Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod duri75 » 02 Mar 2007 15:58 pm

Vcera som im nahadzal rovno pred nich asi 10ks slimakov a hned sa do nich pustili. Najprv k nim priplavu ako vzducholod, potom hypnotizuju a kusnu.
Obrázok používateľa
duri75
 
Príspevky: 334
Obrázky: 45
Založený: 07 Mar 2006 11:40 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod lunimus » 06 Mar 2007 21:26 pm

Ak máte niekto záujem o tetraodony, tak dnes som bol v Symbioze (BA - karlovka) dostali par kuskov peknuckych po 120,- Sk
Tiez som sa na pohlad do nich zamiloval, ale v tomto okamihu to vobec nemam kde chovat :(
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod Mesjacique » 06 Mar 2007 21:47 pm

lunimus napísal:Ak máte niekto záujem o tetraodony, tak dnes som bol v Symbioze (BA - karlovka) dostali par kuskov peknuckych po 120,- Sk


Hmm.. 120? Ja som ich od XP kupil za 60Sk/kus ;)
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod lunimus » 06 Mar 2007 21:58 pm

Netvrdim, ze sa nedaju zohnat lacnejsie ... ale v niektorej z diskusii som zachytil, ze ich mate problem zohnat.
Kto vie, nech ich kupi lacnejsie ... ale aktualna ponuka v Symbioze bola dnes taka (120,- Sk/ks) ... a je mi jedno, ci si ich niekto kupi, alebo nie ... nemam ziadnu proviziu ;)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod dzoni » 07 Mar 2007 10:18 am

ja som tiez kupil na akvajari carinotetraodonov od Clarkiiho a zeru mi v pohode mrazene patentky, len neviem kolko by ich mali dostat - vacsinou im hodim asi po tri pre kazdeho a behom prvych piatich minut zozeru 1-2, na tu tretiu sa potom vrhnu ostatne ryby... neviem ci to nie je malo a ci ich staci krmit raz za den. problem je, ze ich mam v desatlitrovom akva a nechcem tam prekrmovat kvoli odpadu... kolko zeru u vas?
dzoni
 
Príspevky: 97
Obrázky: 30
Založený: 04 Jan 2006 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod pisulka » 05 Júl 2007 02:41 am

Obrázok používateľa
pisulka
 
Príspevky: 8
Obrázky: 14
Založený: 05 Júl 2007 02:16 am
Bydlisko: Bratislava

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod felch » 24 Aug 2007 12:36 pm

mne zrali iba mrazene dazdovky. ale potom som ich naucil na udenu slaninu. len treba chciet.
Obrázok používateľa
felch
 
Príspevky: 49
Obrázky: 16
Založený: 11 Jan 2007 22:28 pm
Bydlisko: Nitra

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod hispidus » 05 Sep 2007 21:08 pm

Keď chceš chovať tieto ryby, bolo by dobré si založit chov kotuliek, ( v akvaristike ich radi dajú) , nie je to len ich potrava, ale si pritom obrusujú zuby. Nemusia byt to len kotuľky, môže byť to aj iný slimák, samozrejme primeraných rozmerov. Ja som im dával aj malé záhradné slimáky ( bol to malý druh neviem, ako sa volá ulitu ma pruhovanú), ďalej pĺže , živé larvy komárov, patentky, krevety živé ( trochu drahé, ale niekedy to treba skúsiť, kupoval som ich po 5-10Sk/ ks a pre tetraodona je to záležitosť niekoľkých sekúnd), šalát- malý lístok hlavkoveho šalátu dať na hladinu, alebo zaťažiť kameňom, po niekoľkých dňoch bude ohryzený. Hmyz – Tetraodon irrubesco je známy požieraním hmyzu, ale ani ostatne druhy ním nepohrdnú.

Mrazenú potravu: patentky, nitenky nie!( mrazené nie sú kvalitné), pečeň a hovädzie len niekedy pri castom podavani skodi( je to maso z teplokvnych zvierat) , krevety- treba odstrániť pancier a vybrať mäso a nasekať na malé kúsky (záleží od veľkosti ryby) a pinzetou podávať atď.. treba len skúšať čo im najviac zachutí.
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod laci » 06 Sep 2007 06:53 am

Keď som ich choval tak aj ja som ich kŕmil prevažne „kotúľkami“, ktorých mám neustále prebytok, mrazenými a živými patentkami a občas hovädzím srdcom.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod atiles » 12 Okt 2007 22:52 pm


ja krmim môjho takto pinzetou. krmil som aj z ruky ale ma párkrát dosť necitlivo kusol tak je to teraz bezkontaktné. obraz nieje bohviečo ale ked nadvihnem kryt tak sa intenzita svetla zníži.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: stvorzubec a potrava

Odoslaťod hispidus » 13 Okt 2007 18:09 pm

Pravda, treba davat pozor na prsty. Presne takto som krmil Tetraodon suvatti, mrazenymi krevetami, ale bol oveľa agresivnejší. Po pinzete (prstoch) vystartoval, ako torpedo a potravu chnapol este nad hladinou.
Ked som dobre videl tak mas T. nigroviridis a Scatophagus argus argus takze mas brakické akvarium.
Mozes davat aj gupky, pred tym ich nakrm a takto dostanes do tetraodona aj nejaky vitamin.
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Slap » 18 Feb 2013 16:46 pm

vcera som si kupil na krmenie stvorzubcov zelenych kalifornske raciky, teda aspon tak si myslim ze sa volaju. Chovatel co mi ich predaval vravel ,,ze jemu sa zvyknu vyblaznit na tych rakoch, uvolnia sa hormony a niekedy sa aj vytru dokonca. Potom su uz stvorzubce kludne a daju pokoj sebe aj ostatnym rybam, navyse to je pre nich dobre susto a obrusia sa aj zubky,, zevraj sa rozmnozuju rovnako dobre ako krevety (red cherry) s ktorymi som nemal problem. Tak som zvedavy aka bude moja skusenost.
Slap
 
Príspevky: 1
Založený: 18 Feb 2013 16:26 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 19 Feb 2013 23:46 pm

@slap: tvrdis ze sa mu stvorzubce mnozia? podla vsetkeho co som doteraz o nich nastudoval tak je nemozne ich v domacich podmienkach mnozit
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod clarkii » 20 Feb 2013 10:00 am

adv4nc3r nejdrív se prosím porádne informuj nez vyblejes takovou blbost,Tady prosím link na video poteru.

Green Spotted Puffer GSP---Fry Video 1:
http://www.youtube.com/watch?v=yFc2TvzarVQ
A také na popisy odchovú nekterých druhú teraodontú.
www.pufferforum.net
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 20 Feb 2013 10:34 am

ved prave ze som si to studoval dost usilovne, a vyslo mi ze sa nedaju napodobit ich podmienky pri ktorych sa mnozia. dakujem za nove info
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod clarkii » 20 Feb 2013 10:44 am

Sám sem odchoval 6 druhú Tetraodontú.Nechaj se neskutecne lechce stimulovat ke trení.Správným zrádlem je vyprovokujes,stejne jako napríklad Corydorasy.Ale bohuzel se jejich chov nevyplatí,moc roboty za málo penazí.
Importy jsou tak levné,ze se porádne nabehás nez se výteru zbavís.Do obchodu to nechtej a na burzách prodávás jeden výter rok.Zatím te ty ryby zezerou.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 21 Feb 2013 00:31 am

vidim ze sa mam este co o nich ucit. inac vcera som im kupil mrazene patentky, mierne rozmrazil vo vode, hodil im na ranajky a teraz vecer ked som prisiel z prace vsetko bolo "vygrcane" naspat do akvarka a oni polomrtvy na hladine. vsetko som vycistil , su znova v pohode ale nechapem. co som spravil zle?
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod clarkii » 21 Feb 2013 09:34 am

Jak popisujes ty príznaky,neco podobného sem mnel u Cynops orietalis mlokú.Koupil sem zivou nitenku,nakrmil a behem pár hodin jen zvraceli a vetsina pokapala.Známý zverolékar to rozpitval a zjistij jim otravu tezkýmy kovy (olovem a rtutí).
Jinak mne nenapadá nic co by to mohlo být,mozná jen skus drzet bytovou teplotu a jen opatrne nakrm necím jiným.Mozná byla ta patentka stará.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Snoopy » 21 Feb 2013 18:19 pm

Ja ich kŕmim TOUTO PATENTKOU už vyše roka a pol a nikdy som nemal problém že by ju "vrátili" spať do vody, či Biocellatus alebo Travancoricus. Je to síce poľské, ale nikdy som nemal s tým problém.
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 21 Feb 2013 23:56 pm

15kc? som kupil tie moje za 1.20e :O ale uprimne nemam dobry pocit z toho ze im to davam jest, omnoho viac spinia. cakam kym sa mi znovu namnozia kotulky a budem to nejako striedat
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

štvorzubec zelený - Tetraodon nigroviridis

Odoslaťod Klaudiabb » 17 Feb 2015 10:43 am

Ahojte, kúpila som ti včera štvorzubca v zoochove mi povedali, že im mám dávať mrazené jedlo ale oni do toho ani neďopnú nič. Jedna mi pláva hore dole s otvorenými ústami úplne na vrchu vody.Čaká že mu dám z ruky jesť? lebo na YT som videla vo videu, že im tak dávajú jesť.. vedel by mi niekto pomôcť???
Klaudiabb
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Feb 2015 10:36 am

Re: Stvorzubec zeleny-potrava [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod martin_s » 17 Feb 2015 10:53 am

Stvorzubec je ryba, nie pes... Z tvojho chabeho opisu sa da iba hadat... mozno su vystresovane a preto odmietaju potravu, nie su navyknute na mrazenu, iba na zivu potravu, nazrali sa dostatocne slimakov z akvaria ak ich tam mas vela, alebo mas nevhodne podmienky, atd. ...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.