limnophila aromatica



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

limnophila aromatica

Odoslaťod Stefan21 » 26 Jan 2013 13:34 pm

Ahojte :) nenasiel som taky clanok aky potrebujem takze pridal som novu temu... Mam doma 25L akvarium mam v tom 5 rybycky..(Gupka duhova)...Som zaciatocnik a predavacka mi poradila ze mam kupit rastlinu Limnophila aromatica...mam v aq len kamienka z Dunaja...dal som do aq ale dajak sa mi zacinaju tie rastliny byt cudne..maju take hnede flaky..pridam aj foto..prosim pomozte mi..nemam ziadne hnojivo len som sa normalne zasadil...mam kupit hnojivo? a ake? sused mi pozicial Florasin E od Vitakraft (Zevraj hnojivo)ale bojim sa dat do aq..necchem aby mi gupky zdochli...pomozte mi..dakujem :)
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Stefan21
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2013 23:49 pm

Reklama

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Milan666 » 26 Jan 2013 14:13 pm

25L a gupky!! Kedy bolo akvárium založené? a kedy si dal rybky? To je dôležité, rastliny potom, aj keď chválim, že je živá, myslím rastlina
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Stefan21 » 26 Jan 2013 14:29 pm

akvarium behal 2-3 tyzdne potom prisli rybycky...den nato som dal rastlinu...vodu menim kazdy treti den...(drzim ho tak 22-24C) voda je normalne z vodovodu..necham ho stat 3-4 dni a tak dam do akva..menim 1/3 vody...rybycky sa mi zdaju byt zdrave..krmim ich 3krat denne..rano davam Guppy od Tropical na obed dostanu NovoGuppy od JBL a vecer zas od Tropical..rybycky vyuzia cely nadrz..plavaju hore dle..drzia sa pokope a niekedy akoby hrali nahanacku :P ...ked blizim sa ku sklo vsetci pridu tam kde dam prsty..aj ked uz dostali krmivo.... denne svietim 10 h kvoli rastliny...(1x 11w)... ale vecer vypnem..podla teba ako mam svietit?..poradte mi..vsetko urobim aby im bolo dobre..
Stefan21
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2013 23:49 pm

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Milan666 » 26 Jan 2013 15:06 pm

Gupky nie sú vôbec vhodné do akvária s objemom 25 litrov. Máš tam štrk, filter, voda nieje po vrch atď. a razom máš z toho 20 litrov, čo je katastrófa!
Snáď pochopíš a osádku vymeníš za krevetky napríklad.
No a aby som aj poradil:
Rastlinka mohla rásť emerzne a musí si zvyknúť na svet pod vodou, preto zhadzuje listy a pusti nové.
Tri týždne je málo na zábeh a to, čo vyzerá ako naháňačka môže byť vysoká hladina dusíka, či čpavku (NO2, NO3) a rybky trpia
Dno je bez živín, takže dodať niejaké tablety, či granulky
Svietiť stačí teraz 6-7 hodín, neskôr pridáš
Rastlinky si zháňaj cryptocoryny, valisnérie, anubias a microssorium, ostatné ti kvôli slabému svetlu zhynú

Daj foto celého akva a napíš aký máš filter a ako filtruješ
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Stefan21 » 26 Jan 2013 15:29 pm

Internal filter Hailea RP-200...cistim tak isto ako vodu...kazdy 3-4 den..mam zapnuty stale.. :( dufam ze to nieje chyba.. no ja ti chcem verit ze je malo..ale mam dve kamosov a suseda ktori tak isto maju taky malicky akvarko ako ja.. a jeden ma tam 8gupiek a este jeden neviem co :( ...a ma ich uz viac ako tristvrt roka... a sused ma tam min. 5gupeik aspon 10 neonov a tri zavjnatiek vo velkosti 8-9cm a mu ziju uz viac ako rok...niektore maju mensie akvaria a ziju tam tak isto rybycky v takom istom mnozstve...nehovorim ze ti neverim..ja ti verim a dakujem ze si mi poradil!!..takze pridam foto..zatial nic extra rastlina strk a rybycky..postupne pridam rastliny! uz len rastliny!...a este zle som ti napisal..tak ako teraz vidis na obraze je dnuka 25L vody!
Prílohy
3.jpg
Stefan21
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2013 23:49 pm

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Milan666 » 26 Jan 2013 19:20 pm

No toho som sa obával. Takže:
Dolej vodu, tak 1cm od vrchu, filter nastav tak, že vývod vody bude čeriť hladinu, (takto sa sťahuje do vody kyslík). Tie zelené perly, či čo je ten gýč povyberaj, Je to nemoderné a hlavne neprírodzené. Tú tapetu daj preč, (ďalší gýč) a kúp si čiernú samolepiacu foliu. Uvidíš len potom ten pohľad a hlavne to opticky zväčší akvárium.
Dokúp viac rastlín, teda oveľa viac, ale tie čo som vymenoval.
Oceňujem, že tam nemáš kadejake hlúposti ako vraky, lode, mušle, potapačov, morské hviezdice atď. Rovnako oceňujem, že si tam nedal vzduchovací kamienok s bzučiacím vzduchovacím motorčekom, nieje ho treba. Skús ešte niejaký prírodný koreň a plávajúce rastliny, ktoré ti budú odčerpávať dusík z akvária. Vodu meň ako najčastejšie môžeš (1/3 vody), jednako "vyvetráš" rybkám a vo vodovodnej vode sú aké také živinky pre rastlinku
Aby som nezabúdol, tí známi či susedia čo týrajú rybky, nech si týrajú ďalej a nech ďalej žijú v nevedomosti, to čo v akváriach prevádzkujú to je chlievik a nie akvárium :wink: neskáč do studne za nimi
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Stefan21 » 27 Jan 2013 16:11 pm

Dobre..Takze vodu dolejem tak ako si vravel...tie zelene kkciny vyberem..je to dajaka umela neviem co...takze ide prec..ziadne umele veci tam nechcem mat..keby si mi vedel poslat link ze presne na aku tapetu si myslel by som ti to podakoval..urcite by som si to kupil...tie rastlinky co si pomenaoval behem tento tyzdna pojdem kupit..+koren.. :) pekne si to urobim a potom ti nahodim temu s fotkou :) ...hey ja ti dam pravdu..oni dost tyraju rybycky podla mna...oni mi chceli dat rybycky ze este tam daj a neviem co, ale nechcel som ich zobrat...podla mna oni tak 5ti stacia..mozno ze aj vela..ale urobim im to pekne aby sa tam citili fajn :) dakujem ze si mi poradil cennim si to :) nabuduce sa uvidime s fotkou :) este raz dakujem :) ahoy
Stefan21
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2013 23:49 pm

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Milan666 » 27 Jan 2013 22:02 pm

Kiež by každý takto robil, chválim!
Čiernú fóliu samolepiacu kúpiš v obchode s tapetami, reklamná agentúra, papiernictvo, školské potreby, ale aj na nete, no myslím, že škoda peňazí za poštovné.
Tu ti posielam video ako takú fóliu nalepiť, aby sa ti nepokrčila, aby si nemal pod ňou bublinky a pod. Držím palce a prajem veľa zdaru!
http://www.youtube.com/watch?v=VxN5Zr4HlJc
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Mon » 27 Jan 2013 23:45 pm

Co tam strieka ten cinan z tej flasky? To je voda? Nejako to peni....
Mon
 
Príspevky: 155
Založený: 10 Jan 2013 21:41 pm
Bydlisko: Košice

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod triscene » 28 Jan 2013 01:03 am

Moze to byt voda s jarou, tak sa lepia aj autofolie.

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Milan666 » 29 Jan 2013 12:29 pm

Jar, alebo pur
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: limnophila aromatica

Odoslaťod Nella » 30 Jan 2013 23:00 pm

Na lepenie folii je najvhodnejsi slaby koncentrat samponu s vodou, staci par kvapiek samponu a vodu...
Nella
 
Príspevky: 6
Založený: 30 Jan 2013 12:36 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.