Akvarko Mon



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Jozef_L » 23 Jan 2013 19:31 pm

Do poriadku ho das jednoducho, nechas ho tak, ak mas nejake hnojivko prihnojis, vymenis cast vody raz za tyzden, nie vela, tak 25-30 percent, zalezi ake budu parametre vody a nebudes do a predabat ho. Potreba je aby sa rastlinky pekne zakorenili a zacali pekne rast.

Ked budes vidieet ze akvarku sa pekne dari, rastliny idu, potom mozes skusit porozmyslat co by si tam dala.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Jozef_L » 23 Jan 2013 19:38 pm

Mozno by si mohla pridat este nejake rastlinky, ale 3 kosiky, aby si ho mala dost naplieskane a uvidis, niektore druhy ti totizto ist nemusia. A takto by ich nahradili tie druhe. Napr skus nejaku cryptocorinu, tie rastu pomaly, ale isto, nie su narocne na svetlo a su to aj mensie rastiny.
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Barbora =) » 23 Jan 2013 19:39 pm

Mon napísal:Barborka, jaaaaj keby mi tak niekto chcel vybrat... najma do tych technickych veci sa ja vobec nerozumiem, keby mi tak niekto ukazal, ze vyber si podla designu, tak si rada vyberiem... ale viem, ze tuto musim hladat, porovnavat, surfovat, citat, ..... viem, ze mi nikto nevyberie, musim si vybrat sama....


V prvom rade musíš vedieť, čo od toho väčšieho akvária očakávaš - či chceš rastlinné alebo africké cichlidy, čo by si chcela chovať a pestovať. Od toho sa odvíja všetko ostatné - svetlo, filtrácia, ... Keď prídeš s konkrétnou predstavou, chalani ti určite poradia aká technika by bola dobrá.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Jozef_L » 23 Jan 2013 19:42 pm

Barbora =) napísal:
Mon napísal:Barborka, jaaaaj keby mi tak niekto chcel vybrat... najma do tych technickych veci sa ja vobec nerozumiem, keby mi tak niekto ukazal, ze vyber si podla designu, tak si rada vyberiem... ale viem, ze tuto musim hladat, porovnavat, surfovat, citat, ..... viem, ze mi nikto nevyberie, musim si vybrat sama....


V prvom rade musíš vedieť, čo od toho väčšieho akvária očakávaš - či chceš rastlinné alebo africké cichlidy, čo by si chcela chovať a pestovať. Od toho sa odvíja všetko ostatné - svetlo, filtrácia, ... Keď prídeš s konkrétnou predstavou, chalani ti určite poradia aká technika by bola dobrá.


Nikto na zaciatku v skutocnosti nevie co presne chce, zaciatocnik urcite nie. A aj ked cosi spravi casom ako sa do toho zazerie to pozmeni a bude to uplne inak. Aspon moj pripad. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Milan666 » 23 Jan 2013 19:55 pm

No ako píšu, pridať rastlinky, meniť vodu a zabehnúť ho ešte 2-3 týždne a potom krevetky, borarasky, nad tým zavesným filtrom si nerozmýšľala?, myslím do toho akvárka čo už máš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Milan666 » 23 Jan 2013 20:01 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Mon » 23 Jan 2013 20:17 pm

Vdaka. Boze... ja mam rada take nenapadne veci, co sa tej techniky tyka, a toto je take az extravagantne, ako moderna fontana :-)... ale pouvazujem. Stacilo by mi to najmensie za 9 eur? Nie je to nejaky smejd, ked je to take lacne? nehuci to moc?
Mon
 
Príspevky: 155
Založený: 10 Jan 2013 21:41 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Milan666 » 23 Jan 2013 21:57 pm

Šmejd nie a či hučí? No chvíľu kým sa zabehne, potom stíchne. Ten za 9€ by ti samozrejme stačil. Výhodou je, že není tých vecí v tak malom akva veľa, tu je iba jedna nožička na nasávanie vody.
No a mám zavesné tri a poviem ti, že eheim je už značka a ten nie a nie stíchnuť už tretí mesiac. Najviac mi hučí poľský aquael a najtichší je zatiaľ atman. Hovorím o zavesných filtroch
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Mon » 23 Jan 2013 21:59 pm

Barbora =) napísal:
Mon napísal:Barborka, jaaaaj keby mi tak niekto chcel vybrat... najma do tych technickych veci sa ja vobec nerozumiem, keby mi tak niekto ukazal, ze vyber si podla designu, tak si rada vyberiem... ale viem, ze tuto musim hladat, porovnavat, surfovat, citat, ..... viem, ze mi nikto nevyberie, musim si vybrat sama....


V prvom rade musíš vedieť, čo od toho väčšieho akvária očakávaš - či chceš rastlinné alebo africké cichlidy, čo by si chcela chovať a pestovať. Od toho sa odvíja všetko ostatné - svetlo, filtrácia, ... Keď prídeš s konkrétnou predstavou, chalani ti určite poradia aká technika by bola dobrá.


No to moc zlozite otazky mi davas :-) , ja vsetko musim googlit, napr. co su to africke cichlidy 8) , ja tak poznam pojmy neonka, gupka, skalar (neboj sa, na toho si netrufam), potom sa mi paci bojovnica a velmi sa mi paci stvorzubec, ale to som sa docitala, ze je len pre skusenych chovatelov... a to ja rozhodne nie som.... vychadzam z toho, ze by som si chcela nechat tie gupky a neonky a k nim asi bojovnica byt nemoze, tak neviem, co vymyslim. Akvarko nechcem morske, ani africko-cichlidske, normalne, s rastlinkami, take uhladne, nie celkom dzunglu rastlin. Mne uz sa aj toto moje zda byt moc zarastene, a to mi chlapci radili kupit si dalsie rastliny :P ... ale zas ja si dam poradit.
Akvarko by som chcela take 100-120 l, len neviem, ci mam hladat osobitne akvarko a do toho komponenty, alebo skor take cele sety, co uz su zo vsetkym, hmmmmmmm? Co by ste mi poradili?
Mon
 
Príspevky: 155
Založený: 10 Jan 2013 21:41 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomas54 » 23 Jan 2013 22:01 pm

v zakladnych setoch je problem v tom, ze maju slabe osvetlenie a filtraciu
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Mon » 23 Jan 2013 22:02 pm

Milan666 napísal:Šmejd nie a či hučí? No chvíľu kým sa zabehne, potom stíchne. Ten za 9€ by ti samozrejme stačil. Výhodou je, že není tých vecí v tak malom akva veľa, tu je iba jedna nožička na nasávanie vody.
No a mám zavesné tri a poviem ti, že eheim je už značka a ten nie a nie stíchnuť už tretí mesiac. Najviac mi hučí poľský aquael a najtichší je zatiaľ atman. Hovorím o zavesných filtroch


No porozmyslam, muz sa na mna pozera, ci mi preskakuje :twisted: :lol: ... mame jedno akvarko, dva filtre, a ja chcem treti :roll: 8) BTW, moj novy eheim v tom malom akvarku tiez huci ovela viac, ako napr. ten denerlle..........
Mon
 
Príspevky: 155
Založený: 10 Jan 2013 21:41 pm
Bydlisko: Košice

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomáš » 23 Jan 2013 22:04 pm

Na tvojom mieste pri tej litrazi okolo 100 by som urcite pozrel bazor a nieco dobre a pomerne lacne vybrar, pred par dnami som tam videl 112L uz aj so skrinkou za 100e ale tam uz ti treba externy filter co je opat par desiatok eur no a este dno, nejaky tie rastlinky a uz mas 200e ak ti to nerobi problem tak nie je o com :) Pravda ze najlepsie je si vsetko vyskladat od skla az po osvetlenie ale myslim ze pre teba je fakt najlepsie si kupit od ruky set za 100e a k tomu externy filter. Ja som pred cca pol rokom presne takto zacal a pre zaciatocnika je tu dobre riesenie.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Jozef I. » 23 Jan 2013 22:08 pm

mon skus si pokukať a posštudovať akvarka inych ľudi, či už tu alebo na www.akvarko.cz.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Milan666 » 23 Jan 2013 22:17 pm

Set niem slabé svetlo, filtriček o ničom, ohrievač s prehnanou watážou. Mám dojem, že do setu neasáčkujú veci, ktoré bežne nik nekupuje a to je spôsob ako to predať. Sú samozrejme aj výnimky. Tu keď to posleduješ kúpiš dobre a keď posleduješ viac dni určite ti padne na mieru aj cenovo
http://zvierata.bazos.sk/ryba/?hledat=a ... =&kitx=ano
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomáš » 23 Jan 2013 22:22 pm

Ano to svetlo nie je nic extra... ale ved ona neplanuje pesnovat travniky. Ja mam 2x18W pri 112l a da sa pri tom v pohode vypestovat vsetko zakladne. Myslim ze pre nu ako zaciatocnika je to uplne postacujuce.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Barbora =) » 23 Jan 2013 23:19 pm

Ja napríklad uprednostňujem sety. Dnes sa už dajú kúpiť bez filtra a ohrievača - len akvárium, skrinka a kryt. Mne sa to tak páči a spĺňa to všetky moje nároky (teda okrem Juwelu, ktorý má na mňa silné svetlo). Momentálne mám zálusk na toto: http://www..akvariumonline.sk/-diversa-c ... 112l-.html , ale to je hudba budúcnosti - to len ako príklad podľa mňa dobrého (poľského :P ) setu. Ale akvárium sa dá samozrejme aj vyskladať - je to skôr vec vkusu, keďže finančne to vychádza približne rovnako. Teda kým plávame vo vodách low-tech, čo je myslím prípad Mon.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomáš » 23 Jan 2013 23:26 pm

Suhlasim s barborkou teda az na ten juwel :D Ten set co si linkla by bol pre nu akurat... ja mam v podstate to iste len s oblim predkom a spokojny neni o com :) Jasne ze teraz ked uz co to viem tak by som bral vacsie atd ale na zaciatok staci bohate :)
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod martin_s » 24 Jan 2013 01:01 am

Mon co sa tyka tohoto minicka a dilemy ci kupit alebo nekupit dalsi filter (podla mojho nazoru a skusenosti zbytocne), pozri si ako-na-akva-bez-filtracie-t1167.html , akvarium-bez-filtra-a-ohrievaca-t4897.html atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Sunkafit » 24 Jan 2013 08:10 am

lepšie sety ako má juwel nemá nikto......ak už sa bavíme o setoch
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Barbora =) » 24 Jan 2013 10:43 am

Nikdy som nepovedala, že tie sety sú zlé - len pre mňa je svetlo v nich už silné. No ale pre iných je zas slabé. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Jozef_L » 24 Jan 2013 15:14 pm

Sunkafit napísal:lepšie sety ako má juwel nemá nikto......ak už sa bavíme o setoch

Len by mohli mat hrubsie skla
Obrázok používateľa
Jozef_L
 
Príspevky: 868
Obrázky: 14
Založený: 10 Aug 2012 08:36 am
Bydlisko: Nitra

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomas54 » 24 Jan 2013 15:24 pm

Podla mna najlepsi set je ten, co si clovek sam posklada, na spravit akva atd.
Ja ked som riesil akva, tiez som rozmyslal nad setom, ale ako Jozef pise, zdalo sa mi tenke sklo. 6mm sklo sa mi zdalo malo, preto som dal 8mm s vystuhami po celom obvode...
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Sunkafit » 24 Jan 2013 15:41 pm

bola reč o setoch......nie čo si niekto sam posklada...niekedy mi to príde ako by niektory len príspevky nahánali
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Akvarko Mon

Odoslaťod Tomas54 » 24 Jan 2013 18:49 pm

Mon napísal:Akvarko by som chcela take 100-120 l, len neviem, ci mam hladat osobitne akvarko a do toho komponenty, alebo skor take cele sety, co uz su zo vsetkym, hmmmmmmm? Co by ste mi poradili?

Sunkafit, nebola rec o skladani akva, ale len o setoch ? Tak nepis o nahanani prispevkoch
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.