Seyriu Hills III - 110L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Sunkafit » 28 Jan 2013 16:30 pm

500g sa rozpustí v 400ml?
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 28 Jan 2013 16:57 pm

Sunkafit napísal:500g sa rozpustí v 400ml?


to je jedna zo zahad na ktore sa podujmem :D
tipujem ze skor nie, pripadne si to podla kalkulacky nejak dam nech je denne davkovanie na prijatelnej hodnote (do 5ml) :)
kazdopadne dnes budem opat doma vyzerat ako nejaky narkobaron s vahou a praskom :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 12 Feb 2013 13:16 pm

rozmyslam nad takym malym restartom :)
a dal som si vyhotovit kalkulaciu u Pavlicu na rozmer 80x35x40 s predkom a bocnymi z Optiwhite.
jedna kalkulacia bola na 6mm sklo a druha na 8mm sklo.
v popise su aj pozdlzne vystuhy co ma trosku prekvapilo, nie je to rozmer ktory by ich potreboval.
tak poradte ze do coho ist :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod M.i.s.o » 12 Feb 2013 13:22 pm

Optiwhite s vystuhamy je podla mna blbost, takze radsej bez a hrubsie sklo, ale sak najlepsie by ti poradili priamo u Pavlicu
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod TTjopo » 12 Feb 2013 13:41 pm

Vystuha ci bez zalezi aj od toho ako bude umiestnene osvetlenie nad akvarkom.Pokial bude nejake zavesene jednoducho akva nebude mat ziadny kryt a bude otvorene co je urcite krajsie tak 100% bez vystuh.No ked bude na akva kryt tak vystuha nebude vidiet.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 12 Feb 2013 13:46 pm

jj ona ich tam priamo dala tak sa mozno opytam ze ci je to nutne :) (teraz som si vsimol ze pri 6mm su vystuhy, pri 8mm nie :) )
ale po pokeci s mojou manazerkou mi bolo povedane ze Optiwhite mi je nanic, ze nech si radsej nakupim vrecka Amazonie, Blau Lumina Led a filter.
dost ma trapi momentalny stav, ktory teda nie je bezudrzbovy, vcera som odsal dost vrchnych vrstiev strku aby som mal pekne prehlad o eleocharise a zostrihal vsetky zasiahnute casti a odsal som riasu a pravdepodobne aj mini zaciatok sinice, ta sa uz vyskytla v minulosti ale takisto stacilo odsat a bol pokoj.
na Juweli Bioflow Super som dal prec ten cicik na smerovanie prudu a je z toho hned pekna pracka a vidim ako sa vlnia eleocharisi aj dole na druhom konci :)
AlgExit som aplikoval druhykrat 10ml na 100 litrov, je vidiet ze nastup riasy sa zastavil takze odstranujem zvysky a som zvedavy ci to vyriesi moj problem a ze ci zlepsenie flowu mi pomoze s riasou.

este taka otazocka, mal som mega peknu hustu blyxu a zrazu som si zacal vsimat ako straca farbu a potom som si vsimol ze ma vykusane spodky a dost listkov je obzranych az to divnej hmoty. tipujem ze taketo nieco nebude so zivinami ale ze nejaka ryba lubi sa tam krmit. SAE isli prec, problem ostal, corydorasovia isli prec a problem ostal....tak jedine co ma napada je uz len Betta, predtym som tam mal 1 samca a 4 samicky, 4 samicky isli do 20tky a zda sa ako keby ten progres sa jemne zastavil ale vcera som opat husty chumac musel ocistit a zasadit opat. Je mozne zeby si labyrintky oblubili okusovat a vyzierat korene?
Vsimol som si ze tam liezli asi za mladatami kreviet a snorili ale este som nevidel dokaz ze by kusali do blyxy.

Zvysok ani neobvinujem...borarasky, cierna neonka, tetra cervenohlava.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod chnuro » 12 Feb 2013 14:27 pm

triscene napísal:dnes nakupene kilecko KNO3 v Centralcheme cez obednu pauzu :)
podla chnurovej kalkulacky planujem rozmiesat 500g KNO3 s 400ml osmotickej vody aby som dosiahol podobnu koncentracku ako ma Nitro od EasyLife.
Co som daval posledne dni odvar KNO3 tak sa mi zda ze z blyxy mizne vlasocnicova a stetina stagnuje. Pravdou je ze mozno je v soku este z toho ze som ju dratenkou oskrabaval cez vikend :)
kazdopadne dik Glitter. som zvedavy aky bude progres lebo bol som uz rozhodnuty nakupit Amazoniu, a na sucasny obraz obratit akva. predsa len Amazonia mi v minickach nerobi trable :)

ja pochybujem, ze sa to rozpusti a ze vobec taku koncentraciu bude treba. Rozpustnost je v tej kalkulacke uz implementovana a je tam slpcek len na to. Vecer sa pozriem na to, ako si prisiel na takuto sialenu koncentraciu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 12 Feb 2013 15:25 pm

chnuro, ta kalkulacka je dobra, ukazuje tam rozpustnost v 1585ml vody. Kalkulacka ukazuje spravne :)
a tu koncentraciu Nitra som sa takisto sekal, pozeral som sa na K a nie na N :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod chnuro » 12 Feb 2013 15:52 pm

No vidis, zahada je vyriesena. Inak vsimni si, ze ked doladis mnozstvo NO3, tak ti presne sadne aj koncentracia K. To znamena, ze Easy Nitro nie je nic ine, ako KNO3, H2O a čačaný obal s návodom na dávkovanie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Jozef I. » 18 Feb 2013 20:27 pm

@triscene Ahoj.
Trochu som si preluskal tvoju temu a zaujala ma jedna vec. Na foto, ktorá je sice už staršia, som si všimol, že si strihal aj Vallisneriu. Nemal si problem s odhnivaním ostrihaných listov, pretože čo som čítal na forku, tak V. ktore sa takto strihaju zvyknu konce odhnivať. Dik
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 14:28 pm

Jozef I. napísal:@triscene Ahoj.
Trochu som si preluskal tvoju temu a zaujala ma jedna vec. Na foto, ktorá je sice už staršia, som si všimol, že si strihal aj Vallisneriu. Nemal si problem s odhnivaním ostrihaných listov, pretože čo som čítal na forku, tak V. ktore sa takto strihaju zvyknu konce odhnivať. Dik


kazdopadne to bolo zle riesenie :) riasa sa chytila na konce ale nastastie ako celok prezila, potom tie odrezane rastli a postupne som ich preriedil :)
potom som presiel na taktiku pretrhavania, proste som tie dlhe chytil a vytrhol tak aby som nevytrhol rastlinu.

Kazdopadne by sa zisla nejaka ta fotodokumentacia, ale este nie som v stave prezentovat kedze som presiel riasovou pohromou. po aplikovani AlgExitu je to odost lepsie hoci kamene stale chytaju stetinu ale uz je odost slabsia a ide lahko dole. Eleocharis dostal radikalny zostrih, vyzera ze sa vzchopi.
Kazdopadne zacinam ist jemne hightech :D kedze som u mojho verneho dodavatela smakov "marla" objednal Blau Lumina LED 62-1 ktora by mala nahradit upgradnuty kryt Juwel 4x18W T8. Podla popisu by malo ist o ekvivalent 150W HQI tak uvidime, objednal som k tomu drziaky, ukotvenie do stropu mi doma nepreslo tak mam v plane ohnutu 1 alebo 2 hlinikove trubky a zavesenie na ne. Dilemou bude ze v akej vyske ho postavit nad akva, asi to bude vsetko stylom pokus omyl :)
Casom by mal dojst upgrade filtracie hoci ten Bioflow Super bez tej trubky smerujucej prud teraz aj pri 400l/h maka a je citit pohyb eleocharisu vo vsetkych miestach akvaria. Kazdopadne ale bude potrebna vymena kedze zhora to nebude moc pekny pohlad na dekel filtra :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 14:48 pm

trosku mam ale problem s moznostou kotvenia alebo prichytenia o skrinku kedze Juwel Rekord 800 ma skrinku nie zarovno krajov takze by to bolo asi dost vidno. moznostou by bolo asi navrtanie a urobenie uchytov zozadu, len hybat so 110inkou hoci aj vypustenou na minimum je asi dost problem. hm? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Sunkafit » 19 Feb 2013 15:00 pm

Celkom nechápem na čo meníš kryt......len aby si potom nezažil riasový boom.
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod Giftzahn » 19 Feb 2013 15:09 pm

triscene napísal:rozmyslam nad takym malym restartom :)
a dal som si vyhotovit kalkulaciu u Pavlicu na rozmer 80x35x40 s predkom a bocnymi z Optiwhite.
jedna kalkulacia bola na 6mm sklo a druha na 8mm sklo.
v popise su aj pozdlzne vystuhy co ma trosku prekvapilo, nie je to rozmer ktory by ich potreboval.
tak poradte ze do coho ist :)


njn, ja ti teda neviem, pokial mas miesto tak uz chod do nejakeho fesneho 90x45x45 rozmeru OptiWhite a samozrejme ze bez hnusnych vystuh ... ono, ja som zastanca full OptiWhite ...teda od Pavlicu to bude ClearVision ..ale to je vo svojej podstate aj jedno ... ono, otazka je ze o kolko menej zaplatis pri full optiwhite a "mackopsovi" - spodoka zadna strana z floatu ... a pri malych akvarkach 60x30x36 alebo 90x45x45 to nie je nejaky "majland" .... nezabudaj ze akva bude s tebou nejaky ten piatok zit ... cize ja by som "mackopsa" teda rozhodne nebral ... radsej pockaj a "dosetri gros" a potom "udri" naplno ... a bez zbytocnych "mackopsich" kompromisov ... :wink:

k tvojej dileme ohladne zavesenia/uchytenia BlauLumina LED lampy .... mas dve moznosti ( sam mam 70W HQI od BLAU uz nejake tie roky :lol: ) ...cize bud si kupis lanka a navrtas do stropu dve dierky + 6ka hmozdinka a mas zavesene a aj hore dole pohodlne hybat mozes ... alebo si prikupis Blau nozicky k Blau svetlam a nevrtas nic ... cize :

nozicky a lanka: http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=622&op ... c&oldsort=

lanka stoja 0,80 EUR za kus a nozicky 8,00 EUR za 4ks = set .... u Rataja ... a nic neriesis ... proste prislusenstvo od vyrobcu .... inak netusim ako je to teraz ale lanka aj nozicky som onehda dostal spolu v baleni s HQI lampou BLAU .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Seyriu Hills III - 110L

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 17:26 pm

Sunkafit - asi nutnost bachnut do niecoho peniaze :D a zaroven chcem otestovat taketo nieco chutne LEDkove s moznostou programovania a aj vacsi zazitok z pozerania na akvarium ako sa stmieva pripadne meni oblacnost atd. Proste to bude viac sexi ako cvakanie neoniek po 2 kusoch :)
Kazdopadne kryt je k mani, upgradnuta verzia made by MAUceu za 45 Ecok.

Gift...Optiwhite som nacas zavrhol, ak by som nieco riesil tak az po mozno nejakom dalsom rescape a asi by som riesil skrinku nieco na tvoj Hej Rup style :)
preto som aj objednal tie drziaky nech som zapojeny hned...ked zacnem vymyslat tak poriesim tu rampu :)
mozno ukecam frajerku nech vrtame do stropu...predsa len je to jednoduchsie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.