jakut akvárium 500 L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

jakut akvárium 500 L

Odoslaťod jakut » 18 Feb 2013 19:04 pm

Popis: južná afrika (čistých L cca 500)

Dekorácie: zatiaľ len čo som mala doma, korene + nejaká bridlica

Dno: kremičitý štrk 0,6 - 1,2 mm (piesok do bazénovej filtrácie)

Filtrácia: vstavaný sklenený biofilter + eheim 2228

Hnojenie: nie je

Chémia: nie je

Osvetlenie: kryt
4 x juwel 25 W ú 742 Dea - Lite
1x TL -D 36 W/ 33 - 640
( z toho som ja tak trochu magor, opísala som to z neóniek)
Je to urobené na 3 zásuvky, dala som to na jeden časovač, zatiaľ som to nastavila na takých 7 hod. Ale, všetko som to ešte napojila na zásuvky s diaľkovým ovládaním a teda viem ovládať pohodlne svetlo kt. chcem.

Pozadie: 3D

Stojan: jukel, okolo toho je tenké obloženie z preglejky, kt. sa tam uchytáva magnetickými páskami. Vo vnútri som vyrobila 2 police so starých poličiek so skriniek. Presne tam sadli :)

Kúrenie: eheim 3609

Údržba: akva je v zábehu

Voda: zo studne

Vzduchovanie: kompresor

Ryby - pôjdu tam zatiaľ 3 x Astronotus ocellatus, 3x ancistrus a k nim asi Heros sp. rotkeil, alebo Cichlasoma festae

Rastliny - rada by som tam niečo nenáročné dala, tu dám na Vaše rady

Akva bolo napustené v piatok 15.2.2013. Takže berte to tak, že to zďaleka nie je konečný cieľ.
K filtrácii eheim mi dôjde až zajtra a trápim sa s tým vstavaným filterom. V sobotu večer som si myslela, že som už za vodou, ale včera večer som už z toho mala iný pocit. Mám to teraz spustené tak, že čerpadlo je v poslednej tretej komore a voda v prvej sa sama nasáva cez ten okrúhly otvor. V sobotu som odhadla, že tam nejaké prúdenie je, teraz fakt neviem. Ten otvor v poslednej komore je dosť veľký (obdĺžník) a neviem či si čerpadlo niečo neodsaje aj odtiaľ.
Z dôvodov, že neviem ako a či bude fungovať ten filter som ho ešte nijak neukrývala. Čas ukáže či ostane a skryjem ho, alebo pôjde von. To akva však fungovala pred tým na ten filter a boli tam cichlidy. Určite tu niekto poznamená že tá prvá komora mala byť v zadu akvária a tá skosená vpredu. Ja to viem, ale zadná stena je dosť poškriabaná, keďže to akva bolo od nova používané takto naopak.. a pred tým tam tiež bolo nalepené pozadie. Ak ho tam nechám vymyslím niečo ako zakryť tú prednú časť (možno tiež niečo na magnet) aby som mala možnosť v akom stave to je a znútra nalepím 3D. Ak nie pôjde to celé preč.

Čo sa týka dekorácie ak odpadne to blato pôjdem si pre jeden koreň (ak ho dovtedy neodplaví) a aj hľadať nejaké ďalšie a tiež kamene, kt. sa budú viac hodiť k pozadiu. Možno časom vymením ten kryt, je strašne ťažký a ja sama ho mám problém dať dole. Otvárajú sa len 3 predné časti (ľavá, pravá a stred tak do polky). Na krajoch sa dajú vybrať krycie sklá, ale v strede nie.. Takže ak budem chcieť odkaľovať a podobne, musím to dať dole. Proste bude tam treba vymyslieť čosi iné.

Po napustení som pridala do vody soľ a v nedeľu kal z iného filtra. Biely zákal kt. sa zvykne objaviť po napustení sa objavil v sobotu večer a teraz je už na ústupe.
Prílohy
akva upravene.jpg
akva upravene 2.jpg
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Reklama

Re: jakut akvárium 500 L

Odoslaťod paloi » 18 Feb 2013 19:56 pm

V popise si asi chcela napísať Južná Amerika, nie Afrika :-)

A k astronotusom festae jednoducho nesmieš. Astronotusy by sa trápili. Resp. možno by sa ani dlho netrápili. A na festae je možno tých 500 litrov aj málo.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: jakut akvárium 500 L

Odoslaťod jakut » 18 Feb 2013 20:25 pm

Vidíš to, myslím jedno napíšem druhé :( čistý dili som a už sa to nedá ani editovať :?
To druhé budem rešpektovať, aj keď sa mi festae strašne páčia :angel:
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.