Labeo frenatus



Všetko okolo akvarijných rýb

Labeo frenatus

Odoslaťod Mart » 28 Okt 2004 21:06 pm

Zdravim.
Ake mate skusenosti s Labeo frenatus? Ja mam dve asi 8 az 10 cm velke(samec+samicka) v 200l akvarku a rysuje sa mi asi problem. V literature sa pise ze tento druh byva neznasanlivy k prislusnikom svojho druhu. U mna je samec uplne v pohode - nechava ostatne ryby na pokoji, zere riasy, dava si bacha na samicku- ziadny problem.
Samicka na druhu stranu je velmi teritorialna - nahana nielen samca ale aj ostatne ryby (tetry ohnive, neonky cervene, black molly, zebricky :? - vsetko co plava okrem panciernickov zelenych a prisavnikov). Molly maju potrhane plutvy, rovnako aj niektore neonky :x . Co by ste mi doporucili? Nemal by som tu samicku darovat niekomu kto ma vacsie ryby? Na doplnenie uvadzam, ze tieto dve ryby mam len asi 3 tyzdne, v akvaristike som ich kupil uz takto velke.
Diky.
Obrázok používateľa
Mart
 
Príspevky: 27
Založený: 25 Sep 2004 23:28 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Labeo frenatus

Odoslaťod jacik » 28 Okt 2004 22:50 pm

mam len jeden kus ale zasa uz asi 2 roky. moje skusenosti s nim su take ze je to uplne bezproblemova ryba (v 250L akva - 1ks). je dost placha, casto 'vysedava' pod kokosom. nadherny tvar tela a ladne pohyby. krasa.

ps, ale pokial som mal 2ks tak bol problem. labeo bicolor tak isto - sustavne sa medzi sebou bili.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Labeo frenatus

Odoslaťod Mart » 29 Okt 2004 08:25 am

Problem je teda asi ten ze mam dva kusy. Vsimol som si, ze naprosta vacsina ludi ma v akva iba jednu rybu. Asi ju budem musiet niekomu dat. Skoda, je to fakt pekna samicka :(
Obrázok používateľa
Mart
 
Príspevky: 27
Založený: 25 Sep 2004 23:28 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.