Napúšťanie väčšieho akvária



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod skala » 27 Okt 2004 16:16 pm

mne by to vypadlo, skusal som
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod pema » 27 Okt 2004 22:41 pm

Ja tiez odskrutkujem pipu z baterie, nasrobujem typizovanu spojku z hadice a nastavim pakou na baterii teplotu a mnozstvo vody. Vsetko rukou bez naradia, rychlo a bez vody po byte. Predtym tou istou hadicou odkalim do odtoku vane.
Obrázok používateľa
pema
 
Príspevky: 3
Založený: 22 Aug 2004 23:26 pm
Bydlisko: martin

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Kage-showa » 28 Okt 2004 06:52 am

Maja napísal:Taktiez na hadicu treba dvoch, jeden co otvori vodu a druhy co ju pridrza aby vahou vody nevypadla z akvaria.

Neskusis toto?
Obrázok
viac:
www.hagen.com/deutschland/aquatic/produ ... 0700050103
Obrázok používateľa
Kage-showa
 
Príspevky: 12
Založený: 07 Okt 2004 09:07 am

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Atilla » 28 Okt 2004 07:45 am

na pridrzanie hadice o stredovu listu sluzi svorka
ja mam taku kovovu (odfotim)
ale aj tak som radsej ked napustam vo dvojici pretoze pri kohutikoch sa neda dopredu nastavit teplota vody aku xcem cize jeden pusta :)
a druhy krici teplejsiu staci pridaj este studenu atd... :o

mimochodom doteraz som si neuvedomil aku romantiku skryva vymena vody :) ale vidim ze vas vymena vody bavi viac ako spekulovanie preco ju nemenit :D
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Ig » 28 Okt 2004 07:47 am

skala napísal:Peto, len normalna vana ma iba tak 200 litrov, a to uz je velka, vela ludi ma iba mensiu.
Tiez som minule kukal ako puk, ze akva bolo do 2/3 vypustene a vodicka z vane pretekala cez odtok. :shock:

(som robil novy layout a jednoducho som nemal kam dat tych 250litrov z akvarka :lol: )

Maja napísal:Taktiez na hadicu treba dvoch, jeden co otvori vodu a druhy co ju pridrza aby vahou vody nevypadla z akvaria.
Tak toto mi je velmi povedome. Tiez na to obcas pouzivam priatelku. :lol: Obcas aj krycie sklo, ked priatelka nie je doma. :lol: :lol:

Ale vlastne som chcel povedat, ze to prichytenie hadice do kohutika je u mna obdobne ako Atila opisuje.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Maja » 28 Okt 2004 09:09 am

Skala, mas moje byvale akvarko (vysoky stojan a na nom akvarium)... a teraz si do toho strc hadicu a skus ho napustit sam :-). Ohyb hadice je vo vyske asi 180 cm, to znamena, ze hadica napustena vodou je tak tazka, ze ti svorky nepomozu...tu je lepsia svokra ako svorka :D. A napustat akvarium 10 litrovym vedrom (stat na stoliku a drzat ho vo vyske oci...), ups. nie som Coborova :-).
Z toho je len jeden zaver: akvarista, ktory ma akvarium s objemom nad 200 litrov sa MUSI ozenit :D.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod kubrt » 28 Okt 2004 09:25 am

A co keby ste si urobili trubku v tvare prevrateneho U z PVC (kusok trubky+2 kolienka) na nu nasunuli hadicu a stiahli este pre istotu SK-paskou, zalozili za predne sklo a mozete napustat sami a nepotrebujete sa ani ozenit.
Obrázok používateľa
kubrt
 
Príspevky: 147
Obrázky: 29
Založený: 14 Sep 2003 15:34 pm
Bydlisko: TN

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod sako » 28 Okt 2004 09:49 am

heh, co vsetko chlapi nevymyslia, ked sa jedna o zenbu:-)))
sako
 
Príspevky: 53
Založený: 07 Sep 2004 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod azet » 28 Okt 2004 10:05 am

mne sa na napustanie hadicou osvedcila spolahliva prisavka.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod king » 29 Okt 2004 21:07 pm

Otázočka pre tých, ktorí sú napojení na teplú vodu z mestských kotolní.

Akú vodu napúšťate? Dávate teplú? Alebo studenú, ktorá sa v akva zohreje? Začínam, preto sa pýtam.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod XP » 30 Okt 2004 01:03 am

:shock: Nikto z Vas skusenych neskusal este ten klasicky drziak co sa dodava na vypustnu hadicu ku automatickej pracke? Sak ten prave zabezpecuje presne to aby nevypadla hadica..a ci to je prevesene cez okraj vane alebo akvarka?... Je to dostatocne siroke aj cez sklicka co drzia krycie skla, ci nie? Myslim ze to bezne dostat v predajniach s nahradnymi dielmi ku prackam automatickym. :idea:
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Maja » 30 Okt 2004 09:42 am

Ja som skusala drziak vypustnej hadice k pracke. Je to vyborny napad, no pri tej vyske akvaria, co som mala ja, sa hadica naplnena vodou zohla, tak ze cez nu nepresla uz ani kvapka, tak sa musel rucne ohyb vystriet a drzat a drzat...
Naplnala som len studenou vodou lebo tepla voda nie je pitna voda, je to voda UZITKOVA. Tym padom je jasne, ze treba zapnut filter (pre prudenie uz ohriatej vody) a ohrev.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod andy.betta » 30 Okt 2004 23:15 pm

Maja napísal:Ja som skusala drziak vypustnej hadice k pracke. Je to vyborny napad, no pri tej vyske akvaria, co som mala ja, sa hadica naplnena vodou zohla, tak ze cez nu nepresla uz ani kvapka, tak sa musel rucne ohyb vystriet a drzat a drzat...
Naplnala som len studenou vodou lebo tepla voda nie je pitna voda, je to voda UZITKOVA. Tym padom je jasne, ze treba zapnut filter (pre prudenie uz ohriatej vody) a ohrev.

Maja, ak si hadicu prevesis cez stolicku alebo nieco ine dotupne, ohyb by nemal byt tak namahany. NIekde som videl aj nejaku originališ vecicku, ktora po zavedeni do akvaria naraz aj vypustala a napustala vodu. Osobne s vymenou nemam problem. Ak je akva do 100l, asi najvhodnejsi povazujem tento postup - na noc necham odstat v 13l vedre vodu, na druhy den vecer po prichode domov z prace vycerpem rovnaky obsah z akva(+ - nejaka odparena voda alebo nejaka zmena interieru) a je vymalovane. Tento postup opakujem kazdy tyzden. V konecnom dosledku to robi jednu tretinu z celkovej litraze akvaria za dva tyzdne, ale ryby maju castejsiu show.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod milop » 30 Okt 2004 23:43 pm

Maja : tá užitková voda je presne ta istá čo pitná voda, len pitná voda nesmie byť teplejšia ako predpísaný limit - a samozrejme teplotou sa znižuje rozpustnosť plynov, ....
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod king » 31 Okt 2004 00:05 am

milop napísal:Maja : tá užitková voda je presne ta istá čo pitná voda, len pitná voda nesmie byť teplejšia ako predpísaný limit - a samozrejme teplotou sa znižuje rozpustnosť plynov, ....

No neviem, podla mojich informacii su do teplej vody pridavane nejake chemikalie, aby sa setrili potrubia. Ale mozno sa mylim. Vie o tom niekto viac?
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod Peter » 01 Nov 2004 10:49 am

skala napísal:Peto, len normalna vana ma iba tak 200 litrov, a to uz je velka, vela ludi ma iba mensiu.

No neviem to posudit, fakt je ten, ze mam velku vanu, do ktorej sa v pohode zmestia dvaja :wink: , ale ako hladim na to moje 240l akvarko neviem si predstavit, ze ci by sa mi tam zmestila jedna noha alebo dve... pravda je to opticky klam, ale to ze vana ma len 200l sa mi zda neuveritelne... mozno je to naozaj tak...

Pacia sa mi vase hadicove teorie, nikto tu ale nespominal ucinnu dlzku hadice. To mate vsetci akvarka pri kupelni? Ved ja mam medzi kupelnou a obyvackou este kuchynu a po ceste dvakrat zalomenie do praveho uhla. Nuz a v akej vyske by mala byt ta hadica? A to este nehovorim, ze mam problem napustat kurenie z pritoku WC do radiatora. A to sa nachadza v jednej miestnosti. Jednak je s tym kopec prace, jednak sa mi asi dvakrat hadica uvolnila a bol som nuteny umyvat podlahu :twisted: :) . Co keby si ma uvolnila a pokropil by som cely byt? Je tam preda nejaky tlak nie?... ale sag ked sa da ulahcit, preco nie?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Napúšťanie väčšieho akvária

Odoslaťod azet » 01 Nov 2004 11:30 am

ked idem cistit väcsie akvarka, pouzivam 15 m zahradnu 3/4" hadicu. dlhsiu som zatial nepotreboval. samozrejme, ze treba davat pozor a mat v tom prax. take mensie nehody sa stanu urcite kazdemu...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.