Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Loki12 » 27 Jan 2013 23:33 pm

Dobry den

chcel by som zalozit nove akvarium. A rad by som aby ste pomohli. Zalozenie bude velmi pozvolne, vela studovania, skusania a ucenia sa. (Zacal som uplne nevhodne, 20L Nano Cube od Dennerle pre deti (lebo skrecok bol kategoricky odmiety :-) )a uz to prinasa svoje - zaludnosti... Mudry sa uci na cudzych, hlupak na vlastnych, ale o to viac si ich zapamata). Ale spat k teme.

Zatial nemam ziadne konkretne akvarium...rozmer, technika,....Len urcitu predstavu. Ako by to mohlo vyzerat zpredu (obr. hore) a zvrchu (obr. dole)

Opis predstavy:
- sladkovodna tropicka rieka
- rybicky - co najmensie - chcel by som male hufiky farebnych rybiciek (gubky,....)
- obrazok - vlavo je breh rieky, ktory ma hornu cast este pod vodou s travnatym podvodnym porastom
- drevo sa taha krizom cez akva, simulacia podvodneho korena/spadnuteho konara, ciastocne obrasteny machom
- v zadnej casti mala nerovnost, kopcek/skala/kamen,...
- v pravej casti vysoke, huste rastliny
- ohrievac, filtracia - by mali byt skryte v tom brehu

Dalsie veci budem doplnat.

Potrebujem od vas pomoc. samozrejeme treba ratat s beznych rozpoctom. Akva tak do 240Litrov (vody). Ake konkretne druhy rybiciek by ste odporucili, ktore typy rastliniek,.... aby sa to najviac podobalo k nakresu. Vsetky veci by som chcel robit takym tym DIY stylom, preto to zakladanie bude pozvolne, budem trenovat, skusat rozne postupy.... Citam fora, citam postupy. Len proste potrebujem take vysvetlenie pre nadsenca a nie Akva profesionala.

Potrebujem vas ako Mentorov, Guruov, Radcov a Ucitelov.
Alebo mam rovno na to zabudnut?

Vdaka priatelia
Loki
Prílohy
navrh_akva 001.jpg
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod triscene » 28 Jan 2013 00:11 am

Preco by 20tka bola zla volba? Ideal pre pekne krevetky, koren, machy a ides. Sam mam take doma. Naucit sa na malom a potom pouzit vo velkom. Male je tazsie udrziavat ako velke ;)

Odoslané z R800i cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod j » 28 Jan 2013 08:48 am

Ak sa ti podarí zrealizovať to z nákresu, tak klobúk dole. Nevravím že je to nezrealizovatelné. Len to bude chcieť vela trpezlivosti a šikovnosti. Ale keď si nájdeš zopár stránok o výrobe 3D pozadia, určite nájdeš nejakú inšpiráciu. A možno by nebolo od veci sa zamyslieť nad niečim takýmto: download/file.php?id=6203&mode=view (video - http://www.youtube.com/watch?v=AbtI1reEM_E ) Tu je link na celé vlákno, stojí to za prečítanie: 400l-juzna-amerika-t12542.html
Určite by sa dalo niečo podobné vyrobiť aj v menšiom.
Prípadne pre inšpiráciu: post242559.html?hilit=paludarium#p242559 , paludarium-t12838-480.html?hilit=paludarium , paludarium-t12838-384.html?hilit=paludarium
Viem že si nepísal nič o paludáriu, je to iba ako príklad ako sa dá takmer dokonale napodobiť svah.
Podla toho pre čo sa rozhodneš sa tu môžeš ďalej baviť o vhodnej technike, rastlinách, rybách. Proste mal by si mať jasnú predstavu o velkosti akvária, aké náročné rastliny chceš chovať (ak náročné, tak sa priprav na diskusiu o silnejšom svetle, hnojení, prípadne o CO2), množstve a druhovom zložení osádky (k tomu prispôbiť filtráciu) a v neposlednom rade o finančnom strope (existujú lacné, ale aj velmi drahé riešenia).
Možno by nebolo zle osloviť cez súkromné správy konkrétnych majitelov akvárií ktoré ťa na tomto fóre zaujali, a niektoré záležitosti prebrať priamo s nimi. Je tu kopec šikovných a ochotných ludí. Môžeš sa tým vyhnúť kope protichodných rád a prípadnému vnucovaniu cudzích predstáv. Aj keď niekedy nie je od veci si prečítať rôzne pohlady na problematiku. Len môže byť problém si s toho vybrať pre seba to najvhodnejšie riešenie. Držím palce.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Loki12 » 28 Jan 2013 21:41 pm

Ok, zatial dakujem za inspiraciu. Paludarium nie je presne podla mojho gusta, aj ked su paradne :-)

aktualne idem riesit ten 3D svah - potrebujem zvladnut techniku. Ak ma niekto konkretne, ale naozaj co najpraktickejsie skusenosti tak ocenim. Z YouTube videi som uz celkom zmagoreny. A hlavne potrebujem info o Slovenskych, dostupnych materialoch,...

vdaka za vsetko.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Giftzahn » 29 Jan 2013 09:12 am

njn, pokial nemas este ziadne konretne akva - rozmer .... mozes skusit napr. 60x30x36, 90x45x45 co su rozmerovo a aj objemovo uplne vpohode ... porozmyslaj ci skutocne chces float sklo = nazelenale alebo rovno pojdes do OptiWhite, ClearVison skla .... teraz mas este cas rozmyslat a rozhodovat sa nad zasadnymi vecami ... taktiez osvetlenie T5 alebo HQI alebo LED .... filter, Co2, skrinka - budes kupovat alebo si ju "zbuchnes" sam = DIY ... atd. .... cize istotne by som sa nikam neponahlal .... resp. ponahlal ale pomaly ...:mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Luker13 » 29 Jan 2013 09:42 am

podla mna si si krok 1 spravil a teraz by mal ist krok c. 2. Tam by som zaradil skrinku, velkost akva a vsetku techniku. samozrejme aj vhodne umiestnenie akva z hladiska dizajnu aj udrzby.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Loki12 » 29 Jan 2013 23:50 pm

Dnes som bol kupit tvrdeny polystyren - zlty.
otestoval som rezanie na malom kusku, tvarovanie a "hranie sa" s pajkou. Vysledok dole. je to cca 15x15x5cm. Najblizsie skusim oplastenie pomocou piesku, jemneho strku.
Ano je to len v malom, vo velkom sa to bude spravat inak. Ale to necham az na "teplejsie pocasie". Ten smrad palenia polystyrenu je v bytovych podmienkach utok na dobre spolunazivanie :-)

Ostatnym dakujem za podporu. Chcem ist na to fakt pomalicky, aby som vo vysledku mal dobry pocit.

INAK pre vsetkych zacinajucich Akvaristov. (dufam ze to nebude velka reklama)
v jednom z piatich (myslim ze ich je 5) hobby-marketov, pri vyjazde na pristavny most, maju akciovu ponuku na 54L (60x30x30) akva za 59,90: akva+15WT8+filter+kurenie+sietka. Myslim, ze pre zaciatok velmi zaujimava volba. Keby som sa dnes mal rozhodnut, tak toto beriem. (maju aj 80L, 96L,122L ale ceny sa mi uz nezdali take vyhodne)
Prílohy
test_umely_breh.jpg
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Snoopy » 29 Jan 2013 23:57 pm

Sikovne!! Som zvedavy na "original" ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Lokiho RiverOfDream - faza: Navrh

Odoslaťod Tomas54 » 30 Jan 2013 08:20 am

Loki12, pokil si dobre pamätam, tak taky set 54 L maju v Hornbachu za 55, do nedavna ho mali za 49
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.