180l AQ začiatočnik



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

180l AQ začiatočnik

Odoslaťod NZA » 02 Mar 2013 15:04 pm

založene 18.2.2013
juwel rio180l filter bioflov 3 osvetlenie 2xT5 45w plus jeden reflektor
na spodok som kupil od dennerle Deponit mix profesional ,štrk 2-4mm, JBL filterstart,ako dekoraciu som zakupil dva korene z akvaristicekho obchodu.asi cca 10kg bridlice
rastlinky :vallisneriu spiralis,ludwigia mullerti,echinodorus blehery,egeriu densu,bacopa caroliana

od založenia som menil už dvakrat asi cca 30% vody spozoroval som aj patričny narast rastlin čo sa tyka vody kedže som uplny lajk
noob amater kupil som si zatial od JBL Easytest 6v jednom (papieriky)..v podstate namerane hodnoty su vačšina v poriadku akurat
mam trošku tvrdšiu vodu vačšiu ako 14dGH.po tyždni som kupil dvoch malich cca 3cm prisavnikov..jeden z nich mal trošku bledšie sfarbenie...no a s kupov ribičiek som chcel ešte počkat aspom tie dva tri tyždne no ale stalo sa to že ako dar som dostal dvadsat neoniek :) : ( no a neostalo mi nič ine ako teda ich vpustit do akvarkaa..vyzeraju byt pekne zdrave v akvarku su ani nie jeden celi den zdržiavaju sa na spodku akvaria prevažne v rohoch alebo su schovane v raslinstve , v korenoch vačšine po kope...neviem či je to normalne alebo im niečo nevyhovuje ... : ( každu radu si cennim a vopred dakujem
Prílohy
DSC_8752.JPG
NZA
 
Príspevky: 2
Založený: 28 Feb 2013 23:39 pm

Reklama

Re: 180l AQ začiatočnik

Odoslaťod dedojozef » 02 Mar 2013 16:46 pm

Ten Bioflow má tuším nasávanie len z vrchu a v tom vidím nevýhodu. Dúfam, že bude stíhať aj po zábehu.
Niekde som čítal, že neónky potrebujú v akváriu nejakú inú rybu, podľa ktorej sa riadia. Niečo ako pocit istoty, že je to vonku bezpečné. Tak nejak zjednodušene :). Na zábeh si použil zázračné vodičky, tak mi neostáva iné, len ti držať palce.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: 180l AQ začiatočnik

Odoslaťod Barbora =) » 02 Mar 2013 16:52 pm

Nooo, akvárium sa mi veľmi páči. :D Len škoda toho bieleho štrku. Keď už sú tam tie rybky, meň často vodu - po 2 týždňoch sú koncentrácie škodlivých látok najvyššie, budeš si to musieť ustrážiť (pozri si niečo o kolobehu dusíka). Athlas to riešil vo svojom akváriu (Vodné dielo Macov), môžeš si prebehnúť jeho tému.
Držím palce. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: 180l AQ začiatočnik

Odoslaťod coma80 » 02 Mar 2013 18:03 pm

dedojozef napísal:Ten Bioflow má tuším nasávanie len z vrchu a v tom vidím nevýhodu. Dúfam, že bude stíhať aj po zábehu.
Niekde som čítal, že neónky potrebujú v akváriu nejakú inú rybu, podľa ktorej sa riadia. Niečo ako pocit istoty, že je to vonku bezpečné. Tak nejak zjednodušene :). Na zábeh si použil zázračné vodičky, tak mi neostáva iné, len ti držať palce.
v mojom Rio 125 mal nasavavanie aj na spodku.filter bol dobry,ale zaberal miesto,tak som ho dal von.
Obrázok používateľa
coma80
 
Príspevky: 76
Obrázky: 0
Založený: 19 Jún 2012 12:16 pm

Re: 180l AQ začiatočnik

Odoslaťod Hora » 02 Mar 2013 22:04 pm

ako dar som dostal dvadsat neoniek :) : ( no a neostalo mi nič ine ako teda ich vpustit do akvarkaa..vyzeraju byt pekne zdrave v akvarku su ani nie jeden celi den zdržiavaju sa na spodku akvaria prevažne v rohoch alebo su schovane v raslinstve , v korenoch vačšine po kope...neviem či je to normalne alebo im niečo nevyhovuje ...

Na prvý pokus chválitebné,výborné by som povedal pri tmavšom dne, neónky sa ešte boja,ale zabývajú sa po pár dňoch a rozlezú sa po akváriu ak k ním nedáš nejaké živšie rybky, neónky sú bojkovia :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 180l AQ začiatočnik

Odoslaťod NZA » 03 Mar 2013 15:00 pm

no inak s tým štrkom ma to mrzí ked som ho kupoval vyzeral byt tmavši po preprati a hlavne tomu svetlu vyzera straše bielo..neskor chcem viacej rastliniek do predu nejaky pekny koberček..vymienat štrk za nejaky pekny hnedy sa mi nechce..
dnes som kupil ramirezky zlate pat kusov a dvoch sklalarov obyčajnich a neuveitelne mi ožilo akvarako radost pozerat a naozaj to tym neonkam pomohlo. : ) dakujem za rady
NZA
 
Príspevky: 2
Založený: 28 Feb 2013 23:39 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.