Kosice - Akvaobchody aktualne



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod maxxx01 » 02 Dec 2011 01:27 am

ja som bol v tom auparku cca pred 9 dňami, a to, čo tu popisuješ, ma vôbec neprekvapuje. Už vtedy som mal dojem, že to tam bolo všetko upečené strašne narýchlo.
Mimochodom, ešte by som "vyzdvihol" ten stiesnený priestor pred akvárkami...
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod maxxx01 » 08 Dec 2011 11:26 am

Včera som tam bol pozrieť, krupicu som nevidel, ale zato som videl pomerne malé diskusy, za 15 éčiek aj nejaké drobné, ale v takom biednom stave, že by som ich nechcel ani zadarmo, ani keby mi k tomu ešte zadarmo darovali pár krabičiek entizolu.
Našťastie, človek si môže veľmi ľahko napraviť dojem - stačí len prejsť cez cestu a uvidí poriadnu akvaristiku.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod slavoperun » 30 Jan 2012 14:26 pm

PET Centru v Auparku sa odporucam vyhnut. O stave obchodu vypoveda aj ich velke akvarium - je v hroznom stave. A ten potetovany predavac??????? Ked som tam bol uz davniejsie, spytal som sa ho ci maju nejake substraty. On mi nato povedal, ze nema paru co substrat je. Bol som tam aj minuly tyzden a zaujimalo ma, ci maju skusenosti s tym, aby si do akvaria ludia kupovali dva druhy strku - aj jemny aj hrubsi. Nato prisiel tento predavac a priklincoval nas s otackou, ci hovorime o pohlavnom styku rybiek............ WTF no comment.
slavoperun
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 23 Nov 2011 23:54 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod kaqpo » 05 Feb 2012 17:32 pm

Zdravím neviete mi povedať či v niektorej z košických akvaristík predávajú bioakvacit na mieru a ak áno tak v ktorej lebo nemám v veľmi chuť sa v tomto počasí prechádzať po meste a zisťovať :D Dík
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Aaron » 05 Feb 2012 17:38 pm

niesom si isty ale mam pocit ze v Kosiciach sidli firma ktorá dodava bioakvacit.
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2012 18:01 pm

Aqua Canis , Nám. osloboditeľov...
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod dragovid » 10 Apr 2012 13:56 pm

zdravím, som zo Stropkova takže to mám do KE trocha od ruky, ale zháňam nejaké juhoamerické cichlidky, tak asi budem sa tam musieť vybrať..ako čítam najlepší je Aqua Canis, ale asi nemá otváracie hodiny ako Hornbach, teda aj v nedeľu do večera čo? Lebo budem v KE teraz v nedeľu 15.4.
Obrázok používateľa
dragovid
 
Príspevky: 7
Obrázky: 10
Založený: 10 Apr 2012 13:41 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod arowana » 10 Apr 2012 14:30 pm

Po - pia - 9,00 - 18,00
So - 9,00 - 12,00 hod.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod dragovid » 11 Apr 2012 09:23 am

vďaka.
Obrázok používateľa
dragovid
 
Príspevky: 7
Obrázky: 10
Založený: 10 Apr 2012 13:41 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod veronika96 » 13 Aug 2012 01:05 am

ja mam inak tiez negativnu skusenost s pet shopom v auparku a nikomu tam neodporucam chodit...naposledy ked som tam bola boli skla na vsetkych akvariach totalne zelene ze cez nich nebolo nic vidiet a potetovaneho predavaca sme sa pytali na nejaku rybu ci je hufova a on ze no samej jej asi bude smutno...popripade sa zvyknu predavaci skryvat a hrat sa s mobilom alebo s a vam vyhybat...jednoznacne najhorsi chovatelsky obchod v ke
veronika96
 

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Tomáš » 22 Aug 2012 18:58 pm

Dnes som bol v hornbachu a mozem vrelo odporucit co sa tyka personalu, bol tam jeden mlady chalan a bolo vyslovene vidno ze ho to bavi... super mi poradil a presli sme si vsetko od dna akvaria az po vrch. Fakt mi velmi pomohol a tiez by vsade bol taky personal ako tento chalan :) A maju tak krasny vyber rastliniek.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod rici_kosice » 24 Aug 2012 21:35 pm

Vcera som bol pozriet v HyperTescu, je tu nova predajna na pohlad obrovske priestory, vela tovaru pre vsetky zvierata, ale co sa tyka vedomosti o akvaristike tak 0% zamestnanci nemali ani sajnu ci o rastlinach, rybach alebo akejkolvek technike... Najlepsie bolo ked sa ma predavacka pytala ze co to znamena to CO2 na stitku pri rastlinach... O cenach ani nehovorim, mam dojem ze vsetko je neskutocne predrazene... ved tie vstupne naklady zaplatit treba... dalsia akvaristika kt. odlaka ludi od poriadneho obchodu a ten mam dojem nam tu ostal az jeden... na Namesti... :(
Obrázok používateľa
rici_kosice
 
Príspevky: 66
Obrázky: 0
Založený: 14 Máj 2012 23:45 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Tomáš » 09 Okt 2012 09:15 am

Vcera som bol v pet centre v auparku... nieco strasne ako vyzeraju tie akvarka ved su take zelene ze uz ledva rybku vidno... totalne na to j*bu. Nikdy viac tam uz nepojdem a to iste odporucam ostatnym.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Mon » 28 Jan 2013 22:48 pm

Takze akva obchody v KE, skusenosti z januara 2013....
Hornbach, celkom zaujimave, ked maju tovar maju aj celkom pekne ryby, aj rastliny, rastliny som asi zatial najkrajsie v KE videla v Hornbachu.
ZOO centrum, ci jak sa to vola, v Hypertescu, kupila som si tam 3 gupky, 2 samicky do 1,5 tyzdna zomreli (asi nejaky rozpad plutiev) samcek do teraz zije - je aj velmi pekny, ovela krajsi ako ti, co maju v Hornbachu, ale zas, uz ziadnu rybu v tescu nekupim, po tejto skusenosti....
Pet Centrum v Galerii, Optime a v Kauflande oproti Hornbachu - otrasne, hrozne zanesene akvaria, o ktore sa tam asi nikto nestara uz hodne dlho, cele zelene od rias, noc moc vyber ryb, ... v obchodoch smrad od hlodavcov, zubozene vlastne skoro vsetky zive tvory.... katastrofa
Pet Centrum v Auparku, napisala by som o nom, ze je v trosilinku lepsom stave ako tie v galerii, optime, kauflande, ale to asi len preto, ze bolo z nich otvorene ako posledne, takze jeho osud je jasny.... ale mali tam peknych velkych samcekov gupiek takych bodkovanych s oranzovym chvostom, a este aj modro zltych.
Akvaristika oproti auparku, namestie osloboditelov, velmi vela akvarii s najvacsim poctom druhov ryb, ktore som zatial videla, aj krevety vela druhov, aj ked drobunke sa mi zdali. Gupky nic moc. Nemala som vela casu skumat, ale urcite sa tam este vyberiem...
Neviete nahodou, za sociku bola taka akvaristika ako sa ide z Mlynsekj na Zvonarsku, resp. na to namestie kde bol kon, je to tam este? Mate nejake referencie? kde su este v KE akvaristiky?
Mon
 
Príspevky: 155
Založený: 10 Jan 2013 21:41 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod bambi_vt » 29 Jan 2013 21:43 pm

Ahoj Mon, akvaristika na Zvonárskej funguje stále, v centre mesta určite 2. najlepšia akvaristika, celkom dobrá akvaristika na Alžbetinej je už zavretá.
Obrázok používateľa
bambi_vt
 
Príspevky: 24
Obrázky: 7
Založený: 23 Nov 2010 18:28 pm
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod saguaro » 08 Feb 2013 22:16 pm

Zdravím.

V pondelok som obehal akvaristiky v KE. Aupark, zvonárska a v dvore za bývalým slovanom. Hľadám pre seba samičky Pancierničkek Panda / Corydoras panda a Pancierniček albín / Corydoras aeneus - albin. Aktuálne ich ale nikde nemali, vraj už 2 týždne nemajú. Náhodou ste niekto tieto rybky v meste niekde nevideli?

Ďakujem

PS: Prípadne niekto v KE, nemáte niekto na predaj 1 samičku z oboch mutácií?
saguaro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2013 21:56 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod saguaro » 10 Feb 2013 21:17 pm

Nakoniec som ich zohnal v hornbachu.
saguaro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2013 21:56 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod kmeci » 11 Feb 2013 14:22 pm

Budem velmi rad ak tu budete pisat aj svoje skusenosti a nielen zoznam obchodov v KE. Tak tu su tie moje dufam ze Vám pomôžu

Akvaristika na Zvonárskej ul. Je tam novy majitel uz neaky ten cas. Dávajte si pozor pri nakupovani v tejto akvaristike pracuje tam syn s otcom ktory je dost neprijemny (otec) a nazval by som ho az židákom. Bol som tam jeden den ked som sa pytal na cenu urcitej ryby a na treti den ked som po nich prisiel (urcite si ma nepametal) a ta ryba zazracne zdrazela o 1,5 eur za ks, hlavne pri rastlinkach pozor. Ceny hádze naozaj z brucha! A niekedy ked tam platim tak sa tvari ze blocek ani neexistuje (nechce odviest daň) :D pritom zlavu ti dat nechce, samozrejme vie prikom si to moze dovolit a prikom nie. Tento predajca skusal svoje stastie uz asi naozaj vsade, pamätam si ze bol na Terase, Furči a bohvie kde este asi vsade prisli nato aky je.No na druhej strane niektore ceny nema zle to mu zase uskodit nechcem niektore druhy ryb ma najlacnejsie v meste aj o akvaria sa pekne stara a rybky ma zväcsa v dobrom stave aj ked som si uz od neho doniesol chorobu, ale davajte si pozor ked tam kupujete je dost spekulant a premudrely je za styroch :) Určite vás nechcem odhovarat od nakupovania v tomto obchode, len si zistite kde co stoji a hlavne tam nenechajte so sebou vypiect za veci na ktorych niesu cenovky :) Inak je to velmi skuseny naozaj dlhorocny akvarista, len by mal silne zmenit svoj pristup ku zakaznikom na maly a ochotny a nie na arogantny a premudrely.

Akvaristika v hype Tesco: pracuje tam taky pan uz v zrelom veku no da sa s nim pokecat a je velmi ochotny, mam s nim velmi dobre skusenosti. Rybky sem tam chorlave a ceny su co sa tyka ryb dost vysoke aspon pri niektorych druhoch. Ale celkovo mam s touto akva. dobre skusenosti.

Osobne este chodim do Zlateho dvora to je ta na Namesti osloboditelov: No musim povedat ze ozaj jedina akva. kde zozeniete zivu potravu fakt musim pochvalit. Ceny su primerane a aj vyber tam je velmi pekny. Tiez celkovo velmi dobre skusenosti.

Bol som aj inde no tieto tri navstevujem stale. A viem ze su dobré. Musim vsak velmi smutne podotknut ze tie akva. teda petshopy v tych super a hyper marketoch a obchodnych centrach su fakt zubozene a tie zvieratka tam len trpia a doplacaju na cisty nefalsovany kapitalizmus. Naozaj odporucam nakupovat u chovatelov ktory priamo vlastnia a staraju sa o svoj obchod a zvierata a je to ich zaluba. Alebo niekedy to zachranuje aspon jedna osoba ako napriklad v tom Tescu kde je to len dalsi obycajny p. shop no ten pan sa tam oto aspon stara a ma k tomu vztah.
kmeci
 
Príspevky: 16
Založený: 21 Jan 2013 10:50 am

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod saguaro » 12 Feb 2013 21:35 pm

V zlatom dvore dostali nedávno nové rybky.
saguaro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 3
Založený: 08 Feb 2013 21:56 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Dedo » 10 Apr 2013 23:40 pm

Po dlhšom čase som bol v KE a prešiel akva predajne. Znova potešili dušu akvaristu.
Aqua Canis ako vždy - dostatok rybičiek, rastlinky trochu redšie, ale vysvetlenie, že zajtra sa čaká dodávka Denerle a Tropica. Bolo to vidieť aj na vyčistených a pripravených nádržiach pre rastlinky. Samozrejme, živé nitenky nechýbali a z techniky tam vidíte aj sortiment, ktorý sa inde musí objednávať. Táto predajňa má všetky predpoklady si túto dobrú úroveň udržať dlhodobo.

Fishnet na Zvonárskej - pastva pre očí. Veľký sortiment rybičiek, dostatok rastliniek a veľké prípravy na ďalšie regály s akvariami. Vidieť zanietenosť majiteľa pre akvaristiku. Vytvoril predajňu, ktorú sa naozaj oplatí navštiviť. Držím palce!

Takže ďalej závidím košičanom, nakoľko u nás v neďalekom meste kvalita akvapredajní silne upadla. Zainteresovaným dôvody sú známe. Aspoň že na dobrú úroveň sa vypracovalo Super ZOO, aj tam je to otázka kvality predajcov (lepšie povedané jedného predajcu a naozaj "pána akvaristu", ktorý to tam drží).
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod maxxx01 » 11 Apr 2013 11:38 am

Včera som náhodou bol tiež v KE v tých predajniach po dlhšej dobe, pri troche šťastia sme sa tam mohli stretnúť. So všetkým napísaným úplný súhlas, Aqua canis - dlhodobo vysoký štandard, tu sa niet o čom sporiť, Fishnet - celkom zaujímavá alternatíva k tomu. Keďže vo Fishnete majú pribudnúť nové nádrže, dá sa očakávať, že svoj výber rýb ešte rozšíri....Tí diskovia vyzerali naozaj dobre....
Njn, my v Prešove máme teraz akési poslabšie obdobie....
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Balu212 » 07 Jún 2013 17:05 pm

mozem sa opytat najdem v niektorej z akvaristik v kosiciach corydorasy bud nanus,hastatus alebo pygmaeus ? a keby aj zaroven tam boli nejake kvalitne granule spirulina bolo by to idealne aby som nelietal po celych kosiciach. lebo u nas v presove sa mi ich nepodarilo najst tie ryby
Balu212
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2012 13:24 pm

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Milan666 » 08 Jún 2013 12:24 pm

No a v niektorom z obchodov ti nevedia zohnať? U nás sa takto dá. Spirulinu môžeš aj od fy Tropikal, len nie od Dajany
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kosice - Akvaobchody aktualne

Odoslaťod Balu212 » 08 Jún 2013 16:52 pm

tak neskusal som sa pytat cize neviem a ako bud dajana,jbl novofect alebo seru to je jedno hlavne nech to maju v obchode a este keby mali aj tie ryby bolo by idealne
Balu212
 
Príspevky: 15
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2012 13:24 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.