Spravanie rybiek



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 20 Mar 2013 09:09 am

Zdravim,
zaujima ma jedna vec. Ako znasaju akvarijne ryby pohybujuce sa cudzie telesa v ich prostredi. Moze nastat nejaka psychicka porucha sposobena stresom. Alebo, aky vplyv by malo taketo teleso na "bezny zivot" v akvariu. Chcem aby sa citili co najprirodzenejsie. To teleso je miniaturna ponorka na ovladanie. Mala by mat nejaku farbu?
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Reklama

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Fatimka » 20 Mar 2013 09:44 am

Miniatúrna ponorka na ovládanie? Prosím ťa pekne koľko máš rokov? S ponorkou choď na dunaj či na dajaký potok. Ryby aj akvárium nie je hračka na hranie. Takúto sprostosť som ešte v živote nepočula aby sa niekto chcela hrať v akváriu s ponorkou.A mimochodom načo si otváral hneď dve témy?
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod astro » 20 Mar 2013 10:05 am

Kebab do ruky! :roll:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 20 Mar 2013 10:20 am

Fatimka napísal:Miniatúrna ponorka na ovládanie? Prosím ťa pekne koľko máš rokov? S ponorkou choď na dunaj či na dajaký potok. Ryby aj akvárium nie je hračka na hranie. Takúto sprostosť som ešte v živote nepočula aby sa niekto chcela hrať v akváriu s ponorkou.A mimochodom načo si otváral hneď dve témy?

Hadam ze sme si nesadli uz na zaciatku :) . Predpokladam ze mas rada vodne zivocichy, to aj ja. Neviem ci schvalujes zasahy do ich prirodzeneho prostredia vedcami po celom svete. Chcu ziskat informacie o nejakom druhu. Za tymto ucelom vyslu pristroj na ich pozorovanie, vacsinou ponorku. Urcite sa najdu tvary alebo farby, ktore uputaju pozornost ryb. Lenze ta pozornost moze prejst k stresu a tomu sa prave snazim vyhnut.
Tie dve temy som otvoril pretoze ta druha sa tyka niecoho ineho.
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod astro » 20 Mar 2013 10:31 am

Nabudúce špecifikuj prečo chceš do akvárka strčiť ponorku, inak to vyznie ako primitívny nápad malého decka preniesť si hračku z vane do akvárka a nečuduj sa následným reakciám.
Teraz tvoj dopyt už znie celkom zaujímavo aj keď teda dosť netradične. Každopádne zábery by mohli byť vcelku zaujímavé. Osobne by som volil farbu čo najnenápadnejšiu, aby čo najviac splynula s prostredím- zelená, hnedá.. prípadne nejaká kombinácia. Alebo by mohla ponorka vyzerať ako niektorý z obyvateľov akvária. Takto by sa jej nemuseli báť a brali ju ako spolubývajúceho.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod triscene » 20 Mar 2013 10:33 am

pokial viem tak ponorka alebo vyskumne plavidla nie su na jednom mieste cely rok a predsa len vyskumnici neposlu ponorku do riecky v juhovychodnej Azii k neonkam alebo boraraskam.
kazdopadne je to hlupost a ryby maju stres uz z toho ze chodis okolo akvaria, alebo im zhasnes svetlo, nie to ze este nejaka umela hovadina na baterky im tam bude plavat. tipujem ze je tam nejaka vrtulka ktora moze ublizit rybam pripadne je urcena mozno na hranie sa s nou vo vani :D kde si par minut ale ak bude dlhsie vo vode tak sa moze hocico z nej uvolnovat...bud z plastov..isto to bude nejaka cinska hlupost, pripadne maziva pohyblivych dielov a tak.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod triscene » 20 Mar 2013 10:35 am

astro..toto som od teba necakal :D on tam pise priklad ze ponorky sleduju morsky zivot a pozoruju, nie ze jeho umela cinska vrtulkovita hlupost bude robit snimky a zaznamy :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod astro » 20 Mar 2013 10:37 am

Z jeho druhého príspevku som mal pocit, že chce v 700 litroch miniponorkou s minikamerou natočiť nejaké zábery. Ak je to tak tak proti tomu naozaj nič nemám a nebral by som to tak tragicky. Aj keď je to teda naozaj dosť netradičné ako som už písal.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod triscene » 20 Mar 2013 10:51 am

to hej, pise tam o exotickych druhoch ktore nie su tak caste u nas. isto to nebude nejaka eurova rybka a napr. k tercovcom by som sa neodvazil nieco take dat ked ti staci prestrihat akvarium, on sa vystresuje, pretoci a amen :)
som zvedavy ale na tu hracku, poprosim link :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 20 Mar 2013 10:58 am

:D cinska hlupost to nebude. Ponorka je v stadiu planovania kedze na trhu take nieco neexistuje pokope. Niesom bezohladny voci prirode, preto sa snazim s respektom k nej o co najmenej skodlive zariadenie
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Barbora =) » 20 Mar 2013 11:48 am

No tak toto je ozaj ,,úlet". Mal si už niekedy v živote akvárium? Mám pocit, že nie... Skús sa vrátiť na zem a najskôr si niečo naštuduj, skús chovať bežne dostupné druhy, časom, keď budeš rozumieť procesom v akváriu a zvládneš chov týchto druhov, môžeš skúsiť niečo ťažšie zohnateľné. Ale začať hneď s náročnými druhmi a ešte špekulovať s ponorkou, nehnevaj sa, ale to sú teda iné utópie.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 20 Mar 2013 12:01 pm

Barbora =) napísal:No tak toto je ozaj ,,úlet". Mal si už niekedy v živote akvárium? Mám pocit, že nie... Skús sa vrátiť na zem a najskôr si niečo naštuduj, skús chovať bežne dostupné druhy, časom, keď budeš rozumieť procesom v akváriu a zvládneš chov týchto druhov, môžeš skúsiť niečo ťažšie zohnateľné. Ale začať hneď s náročnými druhmi a ešte špekulovať s ponorkou, nehnevaj sa, ale to sú teda iné utópie.

Nechcem tu rozoberat ci to ide ci nie. Myslel som ze sa tu mozno najde odbornik popripade clovek ktory by ma odkazal na nejaku studiu.
Len pre sradnu: Mam skalara, dvoch prisavnikov a jednu gupku. Tych tam bolo na zaciatku cca 18, pekne hejno :) . Len som tak okrajovo pozrel moderne produkty pre akvaristiku a bolo ich dost na to aby som im vytvoril idealne prostredie.
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 20 Mar 2013 12:02 pm

a preco su tu vsetci taky arogantni, to je tu zvykom?
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 20 Mar 2013 17:12 pm

michal123 napísal:najprirodzenejsie. To teleso je miniaturna ponorka na ovladanie. Mala by mat nejaku farbu?

si z nas robis prdel! :shock: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 20 Mar 2013 17:18 pm

michal123 napísal:Nechcem tu rozoberat ci to ide ci nie. Myslel som ze sa tu mozno najde odbornik popripade clovek ktory by ma odkazal na nejaku studiu.
Len pre sradnu: Mam skalara, dvoch prisavnikov a jednu gupku. Tych tam bolo na zaciatku cca 18, pekne hejno :) . Len som tak okrajovo pozrel moderne produkty pre akvaristiku a bolo ich dost na to aby som im vytvoril idealne prostredie.

ja sa sice nepovazujem za odbornika na "ponorky na ovladanie", ale moj laicky usudok mi navrava, ze idealne prostredie pre "ponorku na ovladanie" je jazero alebo v pripade nudze kupelnova vana, a urcite nie akvarko s rastlinami a zivocichmi. Tato "akva-tema" uspesne smeruje do "lock and trash" a nemozes sa preto na nikoho hnevat... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod triscene » 20 Mar 2013 17:34 pm

a ak bude jadrova tak mozno bude stiepit jadro v kuchyni na dvojplatnicke :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Milan666 » 20 Mar 2013 19:00 pm

Ja sa pridám k názoru, že je to hlúposť, ako píše:" mám tam skalára, dvoch prísavníkov a jednu gupku", je vidieť, že rybky či živočíchy sú mu ukradnuté.
No a nakoniec toto chceš ponorkou fotiť? Skús tu najprv hodiť ten objekt.
A nakoniec je tkzv. periskop-kamera, periskop-foťák, stačí zájsť do Maďarska, Nemecka vo veľkých akváriach si takto bez prítomnosti "ponoriek" urobia naozaj hodnotné zábery, predsa len živočích v kľude a pokoji sa vie ukázať a nie v strese
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 22 Mar 2013 00:09 am

Clovek tu pride po radu a dostane sa mu arogancie, vysmechu alebo primitivnych odpovedi. Forum vzniklo preto, aby mohla vzniknut a rast komunita ludi ktori sa zaoberaju urcitou tematikou a aj preto, aby sa mohlo pomahat novacikom. Ak ste to nepochopili a chodite tu s tym ucelom, aby ste nasierali ludi, neviem co ste to za ludi. Projekt s ponorkou bude pokracovat, mali ste moznost pomoct hlavne rybkam, predpokladam ze sa povazujete za ich milovnikov. Este odkaz pre uzivatela Milan666: skalare, prisavnikov a gupky nepovazujes za zivocichy, alebo rybky? Mas strasne obmedzene myslenie ked si myslis ze ich chovam bez toho aby mi na nich zalezalo. Co ich chovam na mäso??
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Barbora =) » 22 Mar 2013 00:52 am

Nikto z nás tu nechodí s cieľom ,,kopnúť" si do nováčika. Možno reakcie na teba pôsobia arogantne, čo iste nebolo ich cieľom, ale tvoje reakcie sa nesú v podobnom duchu... :pivo:
Neviem, akú štúdiu máš na mysli. Na toto fórum chodia aj páni akvaristi, ktorý sa venujú chovu a odchovu rýb na vysokej úrovni, ale úprimne, neverím, že niekto niekedy skúšal niečo podobné a dokonca to publikoval. Ako nápad to znie možno zaujímavo, ale neviem aký by to mohlo mať zmysel. Nešpecifikoval si, čo s tou ,,ponorkou" chceš dosiahnuť - či zábery rýb priamo z akvária alebo je to len na ,,oživenie". V každom prípade si myslím, že v domácom akváriu, ktoré nie je zriadené na výskum je niečo podobné zbytočné. To, či to stresuje ryby a v akej miere ti tu asi nikto nepovie, pretože to nikto neskúšal. Prirodzené to však určite nie je.
A ešte nakoniec (hoci Milan ti to určite vysvetlí sám) - určite ti Milan reakciu nepísal s tým, že skalár atď. nie je ryba, skôr si myslím, že vychádzal z toho, že píšeš v jednotnom čísle - skalár - ak ti ide o ryby, ako to prezentuješ, iste vieš, že sa nechovajú po jednom kuse. Ale nenapísal si nič o svojom akváriu, takže si nemôžme vytvoriť predstavu o akváriu ani o tom, ako dlho sa akvaristike venuješ a prečo chceš do akvária umiestňovať povedzme neštandardné prístroje. Možno sa netreba hneď urážať, ale vysvetliť to obšírnejšie a diskutovať... :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Img. » 22 Mar 2013 04:30 am

Začni študovať v knihe od J.Verneho , 20000 milimetrov pod hladinou izboveho akvária. Tam je všetko čo potrebuješ .

Chudák Julo, v hrobe sa obracia .
Obrázok používateľa
Img.
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 19 Okt 2012 21:18 pm

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Fatimka » 22 Mar 2013 11:03 am

Čo keby si sem dal fotku tvojho akvária? Alebo bližšie opísal? Nikto ťa tu nechce urážať. Nikto múdry z neba nespadol, každý tu raz začínal a nemali sme akvária ako teraz. Ja ti osobne radím sprav si svoje akvárium poriadne, a nie chovať samotného skalára. A keď to bude tip top tak môžeš začať pozorovať a študovať svoje ryby.
A Milan to myslela pravdepodobne tak že jeden skalár sa nechová v akvária, a tiež aj gupka je sama. Takže pravdepodobne si nič nenaštudoval o týchto rybách. Ale však on ti to napíše sám.
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 22 Mar 2013 18:07 pm

misko, samozrejme, aj skalare, prisavniky a gupky su zivocichy, ktore maju svoje specificke naroky na (radostny) zivot v akvarku. Okrem tej zvazovanej "ponorky" si tu vela informacii o svojej nadrzi zatial. Co sa tyka zivocichov, napisal si, citujem: "Mam skalara, dvoch prisavnikov a jednu gupku.". Keby si co-to o tychto rybkach postudoval, zistil by si, ze napr.
skalare "jsou hejnové ryby, ale potřebují dostatek prostoru. V akváriu o objemu cca 150 litrů lze chovat pouze jeden pár..." (Pozn. 1ks <> "hejno" alebo "par", u gubiek je to podobne, len im staci aj mensia nadrz). A dufam, ze nechces tvrdit, ze chovas 1 skalara, 2 prisavnikov a 1 gupku v akvarku 150l+. Takze pri tom co si tu zatial popisal nemozes cakat nejaku extra pozitivnu odozvu, naopak obisiel si este velmi dobre oproti inym novacikom s podobne "vydarenym" vstupom... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 22 Mar 2013 19:39 pm

Vdaka ze sa snazite diskutovat na urovni. Urazeny niesom, ale znechuteny. Ak ja som obisiel dobre, tak uprimne lutujem tych co si prisli po radu a obisli horsie. O mojom akvariu som pisal mimochodom. Dostal som na neho reakcie typu "tvoje rybky sa maju ako prasata v zite". Projekt v ktorom bude umiestnena mikroponorka sa tyka nadrze o objeme cca 700 litrov. Chcem prist k takemu rieseniu, pri ktorom by sa spravali rybky co najprirodzenejsie, aby nemali blok k tomu sa rozmnozovat. A ked uz sa o tom bavime, aj 1000 litrova nadrz nenahradi volny pohyb v prirode. Pokial viem tak pre gupky su skalare predatory, takze urcita stresova uroven tam musi byt. Urcite ked date do akvaria mixer, bude vyssi. Takze dufam chapete ze potrebujem informacie, ktore mi pomozu dosiahnut to, aby sa nezblaznili. A Vlado21, nie zeby sa mi oslovenie "misko" nepacilo, ale kludne ma volaj Michal
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am

Re: Spravanie rybiek

Odoslaťod michal123 » 22 Mar 2013 19:45 pm

Img. napísal:Začni študovať v knihe od J.Verneho , 20000 milimetrov pod hladinou izboveho akvária. Tam je všetko čo potrebuješ .

Chudák Julo, v hrobe sa obracia .


Vyborny nazvov :D pobavilo. Az na to obracanie v hrobe
michal123
 
Príspevky: 8
Založený: 20 Mar 2013 08:53 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.