Zavzdušnený filter???



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Zavzdušnený filter???

Odoslaťod marosmatko » 28 Jan 2012 10:48 am

Zdravím vás, forum som prešiel nikde ani slova o odvzdušnení.
Má niekto dobrý nápad, prípadne z vlastných skúseností? Mám filter JBL E701, funguje už 4 dni ale stále si odfukuje a púšťa bubliny do akva. Môžem ho tri hodiny nakláňať triasť s ním a stále ho to bude baviť púšťať bubliny. Dakujem za radu.
marosmatko
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Okt 2010 16:01 pm

Reklama

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod hofi » 28 Jan 2012 10:53 am

Ak dobre netesní,tak bude púšťať bubliny stále.Skús ho vypnúť,či niekde nezačne slziť.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod marosmatko » 28 Jan 2012 11:02 am

Nie nie práveže to som už odsledoval, nikde ani kvapka, ale hlava s motorom tam šla dosť z tuha tak nahodou to tesnenie pod nou?
marosmatko
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Okt 2010 16:01 pm

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod loksik.lubos » 28 Jan 2012 11:40 am

a nemas povytiahnuty vypust s filtra nad hladinou a tade ti saje vzduch mne to robili slabo nahodene hadice alebo tesnenie pod hlavou a tato vrtulka sa tam musi vsunut z lahka nemala by drhnut tak je mozne ze je zle nasadena
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod marosmatko » 28 Jan 2012 12:04 pm

loksik.lubos napísal:a nemas povytiahnuty vypust s filtra nad hladinou a tade ti saje vzduch mne to robili slabo nahodene hadice alebo tesnenie pod hlavou a tato vrtulka sa tam musi vsunut z lahka nemala by drhnut tak je mozne ze je zle nasadena


Vypust? Akože rampa rozstrekovacia? Ved tá nenasáva len rozstrekuje a je celá pod hladinou. A vrtuľka motora šla ťažko do vnútra to je pravda a aj hlava na kôš šla ťažko. Ja to dnes asi zkontrolujem ešte :D Dik za info
marosmatko
 
Príspevky: 4
Založený: 07 Okt 2010 16:01 pm

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod maxxx01 » 28 Jan 2012 14:01 pm

Kolega myslel asi skôr nasávanie do filtra, nie rozstrekovaciu rampu. Tam sa ti musí do toho niekde dostávať vzduch, pri nasávaní. Možno ti tam niečo nedolieha.
Ešte je aj taká možnosť, že blízko nasávacej hadice - koncovky máš bublinkovací kameň (okysličovanie), a tak sa ti tie bubliny vťahujú do toho s vodou.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod loksik.lubos » 28 Jan 2012 19:08 pm

Ano myslel som presne ten nasavaci kos a nie rostrekovaciu rampu mne to vzdy robi ak mam nadstavec sacieho kosa cca aj 2cm pod hladinu tak si to normalne saje vzduch ale ak ho ponorim uz hlbsie tak uz ziadna bublinka. )Jedine co ti to moze robit je ze ti nasava vzduch cez ten nasavaci kos alebo kde mas pospajane hadice
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Zavzdušnený filter???

Odoslaťod Snoopy » 08 Jan 2013 01:08 am

Tiez mam tento problem. Vcera som kupil JBL e701 greenline, chvilu bublotal, no potom stichol. No dnes som menil lily pipes za original rampu a saci kos a neviem sa toho vzduchu zbavit. Uz som s nim triasol tak, ze som skoro dusu vytriasol :) skusal ho vypnut zapnut no stale tam je vzduch. Moze to byt COcko z akva? (cez noc CO2 nedavam)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod Tomas54 » 08 Jan 2013 01:28 am

Nie, nemoze, dal si dobre hadice a saci kos atd? Ci netaha vzduch.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Zavzdušnený filter???

Odoslaťod Snoopy » 08 Jan 2013 01:31 am

Jj. Dal. Este som si vcera vsimol ze na poslednom vrchnom kosi je take uzke tesnenie, zajtra to pre istotu rozoberiem a pozriem ci je dobre osadene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod Tomas54 » 08 Jan 2013 07:58 am

potom daj vediet
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod Snoopy » 08 Jan 2013 17:03 pm

rozobraté, poskladané, hadice narvaté na koncovkách najviac ako sa dalo a stále "buble".. nemám ani šajnu odkiaľ ťahá vzduch..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod pavol007 » 26 Feb 2013 22:57 pm

mne ale len ked vypustim vodu z filtra a napustim vodu tak buble. Pretoze ostane vzduch vo filri vzduch a vrtulka mi ho nedokaze vytlacit do akvaria. Pripadne obcas vzduch ostane vo filtracnom mediu a pocase sa uvolni a ostane pri vrtulke a buble. Ja som to riesil tiez trasenim a naklananim filtra ale teraz to robim tak, ze zapnem filter a ked zacne bublat tak ho vypnem. A vtehy vidim ako mi ide velka bublina kore hadicou s filtra. Potom zas zapnem filter on znova zacne bublat a tak ho vypnem, .....
A tak stale dookola az je ticho. :D
Tak skus tak odvzdusnit. A ak mas tak ze je fiter ticho a potom znicoho nic zacne bublat tak moze byt ze dade vo filtri si mal este vzduch a ten sa ti uvolnil tak skus znova odvzdusnit.
No ak mas tak ze je ticho povedzme den a potom znicoho nic zacne bublat a ty ho odvzdusnis a o den znova buble a potom znova. Tak ti dade musi tahat vzduch a to uz len potom pretesnit sanie, najlepsie asi silikonom alebo potom zle tesnenie na hlave.

Este k tomu CO, ja zatial nepouzivam CO (je naplanova v najblissej dobe, made in home reaktor), ale skusal som dat vzduchovaci kamen pod sanie filtra. Tak aby sli mini bublinky a ani po polhodine mi to nebublalo. Neviem ako mas riesene to CO. Ale ak cez difuzor tak ho daj na opacny koniec akva ako je sanie a neni mozne aby ti koli tomu bublal filter.
pavol007
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2012 07:36 am

Re: Zavzdušnený filter???

Odoslaťod l_laco » 28 Feb 2013 08:30 am

Nedávno som riešil podobný problém, hoci na inom filtri ale systém je u všetkých rovnaký. Tých možností prečo je tam vzduch je niekoľko ...
- nemáš ponorenú tú časť kde sa spájajú trubky ktoré vedú k saciemu košu
- zle tesní spoj PVC kolienko a hadica
Obe tieto závady spôsobujú že filter nasáva malé množstvo vzduchu ktoré sa potom hromadí a počuť ho ... zapni filter aby čerpal vodu, zober si "lampáš" a tesne pred filtrom podsvieť hadicu a sleduj či sa v nej neobjavujú bublinky ... ak áno treba ponoriť spoj trubiek na sacom potrubí pod vodu alebo lepšie utesniť spoj na hadici a PVC trubky.
Horšia varianta je tá že ti netesní tesnenie na hlave filtra. Aj keď je to nový filter stať sa to môže. Zistíš to jednoducho:
- vypneš filter, ponakláňaš ho do strán a ak začne niekde tiecť je zlé tesnenie
- filter necháš pustený a v akvárku upcháš nasávanie tak aby nemohlo sať vodu. Najlepšie ak ti niekto pomôže. Ak filter bude nasávať vzduch vysleduješ aj to či ho ťahá niekde cez spoj hadice - PVC trubky, alebo popod hlavu ... buď utesníš spoj alebo vymeniš tesnenie pod hlavou ... pri novom filtri by som volil reklamáciu.
No a tá najlepšia variante je tá, že v médiach ktoré si do filtra použil je ešte stále vzduch a ten sa pomaly uvoľňuje ... tam ti nezostáva nič iné len počkať.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.