Systém zakladania tém na akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Systém zakladania tém na akva.sk

Možnosť založenia témy po mesiaci od registrácie a po 20tich zmysluplných príspevkoch na akva.sk
8
14%
Možnosť založenia témy pre nováčikov až po schválení moderátorom (adminom)
38
67%
Možnosť založenia témy nováčikom kedykoľvek
11
19%
 
Celkový počet hlasov : 57

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod jakut » 18 Feb 2013 16:31 pm

Hodnotenia sú blbosť, skôr možno nejaké ranky, ja neviem na psiom fóre je rank cvičiteľ, veterinár, chovateľ VIP člen, spamer, banner a pod. Poznáte sa tu, tak porozmýšľajte, ja zatiaľ pozerám na počet príspevkov aj to niekedy napovie ale nie vždy.
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Reklama

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sirPavol » 18 Feb 2013 16:34 pm

Tiež fajn nápad :)
To by sa mne osobne páčilo...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod astro » 18 Feb 2013 16:35 pm

jakut napísal:na psiom fóre je rank cvičiteľ, veterinár, chovateľ VIP člen, spamer, banner a pod.

Hehe, ja som stále "Okoloidúci" ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sirPavol » 18 Feb 2013 16:37 pm

Ako práve pozerám na fórum:

Re: parazyty

Nový príspevokod martin_s » 18 Feb 2013 15:31 pm
search.php
klik-klak


Práve takýchto tém by malo byť minimum, ak vôbec nejaké.... Mám pocit, že Martin_s má už v kompe nejaký model, ktorý je nútený kopírovať takmer denno-denne... :twisted:
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod astro » 18 Feb 2013 16:43 pm

Sizyfovská robota... post259849.html#p259849
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sirPavol » 18 Feb 2013 16:44 pm

Naozaj keby som to mohol zmazať tak hneď... Kde je Matoooooooo.....
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod martin_s » 18 Feb 2013 16:44 pm

Nemam sablonu ktoru by som kopiroval, pracne to zakazdym pisem, hladam a pod...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sirPavol » 18 Feb 2013 16:46 pm

Viem :( až Ťa ľutujem :(
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod martin_s » 18 Feb 2013 16:49 pm

sirPavol napísal:Naozaj keby som to mohol zmazať tak hneď... Kde je Matoooooooo.....

Mato je v praci... Ale uz som to zamkol...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod Barbora =) » 18 Feb 2013 20:31 pm

jakut napísal:Hodnotenia sú blbosť, skôr možno nejaké ranky, ja neviem na psiom fóre je rank cvičiteľ, veterinár, chovateľ VIP člen, spamer, banner a pod. Poznáte sa tu, tak porozmýšľajte, ja zatiaľ pozerám na počet príspevkov aj to niekedy napovie ale nie vždy.


Toto si tu neviem dosť dobre predstaviť, keďže každý z nás sa venuje akvaristike trochu inak - cichlidám, rastlinkám, iný je skôr chovateľ .... Na fóre o psoch to myslím nie je zlé, ale tu... :?:

V hlasovaní som podporila druhú možnosť - myslím, že by to nebolo pre nových užívateľov príliš obmedzujúce a zároveň by sme predišli témam typu ,,Pomóóóc" - teda ak by boli moderátori a admini za.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod jakut » 18 Feb 2013 20:47 pm

Barbora, na upresnenie takéto ranky majú iba overení užívatelia. Ostatní ako už písal astro majú rank podľa počtu príspevkov. Nakoniec sama si to pomenovala, odo mňa to bol len príklad.
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod hongi » 18 Feb 2013 22:28 pm

Kruto to mazať, nie len zamykať. Veď nás to tu zasype kompletne. Témy ktoré nie sú k ničomu by som tu nedržal.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod Snoopy » 19 Feb 2013 00:03 am

Tak tak.. Mazat mazat a mazat. A upozornovat MOD-a klikanim na nevhodne prispevky, jednoducho na ne nereagovat, takisto by sa podla mna zisla aj nejaka ta pomoc Martinovi. Su tu ludia ktori by s tym nemali problem, dokonca niektori sa v tom aj vyznaju takze by to slo rad radom ako na pase.. Myslim ze kandidatov na "pomocnikov" tu menovat netreba.. Je tu dost ludi co su tu vareni-peceni od rana do neskorej noci takze by mohli Matovi pomahat. Samozrejme ak by mal zaujem.. A co sa tyka zakladania novych tem pre novacikov, po takych 10tich "normalnych" prispevkoch by to slo, ci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod skala » 19 Feb 2013 00:19 am

Vidim, ze dejiny sa opat opakuju. upozornil by som len na zopar veci - ani v minulosti som s nimi ziadny relevantny ohlas nemal - aspon som ho nevnimal.

Dve trochu akoby protichodne myslienky:
- forum zije predovsetkym vdaka novym ludom. urcite je vhodne oddelovat zrno od pliev, ale privela odstrelov forum dovedie do recesie ;-) elitarstvo, ktorym mi to trosku tu a v inych temach posmrdkava je nanic - rad sa budem mylit
- len velmi malo "starych" dobrych prispievatelov z minulosti stale prispieva. kopa iste cita, ale nepise. chce to trpezlivost a tolerantnost.

Je to komplikovane, viem.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod M.i.s.o » 19 Feb 2013 00:46 am

tomu sa neda nic vytknut :pivo:
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod hongi » 19 Feb 2013 01:43 am

Dobre vravíš skalka, súvislô, až mi je to divnô :lol:
len čo s tým?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod skala » 19 Feb 2013 02:22 am

Trochu vzdialene som sa s tým boril na svojich stránkach, kde som akúkoľvek priamu interakciu zakázal. Miera zmyseldávajúcich príspevkov bola chabá. Tu je to chvalabohu o poznanie lepšie. Myslím, že z ankety vyplýva asi najlepší výsledok - aj keď to je práca pre moderátorov. Predpokladám, že to môže fungovať mailom, alebo v nejakom admin/moderátorskom móde - čo iste uľahčí situáciu. Len neviem, či by som zverejnil po akom čase / ktorom príspevku bude tá hranica. Aby sa nenašli snaživci špekulanti. Moderátor by mohol sám časom usúdiť, či prispievateľa pustiť do fóra naplno, alebo nie. Rozoberáte zakladanie tém, len veľakrát kopa prvých príspevkov nových je od veci, ale nie je to o nových témach. Ale o pridaných príspevkoch k nejakej už jestvujúcej téme.

Moderátori by mali byť rázni nerozpakovať sa nad čistením. Bez upozornení. Ale rozlišovať sprostosti, útoky od napr. nevedomosti. Tí, čo sa pýtajú stále na to isté, čo už bolo prebraté sú nádejou, že akva.sk bude aj o 5 rokov. Ako som spomínal, málokto ma trpezlivosť vydržať aktívny dlhšiu dobu. Veď aj obchodník, ak chce niečo predať, musí za mesiac odpovedať 150 krát na rovnakú otázku, aj keď je to napr. napísané v návode. Už len taká vec ako sú otváracie hodiny :-). To chce asi nanavigovať na vlákno, kde je opakujúca otázka prebratá / preberaná. Spôsobom slušným, trpezlivým. Veď koľkí z nás sme tiež v minulosti chceli otvoriť už preberanú tému a dnes sme možno tí, ktorí majú tendenciu napomínať druhých. Cap zahradníkom ;-).

Neviem, čo iné by mohlo nejako rozvíjať akva.sk. Ak si odmyslím fórum, tak akva.sk sa od svojho vzniku takmer nerozvíja a to sa mi nepáči celých už tuším takmer 11 rokov. Tvrdím a pôsobil som do konca roku 2008 v klube.akva.sk, že to je dieťa akva.sk, aj keď mám zlú predtuchu, že už ho čaká len pomalá smrť. Dúfam, že to mojich bývalých "kolegov" naštve a budú pokračovať. Iné pozitívum, a to je asi to, vďaka čomu niektorí "starí harcovníci" úplne neodišli, sú stretká. To je veľmi pekné, že to prežilo až dodnes. Viem, že od roku 2003 do 2009 sa tam prestriedalo asi 200 - 250 ľudí. Nejaký čas som si už myslel, že oheň dohorel.

Na akcii v nedeľu ste mohli uvedené zámery prebrať z jedným z dvoch, ktorý stojí za akvou.sk. Aj technicky, čo dovolí phpbb. Marián - marlo predával na Akvatrhoch v Petrzalke hned za mnou.

V každom prípade želám akve.sk veľa ochotných moderátorov a veľa "zdravia" a odolnosti do prichádzajúcej neodvratnej puberty ;-).
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sirPavol » 19 Feb 2013 06:35 am

Skala: Zjavne nemôžeš spať :D Ale naozaj veľmi zaujímavá úvaha :)
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sweter » 19 Feb 2013 09:57 am

ahojte, neviem ci by to system umoznil, ale ja by to som navrhoval riesit tak, ze ked niekto (to je jedno ci stary alebo novy uzivatel) po prvy krat klikne na "nova tema" vyskoci mu hlaska v duchu "Prosim uisti sa, ci sa tema, ktoru ides zalozit, uz nahodou nenachadza na nasom fore, ak ano, prosim poloz otazku priamo v nej, prispejes tak ku kvalite tohto fora. Predtym nez polozis otazku v teme, prosim usti sa ci sa rovnaka otazka v teme uz nahodou neriesila." a hned za tym by boli prekliky na:
- search.php
- navod na vyhladavanie od martina (mozno by som to pripisal priamo do rozsireneho vyhladavania)
- clanky/pravidla_diskusie.php
- post235283.html?hilit=choroby#p235283
- + dake zakladne temy alebo clanky z akvy
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 11:37 am

sweter, v dnesnom svete sa nemozes spoliehat na to ze nejaky novacik pojde formou hladania, urobi dvojklik s myslienkou aby jeho tema bola navrchu. malokedy taky uzivatel chce citat 50 stran textu ked dosiel na toto forum sa spytat mozno jednu vec :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod sweter » 19 Feb 2013 11:44 am

suhlas, ale nemoze sa potom dotycny vyhovarat ze "nevedel som", "neviem vyhladat" atd., podla mna by sa znizilo percento duplicitnych tem, urcite netvrdim ze na 100 %. Vsimam, ze tieto temy su skoro vzdy o tom istom, bud ide o chorobu, otazka na osadku vs. velkost akva, kombinaciu ryb, alebo nevie identifikovat co za tvory ma v akva, tak nejako ho navigovat na tieto zakladne temy alebo ho donutit searchovat.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Feb 2013 13:05 pm

Keby že som nováčik a rozhodnem sa niečo spýtať, a pre toto si nájdem nejaké akvaristické fórum, rozhodne by som nečítal ani pravidlá, ani by som nič nehľadal v témach, ktoré majú aj 100 strán. Možno by som využil kľúčové slovo, ale ak mi to má nájsť 100 rôznych titulov tak by som ho okamžite zavrhol.

Takže by som išiel rovno na vytvorenie témy.
A potom by ma naozaj dosť naštvalo keby bez odpovede ju niekto zamkol.
Ale nápad ako to riešiť nechám na prevadzkovateľovi.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod jakut » 19 Feb 2013 13:43 pm

Richard, práve duplicitné a dookola tie isté témy to hľadanie sťažujú. Dobré fórum je o tom, že tam nájdeš čo potrebuješ a ak nie spýtaš sa.
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Re: Systém zakladania tém na akva.sk

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Feb 2013 16:31 pm

No, hej. Ale ak som na fóre prvý krát v živote tak ?
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.