Zalozenie 96 l Aqva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Feb 2013 22:31 pm

to nieje moja salka kavy :) ja by som uz nechcel ani kryt na akva ;) . Ale do toho ti nemam narok hovorit ...hlavne s tym bud ty spokojny
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 23 Feb 2013 21:22 pm

Presvedcili ste ma :) Dnes som si kupil CO 2 set Dennerle s plniacou flasou
http://www.ebay.de/itm/Dennerle-CO2-Anlage-Mehrweg-Space-300-Pflanzen-Dungeset-90320-/150977446237?pt=de_haus_garten_tierbedarf_fische&hash=item2326f5015d#ht_578wt_1397
Trapia ma dve veci ktore su tu nesmierne drahe a zatial ich mat nebudem a to je ihlovy ventil a magneticky spinac.Takze ma caka kazdodenne pustanie a vypynanie setu :) Zajtra to nahodim a pridam blizsie info
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod M.i.s.o » 23 Feb 2013 21:58 pm

si robis kozy ne? ja som dal 100eur za 2l flasu, redukcny, ihlovy, magneticky ventil, difuzor, pocitadlo bublin, spetny ventil, CO2 hadicka a prisavky
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 23 Feb 2013 22:06 pm

ale nezabudaj ze ja niesom na slovensku a nemam take moznosti ako vy a mna tu vo svajci vysiel ten set na 250 €
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod M.i.s.o » 23 Feb 2013 22:23 pm

to neviem... , ale aj na Slovensku ked chcu ludia uzetrit kupuju cez eBay, Dennerle su hodne predrazeny
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 24 Feb 2013 00:45 am

Teraz nehladme na peniaze ale na kvalitu a na funkcnost.Ked sa to tak zoberie tak som na tom este lepsie ak na slovensku.Ked porovnas pltave podmienky tak 100 € je dost.Tearz sa hlavne zameriam na kvalitu.
Najviac co mi bude chybat je magneticky ventil.Ale dufam ze sa to da aj bez toho.
Tak zajtra pridam foto.
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 24 Feb 2013 12:42 pm

Skusal som nahodit CO2 a nejde mi ventil.Budiky sa tvaria ze su otvorene ale nic nevpusti do systemu.takze v pondelok reklamacia a potom uvidime.
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 26 Feb 2013 22:23 pm

CO2 nahodene :mrgreen: .Vymenili my na mieste ventil za druhy.Na mieste my aj vyratali pocet bubliniek.
Na moje KH (15) mi vyratali 34 bubliniek na minutu.Neviem ci to je dost ci malo uvidim :D
A este co som bol milo prekvapeny tak mam aj ventil na jemne regulovanie asi to nieje ihlovy ale je to lepsie ako na hrubo :)
Doplnil som aj cierne pozadie.
Dufam ze sa mi to teraz rozrastie.Drzte palce :)
Cez vikend by som chcel zasadit na dno rastlinu ktora by mala zarast cele dno.Neviem ako sa vola ale je pekna a chcel by som to tak kvoli rybyckam aby to mali tmavsie.Len sa trochu obavam naslednej udrzby.
Pridavam par aktualnych foto :)
2013-02-26 21.01.42.jpg
Akvarium s novo zavedenym CO 2

co2 flasa.jpg
A samotna flasa s ventilom
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 02 Mar 2013 13:13 pm

Po tom ako som nahodil CO2 sa mi v akvariu rozmohli zelene riasy asi zaby vlas a Egeria Densa ma na konci listockov taky biley povlak. :) ide to ocistit ale to sa mi nechce kezdy listocek cistit :) zisli by sa mi krevetky alebo prisavniky aby to trosku ocistili
NO2 je menej ako 0.3 mg/l a NO3 je 12,5 mg/l .
CO2 davkujem nonstop (vzhladom na to ze nemam elektro magneticky ventil) bulinku za dve sekundy.
Pridal som cas osvetlenia o jednu hodinu cize spolu 8.00 hodin
Rastlinkam sa dari co som rad.
Uz sa neviem dockat mojich prvych obyvatelov (slimaky sa nerataju).
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod dedojozef » 02 Mar 2013 16:49 pm

Pekné to máš, len ten rebrík na čelnom skle to kazí :).
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 02 Mar 2013 21:50 pm

Dakujem.Ten rebrik tam mam len do casu,do kedy nepridem na slovensko a nedokupim zvysok (ihlovy ventil , E-M ventil , a pocitadlo ) bez toho to nemozem skryt lebo potrebujem ratat bublinky.Ako som niekde cital je to bez tychto veci nepouzitelny mechanizmus.
Dnes som bol na nakupy a dokupil som reflektory a rastlinky do prednej casti akva Pogostemon helferi
http://rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_helferi
Velmi sa mi paci a verim ze sa jej bude darit
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 03 Mar 2013 17:31 pm

Dnes bol u mna jeden kolega ktoreho som poprosil ci by my neukazal ako sa sadia rastlinky.Ja som to robil tak ,,mantavo,, a pritom je to take jednoduche :)
DSC00278.jpg
cele akvarium

DSC00280.jpg
Pogostemon helferi
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 03 Mar 2013 17:40 pm

Kolega mi priniesol 10 kusov krevetiek neviem o aky druh sa jedna ale asi to bude krevetka japonska.On svoje akvarium rozpusta.A chcel mi dat aj rybky ale tie som dal iba do vody a vylovili sme ich spat lebo na to niesom este pripraveny.Pred 2 hodinkami som menil vodu lebo tak mi to vyslo zhruba 30%. potom ako som ju vymenil mi krevetky pozaliezali a nechceli vyjst.Docital som sa ze pri vymene vody je to normalne.Ale co ma nepotesilo je fakt ze jedna krevetka cela scervenala a prestala fungovat tak som ju vylovil a dal som ju do karanteny.Nemam ziadne lieciva ani nemam potuchy co sa jej mohlo stat.Ale prislo mi to ako keby sa udusila.Ostatne sa uz spravali normalne .Tolko zatial moje poznatky musim postudovat viac.pripajam foto :
DSC00281.jpg
krevetka
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 08 Mar 2013 21:27 pm

Ubehol mesiac od zalozenia akva a chcem sa s vami podelit o svoje skusenosti a poradit sa o tom co mi nieje jasne a co neviem.Vo pred dakujem za info ktore poskytnete.
Ako uz viete pred tyzdnom som pridal do akva 10 krevetiek.Na zaciatku sa zdrzovali spolu na jednom mieste pod drevom.Na druhy den som nasiel jednu celu cervenu.Zacal som rychlo studovat ze co a ako s krevetkami.Docital som sa ze par jedincov vzdy uhinie.Tak som tomu nevenoval az taku pozornost.Na druhy den som nasiel zvlecok a vedla neho dalsia uhynuta krevetka.Uz mi to neslo do hlavy.Na treti den rano som nasiel tretiu krevetku a to som uz menil 50% vody a na druhy den dalsich 50% a od vtedy su vsetky zdrave a behaju po celom akva. Mylsim si ze voda bola pre ne otravena nakolko som pridal od Dennerle hnojivo do vody S7 vitamix a V30 complet.Vodu som od vtedy este nemenil a akvartium mi cisti 6 krevetiek (jednu som nenasiel).

Ked som vyriesil problem s krevetkami tak som sa pustil do boja riasami a rastlinkami.Stale pridavam CO 2 Non-Stop 30 bubliniek za minutu.Hlavne mam problem s egeriou densou a s Cabomba caroliniana.Rastlinku sice rastu ale iba na vrchu a od spodu zltnu.Cital som si par vlakien kde spomynaju dany problem.Ale niesom taky skuseny chemik aby som sa toho nebal.Keby to radsej islo nejak cistejsie.A hlavne bez chemie.(uz som sa poucil na krevetkach a u mna chemia skoncila.Nevravim ze je zla ale mam respekt a bojim sa jej).
DSC00287.jpg
Na konci rastlinka rastie pekne do zelena a zbytok zlty

Na cistenie rias ako vidite aj vyssie na egerii som skusil prisavnikov ale nejak im to nesmakuje :D Kupil som dvoch jedneho malinkeho 2-3 cm a jedneho 5-7 cm.Docital som sa ze su aktivny v noci co je aj pravda.Este musim dokupit par ukritov (Kokosove orechy a tehlove rurky.Ziadne hrady :) )
Na machu sa mi prichatava neziaducy material
DSC00286.jpg
Javsky mach a bordel na nom

Neviem ci to mozem jednoducho ostrihat.Nikde som sa nedocital.
Vzhladom na tie riasy a machy som stiahol osvetlenie z 8 hodin na 6 hodin denne uvidim ze co to spravi.
Zhnutie a najzakladnejsie otazky:
1 . Mozem resp. mam odstranit zozltnute rastlinky alebo sa to da nejako liecit (bez chemie).Ak sa da ako?
2 . Co to je na javskom machu a mozem to ostrihat?

Zatial dakujem a pripajam poslednu foto celeho akvaria
DSC00285.jpg
Aktualne foto akvaria
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Re: Zalozenie 96 l Aqva

Odoslaťod Lukas50 » 17 Mar 2013 22:53 pm

Ahojte chcem sa s Vami podelit o moje radosti s novych obyvatelov akvaria.V sobotu som dokupil v akvaristike rybky :
10 neoniek cervenych
2 gupky (samec)
4 gupky (samica) (3 su oplodnene a uz mam pripravene aj akvarium na porod)
6 panciernickov
3 slimakov (Surmovku vrazednu)
pridavam aj odkaz na video ktore som spravil.Na konci videa je Surmovka v akcii.
http://www.youtube.com/watch?v=tMCDcc6i09I&feature=youtu.be
Prijemne sledovanie
Lukas50
 
Príspevky: 48
Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2013 20:55 pm
Bydlisko: Nitra (Svajciarsko)

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.