy napísal:ferryno neviem preco si z toho robis prdel.. Kazdy "normalny" uzivatel to pochopil..


Sent from my iPhone using Tapatalk

tak za prve ziadnu prdel si nerobim a ked som napisal ze by sme si mohli zalozit novu temu ohladom akvarii tak som to myslel vazne praveze iba ty si to nejak blbo pochopil :pivo:
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Snoopy » 21 Jan 2013 22:09 pm

No, to mas vlastne pravdu.. Tema o nasich akvarkach tu este nieje.. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 21 Jan 2013 22:27 pm

Ale je, každý si môže založiť tému o svojom akva
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 21 Jan 2013 23:40 pm

Milan666 daaky si velmi zvedavy :D A este ktomu asi aj nevies citat lebo kolko rybiek mam som napisal :) No ale ak to chces podrobne mam Guramy zlate, perletove, ruzove-bozkavajuce tie by sa ti urcite rady predstavili :D mecune niekolko druhov, panciernicky a prisavniky dalej mrenky, stvorzubce zelene( tie vsak krmim individualne slimak.. masom a pod. stravou) ramirezky a tetri neonove. Akv. je 240L a mam v nom Crystalprofi E900 filter 900l/h. Akvarium cistim tak raz za pol roka kompletne. Priebezne vymienam cast vody a trosku odkalim inak je krasne ciste samozrejme pouzivam niekolko znackovych pripravkov na upravu vody aby sa rybky a rastliny citili v najlepsom poriadku. A to davkovanie este raz presne- rano 2x medzi prsty jemne granulove krmivo a raz vlockove, vecer presne naopak, 3x za tyzden im dam na obed masovu stravu od srdc cez nitovky, dafnie, pomlete kuracie, krevety-zriedka a pod. a 2x do tyzdna na obed kocku mrazeneho spenatu. Rybky mi krasne rastu su nadherne vyfarbene a vo velmi dobrej kondicii mozem len odporucit tento sposob krmenia. (ospravedlnujem sa za chybajucu interpunkciu a chyby :P )
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Snoopy » 22 Jan 2013 00:18 am

Mna by zaujimali tie tvoje "znackove pripravky" na upravu vody, maestro.. A co sa tych 4zubcov tyka, kolko ich mas, s akymi rybami a podobne.. Ked si uz taky "chytrak", daj nam, alebo mne (kedze chovam 4zubcov) nejake rady, tipy a podobne. Rad sa poucim.. (vazne)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 14:35 pm

Niesom ziaden chytrak :) Pytal si sa tak som ti rad odpovedal ....... Na upravu vody pouzivam obycajne pripravky od znacky SERA a samozrejme pravidelne meram PH vo vode s tym ze tieto pripravky mi ho dost pomahaju udrzat + BIO F. bakterie do filtra. No a co sa tyka Stvorzupca tak velke skusenosti nemam mozem ti povedat akurat to co som sam nanich odsledoval a to, najprv som ich chcel chovat osobitne no reku v akvaristike som ich videl spolu v jednom akvariu s Diskusmi a povedal som si ze ak mozu byt s Disk.. tak mozu byt skoro s kazdym a tak som ich hodil na skusku do svojho spolocneho akvarka kde mam vsetky vyssie vypisane ryby. Viem, ze sa hovori, ze pohlavie sa unich len velmi tazko rozoznava no bol by som dal ruku do ohna zato ze mam par (samec je evidentne silnejsie sfarbeny a s trochu ploskejsim bruchom a samica je troska vyblednutejsia a ma viditelne vacsie podbrusko ( no posudit neviem len si to myslim a nechcem aby mi niekto bral tuto iluziu tak ak nieco tak radsej psssst :D )ale nie budem prave velmi rad ak mi onich povie niekto nieco nove. No prvy den, dva ked som ich priniesol vobec nechcely zrat uz som sa zlakol no na treti den to islo bez problemov. S pinzetou ich krmim so slimakom a velmi maju radi larvy komarov(tam vsak musim hodit mrazenu kocku do ich teritoria na dno) no nepohrdnu sem tam ani hov. srdcom ked nim krmim ostatne ryby, ale to si len stipnu z neho. A co sa tyka hierarchie tak v akvariu sa spravaju velmi opatrne a neprejavuju absolutne ziadnu agresivitu akurat sem tam medzi sebou trosilinku, no zas na druhej strane su velmi respektovane inymi rybami. Take ramizerky ktore mi nahanaju este aj 5x vacsie zlate guram. a strazia si svoje teritoria ako blazdni tak stvorzupca toleruju a ani sa k nemu nepriblizia.
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 14:38 pm

Neviem ake rady mas presne na mysli akus sa konkretne opytat a zodpoviem ti tvoju otazku ak budem mat nanu odpoved. Velmi rad si vypocujem aj teba ak ich chovas. Lebo ja ich mam este len asi tyzden.
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Luker13 » 22 Jan 2013 15:38 pm

tych ryb mas pozehnane, mne sa na cistu vodu najviac osvedcil velky filter a kopec rastlin v akva :) zbytocne vyhadzujes peniaze za pripravky podla mna (je to len nazor)
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 16:48 pm

Filter mam velký externy Crystal profi e900 a vela pripravkov nevyuzivam .... davam ich len pri vymene urciteho podielu vody a bakterie pri cisteni filtra. S rastlinami je to uz horsie pri takomto pocte a druhovitosti ryb, lebo do vsetkeho vrtaju a tazko sa rastlinam uchycuje no snazim sa ako sa da hnojim aj tabletovo aj roztokom uvidime ako to pojde dalej.
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Luker13 » 22 Jan 2013 16:54 pm

viem aky mas filter :) ja mam ten isty a mam len o kusok vacsie akvarko a musel som pridat dalsi filter, aby to vsetko islo ako ma... tie rastliny by som urcite na tvojom mieste poriesil
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 17:39 pm

Luker13: No zatial mam 6 druhov rastlin stoho uz vidim ze dvom sa umna darit nebude lebo velmi chutia rybkam a uvidime ako to bude dalej. A ten filter ktory mi radis tak mozem vyskusat, mam doma jeden interny filter so stareho 120L akvarka tak mozem ho dat dnu a uvidim ten je na 160l sa mi zda.
Snoopy: Uz ked sme zacali o tych Štvorzupcoch chcem zas ja radu od teba. Docital som sa ze je zvyknuty na brakticke vody a ze vo sladkovodnych ak. mu dost chyba salinita vody. Mam velmi jemne prisolit svoje sladkovodne akvarko??? Dajme tomu 1/3 malej lyzicky na mojich 240L alebo mozno viac? urcite porad!!! Sused mi vravel ze zvykne pridavat do svojho akvarku trosku morskej alebo jodovanej soli a ze vraj je velmi dobra aj sol na ludske nohy co sa kupuje no samozrejme bez cudzej chemie pridanej.
Mozem potom pripadne pridat aj neaku fotku ked mas zaujem.
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 22 Jan 2013 19:19 pm

kmeci,
Snoopy určite radu nepotrebuje len mu záleží na tých štvorzubcoch, pretože je to jeho srdcovka.
Mne rovnako ide o rybky ako také, nieje to zvedavosťou. Takže:
1. máš to sakra prerybnené
2. druhovo tam máš teda riadnú polievku
3. tým krmivom im z tej vody robíš riadnú plynáreň
4. zbytočne raz za pol roka čistíš komplet akvárium, (toto sa dnes už naozaj nerobí)
5. zbytočne to polievaš prípravkami od s..y
Nereaguj prosím na toto podráždene, každý raz niekde začal, pýtaj sa radšej čo máš proti tomu robiť a ako sa chýb vyvarovať, vopred ďakujem za porozumenie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Snoopy » 22 Jan 2013 19:26 pm

Neviem aku vodu potrebuju tvoje stvorzuBce. Niektore druhy su morske, niektore sladkovodne, ine zas ryby brakickych vod. Neviem ako si na tom s anglictinou no tu www.thepufferforum.com najdes vsetky info o vsetkych druhoch stvorzuBcov.. Ja som mal jeden cas biocellatusov, mal som ich v brakickej vode, teraz mam trpaslicich a ti su zase sladkovodni, takze tak.. Na potrebne mnozstvo soli budes potrebovat hustomer a co sa soli tyka tak urcite morsku sol a nie kuchynsku, posypovu a pod.. Inak sme poriadne OT, takze tieto veci by sme mali riesit niekde uplne inde..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 20:55 pm

Milan666: Takze tolko k tebe :D nie nebudme podrazdeny neboj sa :) Uznavam ze v niektorych bodoch mas pravdu no ty zas nemusis kazdy moj vyrok brat doslova!!!! Kompletne cistenie premna neznamena premyvanie a dobre ze nie vyvaranie strku a podobne, len ze ho kompletne vypustim odkalim cim viac okrem miest okolo rastlin a riadne vysucham skla, premyjem vsetky hadice a podobne ved to poznas....... A tych rybiek uznavam mam tam pekny MIX!!! no prid sa ich spytat ci im je zle... mam ich naozaj krasne len o tych Štvorzupcov sa teraz dost bojim nechcel by som o nich prist. A plynaren nemam ziadnu :D Rybky dostanu len tolko kolko potrebuju a hlavne maju pestru stravu!!! kiez by sa kazdy akvarista venoval tolko rybkam co ja.
Snoopy: mas pravdu riadne sme odbocili pojdeme asi do SS a mam presne toto, tu mas odkaz http://rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 22 Jan 2013 21:43 pm

Ty ma pozývaš na to, aby som sa ich spýtal či im je zle, no a tebe to povedali? hmmm, bez urážky samozrejme, šak časom ti to síce nepovedia, ale ukážu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod kmeci » 22 Jan 2013 22:36 pm

Milan666 ked nechapes srandu tak radsej neodpisuj, je to potom dost trapne ked sa chytis srandy a zacnes o nej splietat ako o vaznej veci :( Hej pozyvam ta aby si sa prisiel porozpravat s mojimi rybyckami ........ trosku pouvazuj :D
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Tomas54 » 23 Jan 2013 01:46 am

Tema je o tomto: krmim dva krat denne a to o 12:00 a o 20:00 a to malymi granulkami. O krmenie sa stara Eheim automaticke krmitko
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 23 Jan 2013 19:09 pm

kmeci napísal:Milan666 ked nechapes srandu tak radsej neodpisuj, je to potom dost trapne ked sa chytis srandy a zacnes o nej splietat ako o vaznej veci :( Hej pozyvam ta aby si sa prisiel porozpravat s mojimi rybyckami ........ trosku pouvazuj :D

Počuj, podľa registrácie si tu čerstvý a nevieš ako to tu chodí. Skús najprv pár mesiacov len tak čítať a študovať. Trápne je ak v inej téme a myslím, že nie v jednej, niekomu radíš a je to..., radšej pomlčím
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Rorie » 15 Okt 2013 23:44 pm

Mám labyrintky a kŕmim 1x denne, v akva mám malinkých slimáčikov, ktorí sa prirodzene množia, čiže občas sa prikŕmia aj na nich :)
Rorie
 
Príspevky: 16
Založený: 03 Okt 2013 14:03 pm

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod djwiktor » 16 Okt 2013 07:05 am

Mam gupky, krmim 1x denne vzdy vecer ked pridem z prace. Cez vikend dostanu vzdy v sobotu mrazeny spenat a v nedelu maju hladovku. Akurat ma stve, ze tie ryby su ako bez rozumu, lebo by zrali kym neprasknu - preto som sa uz naucil im davat taku davku, aby sa zbytocne neprezierali. Aj ked sa potom mlatia medzi sebou o zradlo.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 16 Okt 2013 13:15 pm

Rorie napísal:Mám labyrintky a kŕmim 1x denne, v akva mám malinkých slimáčikov, ktorí sa prirodzene množia, čiže občas sa prikŕmia aj na nich :)

Premnoženie slimákov je znakom prekrmovania
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Rorie » 16 Okt 2013 18:54 pm

Ale ja ich tam mám od začiatku fungovania akvária, myslím tých slimákov, ešte tam ani rybky neboli. Myslím, že ich zárodky boli v štrku, ktorý som kúpila. Ale určite rybky neprekrmujem, práveže niekedy im dám aj jeden deň pôst.
Rorie
 
Príspevky: 16
Založený: 03 Okt 2013 14:03 pm

Re: ako casto krmite rybicky

Odoslaťod Milan666 » 16 Okt 2013 20:02 pm

To je rajovec a gurama, že? Slimáky neškodia a ak ťa netrápia, tak robíš len a len dobre. Vo fungujúcom akváriu s rastlinstvom si rybky stále niečo nájdu. Takže s krmením je asi tak, že menej je viac
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.