Ferplast CAPRI 60



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 01 Jan 2013 13:36 pm

Včera som zbadal prvú krevetku s vajíčkami a ďalšie dve majú vajíčka pod pancierom. Krásne sa sfarbili takže to vyzerá že sa im darí. Viem že najlepšie sa zistí či je akvárium zabehnuté testami, ale dá sa to "odhadnúť" aj inak?

Rastlinky rastú, odumierajúce emerzné listy sú už skoro všetky preč a nahradili ich nové. Vallisnerie sa rozrastajú aj poplazmi. Riasy zatiaľ požierajú krevetky, len do tých štetinkových sa im nechce, ale nie je ich tam moc tak to neriešim (len hore na vallisneriách čo sú v prúde vody sa držia). Pistia stratiotes posledný týždeň začala púšťať korienky a odumierali jej listy tak som ju dal radšej preč.
Voda je čistá a priezračná. Menil som ju 2x do týždňa 1/3, vodovodnú odstátu cca 24hodín.

Na začiatku som si kúpil hnojivo JBL Ferropol a teraz som sa dočítal že krevetky nemajú v láske akékoľvek hnojivá a pritom v mnohých článkoch som zase čítal že niektorý hnoja aj v krevetkáriách. Môžem to hnojivo používať keď budú v akvárku krevetky, alebo radšej nie? V podstate ak budú rastlinky rásť samé tak hnojiť nemienim, ale v prípade že by sa im prestalo dariť tak nech mám túto otázku zodpovedanú.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Reklama

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod delilah.u » 01 Jan 2013 21:05 pm

JBL Feropol som používala aj ja v mojom 54l a dávala som ho aj pri krevetkách,úhyn som nepostrehla žiaden aj sa rozmnožili.Ale dávkovala som to v polovičnej dávke ako je napísané na balení a rozpočítané na denné hnojenie,takže pekne injekčnou striekačkou každý deň.Radšej dať hnojiva menej ako to "pohnojiť" toho sa držím aspoň ja :)
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 06 Jan 2013 15:19 pm

Tak som teda pohnojil a zatiaľ žiadny problém. Ďalšia krevetka už nosí vajíčka takže "tehotné" sú už dve :)

Včera som kúpil 10ks Microrasbora Galaxy, lebo v akvaristike sa im nepáčilo :shock:
Zatiaľ som to odhadol na 2ks samčekov a 8ks samičiek, plávajú moc rýchlo a keďže tam mám celkom dosť rastlín, zle sa to počíta. Včera sa ešte schovávali a potravu len zjedli a hneď vypľuli, ale dnes je to už v poriadku a naháňajú sa po celom akvárku aj pred sklom. Dal som im JBL NanoMix a vyzerá že im to chutilo a už to ani nevypľúvali. Ešte asi zoženiem nejaký jávsky mach, aby sa prípadné detičky mali kam schovávať.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Milan666 » 06 Jan 2013 17:16 pm

Včera som kúpil 10ks Microrasbora Galaxy, lebo v akvaristike sa im nepáčilo

Dobrý skutok :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Majklooo » 06 Jan 2013 19:02 pm

Peťo som zvedavý na aktuálnu fotečku :-D
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 24 Jan 2013 23:14 pm

Majklooo tak tu máš nejaké dnešné foto aktuálneho stavu.

Mám tam trochu štetinkovej riasy a takej vlásošnicovej, ale zatiaľ je to podľa mňa v norme tak to nijako neriešim.
Anubias sa asi chystá kvitnúť, dnes s neho začali vychádzať bublinky.

Rotala rotundifolia - neskutočne to rastie už som ju 2x pretrhával a skracoval.
Vallisneria mi rastie len tá vpredu, tým ostatným vzadu sa nejako nechce :)

Hengelky som nikde nezohnal, tak som kúpil 10ks Hemigrammus erythrozonus (Tetra žiarivá).
Krevetky nejako zmizli, vidím tak maximálne 3ks v jeden čas. Mŕtvu som našiel len jednu tak netuším kde sú ostatné.
Ten slimák ktorého som nevedel identifikovať mi začal žrať mladé listy tak som ho pekne krásne vyprevadil z akvária, stihol sa rozmnožiť tak na cca 15ks. Určite tam ešte nejaké sú, ale listy žerú len tie väčšie a tie sa ľahko odstraňujú.
Prílohy
kvet-anubiasu.jpg
akvarko-24.1.2013.jpg
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod j » 25 Jan 2013 08:18 am

Máš to fajné. A potom že pri seťáckom osvetlení sa nedá :) . Ešte by to chcelo trochu viac rastlín pred ten filter nech tak nepúta pozornosť a bude to dokonalé. Neviem či tam už nemáš teraz na ten objem trochu vela rýb. Kolko ich tam je celkovo?
Inak ti musím pogratulovať k pekne nalepenému pozadiu. Ja som dával takéto čierne už na druhé akvárium podla "osvedčeného" návodu (saponát) a nie som z výsledkom velmi spokojný.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Majklooo » 25 Jan 2013 11:50 am

No Peto veru peknučké to máš :D fakt vyzerá to perfektne :) držím palce :D
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2013 11:56 am

jednoduche páči sa mi
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Snoopy » 25 Jan 2013 12:00 pm

Veľmi pekné, jednoduché ako Sunkafit napísal. :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 25 Jan 2013 19:14 pm

Ďakujem za pochvalu, ani som nečakal že mi to takto zo začiatku pôjde, ono sa oplatilo najskôr týždeň dva čítať a až potom kupovať. Asi posuniem to drevo viac doprava, lebo zozačiatku trochu plávalo tak som ho zastrčil pod ten filter a teraz sa do toho miesta nedá nič zasadiť a nezakryje to tam ten filter.

Možno je to teraz trošku prerybnené, ale nemôže byť všetko dokonalé. Tých 10ks galaxiek sa tam totižto stratilo ako nič, tak som im chcel dokúpiť nejaké kamošky čo ich bude aj vidieť.

Je tam:
Razbora galaxy - 10ks
Tetra žiarivá - 10ks
Otocinclus affinis - 2ks
Red Cherry - 11ks - viditeľné len 3ks :(
Vežovka malajská - 3ks

Tapetu som lepil pomocou čistej vody + rozstrekovač a je naozaj úplne perfektne nalepená.
Papať dávam Sera Vipan + JBL Nanomix 1x denne. 2x za týždeň im dám namiesto toho mrazených cyklopov. V nedeľu majú pôst, lebo vtedy vymieňam vodu a pretrhám rastliny (škaredé listy a odhnité).
Kúpil som si aj čistiaci zvon, ale je to hrôza ten Rataj Profi Soil je neskutočne ľahký a všetok mi ho vycucne aj pri slabom prúdení.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 12 Feb 2013 19:23 pm

Takže prvé problémy sa dostavili, tipujem že je niečoho moc, alebo málo.
Na listoch sa začala premnožovať vláknitá riasa + sa začali rozpadávať listy na echinodorusoch + roducha, ale tá je len v malom množstve.

Keďže na testy nemám v rodinnom rozpočte peniaze, žiadam vás o radu ako sa dá najjednoduchšie a najlacnejšie tento stav zastaviť. Všade sa píše že je málo CO2 a veľa svetla, čo v mojom prípade asi nebude správna závada. Leda že by bolo 15W na 60L moc :(
Rastliny dokonca aj tie čo odumierajú rastú bez problémov, korene majú zdravé.
Obzeral som sa po CO2 s TIBI čo by nebol problém si to urobiť, ale po prečítaní klub.akva.sk časopisu č. 2 strana 19 až 25 som si neni týmto riešením celkom istý že mi to pomôže.

Preistotu zhrniem, ako sa starám o akva.
1x denne kŕmim vločkovým krmivom sera + jbl. 1x za týžden mrazené cyclopy. 1deň v týždni dieta.
1x za týždeň mením 15L vody, 24hod odstátu z vodovodu. Mám Ph laktusové papieriky určené na iné meranie od 5,4 - 7,4 ale snáď to dobre ukazuje a voda v akvárku má cca 6,5-6,8.
Ostrihám všetky nahnité, poškodené, najviac zariasené listy.
Operiem filtračné náplne v akvarijnej vode.
Odsávať špinu zo dna mi nejde, všetky doteraz použité zvony mi dokonale vycucali substrát von.
Svietim od 12:00 do 22:00. Akvárko je relatívne pri okne, ale veď teraz moc slniečko nie je a cez leto bude zastreté žaluzie.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 26 Feb 2013 17:58 pm

Včera som kvôli riase musel vyhodiť polovicu napadnutých rastlín a pri tej príležitosti som premiestnil filter na zadnú stenu a poprehadzoval som rastliny. Niektoré boli neskutočne zakorenené a rozmnožené. Rastie to naozaj ako burina :)
Prílohy
Akva-26.2.2013.jpg
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod btmbtm » 26 Feb 2013 19:08 pm

Ahoj tiež som mal problém v 60l s riasami mne pomohlo to že od novozaloženia som zmenil osvetlenie nie 1x15W ale 2x15W (865-840) +elektronicke predradniky, každodenné prihnojovanie JBL ferropol 1ml nie tak ako je uvedené na obale že každých 10dní 10ml to je dosť šok a čo šok to riasa+JBL ferropol24 1kvapka po vypnutí osvetlenia + CO2 z tlakovej flaše elmag.ventil atď.
Takže co2 iba cez deň na tibi alebo kvasnice čas a nervy nemám. Výkyvy CO2=riasa. A osadenstvo rastlín je velmi dôležité ja sa riadim 60% pokrytia plochy rýchlo aj pomaly rastúce. Prajem Ti Veľa zdaru. Dúfam že som aspoň trošku pomohol.
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Majklooo » 08 Mar 2013 19:02 pm

No čo Peťo :) Aktuálna fotečka by nebola?
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 17 Mar 2013 15:56 pm

Namiesto fotky sem dám kúsok videa, kde je vidieť ako sú bublinky z TIBI všade, ale farba DC je stále taká zeleno-modrá, určite nie čisto zelená. Na rastlinkách sa netvoria bublinky. TIBI bublá vkuse aj cez noc.

Dnes umrela jedna galaxka, bola hrozne chudá (tipujem že ju bude nasledovať ešte jedna aj tá je chudá), nežrala a pri konci stratila aj farbu. Ostatné ryby vyzerajú zdravé, brušká majú zagulatené, tak dúfam že to bol len slabší jedinec.
Prezrel som všetky možné choroby na nete a na nič sa mi to nepodobalo.

Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Milan666 » 17 Mar 2013 17:55 pm

Do toho DC daj menej toho činidla, aby rýchlejšie reagovalo. CO2 ti ide pekne, myslím, že filter by bolo treba častejšie čistiť a riasa by mala pominúť. Mne sa táto objavuje vždy keď "odložím" čistenie filtra, no a moja lenivosť potom takto dopláca
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod j » 18 Mar 2013 07:13 am

Škoda že sa ti nepodarilo viac zamaskovať ten filter, ale snáď sa ti to postupne rozrastie a filter "zmizne". A tie dve "veci" v pravo sú na čo? Vyzerajú ako nejaké vysokonapäťové izolácie - dosť mi to ruší inak dobrý dojem z pekného akvária.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 18 Mar 2013 17:54 pm

Zamaskovať sa mi to aj podarilo, ale moc tie rastliny brzdili prúd z filtra tak som to musel preriediť. A tie dve "veci" je len jeden drop checker + odraz v bočnom skle, výroba made in Milan666. Naživo ani ten filter a ani ten DC nevyzerajú nejako moc rušivo. Mám pocit že ten filter nečerí hladinu tak ako by ju mal čeriť. Stále sa mi tvorí mastný povlak a hladina stojí, furt to musím odstraňovať s novinami. Filter čistím 1x za týždeň takže zanesený nie je.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Milan666 » 18 Mar 2013 18:05 pm

Ja vidím celkom slušné čerenie hladiny, no musím tiež povedať, že v miničkách mám mini čerpadielko z mini rampou, nie len pre lepšie čerenie hladiny, ale aj pre lepšiu cirkuláciu vody v akváriu kvôli dobrému hospodáreniu s CO2-jkou
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 31 Mar 2013 13:17 pm

Pozorujem že riasy sú na ústupe, síce ešte sú, ale nemnožia sa tak ako pred mesiacom.
V podstate som pridal len CO2 a 4ks Neritiny, všetko ostatné robím tak ako doteraz. (zázračnému prášku čo mi ponúkali v akvaristike som odolal) Teraz to trochu viac zarástlo, chystám sa to trochu pretrhať, lebo tam vzniká džungľa :)

Obrázok
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod lubosmihula » 31 Mar 2013 16:56 pm

Prihnojuješ niečim?
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod Majklooo » 31 Mar 2013 17:05 pm

Nič nestrihaj :) Pekné je to takto aj keď osobne mi vadí ta tráva v predu radšej to daj do bokov :) inak parádička pekné kludné akravko :)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Ferplast CAPRI 60

Odoslaťod pmasarik » 31 Mar 2013 17:31 pm

A jéééje nalinkoval som starú fotku. Aktuálny stav je tento:

Obrázok

lubosmihula: Nehnojím ničím.
Obrázok používateľa
pmasarik
 
Príspevky: 74
Obrázky: 21
Založený: 25 Nov 2012 14:43 pm
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.