Problem s vodou



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Problem s vodou

Odoslaťod Cerula » 15 Okt 2004 14:37 pm

Prosim o pomoc. Mam 240l akva. osvetlenie 2x 30w, skladba ryb: 7 karasov, 3 skalare, 10 neoniek, 4 dania, 5 prisavnikov, 4 pancierniky, 4 mečune, filtracia 1. Shark 2 a jeden filter Fluval. Stale mam problem s "mliečnou "vodou. Filtre čistim 1x za týžden vo vode z akva a dolievam vodu z vodovodu cca 25l. Poradte ako ziskať priezračnú vodu. A ešte jedna vec: ako zistit pohlavie u karasov a ako sa rozmnožujú. Za pomoc ďakujem. Cero.
Cerula
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Okt 2004 14:19 pm

Reklama

Re: Problem s vodou

Odoslaťod viridis » 15 Okt 2004 15:31 pm

"mliecna voda" - teda zakal, znamena, ze sa v akvariu dobre dari mikroorganizmom :) napr. Nalevnikom, bakteriam (jednobunkovym riasam - pri zelenom zakale).

Cize maju dobre podmienky - dost zivin vo vode, dost tepla svetla a nema ich kto pozrat.

Casto pomoze taka malickosta ako menej krmit, pripadne par dni nechat ryby nekrmene. Pri zelenych zakaloch nesvietenie.
Ucinne je profesionalne riesenie - nechat vodu cirkulovat cez UV lampu - UV ziarenie mikroorganizmy vo vode vyhubi.

Aproppo, ake velke su tie karasy ? ;)
Osobne sa mi hodia karasy viac do jazierka, ale proti gustu ziaden disputat ;)
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Spectre » 15 Okt 2004 19:31 pm

U mna je mliecny zakal vzdy v spomienkach spojeny s nejakou kalamitou v akvariu. Odporucam preto velmi rychlo postupovat.

Nekrmit
Vodu menit iba jemne, alebo vobec, zakalu sa v cerstvej vodovodovode dobre dari
Nasadit UV
Ked neni UV, tak nejaky specializovany pripravok a hoodne trpezlivosti
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s vodou

Odoslaťod milop » 15 Okt 2004 23:54 pm

O mliečnom zákale som už dávno nepočul, Ale naozaj sa postupuje tak ako radi spectre - nekrmiť , vodu nemeniť, filtrovať , osadiť akvarko čo najviac rastlinami a prevzdušňovať. zákal mohol vzniknuť aj zo zle premitého štrku, ale ak si nemenil vodu včera,dnes, tak je lepšie vydržať a tie filtre ak nie su vyslovene zanesené tak ích neper aj 3-4 týždne, kým sa vytvorí v nich život a začne biologické odburavanie znečistenia. inač ak máč zle prepratý štrk a tie karasy sú dosť veľké tak zákal môžu soôsobovať oni rytim v dne- preper poriadne vrchnu vrstvu štrku.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Ceco » 17 Okt 2004 00:41 am

Ja len zdoraznim, co uz naznacil milop. Cistit filter 1x do tyzdna je prilis casto.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Maja » 17 Okt 2004 23:00 pm

Ja by som povedala, ze pani, co tu napisali, zacali od nespravneho konca - riesia uz len dosledok a nie pricinu.
Ako pocitam- tak pocitam, mas to akvarium "troska" prerybnene. Cisty objem vody je u teba asi 192 litrov (240x 0,8-koeficient) a pocitajme spolu:
karasy= 7x asi minimalne 10cm
skalare= 3x minimalne 8cm
neonky= 10x 4cm
dania=4x4cm
prisavniky=5x6cm
panciernicky (neviem ci tie male alebo trinidadske) asi 4x6cm
mecune=4x minimalne 5cm
suma sumarum 224 cm= 224 litrov vody a k tomu treba priratat to, ze karasy tak nechutne spinia vodu az to pekne nie je :-(. Takze trochu kruta, pre kazdeho akvaristu smutna, ale jedina rada:
Zredukuj pocet ryb!!
2-3 karasy papa, takisto asi dva prisavnici. Dania a neonky toho vela nenaspinia. A potom uz len to, co ti napisali chalani a vela vela trpezlivosti.
Naposledy upravil Maja dňa 18 Okt 2004 08:20 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Problem s vodou

Odoslaťod andy.betta » 18 Okt 2004 08:10 am

Maja ako vždy trafila do čierneho :lol:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Problem s vodou

Odoslaťod gabriela » 18 Okt 2004 08:10 am

Mam este doplnujuce otazky:
Ako dlho je akvarium zalozene?
Co mas ako dno?
Kolko rastlin mas v akvariu?
Ake velke su ryby?
Ako casto, kolko a co pouzivas ako krmivo?

hmm, na kazdej rade je kus pravdy, ale tazko sa radi, pokial clovek nepozna to konkretne akvarium.

Ako pozeram, tak pozeram, nepozdava sa mi zlozenie ryb.
Asi by bolo najlepsie urobit este jedno akvarium, a spravit si jedno karasove a druhe skalarove ;)
Maja sice rata 7 karasov 7x10cm = 70l, ale myslim ze pre dospele ryby(karasy-prasiatka), a aby sa aj rozmnozovali, je to tvoje tak akurat (ak nie male)
Karasom nemusis vodu zohrievat, zato potrebuju poriadnu filtraciu, vacsie ti budu dost objedat rastlinky.
Skalare zas potrebuju jednoznacne vodu teplejsiu.
Zelam vela akvaristickych uspechov.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Maja » 18 Okt 2004 08:17 am

Gabika, ratala som momentalny stav :-), ked mu to dorastie, tak... Juuuuj :-(. To je 15 litrov na jedneho dospeleho karasa :-(. Moj brat ma (mal) dva karasy v asi 50 litrovom a k nim len jedneho prisavnika.
Takze ako pise Gabriela- skus zhodnotit kam by sa ti zmestilo dalsie akvarium :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Peter » 20 Okt 2004 19:23 pm

No a tych 6 cm na prisavnika je tiez akosi malo.... dorastu ovela viac.... a v 240l sa nepohodnu... ja mam styri, z toho najvecsi 17 cm, ostatne okolo 11-12, samica trosku mensia a jeden je navyse, nema sa kam podiet, zavadzaju si.... na to akvarium staci v pohode tych 7 karasov a nic viac.... skalare s karasmi?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Problem s vodou

Odoslaťod Phantom » 31 Okt 2004 18:53 pm

Opravte ma ak sa mylim ak to je cerstvo zalozena nadrz a slecna/pani nepremyvala strk tak biela voda moze byt aj z toho(karasy hrabu v dne...)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.