Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod sirPavol » 15 Feb 2013 21:41 pm

Ako sa to volá? Tipujem Pet center :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Reklama

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Staffik » 15 Feb 2013 22:02 pm

Názov naozaj neviem, viem že to majú dvaja bratia jeden ma na starosť akva druhý teraristiku a ostatné. Týto chalani aspoň majú aspoň aký taký šajn.No tento predavač je unikát, podobne ako pani predavačka v tescu.Radšej sa im vyhnúť
Staffik
 
Príspevky: 116
Obrázky: 2
Založený: 19 Dec 2012 22:35 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod dedojozef » 15 Feb 2013 22:22 pm

Nevydarený tretí brat? :D
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Staffik » 15 Feb 2013 22:49 pm

Žeby???? Na otázku či majú uvc lampu? To čo je? Načo vám to je?Máte rastlinku takú a takú? Odpoveď veď ste chceli lampu
Staffik
 
Príspevky: 116
Obrázky: 2
Založený: 19 Dec 2012 22:35 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 15 Feb 2013 23:44 pm

Dokazem pochopit to ze su tam ludia co nemaju ani sajnu o rybkach a rastlinach ako sa co chova a pestuje na to som si uz asi zvykol no aspon by mali mat prehlad o tom aky tovar maju na predajni a co predavaju.Ked si pytas Uv lampu tak by mal vediet ako to aspon vyzera a v ktorom regale ju ma.
Ja som si raz kupoval nejaky test BB v Pet Centre v Europe ci ako sa to vola a ked som sa opytal predavaca ci maju ten konkretny test tak vytrestil oci a nemal ani sajnu co ponom chcem no ked chcel zavolat kolegu a kusok ustupil tak som si vsimol ze testy ma hned edla seba.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Tomáš » 16 Feb 2013 01:01 am

To je tak ked majitel chce co najlacnejsiu pracovnu silu a nepozera na vedomosti/skusenosti ale len aby usetril...potom sa ani tomu predavacovi nemozno cudovat ze nema nejaky zaujem si nieco ohladom toho nastudovat ked dostava 300daco
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 16 Feb 2013 10:20 am

Ja by som rad vedel ako dospeli k vypoctu priemerneho slovenskeho zarobku ked 80% ludi pracuje za minimalnu mzdu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Maja » 16 Feb 2013 11:53 am

TTjopo napísal:Ja som si raz kupoval nejaky test BB v Pet Centre v Europe ci ako sa to vola a ked som sa opytal predavaca ci maju ten konkretny test tak vytrestil oci a nemal ani sajnu co ponom chcem no ked chcel zavolat kolegu a kusok ustupil tak som si vsimol ze testy ma hned edla seba.


Pripomenul si mi s tým testom moju príhodu z nemenovanej univerzitnej nemocnice v .... Keď som tam leźala, nepozdávala sa mi kvalita vody, tak som muža poprosila nech mi donesie moje akvaristické testy. NO2 do tmavo fialova, NO3 červené ako ruská vlajka, ostatné ani nevravím. K tomu mi spoluležiaca darovala korene rasliniek, nech si potom doma zasadím. Naraz doktorská razia po skrinkách, či sa nedopujeme ešte bonusmi, čo sme si doniesli z domu. A na veľkej vizite mi pred ksichtom doktorka kývala so sáčkom s akva testami a koreňmi trvaliek a mala strašne tvrdé reči a ja som fakt nevedela, ći je skutočne tak blbá, alebo sa len tak robí, lebo byť doktor a nedokázať si prečítať písmenká na obale... tá sa musela cez tú fakultu asi presúložiť, alebo promovala v Plzni. :)
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 16 Feb 2013 12:30 pm

Dobrééé, dobrééé, zasmial som sa, díky!


K tým horným príspevkom: "chudák akvarista začiatočník" pri takých predavačoch, bože! bože!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod lusyfer » 22 Apr 2013 11:25 am

Zdravím ,
teraz budem reagovať podľa môjho subjektívneho názoru.
Pracujem v nemenovaných chovateľských , 5 rokov , máme veľkú predajňu , rozdelenú do 3 oddelení ,
odd.psy a mačky - tvorí najväčšiu časť
odd.vtáky - hlodavce
odd. akva-tera
Na každom oddelení je zamestnaný jeden v tom konkrétnom odbore zaučený / zaškolený pracovník.
Konkrétne beriem do úvahy moju prevádzku čiže neriešim vaše skúsenosti ,čo bolo niekde inde, ale to čo je tu.
Keď príde tzv. akvarista do predajne , má pocit , že každý jeden prítomný pracovník má povinnosť byť odborníkom na všetko !
čiže aj na ryby , aj na tera ...
stáva sa taká vec , človek je tiež živý tvor , a počas 12 hodinovej smeny aj vyhladne ,napríklad aj ten čo robí na akva-tera , príde zákazník , čo chce odbornú radu , ale akvarista obeduje ....keď slušne poviete zákazníkovi , že musí počkať , alebo sa rovno napríklad mňa spýta niečo o rybách .. odpoviem , neviem . pretože ja nie som od rybičiek , hneď má za to že som tupá ?
a že som nezaškolená ? Vážení mám 5 ročnú prax , niekoľko školení , veterinárne znalosti a na predajni vykonávam i mnoho iných kancelárskych vecí , reklamácie , skladové hospodárstvo , poradenstvo ... ale všetko len v mojom zameraní pes a mačka ... Minule som sa tak veľmi už nahnevala ,,, pretože každý je múdry.. občas by som Vám dopriala , aby ste zažili čo je to obsluhovať , možno aj niektorých z vás... česť akvaristom čo si aj naštudujú! ja tiež veľa čítam , keď sa niečomu venujem , nestačí sa len spoliehať , samozrejme na predajni sú od toho aby vám poradili ale niekedy sa vám človek nezavďačí ...
u nás dbáme na to aby aj to zviera bolo v dobrých podmienkách ... a tržby zrovna nám sú ukradnuté ...
Včera vošiel do predajne jeden pán a roztopašne sa za ním rozutekali dievčatká , čo už boli nejakú chvíľu u nás na prevádzke ..."tati , tati .... ale nám povedali že to akvárium , je malé pre tú korytnačku!
Otec:"a to kto ako povedal?"
Ak vám aj niekto poradí , buď ste normálni a beriete radu .. alebo ste velice múdri a ešte predavača presviedčate ..
ak kolegyňa ukazuje klietku pre zajaca , samozrejme väčšiu tak si myslíte , že chce zarobiť a nehľadíte na to zviera , že nemôže byť strčené to klietky v jeho samotnej veľkosti ...
je to irónia , najhoršia práca je práca s ľuďmi , doma máte komplex tak si riešite v obchode a zvlášť Slováci
samozrejme chodia aj fajn zákazníci , ktorým týmto ďakujem , že sú , pretože nebyť nich , tak by som tu určite nepracovala ...
pretože je to nevďačná práca , aj čo sa týka ľudí aj čo sa týka mzdy ..
bohužiaľ
pred pár dňami sa na mňa a moje kolegyne niekto sťažoval , že sme nezaškolené , pretože chcel rybičky ...
akvarista fajčil vonku , áno všetko ponafukoval .... miesto spomínaných 10 minút čo fajčil ... tak fajčil asi 2,5 minúty ..
a my , mladé baby , plné elánu , riadne zaškolené , ale každá vo svojom obore ... sme nezaškolené , zazeráme ? a koketujeme pri pokladni :O) chcela by som vedieť aký chudák , môže toto napísať :) ty si si asi riadne neškrtol chlapče a týmto ťa žiadam , aby si vo vlastnom záujme zopakoval Gramatiku od 1 ročníka základnej školy po 9 ročník , pretože toľko chýb , čo si spravil v tom maily , to je na zaplakanie .... a vieš čo z tvojej akože "sťažnosti" nič nieje , pretože ak tak rieš , veci konfrontáciou a nie nepodarenými e-mailami .. s množstvom chýb , čo veta , to 3 chyby minimálne , hanba ...
lusyfer
 
Príspevky: 1
Založený: 22 Apr 2013 10:58 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod sirPavol » 22 Apr 2013 11:50 am

No až také zlé to snáď nie je :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Jozef I. » 22 Apr 2013 15:14 pm

pavol ver tomu že niekedy je to ešte horšie. 6 rokov som pracoval v obchode a niektore veci by si musel zažiť inak by si im ani neuveril.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 22 Apr 2013 15:58 pm

Lusyfer chápem.Ako nadčenec sa často,ak sa tam zastavím zdržím v predajni dlhšie.Neraz som takéto arogantné správanie pozoroval.Klobúk dole ľuďom čo si aj niečo prečítajú skôr ako idú nakupovať.No Bohu žiaľ väčšina, prídu a hustia si stále do kola svoje a nedaj Bože ím chce predavač či ja niečo poradiť(to by ste mali vidieť tú mimiku).
Čo do personálu: Všetci sa stále máme čo učiť.Je také jedno príslovie.Len hlupák sa učí na vlastných chybách,múdry človek sa učí na chybách iných.Takže ty lusyfer si z takejto arogantnosti zákazníkov nič nerob.Podľa príslovia, ty sa naučíš v takýchto prípadoch lepšie reagovať a ten arogantný ,,blb,, ostane blbom.Osobne mám také nepísané pravidlo:,,všetci sme rovnakí ľudia a je úplne jedno či je niekto riaditeľ alebo drevorúbač,,Ak ťa niekto osočuje treba mu to vrátiť,ak sa správa milo aj ty buď milá.Čo som chcel vlastne napísať.Hlupák si nezaslúži radu a nakoniec sám na nezdare spozná aký bol.Cením si ľudí, ktorí ak nevedia tak to povedia.A to platí i v prípade predávajúceho.Nemôžme vedieť všetko.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 22 Apr 2013 17:59 pm

O) chcela by som vedieť aký chudák , môže toto napísať :) ty si si asi riadne neškrtol chlapče a týmto ťa žiadam , aby si vo vlastnom záujme zopakoval Gramatiku od 1 ročníka základnej školy po 9 ročník , pretože toľko chýb , čo si spravil v tom maily , to je na zaplakanie .... a vieš čo z tvojej akože "sťažnosti" nič nieje , pretože ak tak rieš , veci konfrontáciou a nie nepodarenými e-mailami .. s množstvom chýb , čo veta , to 3 chyby minimálne , hanba ...


Komu to bolo adresované?

Lusyfer, táto téma je práve o tom, že tu môžu prispievať obe strany, aby sa hľadala schodná cesta.
Žiaľ ale pravdou je, že jedna akvaristika z cca 1000 vyhovuje štandartu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod triscene » 22 Apr 2013 18:51 pm

Milan, to asi bolo na tu staznost na tej pobocke, nie na niekoho tu :)

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod TTjopo » 22 Apr 2013 19:17 pm

1:1000 je trosku prehnany pomer ale mas pravdu tych predajni kde ozaj vedia nieco o tom co predavaju nieje vela.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 22 Apr 2013 21:52 pm

Ja za to nemôžem, u nás otvorili nové dve predajne zase a zhodou okolností, dnes som znovu horko zaplakal
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod thinursa » 23 Apr 2013 22:22 pm

Dobrá téma, ja som v pred Vianocami 2012 v akvaristike v KE (blízko Auparku)
kúpila do akvárka 7 gupiek, lebo sa mi páčili a predavačka povedala, že sa
s guramami dobre znášajú. :x eeech, akože sestrička bude mať radosť.
No, guramy mali vianočné hodovanie a zlatá rybka s nimi, do týždňa bolo po gupkách,
a tak som získala skúsenosť, že veľké ryby považujú malé rybky za chutné spestrenie ich stravy.
A k tomu jedna milá tetuška prišla na návštevu, že "priniesla som Vám rybky do akvária, lebo
vaša sestra sa pochválila, že kŕmi rybičky". A tak priputovali ku guramám a zalej rybke a pancierničkom
a prísavkám ešte tri tetry červenohlavé, z ktorých to prežila jedna. A tak... no, niet nad vlastnú skúsenosť.
Preto som sa tu zaregistrovala a horlivo študujem všetko, čo by mi pomohlo skvalitniť to naše malé akvárko.
Veľmi sa teším z tejto stránky, lebo tu nachádzam veľa dobrých rád a teším sa aj tomu, že nie som sama
"akvarijný analfabet". :)
Obrázok používateľa
thinursa
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Apr 2013 16:21 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 23 Apr 2013 22:39 pm

Ešte tak spraviť si prezentačku a budeme sa tešiť aj my. :angel:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod vysluzil2 » 23 Apr 2013 23:10 pm

Thinursa :angel: . Ides na to dobre. Velke ryby by mali byt s velkymi, male s malymi, aspon ,ja si to tak predstavujem. Lepsie sa vyvijaju. Lenze v spravnom prostredi je mozne kombinovat velke mierumilovne napr guramu s gupkami. Mne sa napr v 120 l aq mnozia gupy, su tam tiez dospele mecune a samec guramy zlatej velky aspon 10 cm, krevety . Karasy /hlavne velkost okolo 10 cm /dokazu male gupy riadne preriedit. Dospele gupy, tetry ,ale samozrejme v zarastenom aq , nemaju problem spolunazivat s vacsimi mierumilovnymi rybami. Samozrejmostou je, ale aby akvarista /istka dokazal/a rozumiet dejom v aq. Takze , spravne ze studujes tieto stranky , ze sa pytas v akvaristikach. Ale najvacsia skola je tvoje aq. Najdolezitejsie je sa naucit v nom citat.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 24 Apr 2013 08:24 am

vysluzil2 napísal:Najdolezitejsie je sa naucit v nom citat.


Amen :angel: Ak by sa každý o toto snažil, tak to aj niekam bude napredovať.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod vysluzil2 » 24 Apr 2013 11:02 am

:angel: , Kazde aq je ine.Vkazdom aq sa ryby spravaju inak. V kazdom aq je agresivita ryb rozlozena inak . Priklad. V zarastenom aq je znasanlivost ryb ina, ako v holo aq. V zarastenom aq dokazu dokonca prezit aj urcite mnozstva mladat, v holo aq si aj gupy pozieraju svoje mlade. Ale zaklad vedomosti si akvarista musi ziskat v obchode, z knih,reklamnych brozur a pod.
:pivo: Keby sa vsetci akva kupujuci pytali s humorom pisem aj ked chodili do skoly tak intenzivne od vyucujucich, to by sme mali na SK super mudru populaciu.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod thinursa » 24 Apr 2013 18:50 pm

Ďakujem všetkým za odpovede, učím sa "čítať v akváriu".
Vďaka za povzbudenie!
Obrázok používateľa
thinursa
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Apr 2013 16:21 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 24 Apr 2013 18:59 pm

U niektorých rýb sa agresivita stupňuje pri zvýšených koncentráciach nežiadúcich látok vo vode
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.