Filtracia



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Filtracia

Odoslaťod doors010 » 30 Aug 2012 16:55 pm

ja to mam teraz praveze naopak prvy je slaby potom je silny....to by uz tieklo funguje to 5 hod bez jedinej slzicky vody....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Reklama

Re: Filtracia

Odoslaťod pha » 30 Aug 2012 18:37 pm

tak to nemas dobre - to mas akoby si skrtil privod do filtra, po zaneseni to bude este horsie... fungovat to ale bude, len das filtru nafrak... kolko l/hod maju pisane tie filtre?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod chnuro » 30 Aug 2012 18:55 pm

Pha ma asi pravdu. Škrtenie na vstupe sa neodporuča kvôli vzniku kavitácie - je vo vznik malých bubliniek v oblasti rotora. Údajne to poškodzuje povrch materálov. Vzniká to keď filter nasáva na princípe podtlaku (aj preto nemôže byť nad akváriom). Aby sa tomu výrobca vyhol, často majú niekoté filtre nasávacie hadice väčší rozmer, ako výtlačné. Viem, že to má takto eheim 2211, 2217. Napr. Taký 2080 má 2 nasávacie hadice a jednu výtlačnú.

Ten resun ti slzí, lebo je určený na použitie veľa akvária a ty v ňom vytváraš vyšší tlak. Ja som mal takto zapojené v poradí 2224 a 2211 a bez problemov to tesnilo. Pracovalo ale iba čerpadlo 2224.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Filtracia

Odoslaťod doors010 » 30 Aug 2012 20:19 pm

no uvidim zajtra sa stym este pohram ...ale resun prave slzil ked bol ako vytlacny ...teraz iba nasava a eheim z neho cucia a tlaci do akvaria...ziadne bublinky nevznikaju aj ked zatrasiem oba filtre nevide ani jedna bublinka ani nepocujem ziadne divne zvuky .... neviem kde by mal byt problem...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Filtracia

Odoslaťod doors010 » 30 Aug 2012 22:51 pm

pha napísal:tak to nemas dobre - to mas akoby si skrtil privod do filtra, po zaneseni to bude este horsie... fungovat to ale bude, len das filtru nafrak... kolko l/hod maju pisane tie filtre?


nechapem ako mozem skrtit to sa mi nezda skor podla mna tomu filtru pomaham si myslim vsak podla mna ked resun ktory ma pisany prietok 200l/h a nasava z akvaria tak iba pomaha eheimu 300l/h aby sa nemusel tak silit kedze voda je uz rozbenuta v hadiciach nie????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Filtracia

Odoslaťod pha » 31 Aug 2012 08:54 am

nie, nemyslis dobre, ale mas stastie -ze su tie prietoky podobne, ide aj o to co nalozis to tych filtrov, doporucujem ti kupit jeden naozajstny filter, namiesto riskovania vytopenia tymyto srandamy...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 31 Aug 2012 11:30 am

chnuro, už skôr som sa tu pýtal, no zrejme si si nevšimol, začal mi vrčať eheim 2211, nevieš mi poradiť? Ináč všetko ide ako má. Keď rukou mierne zatlačím na hlavu, tak stíchne, no pri pustení ruky opäť vrčí.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod doors010 » 31 Aug 2012 11:54 am

pha neviem skusim to dnes prehodit a uvidim ....peniaze na novy filter nemam inak by som tu neriesil toto nie????staviam dom takze som rad ze vobec dokazem prevadzkovat dva akvarka....
resun mozno sranda je ale Eheim classic ak je podla teba sranda tak neviem ...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Filtracia

Odoslaťod pha » 31 Aug 2012 12:02 pm

nemusis to prehadzovat, ked vies ze ti to tecie a nemas medzi nimi velky rozdiel v prietoku, preto som sa pytal - ake to mas filtre l/hod... eheim je sranda - ked je zapojeny s resumom, inak nie...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod chnuro » 31 Aug 2012 12:11 pm

Milan666 napísal:chnuro, už skôr som sa tu pýtal, no zrejme si si nevšimol, začal mi vrčať eheim 2211, nevieš mi poradiť? Ináč všetko ide ako má. Keď rukou mierne zatlačím na hlavu, tak stíchne, no pri pustení ruky opäť vrčí.

čítal som ten pôvodný príspevok, ale nenapadá nič. Ja už dokonca 2211 ani nemám. Posunul som ho giftovi. Miničko mi teraz obhospodáruje 2222.

Inak, ten filter trošku inak "vrčal", keď som naň položil ruku, ale nič extra. Trošku sa potrápi vždy s odvzdušnením a pod. Mohlo by ti pomoct, keby si mal niekoho po ruke, co ma podobny. Mozes skusit prehodit keramickú osku, gumičky, v ktorých je uchytená a rotor, príp. jeho kryt. Ak by toto nepomohlo, tak máš pravdepodobne vadnú hlavu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 31 Aug 2012 12:27 pm

Vďaka, myslel som, že ho ešte máš, nič to povenujem sa mu ešte dnes. Dobre, že ho nemám doma
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod Loki12 » 13 Feb 2013 13:57 pm

Ahoj prosim o radu, usmernenie.

54L Akva (60x30x30) + Eheim PickUp 2008 (umiestenie v lavom zadnom rohu smerovanie "vyfuku" pozdlz zadnej steny).
- nastavene to mam na minimum, hlava vyfuku je uplne dole (dokonca tam mam aktualne vsunutu silikonovu hadicku - 4cm, kvoli obmedzeniu prietoku, mal som aj dve :-))
- voda sa vyslovene rychlo ceri, viditelny prud vody
- pri krmeni tych 6 gupiek (tie 4 neonky uz nepocitam) co tam aktualne je, je to celkom brutal - jedlo je vsade len nie pri rybach - maju maly plavaci trening, ale jedlo sa dostane aj tak vselikde
- na pozdlznej strane (zadnej) akva je silny prud, na opacnej ako je filter je este stale silny, potom sa odrazi na prednu stranu, kde sa vyrazne znizi a pri pred filtom voda takmer stoji.
- zadne rastlinky su ohnute pod prudom vody, predne pri filtry asi ani nevedia o prude
???? otazky ?????
1. mam vykon este znizit? - hadickou?, inak?
2. mam vykon zvysit? hadicka prec, vyssie dat vyfuk?
3. ine napady? - inu napln? doplnit vatu? ine?

Vdaka
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Filtracia

Odoslaťod Janes » 13 Feb 2013 14:25 pm

doors010 napísal:ja som dnes musel dat ten resun von je to katastrofalne hlucne neviem zatial som ho drbol do 30Lkybla uvidim ci sa nejak zabehne a prestane vrcat ak nie leti do kosa...

Moj filter tak vrcal koli par zrnkam piesku dobre som prestrekiol a je v pohode
Janes
 
Príspevky: 12
Obrázky: 0
Založený: 19 Nov 2011 22:21 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2013 16:27 pm

njn, podla mna nemusis ... aj ked da sa regulovat pri tel 2008 celkom lahko ... hore na filtriku je take sedive "supatko" ... ono istotne by som ziadnu hadicku nan nedaval ... ako pridavne vzduchovanie ..to je tak na dve veci ... :lol: .... pokial mas "cerstvu" napln t.j. ten molitan tak je prietok silnejsi ... nic ine by som do filtra ani nestrkal ... nezabudaj ze najlepsim filtrom je tvoje zabehnute a stabilne akva ...ono, casom ako sa cely filtrik zasere sa radikalne znizi ... cize skor sa vyhraj so smerovanim prudu ...tak aby si mal po celom akva prudenie vody .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 13 Feb 2013 20:41 pm

Tiež by som prúd vody neznížoval, urobí sa to samo, hlavne filter nech ide non-stop a tú hadičku preč
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod Loki12 » 13 Feb 2013 22:11 pm

OK. hadicka je prec.
sedive supatko? manual som prevratil hore dole, je tam len taka sipka - ze min.-max. ale jedine co sa mi na nom podarilo je vytiahnut a zatlacit ten vyfuk. Iny popis, video som nenasiel.

Filter som ale posunul o 2cm nizsie nech nie je na hladine "niagara".

Jasne ze idem nonstop.

len mi islo o to ze ci rybam pri spanku toto nemoze vadit, ci ten prud im pocas celeho dna nejde na nervy a dokonca som cital ze silny prud zvysuje riziko riasy. tak som sa opytal radsej.

Budem teda cakat - par ..... asi mesiacov :-)
vdaka
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 13 Feb 2013 23:02 pm

Ja mám skúsenosti s tým filtrom, teda s nimi. Nedal by som dopustiť na nich. Lenže vybral som ten molitán a natlačil tam, (okolo tej akoby vidlice v strede) 4 ks drátenky na riad, tie plastové, Vybral som si zelené a žlté, aby splývali. Prietok sa znížil a filtrácia bola o podstatne účinejšia.
Rybky si počas spánku nájdu miesto v "závetrí", no a keď je filter často zanesený, tak riasa sa najprv ukáže pri vývode filtra, no nieje to kvôli filtru, ale kvôli zlej hygiene v akva
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod Loki12 » 13 Feb 2013 23:07 pm

Milan666 napísal:Ja mám skúsenosti s tým filtrom, teda s nimi. Nedal by som dopustiť na nich. Lenže vybral som ten molitán a natlačil tam, (okolo tej akoby vidlice v strede) 4 ks drátenky na riad, tie plastové, Vybral som si zelené a žlté, aby splývali. Prietok sa znížil a filtrácia bola o podstatne účinejšia.
Rybky si počas spánku nájdu miesto v "závetrí", no a keď je filter často zanesený, tak riasa sa najprv ukáže pri vývode filtra, no nieje to kvôli filtru, ale kvôli zlej hygiene v akva


hor sa do Bily, Teska alebo ineho obchodu. vyborny napad. ked som kupil ten filter tak som normalne premyslal co stym "volnym" priestorom - vyriesene.
Dakujem Milan
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 14 Feb 2013 12:33 pm

Loki12 napísal:OK. hadicka je prec.
sedive supatko? manual som prevratil hore dole, je tam len taka sipka - ze min.-max. ale jedine co sa mi na nom podarilo je vytiahnut a zatlacit ten vyfuk. Iny popis, video som nenasiel.


njn, mas pravdu ja som mal na mysli 2006 od EHEIMu .... ten ma hore "supatko" .... 2008 sa reguluje pomocou toho "vyfuku" ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod jakut » 15 Feb 2013 15:39 pm

Potrebovala by som spojazdniť vstavaný sklenený filter v akva. Poradí niekto ?
V náčrte je nakreslené, ako to to vyzerá. Prvá komora má otvor hore s prepadom do druhej komory dole (fialová) Medzi 2 a 3 komorou je prepad hore, stena je znížená. Tretia komora je skosená do tvaru trojuholníka s obdĺžnikovým otvorom do akva dole. Hore je to celé otvorené. Ako to spojazdniť, aby to fungovalo ? Akva je vysoké 60cm, komory cca 55 cm.
Prílohy
akva.jpg
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod dedojozef » 15 Feb 2013 22:54 pm

Asi to bude nasávať tým obdĺžnikovým otvorom v skosenej časi a výtlak je z tretej komory okrúhlim otvorom pri hladine. No a na to celé potrebuješ čerpadlo, ktoré bude vodu odsávať z poslednej komory otvorom von. Sieťku na vstupe do filtra a čerpadlo bude musieť byť vo vrchnej časti, aby si získala čo najviac filtračného priestoru. Čerpadlo podľa veľkosti akva s prietokom minimálne troj násobku obsahu akvária.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Filtracia

Odoslaťod jakut » 16 Feb 2013 11:33 am

dedojozef, ďakujem
Čerpadlo mám.. ten filter predtým v akva fungoval, len ja neviem ako. Včera som sa s tým babrala pol dňa, dnes budem asi zas. Nech to skúšam akokoľvek poskladať nefunguje to. Ten obdĺžnikový otvor je dosť veľký, ja som si myslela, že je tam vývod.
Navyše ak akva napustím do plna, presiaka to do tých sklenených komôr :? Vypustila som to už pod komory, ale ani tak to nefunguje.
Budúci týždeň mi príde EHEIM professional 2228, ale chcela som aby vodu v akva zatiaľ niečo filtrovalo na zábeh. Dala som tam zatiaľ molitan a malý vnútorný eheim.
Nikdy som takýto filter nemala, vždy som mala len niečo kúpené k čomu bol návod. Hľadala som aj na nete, ale každý taký filter je iný, chce sa mi kričať ....čo už som nemožná.
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod hooopy » 16 Feb 2013 11:47 am

tak sa na to na ten tyzden vyprdni. ten filter aj tak za dobu jedneho tyzdna biologicky nerozbehnes, to chce aspon mesiac. a ak ti pride externy, potom zapojis ten. naozaj si nie som isty, ci to ma vyznam. za ten tyzden radsej dvakrat vymen 50% vody v akva, a mas zabehovu zalezitost vymeny vody vyriesenu.aj tak ju musis menit cca kazde tri dni v zabehu. tolko to bez filtra naozaj vydrzi.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Filtracia

Odoslaťod jakut » 16 Feb 2013 13:03 pm

Možno by to bolo najlepšie a najednoduchšie, ale celkom ma štve že to neviem :twisted:
Už mám upratané, navarené, vyvenčené, tak to idem zas povyberať ...... :dead:
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.