Seyriu Hills III - 110L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Luker13 » 01 Jan 2012 14:07 pm

no tak hej ale ale proste ked to rast nechce tak to nechce no :) ale ostalo mi trochu HC tak ho dam do 60ky ktoru mam v rezerve a skusim s tym nieco pekne spravit
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Reklama

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 01 Jan 2012 18:46 pm

triscene napísal:diky :)

nedockavo cakam na Glitterovu zasieku Vallisneria nana, par hydrocortyle a pripadne aj z blyxy a pak planujem tou nanou trosku pozakryvat pozadie..uvidim ako to vyjde. HC jemne zastavilo rast, pravdepodobne kvoli vlaknitej riase co sa na nom usadila ale je na ustupe a usilovne ju zberam pinzetou. snad sa coskoro rozrastie aj po okrajoch kam som nasadil emerzne kusky a po 2 tydnoch uz to vyzera ze sa ujali.

co mam blyxu japonica v tomto akvariu tak pekne zacervenala, su tam dva vacsie korienky, ten zadny sa mi zda byt biednejsi a su tam listy ktore sa jemne rozpadaju, mozno si len zvyka na nove prostredie, v 38icke je klasicky zelena ale este nevyhana behune.


njn, na tu vallisineriu nanu by som si daval pozor aby to nakoniec nebol "danajsky dar" .... ked sa ti chyti a zacne odnozovat kade tade po akvarku rozhodne stastny z toho nebudes .... bude to pekna pracicka udrzat ju pod kontrolou :oops:

bo sa tyka hc to si rozhodne potrpi na dusik cize skor by som tu videl mozny dovod zastavenia rastu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 01 Jan 2012 18:58 pm

tak mozno supnem trosku KNO3..uvidime :)

aj sucasna vallisnerka lubi sa odnozovat v tom pravom rohu ale cvaknem raz za cas a je spokojna a aj ja :)
HC som zastrihol zaroven som tym aj urezal vlaknitu riasu a idem pozorovat ze jak to pojde dalej :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jan 2012 10:13 am

triscene napísal:tak mozno supnem trosku KNO3..uvidime :)

aj sucasna vallisnerka lubi sa odnozovat v tom pravom rohu ale cvaknem raz za cas a je spokojna a aj ja :)
HC som zastrihol zaroven som tym aj urezal vlaknitu riasu a idem pozorovat ze jak to pojde dalej :)



njn, jasnacka ze KNO3 a nie len trosku ...chce to pozorovat HC a davat optimalnu davku ...a ked mas CO2 na cca.30mg/L ...tak HC zacne pekne rast a roztahovat sa po akva .... no co sa tyka tej valisinerie ...sak pockaj ona to rozbehne ... slahune ti bude hadzat cez cele akva ...pekne pod substratom a vykokovat na tych najnemoznejsich miestach ...ale sak ked mas na nu nervy ...drzat ju na uzde preco nie ...je to nadherna rastlinka ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 02 Jan 2012 10:29 am

kedysi som ju zastrihaval ale dosiel som na lepsiu taktoku s vytrhavanim dlhych listov jemnym trhom a oddeli sa az pri koreni, len sa obavam ze nana s tensimi listami bude tazsim orieskom ale ak sa bude tahat len do 40cm vysky tak to bude akurat :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jan 2012 10:35 am

triscene napísal:kedysi som ju zastrihaval ale dosiel som na lepsiu taktoku s vytrhavanim dlhych listov jemnym trhom a oddeli sa az pri koreni, len sa obavam ze nana s tensimi listami bude tazsim orieskom ale ak sa bude tahat len do 40cm vysky tak to bude akurat :)


njn, vidim ze si nevyliecitelny optimista co sa valisinerie nany tyka ... ze 40cm ... heh, mozno v "mudrej knizke" mne v 200vke dorastala cez 60cm ... take fesne tenucke listy sa krutili po hladine :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 02 Jan 2012 11:21 am

S tými odnožami.. Je to fakt. Treba to striehnuť a strihať to, aby nebola tam, kde ju mať nechceš. Ale s tým sa samozrejme počíta si myslím :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 02 Jan 2012 12:07 pm

tak budem teda pretrhavat, hlavne nech to nejak vypada a ked vzadu urobim clonu z toho a nebude vidno pozadie tak to bude viac vyzerat nature :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jan 2012 12:25 pm

triscene napísal:tak budem teda pretrhavat, hlavne nech to nejak vypada a ked vzadu urobim clonu z toho a nebude vidno pozadie tak to bude viac vyzerat nature :)


neboj ... prides si na svoje ... ale hlavne neopomenut pretrhavanie a potom to bude v pohodke ... hlavne aby si vytvoril husty porast ...a to inak ako pretrhavanim nedosiahnes .... :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 05 Jan 2012 12:01 pm

tak Bob si urobil radost aj po Vianociach a u Marla si objednal EasyCarbo zopar ludi vychvaluje vratane fazyla :) kedze ma nebavi po troske hnojenia stravit polhodinu vytahovanim vlaknitej riasy z HC, ktora mi jemne aj zastavila jeho rast a stetku na kamenoch. som zvedavy ze ako sa osvedci :)
zaroven nim budem zasobovat aj dalsie dve akvarka, v tomto a 38icke bude ako doplnok k CO2 bombe, v 15cm kocke bude cisto len EC co by malo postacit :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod fazyl » 05 Jan 2012 12:46 pm

myslim ze budes spokojny, ak nepomoze proti riasam tak HC to nakopne urcite ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 01 Feb 2012 22:54 pm

po malej prestavke, tu mam aspon update v podobe pismen :)

z celkoveho poctu asi 6 galaxy ostali uz len 2 kusy, netusim ale odchadzaju bez nejakych priznakov, podobne obcas vidim borarasku takmer na kost vychutnutu, ostatne su aj pekne vykrmene :)

v priebehu par dni dorazia 3 kusy neoniek od priatelky + neonka cierna a pravdepodobne 2ks danio, uvidim ci nebudu robit sarapatu a nahanat zvysok, kedze boli doteraz asi v 20L akva :)

po velkom nakupe SS+ gradov do 38icky som si urobil radost a nakupil 5kusov (2 samce + 3 samice..cca) tychto krevetiek:
http://rybicky.net/atlasostatnich/carid ... dian_zebra

tak trosku su to asi tieto, boli tak popisane v ZooDome...hoci bez indian zebra, tigre to asi nebudu, pravdupovediac neviem rozdiel :) zatial sa hanbia ale klasicke heteropody planujem jemne preriedit a venovat sa zebram :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 26 Jan 2013 10:39 am

akvarium preslo malym prerodom, skaly som nahromatil do stredu, strk bol povodne kopec, uz to moc kopec nie je.
momentalne sa snazim o koberec z eleocharis parvulus a vzadu mam blyxu a rotalu (iba na jednom mieste a drzim ju dole - je za kamenmi).
rozmyslam nad upgradom, rad by som konzultoval o vhodnosti.
chcel by som nahradit Juwel Biolflow Super za Eheim 2217
a terajsie svetlo 4x18w za Blau LED

BLAU Lumina LED 62-1 - 1x48W
- Svítidlo s dvěma moduly s 12 Epistar diodami - diody opatřeny 60º
- ekvivalent 150W metalhalidové výbojky
- Plně programovatelné - lze připojit k PC a zvolit libovolné místo na zemi, program se postará o věrnou simulací místních světelných podmínek. Případně lze provést vlastní nastavení (délka dne, intenzita světla, měsíční cyklus, hloubka vody, oblačnost)
- Pasivní chlazení - masivní hliníkový profil s žebrováním pro efektivní odvod tepla
- Led modul - je osazený Fresh water modul 6500º
- Dvě možnosti umístění nad akvárium - závěsná ocelová lanka ( součástí balení), nebo je možné dokoupit kit na umístění světla na boční skla akvária ( Produkt „Držáky na svítidla Lumina )
- Rozměry - 626 x 165 x 45mm

co vy na to? :)

filtraciu a svetlo chcem upravit lebo mi na Seiryu vyskakuje cierna stetina a cierna vlasocnicova ktora mi zasiahla aj eleocharis :/
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Snoopy » 26 Jan 2013 14:55 pm

Robo daj nejaku foto ;)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 26 Jan 2013 17:21 pm

skusim neskor, dnes som oskrabaval skaly dratenkou a celkom je to good trik, len mam pocit ze pri sucasnom prudeni nad nou nevyhram. proste vzdy ked pohnojim tak mi vyskoci stetina, CO2 davam z flase.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 26 Jan 2013 18:22 pm

triscene napísal:chcel by som nahradit Juwel Biolflow Super za Eheim 2217
filtraciu a svetlo chcem upravit lebo mi na Seiryu vyskakuje cierna stetina a cierna vlasocnicova ktora mi zasiahla aj eleocharis :/


Jednoznačne, len neviem či tá štetinka nie je spôsobená niečím iným ;-) Napríklad také N:P.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 26 Jan 2013 18:56 pm

Glitter napísal:
triscene napísal:chcel by som nahradit Juwel Biolflow Super za Eheim 2217
filtraciu a svetlo chcem upravit lebo mi na Seiryu vyskakuje cierna stetina a cierna vlasocnicova ktora mi zasiahla aj eleocharis :/


Jednoznačne, len neviem či tá štetinka nie je spôsobená niečím iným ;-) Napríklad také N:P.


tie pomery N:P mi nejak nesli nikdy do hlavy, testy nemam...P nedavam cisto do vody, jedine co davam je CSM+B.
je pravda ze je tam dost ryb ale redukujem osadku. z nich bude asi to N :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 26 Jan 2013 19:11 pm

No mne sa štetina vyhodila vtedy (aj kus teraz okamžite), keď:

N je blížiace sa k 0 ppm
P je blížiace sa k 1 ppm

Skús to skontrolovať, P nedodávam ani ja, máme ho dosť v našej vode. Problém som mal vždy len s N.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 26 Jan 2013 20:45 pm

Glitter napísal:No mne sa štetina vyhodila vtedy (aj kus teraz okamžite), keď:

N je blížiace sa k 0 ppm
P je blížiace sa k 1 ppm

Skús to skontrolovať, P nedodávam ani ja, máme ho dosť v našej vode. Problém som mal vždy len s N.


Skusil som teraz pasikovym testom 6 in 1. A No3 a No2 mi ukazalo 0 mg/l

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod lubosmihula » 26 Jan 2013 21:48 pm

Mne sa štetina rozbehla, keď som prestal pridávať N a P. Najprv som si myslel, že za to môže sera florena, že prehnojujem mikroprvkami, ale zistil som, že aj železo absentuje. Dnes som kúpil test a Fe mám na nule. A to som do cca 75 litrovky pridával každý druhý deň 10 kvapiek. Keď som začal z prihnojovaním N P K, štetina stagnovala. Teraz začnem aj s mikroprvkami (mierne zvýšim dávku a budem sledovať). Dúfam, že sa stratí.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 26 Jan 2013 22:46 pm

Musim aj ja nieco vymysliet...mam pocit ze to N mi potiahla hladinovka Salvinia a to zrychlilo jej vyskyt.
Co na N? Kno3 ci?

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Glitter » 27 Jan 2013 13:36 pm

KNO3 ak máš po ruke tak aspoň pol kila na dobrý roztok. Tá dávka z PMDD je odvar iba. Ja používam Nitro od EasyLife.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 27 Jan 2013 15:14 pm

Glitter napísal:KNO3 ak máš po ruke tak aspoň pol kila na dobrý roztok. Tá dávka z PMDD je odvar iba. Ja používam Nitro od EasyLife.


Nitro kupim asi aj ja. Som davnejsie nakupil sadu od Easylife ale N som nekupil. Som myslel ze ho dostatocne bude z ryb.

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 28 Jan 2013 16:14 pm

dnes nakupene kilecko KNO3 v Centralcheme cez obednu pauzu :)
podla chnurovej kalkulacky planujem rozmiesat 500g KNO3 s 400ml osmotickej vody aby som dosiahol podobnu koncentracku ako ma Nitro od EasyLife.
Co som daval posledne dni odvar KNO3 tak sa mi zda ze z blyxy mizne vlasocnicova a stetina stagnuje. Pravdou je ze mozno je v soku este z toho ze som ju dratenkou oskrabaval cez vikend :)
kazdopadne dik Glitter. som zvedavy aky bude progres lebo bol som uz rozhodnuty nakupit Amazoniu, a na sucasny obraz obratit akva. predsa len Amazonia mi v minickach nerobi trable :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.