Atypicke akvarium - 22 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod mystka » 05 Feb 2013 22:27 pm

Chcelo by to fotku s rastlinkami :D
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 06 Feb 2013 11:25 am

na zelanie foto :)
Prílohy
Resize of IMG855.jpg
Resize of IMG854.jpg
Resize of IMG852.jpg
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod dedojozef » 06 Feb 2013 12:48 pm

Zaujímavé :).
Ak môžem, pár výhrad z mojej strany.
To zelené čudo, čo vyzerá ako magnetická stierka mi tam strašne vadí. Filter by som riešil vonkajší závesný s nasávaním úplne pri dne. Tento tam zaberá veľa miesta a v tak malom priestore to nevyzerá moc lákavo. Určite nenasaje vodu pri dne, kde by sa mohli hromadiť nebezpečné látky. Ten teplomer je nepresný a v tomto prípade aj zbytočný. Na dne je iná teplota ako pri hladine. Silné svetlo viac hreje a nad hladinou spôsobuje rýchlejšie odparovanie vody a tvorbu v. kameňa. Častejšie dolievať vodu. Pozadie čierne, alebo machové. Nebudú sa tak lesknúť bočné steny na bielo. A tá biela. To je vodný kameň, alebo je len špinavé?
Určite sa z toho dá spraviť príťažlivý kúsok. Zatiaľ sa mi páči len ten koreň :) . Držím palce.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 06 Feb 2013 14:44 pm

magneticka stierka drzala koren na mieste kym sa nenasiakne vodou...pojde prec...externy filter...trochu drahy spas momentalne...sucastny by mali z vecsej casti casom prekryt rastliny (okolo neho su rastlinky co sa maju tahat hlavne do vysky)
ano biele je asi vodny kamen (akva je zatial nezakryte a este som vrch necistil od naplnenia)...teplomer je viac menej len informativny, ani ho netreba...pozadie casom bude len sa tazko hlada uzke a na vysku a kupovat plagat na velke akvarko je plytvanie...najskor pride asi len cierna folia ale momentalne tiez nemam taky velky kus...

zatial sa v podstate len zabieha akva, filter este dostane male upravy na ktore najskor musim vyrobit redukcie a pozadie a detaily sa priebezne riesia...najskor musim urobit osvetlenie kedze teraz fici len na pozicanom provizornom (kedze steny akva su hrube 8-10mm tak bezne mini svetla tam moc nedostanem)
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod astro » 06 Feb 2013 15:00 pm

dedojozef napísal:Určite nenasaje vodu pri dne, kde by sa mohli hromadiť nebezpečné látky.

V tomto by som videl najväčší problém toho filtra. Cirkulácia vody bude nedostatočná, spodná časť nádrže sa nebude hýbať vôbec. Buď ísť do toho externého filtra alebo aspoň závesný a predĺžiť mu nasávanie až po dno.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 06 Feb 2013 15:02 pm

vytlak vody chcem vyviest tak nech je lepsie distribuovany po vodnom stlpci...ked tak nie je problem dorobit aj sanie az zdola
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod dedojozef » 06 Feb 2013 19:29 pm

Myslel som vonkajší závesný. To nieje drahá sranda.
http://www..akvariumonline.sk/akvarium-a ... stika.html
http://www..akvariumonline.sk/aquaclear- ... 05958.html
S upraveným saním až na dno.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 13 Feb 2013 15:15 pm

tak akvarko ma prvych obyvatelov...prve krevetky a nejak sa vyskytli aj slimaciky, ktore sa zrazu vyrojili vo velkostiach od 0,5mm po cca 1cm...okrem toho z korena vyrasilo dost slizu a vo vode plava nejaky plankton (nejake mikro veci co sa hybu)...rastlinkam sa zatial dari nic neumiera :)
a nemam pocit ze by voda nejak neprudila...vidno ze voda pomaly cirkuluje od dola az hore
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod Milan666 » 13 Feb 2013 20:44 pm

Všetko sa deje ako má, sliz pominie, planktón tiež
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 14 Feb 2013 09:11 am

sliz viem ze pominie...na vrchu uz skoro nie je a pomaly postupuje smerom dole...
vcera som bol svedkom zaujmavej veci...slimak co sa vyskytol ma domcek nie tesne na tele ale akoby na nozicke a vie s nim otacat skoro o 360°...ale ako dosiel ku krevetke normalne ju tym domcekom dva krat ovalil aby mu uvolnila miesto :lol:
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod alcatelko » 05 Nov 2013 14:43 pm

po cca 10 mesiacoch akvarko stale funguje :) krevetkam sa naramne dari, pravidelne sa mnozia (bohuzial aj zavlecene slimaky)
po krakej dominancii sagitarii, tie zrazu vykapali a dopredu sa tlacia ine rastlinky...jediny maly problem je javsky mach ktory sa zacal az nekontrolovatelne rozrastat a obrastol uz vacsinu korena... po dlhsej dobe som konecne dokoncil aj led osvetlenie z led pasikov 9,6w/m (mam dokopy 120cm takze cca 11,5w studene biele svetlo)
ked sa mi podari nafotit prihodim aj aktualne foto

p.s.: neviem cim to je ale co som podostaval krevetky, tak v mojom akvarku su min o 1/3 vacsie ako v povodnych (a to ich mam z dvoch nezavislych akvarok) asi im viac chuti papat :D
alcatelko
 
Príspevky: 15
Založený: 20 Jan 2013 12:40 pm

Re: Atypicke akvarium - 22 l

Odoslaťod Milan666 » 05 Nov 2013 19:01 pm

Javský mach je javský mach, tam stále nájdu papanicu:)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.