akvarium - kolko ryb a atd.



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: akvarium - kolko ryb a atd.

Odoslaťod wewa » 28 Jan 2013 10:33 am

Ahojte chcem sa len spýtať máme 180 litrové akvárium a máme tam tetry asi 13 kusov a neonky pravé 9 kusov koľko neoniek môžem mať v tomto akváriu.
wewa
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Jan 2013 10:09 am

Reklama

Re: akvarium - kolko ryb a atd.

Odoslaťod martin_s » 28 Jan 2013 10:43 am

mame tu zazracnu funkciu search.php

Alebo inak: mozes ich tam mat tolko aby mali dobre podmienky pre zivot (nemylit si s prezivanim) a zaroven aby nebola narusena biologicka rovnovaha vzhladom na velkost akvaria, obsah akvaria (zivy aj nezivy), hygienu v akvariu, udrzbu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Matej21 » 13 Feb 2013 01:06 am

Zdravím vás. Poraďte mi prosím či je moje uvažovanie správne. Som začiatočník, preto vopred prosím, aby sa mi skúsení borci nevysmievali.

Uvažujem nad kúpou 112 l akvária a chcel by som do neho nasledovné "obyvateľstvo":

5x Neónka
2x cichlidka ramirezova (v encyklopedii som sa dočítal, že je vhodné chovať ju v pároch)
3x Pancierniček kovový
4/5x gupka dúhová

Nebude to veľmi prehustené? Ak sa riadim pravidlom 1 ryba na 5 litrov pri ryke do 5 cm a 1 ryba na 8 litrov pri rybke od 5 do 8 cm to vychádza akurát. Alebo, bol by problém, ak by tých rybiek bolo viac? Nakoniec vás prosím o radu aké rastliny dopasovať do akvária pre rybky Južnej Ameriky a ako ich hnojiť.
Ak by sa našiel niekto, kto by mi ochotne poradil, budem vďačný.
Matej21
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Feb 2013 00:53 am

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod j » 13 Feb 2013 07:29 am

Tých neóniek to chce určite aspoň 10. Radšej uber gubky, aj keď aj s nimi by nemal byť problém. Len treba rátať s tým že sa ti môžu dosť rozmnožiť. Pancierničky by to chcelo tiež aspoň 4-5. Radi sa zdržujú v húfiku. Prečo si sa rozhodol práve pre kovových?
Pokial budeš mať dobrú filtráciu a celkovú hygienu akvária, nebudeš prekrmovať, tak by ten počet nemal byť žiadny problém.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Tomas54 » 13 Feb 2013 07:50 am

Ja by som dal kludne aj 12 - 15 neoniek, 5 panciernicek panda a tie dve ramirezky. Gupky nie, lebo sa nekontrolovatelne premnozia a zasvinia vykalmi akva
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Matej21 » 13 Feb 2013 10:24 am

Tiež som rozmýšľal nad pandami, ale budú dobre čistiť akvarko, lebo pri nich sa odporúča výkonný filter. Ďakujem za rady chalani. Gupky teda vyradím (aj keď sú pekné) ale ak je pravda čo sa píše o ich rozmnožovaní asi sa ich vzdám, lebo som začiatočník.
Matej21
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Feb 2013 00:53 am

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Luker13 » 13 Feb 2013 10:42 am

zacni hufom neoniek a panciernikov... ale nezabudaj, ze ryby su v poslednom rade, najprv treba dobre zabehnut akvarium.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod j » 13 Feb 2013 10:56 am

No a ďalšie zariadenie akvária (zloženie dna, osvetlenie, filtrácia) máš premyslené, keď sa už pýtaš na hnojenie a rastlinky?
Teraz je tu otvorených viacero tém týkajúcich sa zakladania akvárií začiatočníkmi - rozhodne si nájdi čas a trochu si počítaj.
Je tam viac-menej pospomínané všetko podstatné. Potom ti už bude stačiť si tu ujasniť niektoré konkrétnosti s ktorými ti tu určite radi mnohý pomôžu.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Matej21 » 13 Feb 2013 11:18 am

No tak čo sa týka svetla - v predajni núkajú silné a drahé ale ja by som skôr siahol po svetle, ktoré vyhovuje rastlinám z oblasti Južnej Ameriky (keďže chcem akvárium s Juhoamerickými rybkami). Koľko Wattovú žiarivku by ste odporučili? Prečítal som už veľa fór o správnom výbere rastlín, osvetlenia, filtra.... keď už sme pri tom, čo znamená "štrk treba poriadne vyprať" ?? Zvažujem jemný štrk a skôr dám na radu skúseného akvaristu ako predajcu.Pokiaľ mám tvrdú vodu sú na to nejaké prípravky alebo je lepšie skôr zberať dažďovú vodu alebo vodu z nejakého potoka?
Matej21
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Feb 2013 00:53 am

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Luker13 » 13 Feb 2013 11:31 am

svetlo kupis v obycajnom obchodie, tie "specialne" trubice su len zbytocne predrazene, kupuj T5 840 - 865. tych 70 wattov bude stacit

rybicky.net ... tam si vyhladas vhodne rastliny

vyprat strk znamena, ze ho poriadne premyt

tvrda voda nieje velky problem, ziadne chemikalie nepouzivaj, zbytocnost
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod Patrox » 13 Feb 2013 11:37 am

Ono veľmi záleží, aké akvárko vo výsledku chceš. V súčastnosti na internete nájdeš hafo fotiek akvárií. Tak že písať ti, čo by bolo vhodné, je blbosť. Pohľadaj aké by sa tebe akvárko páčilo a potom môžme riešiť čo všetko to obnáša, teda , koľko svetla, CO2, hnojenie, dno, voda.....
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko rybiek do akvária

Odoslaťod j » 13 Feb 2013 12:06 pm

Patrox napísal:Ono veľmi záleží, aké akvárko vo výsledku chceš. V súčastnosti na internete nájdeš hafo fotiek akvárií. Tak že písať ti, čo by bolo vhodné, je blbosť. Pohľadaj aké by sa tebe akvárko páčilo a potom môžme riešiť čo všetko to obnáša, teda , koľko svetla, CO2, hnojenie, dno, voda.....


Toto je velmi dobrá a užitočná odpoveď :!:
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.