Afrika vs Amerika



Všetko okolo amerických cichlíd

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod Giftzahn » 24 Jan 2012 10:40 am

astro napísal:3m stena? tak to máš už dúfam niekde objednanú krásnu nádrž a pre polovičku zaplatenú exkluzívnu dovolenku ďaleko od domu "drahá, len pre teba aby si si sama oddýchla" :mrgreen: :angel: a ja čakám na telefonát a veľmi rád prídem pomôcť s touto "čiernotou" :twisted:



jj, to nie je zly napad ... zakial sa gazdina dovolenkuje ... zbuchnut akva :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod paloi » 24 Jan 2012 10:59 am

Astro, poznám tie ryby, ale geophagy ma dodnes akosi neoslovili. A satanopercy by som bral, jurupari je excelentná cichlida, ale aktuálne nemám voľné miesto. Ale stále by som sa neodvážil povedať, že geophagy alebo démoni sú krajšie alebo škaredšie ryby ako astronotus. Každá cichlida je iná. Ja by som aktuálne astronotusy alebo petenie nevymenil za geophagy. Nie, nie.... Chcel som tým povedať, že koľko ľudí, toľko chutí.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod astro » 24 Jan 2012 11:20 am

paloi napísal:Ale stále by som sa neodvážil povedať, že geophagy alebo démoni sú krajšie alebo škaredšie ryby ako astronotus. ...koľko ľudí, toľko chutí.

jj paloi ako píšeš. preto som aj ja napísal, že "pre mňa...". určite je oskar pre niekoho najkrajšia alebo najobľúbenejšia ryba a to je dobre, že každý má nejakú, aspoň sa na všetky dostane v našich nádržiach :D
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod michal.chvostac » 24 Jan 2012 14:22 pm

paloi napísal:Michal, ak môžem, tak k tomu Tvojmu tretiemu bodu by ma aj trochu zaujímal Tvoj názor. Ktoré americké cichlidy sú teda podľa Teba krajšie ako Astronotus ocellatus?

Ak môžem napísať za seba, tak pre mňa boli astronotusy dlhé roky cichlidárska ikona. Ale akosi ma omrzelo sa pozerať stále na rovnaký tvar tela. Tak som zháňal niečo iné. Zaujala ma napr. uaru amphiacanthoides - rybka ako slniečko, vyžarovala z nej radosť zo života. Alebo herichthys carpintis - nádherné modré šupiny, pomerne pokojná veľká ryba, akceptovala pri sebe aj podstatne menšie druhy. Alebo petenia splendida - má elegantnú naťahovaciu papuľku, je rýchla ako blesk, pláva ako torpédo. A mohol by som pokračovať. Keď sa zamyslím, ktorá moja ryba je najkrajšia, tak veru neviem. Ak by som sa mal nejakej vzdať, tak neviem vybrať najškaredšiu, najmenej obľúbenú. Bez žiadnej mojej ryby si neviem predstaviť osádku v akváriu. Ale ani bez astronotusa.

Tak ktorá je to tá krajšia výzorom alebo správaním? Nech viem, či som ju už choval :-)

myslel som to tak, ze s ohladom na velkost akvaria. cihlida pavia je krasna ryba, ale naplno sa ukaze skor vo vacsom akvariu. do takeho o ake sa tu jedna by som dal skor thorichthys meeki,mesonauta festiva..taka klasika. a co sa tyka mojich oblubencov tak jednoznacne crenicichly. vsetky druhy. tie ryby ma proste pritahuju :). su ale tiez vacsinou dost velke, no je aj par mensich druhov, napr: http://www.cichlidae.com/article.php?id=127 Tie momentalne aj mam, avsak su v 112L akvariu, co bude pre nich dost male. zatial su male aj crenicichly, ale po case by sa mali prestahovat do neicoho vacsieho. no je mozne ze si ich necham. uvidim ako sa v takom akvariu budu spravat, ci bude vsetko v pohode..a mozno nakoniec ostanu, no pochybujem
dalej sa mi pacia druhy rodu parachromis: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=cic ... anagujska1 a cichla: http://www.flower-horn.de/cichla_bass.html
skoda ze velka cast peknych americkych cichlid su taki obri
a raz davno (asi pred 8rokmi) som v casopise akvatera videl krasnu americku cichlidu, bola cela tmava, s velkou tlamou a celkovo myslim ze mala okolo 20-30cm,ciz dost velka ryba..ale neviem si spomenut aky to bol druh. myslim ze to bolo nieco menej zname. len ten obraz mam pred ocami a raz ju najdem 8)
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod paloi » 24 Jan 2012 14:55 pm

No vidíš, Ty preferuješ crenicichly, ktoré zasa mňa vôbec nezaujali.

Parachromisy mám aktuálne 2 druhy, predtým som mal aj spomínaného managuensis. Ale to je taký ďábel :-) a do 300-ky ozaj len počas prvého roku života. V malom akváriu má strach a bude sa stále schovávať.

Zato cichly - to je už úplne iný level. Jasné, dostal si ma!!! Keby som mal mega-akvárium, tak jednoznačne cichly!!! Temensis, intermedia, ocellaris....
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod michal.chvostac » 24 Jan 2012 14:58 pm

uz len zohnat prachy a miesto na take megaakvarium :)
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod astro » 24 Jan 2012 15:56 pm

chlapci, tak sme sa tu rozpísali až sme už úplne off-topic. ale zaujímavá debata, mohli by sme v nej pokračovať v nejakej vhodnejšej téme. paloi mohol by si nám čo to o svojich chovancoch a akvárkach prezradiť alebo nás odkázať niekde kde by sme nich niečo našli (cichlidportal?). o amerike sa tu toho veľa nepíše
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod paloi » 24 Jan 2012 17:03 pm

Áno, sme už mimo tému, asi moja chyba, ja som prvý odbočil...

Cichlidportal.sk je jedna možnosť - tam sú aj afrikánci aj amerikánci, určite chodia aj na akva.sk, ale neprispievajú (predsa len tu je veľmi široký záber z akvaristiky), koho to zaujíma, určite už niečo na portáli čítal

bigcichlids.xforum.cz - toto je ďalší portál, vyslovene zameraný na veľké cichlidy, tým pádom vlastne takmer výlučne americké, ale nájdu sa tam aj madagaskarské alebo ázijské obludy; akurát táto stránka je pre registrovaných užívateľov, takže hosťa nepustí do celého fóra
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod maxxx01 » 24 Jan 2012 17:14 pm

jj, cichlidportal je dobrá možnosť. Je tam menej príspevkov, ale aj menej balastu. Ten pomer kvantita/kvalita je tam trochu iný. Zaujímavý tip pre každého, kto sa zaujíma o akékoľvek cichlidovité ryby.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod erman » 22 Feb 2013 19:15 pm

mam jednu otazku africke cichlidy pozeru rastliny to vie ale co americke ? mam jedno 500litrove akva a rozmyslam ze tam daco dam z ameriky ?
erman
 
Príspevky: 30
Obrázky: 9
Založený: 22 Jan 2012 16:58 pm

Re: Afrika vs Amerika

Odoslaťod Aquarista » 22 Feb 2013 22:09 pm

erman napísal:mam jednu otazku africke cichlidy pozeru rastliny to vie ale co americke ? mam jedno 500litrove akva a rozmyslam ze tam daco dam z ameriky ?


Ako ktorá cichlida, zaležy od druhu. Ak chceš mať rastliny máš naozaj velky výber, len vyberať a preberať. :)
Takže určite nájdeš cichlidy , kt. sa ti k rastlinam hodia.
Veď hľadaj :
www.rybicky.net
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.