ADA Decorative Sand



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod TTjopo » 19 Feb 2013 22:48 pm

Gift ty si zacal testovat vodu?Vzdy si tvrdil ze vodu netestujes a hnojis len podla toho ako sa "chovaju" rastlinky teda podla priznakov rastu...
Nechapem potom podla coho vies ci meni alebo nie parametre vody dany substrat?ninc v zlom len mi to nejako nejde do hlavi.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 23:07 pm

TTjopo napísal:Gift ty si zacal testovat vodu?Vzdy si tvrdil ze vodu netestujes a hnojis len podla toho ako sa "chovaju" rastlinky teda podla priznakov rastu...
Nechapem potom podla coho vies ci meni alebo nie parametre vody dany substrat?ninc v zlom len mi to nejako nejde do hlavi.



Mekong sand je přírodní písek, který můžete použít jako kosmetický písek v kombinaci děleného dna s Aquasoil substrátem, či se nabízí použití jako dno u klasického akvária(inertní, neovlivňuje parametry vody)
Vybírat můžete ze tří zrnitostí, kombinací docílíte přírodního vzhledu Vašeho akvária. Jeho světlé zabarvení zvýrazňuje kontrast s rostlinami a prosvětluje celý layout.
■Přírodní světlá barva.
■Inertní, vhodný i jako dno do klasických nádrží.

myslim ze netreba merat aby si clovek zistil infosky a ked je to decorative tak uz z nazvu je vidiet ze je len ozdobny bez funkcii :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod TTjopo » 19 Feb 2013 23:40 pm

Z nazvu a na nete sa da vycitat hocico a nie vzdy je to pravda
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod prasan » 19 Feb 2013 23:55 pm

Niektoré piesky vplývajú na celkovú tvrdosť.Preto ma konkrétne zaujmajú tieto.Okrem iného sa mi páčia a pre hypíkov je to prirodzený substrát v Orinocu.Len pri ich cene by som rád išiel na istotu,ak to budem kupovať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2013 23:59 pm

ak ADA nema napisane ze to ma nejak speci vplyv tak podla mna nema..by sa pochvalili :)
a mozno par zahranicnych for pozriet ale mal by to byt len strk :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2013 14:18 pm

TTjopo napísal:Gift ty si zacal testovat vodu?Vzdy si tvrdil ze vodu netestujes a hnojis len podla toho ako sa "chovaju" rastlinky teda podla priznakov rastu...
Nechapem potom podla coho vies ci meni alebo nie parametre vody dany substrat?ninc v zlom len mi to nejako nejde do hlavi.


jj, no vidis ... jedine co som ochotny omerat ( z casu na cas) je ph a to tiez len preto ze mam digitalny ph meter ( presnost plus minus autobus ... :lol:) .... a voda bola stale tvrda ako kamen .... cize ADA Sarawak Sand nema ziadny vplyv na vodu ( na rozdiel od takej Amazonie co uz je ale substrat ze ano) ... teda az po nakopnuti CO2 ... sa ph zacalo hybat smerom na dol v akvarku s cisto len Sarawakom ... :wink:

a inak pravdu mas ... nemeram a ani nebudem ( tak teda sorry ja trpim uplne inymi disfunkciami ako meranie vody v akva ...:lol: )... len pri Amazonii a dekorativnych pieskoch od ADA na zaujimalo ph ... tak to preto ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod TTjopo » 20 Feb 2013 16:50 pm

ok beriem
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod prasan » 20 Aug 2013 10:03 am

Chcem hypíkom ponúknuť ,,domov,, ako taký,zohnal som nezohnateľné.Za čo sa i touto cestou chcem poďakovať užívateľovi pavol69.
:wink: :pivo:
Forest sand Orinoco je doma.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.