umele rastlinky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: umele rastlinky

Odoslaťod sirPavol » 18 Feb 2013 19:51 pm

Tak tomu neverím...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Reklama

Re: umele rastlinky

Odoslaťod jakut » 18 Feb 2013 20:27 pm

ha ha

myslím že toto je zrelé na zamknutie

btw: chýba mi tu smail zámky (užitočná vec) :D
Obrázok používateľa
jakut
 
Príspevky: 39
Založený: 14 Jan 2013 14:50 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod TTjopo » 18 Feb 2013 22:23 pm

Podla mna na uzamknutie tejto temi nieje ziadny dovod kedze na fore tema o umelych rastlinkach nieje :)
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Tomas54 » 18 Feb 2013 22:28 pm

Staci jeden prispevok v teme s tymto nazvom, jeho text by bol nasledovny: umele rastliny nepouzivat, pre akva nie su prospesne, dokonca niekedy az nebezpecne
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: umele rastlinky

Odoslaťod zbiro » 19 Feb 2013 15:15 pm

dakujem za velku pomoc vsetkym , vecsieho debila ste zo mna urobit nemohli tak ako ten debil co mi v akvaristike radil a dusoval ze pre zaciatocnika co nikdy nemal akvarium je najlepsie zacat s umelymi rastlinkami ze potom ked ziskam skusenosti, co podla vsetkeho som uz ziskal , si mam zalozit nove , vacsie , so zivymi rastlinkami .
" nic sa nebojte , len prijdte za mnou ja zas poradim "
akvarium bolo zalozene 25 decembra , 5 tyzdnov cakania pokial sa akoze , nastartuje a za niekolko dni aj skoncilo
este raz vam vsetkym dakujem , a smejte sa kolko chcete , vidno o com je toto forum.
kazdy je majster sveta a chvali sa , ale ja som sa tu zaregistroval aby som si nechal poradit a nie zosmiesnovat sa .
pekny den vam vsetkym VELKY AKVARISTI !!!
neznaly zaciatocnik .
zbiro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2013 12:42 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod astro » 19 Feb 2013 15:18 pm

zbiro napísal:vecsieho debila ste zo mna urobit nemohli

Nikdy nehovor nikdy.... :wink:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: umele rastlinky

Odoslaťod luko36 » 19 Feb 2013 15:24 pm

tak do tej akvaristiky by som v živote nevstupil po takejto rade a každeho znameho by som varoval.

chyba bola v tom že si si mal najskor čo to pozriet na internete, ked ideš kupit auto , tiež si pozrieš čo ktore ma dopredu, alebo vojdes do prvej predajne a nechas sa ohuriť predajcom ktorý samozrejme povie že neni lepsej značky na svete ako ta ktoru on ti ponuka.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Luker13 » 19 Feb 2013 15:29 pm

agresivne forum :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: umele rastlinky

Odoslaťod zbiro » 19 Feb 2013 15:43 pm

nemiesaj auta medzi ryby
nakupuj u obdornika ze vraj . pochodil som X akvaristickych predajni.
ze je to najlepsia volba , radili mi
alebo to bude tym ze su to anglicania? ja zijem v anglicku.
nikdy by ma nenapadlo ze niekto pracuje s tym co nepozna ?!?!
a ked som videl ze je zle , tak som zacal patrat na nete . nie nikdy ma nepadlo ze je nejake forum o akvaristike
moja vina moja vina moja prevelka vina
nech mi vsetci odpustia
zbiro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2013 12:42 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod luko36 » 19 Feb 2013 15:46 pm

ano auto je draha zaležitosť, preto si ludia na tom daju zaležať, rybky par centov.... a nemožu sa nikomu sťažovať, tak šup s nimi tam kam nam len napadne....
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Tomas54 » 19 Feb 2013 16:01 pm

Tak preco si pisal, ze si to robil podla toho co tu je?
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Loki12 » 19 Feb 2013 16:17 pm

Zbiro len prosim ziadne vesanie (sa) na klinec.

mala (vacsia) vsuvka
Poznas film RainMan? tam je daco vysvetlene, ako funguje ludska dusa, hlava, socialne vazby,... Je uplne normalne, ze clovek tym ze sa dostane ne urcitu "vyspelost" zacne stracat urcite ine veci. Je to proste akoby nase hlavy mali len preste dopredu urcenu kvantitu, mnozstvo prostriedkov (v reci pocitacov) a je len na cloveku ako ich vyuzije. Ak sa zacnes bavis s profikmi na zaciatocniku temu, tak casto to urobia uz takym profesionalnym sposobom. Im vlastnym. Nie je to ich chyba a nie je to ani tvoja chyba. Oni uz maju riadne "nakupene" vo svojich hlavach, na mieste ti diktuju latinske nazvy rastlin, ryb, ich vzajomu kompatibilitu, cenu v shopoch v okoli a este hodnoty vody za tri mesiace spatne jeho frajerky suseda (ftipkujem). Ale co im chyba je jednoducho socialna zrucnost. To je aj dovod preco len maloktory superprofesor moze ucit na zakladnej skole. Cim viac si v niecom super-odbornik tym viac ti zacnu ubudat socialne schopnosti. Aj tebe sa to stane, ak uz sa aj nestalo - v nieco inom. (zahradnik, bodybuilder, maliar, programator, masiar,...) Vela super-mozgov su introverti, sociopati,... (Sheldon Cooper, Dr.House, SherlockHolmes, LexLuthor, Joker,...a iny, keby nebolo realnych predloh, tak by neexistovali ani tieto fiktivne). Mam doma dieta, ktore uz od malicka je "kategorizovane" ako nadstandardne inteligentne dieta - a on aj je - ale niektore socialne zrucnosti od neho necakaj. Jednoducho si na to musis zvyknut. Od nich to uz chciet nemozes. Musis proste akceptovat fakt, ze su to odbornici, ze ti poradia ak budes "hrat" ich hru. Ale pochopenie, "pomojkanie", utesenie z bolesti od nich neocakvaj. Oni sa uz NIKDY nevratia na zem. Nemozu. Dostali dar a prekliatie zaroven. Zvykni si a bud rad ze su tu medzi nami. Ze sa chcu podelit.
- koniec malej (velkej) vsuvky

Nechaj plastove rastlinky tak. Ak ta oklamali, tak im to chod obuchat o vyklad, hlavu, napchaj im to do ...(kam ani slnko nesvieti).
Ak chces mat akva, este stale. Tak musis zacat znova. Zial musis.
A nie nemusis ist rovno do mega nadrzi, a high-tech akvaristiky. Ale drz sa pravidla. Akva je maly kusok prirody, bude fungovat ak budes dodrziavat pravidla prirody. Nie si Boh a vsemohuci. Takze nastudovat pravidla a drzat sa ich.

Ano existuju pravidla pre zaciatocnikov. Ze velke akva. Ale nie preto aby si sa na to rovno vykaslal, ze na toto nemas priestor, peniaze,...ale preto, ze voda ma jednu krasnu vlastnost, cim viac vody tym viac odpustenia zaciatocnickych chyb.
Ber to tak, ak by si sa "vycikal" do 30L akva, tak aj krevety to zrejeme nerozdychaju. Ale urob toto iste (opovaz sa a naoazaj toto bude posledna rada odomna :-)) do 300 L akva a nikto si to nevsimne - ani to ze si malo pil a rano si si dal dve tabletky vitami C.

Ano, zaplatil si. Casom, znehuchenim. Bol si oklamany. Ale ak sa nevzdas, tak raz budes vecer pozerat do vlastneho akva a budes mat taky divny, uchylny usmev (mozno aj Mona Lisa sa v tedy pozerala do Akvaria, kto vie???)

Hlavu hore a ruky do akva :-)
Naposledy upravil Loki12 dňa 19 Feb 2013 16:23 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: umele rastlinky

Odoslaťod zbiro » 19 Feb 2013 16:21 pm

lebo tak som to robil okrem tych prekliatych rastliniek ...........
pozri si datum mojho registrovania sa .
akvarium som zakladal 25.12.2012
ale ja nie som s tych co vzdavaju , zaciatky su tazke ale co uz .
aj edison nasiel 1000 sposobov ako nevirobit ziarovku ze ?
zbiro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2013 12:42 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Loki12 » 19 Feb 2013 16:27 pm

no vidis. uz zacinas hrat hru.
pravidla su jasne. hra sa zacina. Mas tu kopec radcov, rad, prispevkov.

Verim, ze sa rozhodnes spravne.

Loki
PS: prosim odfot toho exota co ti radil plastove rastliny, najlepsie tak ze ich pri foteni bude mat v ustach a na krku cedulku s napisom: I love plastic, coz I got plastic penis :-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Maja » 19 Feb 2013 18:11 pm

Loki12 napísal: co im chyba je jednoducho socialna zrucnost.

cim viac vody tym viac odpustenia zaciatocnickych chyb.

Hlavu hore a ruky do akva :-)


Loki napísal tak úžasnú pravdu, klobúk dole. S týmto levelovým nepochopením sa stretneš všade, ak si chlap, určite si hral nejakú online hru a tam to nádherne vidno- začiatočníci sú lamy a socky a zo 100 ľudí 99 level nájdeš jedného, čo ti poradí kde expiť a ako zarobiť.

Mám/mala som v 350 litrovom akváriu umelé rastliny. Ku kúpe som bola donútená tým, že môj vodný miláčik Hypostomus má 30 cm, je to moje zlatíčko, nevzdám sa ho ani preto, že mi zožral kompletne všetko raslinstvo a aj to čo tam prežíva- Sagitaria subulata, má len 10 cm a pasie sa na nej. Viď moje fotky akária v osobnej galérii.
Radila som sa s bratom, ktorý už pred rokmi mal pár umelých rastlín pri veľkých cichlidách. Ako každý plast, aj umelé rasliny uvolňujú do vody kde čo. Od hormónov po toxíny. Na Spektre som pozerala dokument od nejakých nemcov, čo to skúmali a bolo to fujtajbl. Neviem tie názvy a presné definície. Trh k tomu zaplavilo množstvo výrobkov z Číny, ktoré sú totálne podradné a aj zdraviu škodlivé. Predavač v zooshope povie, že aj textilné dekoračné rasliny môže dať človek do akvária, určite si aj ty pamatáš dobu, keď boli terária plné zafarbených textilných rastlín z ázie, dnes už teraristi vedia prečo kupujú živé. Pri umelých raslinách sa nedá množiť ryby, v tom dokumente tí nemci dokázali, že každá umelina uvolňuje estrogén- umelú formu ženského hormónu, nejaký vedec tam choval slimákov v PET flaškách. Narodení samci nemajú poriadne vyvinuté pohlavné znaky, po x generáciach sa kotia už len buzerantíci a kapúni a samiciam pri kladení vajec roztrhalo zmenené pôrodné/kladiace cesty.
Na tvojej fotke vidno, že plast je nestály, úplne nevhodný do vody, zmenila sa farba na častiach vystavených vode, teplu z osvetenia. Ak umelé rasliny, tak len podľa litrov. Ja som mala na 350 lit 4 kusy. Kupovala som značkové, aj keď aj pri značke je možné, že je to vyrobené v Čine a len prebalené v Európe. Pri kúpe som dlho ovoniavala tovar, dokonca som ho olizla :). Doma som ho mesiac máčala vo vode a potom šup do akva.
Pred pár mesiacmi som umelé rastliny z akva vytiahla. Problém bol, že sú proste ...mŕtve. Živá raslina si poradí s riasami, ale mŕtvy predmet nemá šancu. Na umelej sa ani nekolonizujú dobré baktérie, je to toxická fujka. Nieže by to bolo niečo po čom "dostanú okamžite rakovinu", ale je to ako keď by človeka strčili do vzorového domu, je to krása, je tam čistúčko, ale po týždni ti z toho bude na grc ako v nemocnici, bude tam nežiteľne. Po 2-3 týždňovh sa na nich vždy ukázala riasa, od čiernej štetinkovej, cez hnedú, všetky druhy zelenj, až po červené purpurové fľaky. Vybrať, nahrubo očistiť rukou, nikdy nie hubkou, alebo čímkoľvek s abrazívnym povrchom- urobia sa mini rihy v ktorých sa riasy usadia a držia oveľa masívnejšie. Do vedra 7 litrov vody a vrchnák obyčajného sava, nechať pár dní, riasy uhynuli a dali sa od plastu oddeliť. Potom zasa máčať- aby sa chémia vyplavila. Skúšala som dávať ocot v rôznych pomeroch k vode, ale nič moc. Zistila som, źe keď ich dám do návleku z vankúša, dobre zavriam a šupnem do práčky na prepláchací prgram, tak sa krásne očistia :). Do návleku preto, aby sa neošúchali o bubon. Nechcelo sa mi to ale robiť každé 3 týždne, tak teraz ležia v skrinke.
Či majú umelohmotné rastliny miesto v akvaristike? .....neviem... odpoveď neviem preto lebo som z vlastnej skúsenosti zistila, že je síce krásne mať "biotop" s holým dnom a pár koreňmi, ale hanbila som sa pred každou návśtevou za -chudobu akvária-, vysvetľovať, źe je to tak aj v prírode... proste som tam śuchla umeláče do kútov a hneď bolo po trapasoch pred návštevou. Ustúpiť len pre okolie prirodzenému vzhľadu akvária? Radšej áno, ako sa cítiť ako lenivec, keď padali poučujúce rady od úpných laikov ako sa zakladá akvárium a ako sa oň stará. A ako mám môjho miláčika hodiť do kanála a nakúpiť si neónky. Takto sa otvorili dvere a dotyčný povedal "Jéééé, to je krásne akvárium!!" a bolo po trápnych situáciách.
Viem, źe umelina je svinstvo a nepatrí do vody, po tých náučných programoch na Spektre viem, źe nepatrí úplne nikde a malo by sa zakázať ju vôbec vyrábať. Ale...

K tvojej záchrane akvária- Loki poradil výborne, niet čo dodať.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2013 18:41 pm

zbiro,
Akvárium sa zabeháva, to áno, ale zabehávať akvárium s umelými rastlinami? Veď práve rastliny sú neodmysliteľná súčasť zábehu.
Jednoduchá poučka je, že umelé nemôže byť dobré, čo sa aj v tvojom prípade udialo. Keď nemá čo odburávať odpad z akvária, tak toho okamžite využije riasa. Ja som vedel, že aj v Anglicku, ako všade na svete sú kšeftári, ktorí nehľadia na nič, len na finančný prospech
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: umele rastlinky

Odoslaťod TTjopo » 19 Feb 2013 19:22 pm

Milan rastliny neodmyslitelna sucast zabehu niesu, zasa ho neplet.Niesu len rastlinne akvaria.Na odburavanie "odpadu" z akva sluzia aj filtre s nitrifikacnymi bakteriami.
Ja viem ze si to vedel :wink:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Mariok » 19 Feb 2013 20:21 pm

umele-rastlinky-t14915-24.html#p260038

Tak toto presne sedí. :wink:

Osobne len jeden dovetok, ktorý mám v hlave vždy, keď sa nejaký začiatočník uráža, že mu nikto na akve "nechce" poradiť:
1. Keď si chcete pokecať, choďte na sociálne siete, a na akvu nelezte!

2. Keď chcete rady, skúsenosti a dobré nápady pre Vaša akva, ste tu správne a po počiatočných problémoch, pozostávajúcich z naučenia sa používať search.php (a samozrejme aspoň čiastočne aj vlastného rozumu) sa dozviete úžasné veci z fungovania akvária.

P.S.: Že to trvá dlhšie a je tu milión príspevkov vo forme balastu? Akvárium učí trpezlivosti, a balast majú na svedomí z 99% práve príslušníci v zmysle bodu 1.

P.P.S. Sorry za OT, Občas mi nedá nezaradiť sa k tomu 1% "balastníkov". :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2013 22:39 pm

TTjopo napísal:Milan rastliny neodmyslitelna sucast zabehu niesu, zasa ho neplet.Niesu len rastlinne akvaria.Na odburavanie "odpadu" z akva sluzia aj filtre s nitrifikacnymi bakteriami.
Ja viem ze si to vedel :wink:

Súhlasím, to bez debaty, sú samozrejme aj akvária bez rastlín, no keď plánujeme rastlinné, (nie Afriku) tak je to určite kladná výpomoc
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: umele rastlinky

Odoslaťod zbiro » 20 Feb 2013 04:50 am

Mariok pocuvaj , ja som vobec neurazil , nikdy som to tu nenapisal .....................a ani som si to nemyslel .
len som bol PREKVAPENY ako sa na mne vsetci bavili ...... JEeeeeeeeeeeeee , umele rastlinky , to co za vidlak ?
ja som sa len slusne opytal a cakal som ze mi niekto poradi , ale hned prva reakcia bola ako bola .
no ked mi uz jeden pan tak dobre poradil v predajni , tak som sa obratil na odbornikov a oni ma hned vysmiali .
beriem , mal som najprv surfovat po nete a viac zistovat ako to chodi
ale nikto mudry z neba nespadol .
ps : preco by sme si nemohli pokecat na AKVE ?
musime si pytal povolenie od teba alebo co?
zbiro
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2013 12:42 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Img. » 20 Feb 2013 08:05 am

Preco? No ja sem chodim za odbornymi poznamkami, skusenostami a nemusim aj tu citat socialne pozitivnych, kde mucha je boeingom747.
Myslim si, tu nejde o ego akvaristu ale o floru a faunu uvaznenu v skle s trochou vody.
Obrázok používateľa
Img.
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 19 Okt 2012 21:18 pm

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Barbora =) » 20 Feb 2013 08:48 am

zbiro - už som sa do tejto nezmyselnej témy nechcela vracať, ale musím. Jak čítam, tak čítam, neviem kde vidíš, že by si z teba niekto uťahoval - komentáre máš úplne normálne, nikto sa ti nesmial, ani nič podobné. Neviem čo si čakal - pochvalu? Musíš sa na to trocha pozrieť aj z druhej strany - keď tu človek každý deň číta príspevky rovnakého typu, nechce sa mu to zakaždým siahodlho vysvetľovať. Ale to už je teraz jedno - pokročil si nejako s tým akváriom alebo už ide len o to, že reakcie neboli podľa tvojich predstáv?
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: umele rastlinky

Odoslaťod Mariok » 20 Feb 2013 13:19 pm

Img. napísal:Preco? No ja sem chodim za odbornymi poznamkami, skusenostami a nemusim aj tu citat socialne pozitivnych, kde mucha je boeingom747.
Myslim si, tu nejde o ego akvaristu ale o floru a faunu uvaznenu v skle s trochou vody.

Sám by som to lepšie nevystihol!
to zbiro: My si uťahujeme z UMELÝCH rastlín, nie z teba. Je to to isté ako sa baviť o zariasenom kryte nejakého vnútorného filtra a s rastlinou to nemá nič spoločné. Žiadne povolenie si nemusíš odo mňa, ani od nikoho iného pýtať, taktiež my si nebudeme pýtať povolenie od Teba. Stačí rešpektovať clanky/pravidla_diskusie.php a z toho mne osobne vyplýva, že akva.sk nie žiadny podradný pokec, ale povedzme profesne orientované fórum. A verím, že to napriek všetkému tak aj zostane.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: umele rastlinky

Odoslaťod thinursa » 23 Apr 2013 22:37 pm

No, neviem prečo do neho tak tlčiete.
Ja som tiež "zdedila" akvárium pred piatimi rokmi a boli v ňom umelé rastliny a farbený štrk,
a ešte som bola "poučená", že to treba aspoň raz za štvrť roka všetko vyumývať, teda rybky šup do vedra s odstátou vodou,
vyliať vodu, vyprať štrk - ten sa našťastie tým praním už po treťom raze "odfarbil", zostali obyčajné kamienky, a poriadne vydhrnúť plastové rastlinky (veľmi odborne odporúčané v akvaristike :D) aj tie umelé kmene ... doplniť vodu, nechať jeden celý deň a noc postáť a potom vrátiť rybky do vyčisteného "domova". Tak som to statočne v tom prvom roku aj robila a rybky len dochli a dochli, prežila to jedna prísavka a tri pancierničky (doteraz), striedavo tam boli mečúnky, gupky, ale keď mi priniesli decká zo školy zlatú rybku, lebo trieda maturantov ju mala na katedre v baňatej váze a ktosi jej tam nalial coca colu, v podstate už skapínala, tak že nech si pred smrťou trochu užije normálneho akvárka, no, ona sa fakt prebrala a požrala všetko malé a zelené, skoro sa zadrhla neónkou, ale to tam prečistila. Keď vyhrabala všetky umelé rastlinky, že plávali na vrchu, tak som sa naštvala a dala som tam živé, pri jej pažravosti to prežila iba tráva ale aj tú ťahala aj s korienkami, napriek tomu, odvtedy radšej doplňam živé rastlinky namiesto umelých, lebo to úplne zmenilo atmosféru akvária, aj zloženie rybiek je už iné, ale po prečítaní rôznych príspevkov vo fóre tejto stránky, idem aj to zmeniť. Je to dobrý relax. A tak sa nevzdávaj, študuj,čítaj, uč sa a hlavne, maj z toho radosť a buď trpezlivý!
Nech sa Ti darí!
Obrázok používateľa
thinursa
 
Príspevky: 27
Založený: 18 Apr 2013 16:21 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.