DSM Maximus



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 21 Mar 2013 16:26 pm

A ake rastlinky chces pouzit.
U mna sa momentalne nenajde nic, lebo som prerabal akva a zvysok rastliniek si zajednala firma A.S.A. kto vie co s tym planuju :)
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 21 Mar 2013 21:43 pm

TTjopo napísal:A ake rastlinky chces pouzit.
U mna sa momentalne nenajde nic, lebo som prerabal akva a zvysok rastliniek si zajednala firma A.S.A. kto vie co s tym planuju :)

Ani by tie rastliny u mna neprezili kedze mas vsetko submerz rastliny. Ja idem zo startom na sucho a na to potrebujem emerzne rastliny, Dnes som u jedneho chalana v Rači kupil Lilaeopsisi za super cenu a je to aj dobra kvalita 2 kosiky dal po 3,50 a treti za 2 eura.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 21 Mar 2013 22:11 pm

Ked si kupis emerz a das ho do akva a zmeni sa casom na submerz tak takto podobne sa to da urobyt aj naopak.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod triscene » 21 Mar 2013 22:40 pm

TTjopo napísal:Ked si kupis emerz a das ho do akva a zmeni sa casom na submerz tak takto podobne sa to da urobyt aj naopak.


Hej hej ale musis drzat vlhkost pri submerze a jeho prechode na emerz, opacne nemusis mat az taku starost ti ti rastlina nevyschla.

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 22 Mar 2013 00:08 am

Vlhkost by mala byt v pohode, rosim to rano a vecer ked idem do prace a pridem z nej, ak som doma tak rosim aj castejsie, skor ma zaujima ako casto a kolko mam nechat akva odvetrat aby tam nieco nezacalo odhnivat alebo plesniviet, mate skusenosti niekto s tym?? Napriklad Lillaeopsis sa mi nikdy nepodarilo rozbehnut tak som zvedavy ci sa mu bude darit v tejto emerznej forme.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 08:57 am

triscene - preto som napisal "podobne"
Nieje to ani tak komplikovane.Staci si to dat do nejakej mysky,zaliet vodou a vodu nechat postupne odparovat.Nemyslim naraz nieco aj dolievat.Podla toho ako rastlinka rychlo rastie.HM som emerzne vypestoval priamo v akvarku.Mal som velky trs riccie co plaval na hladine a pri strihani HM som zvysky nahadzal vzdy hore na trs riccie.Potom mi z toho na nej vyrstol paradny emerzny koberes.Nizucky aj bez strihania a husty ako golfovy travnik.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 09:03 am

Mozno ti to pomoze.Raz som spekuloval nad automatickym rosenim niecoho podobneho.Pouzil som na to trisku z rucneho rozprasovaca,casovu zasuvku aku mas na zapinanie svetla akvaria a vzduchovaci motorcek.
Motorcek sa zapinal automaticky pomocou casovej zasuvky,tlacil vzduch do nadrzky z vodou a vzduch vytlacal vodu cez hadicku do trisky.Celkom jednoduche a funkcne.Este som zabudol treba tam mat dobre jednosmerne ventili a dobre vsetko vzduchotesne uzavrete aby sa nestracal tlak.Do vody co rozprasuje so mozes namiesat aj hnojivo.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod peter-trnava » 22 Mar 2013 10:59 am

toi je dobry napad, ako to fungovalo? Bol tam dostatocny tlak aby to rosilo, ci to len kvapkalo?
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 11:10 am

Treba pouzit silnejsi motorcek aby tlacil dostatok vzduchu.Pokial bude motorcek slabi tak to len kvapka.Ja som to skusal robit este z takeho stareho hadam aj 30r.Bol z bakelitu a z bocnej strany sa dalo na nom aj nadstavovat intenzita.Na ten to fungovalo dobre.Funguje to rovnaku ako pipa vo vycape
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 22 Mar 2013 13:03 pm

super napad presne takym tlakovacim rosicom to teraz rosim, ma super nadrzku z pevneho plastu do ktorej by som nerad vrtal najake dierky.Slavim sa v tescu a skusim najst nejakulacnejsiu alternativu.Ten co mam doma si kupila frajerka na bromelie a orchideje to by bola ticha domacnost keby som jej to prevrtal :-D a bol aj riadne drahy. Vzduchovac mam sera air 220 ten by to mal utiahnut ma prupojky na dve hadicky a regulator prudenia vzduchu.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod peter-trnava » 22 Mar 2013 14:04 pm

v Ikea maju za 0,99Eur
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 22 Mar 2013 14:22 pm

nj to bol drahy rozprasovac ist koli nemu do BA :-D
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 14:48 pm

Teraz som nieco doma skusal no nejako mi to neslo.Ten prototip co som skusal volakedy davno musel este nieco mat.Skusal som co to urobi ked to napojim na CO2 flasi a tiez sa tomu nejako nechcelo.Je pravda ze mi to fucalo vsetkymi moznymi smermi.Skusim este nieco poriesit no az neskor.Zatial s kupou pockajte aby ste na mna nenadavali ze co som trepal ved to nefunguje.Mal som take urobene len to bolo viac ako 10 rokov dozadu a uz si presne nespominam ako som to mal.Budem spekulovat dalej a nieco vymyslim.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 22 Mar 2013 18:27 pm

no tak dufam ze nieco vykuzlis Enstein :-D len aby som to akvarko nemal skor zarastene ako sa ti podati nieco zostrojit
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 18:37 pm

Nez sa dopracujem ku mojemu staremu zlepsovaku napadlo ma este jedna vec.Infuzia z nemocnice.Zavesis flasu niekde nad akva a pustis nech ti sem tam spadne kvapka.Kvapka padne na nieco co bude umiestnene v akva a rozprskne sa po akvariu.Bolo by to vsak mozne aplikovat len na minicka.Nieje to odskusane je to len rychli napad.No vyskusas to lahko.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 22 Mar 2013 20:11 pm

Kód: Vybrať všetko
http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=DSM

v podstate mne staci rosit dva krat za den rano a vecer tak ako je v odkaze vyssie, co som vsak netusil tak do vody na rosenie treba dat aj hnojvo tak tam prsknem par kvapiek tenso cocktailu, ozaj len par kvapiek aby nespalilo listy rastlin
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 23 Mar 2013 00:19 am

Obrázok

Tak som dnes nasadil Lilaeopsi, bola s nim riadna babracka, prvy tyzden moc neocakavam nejake brutalne zarastenie kedze rastlina najskor bude talcit vsetku energiu na tvorenie korenov, tak ako je to aj u bezných rastlin ktore ziju na suši.

Rozhodol som sa predsa pre tento koren, teraz ked som robil fotku tak som ho tam dal len tak na rychlo lebo ho mocim vo vedre, a nieje spravne pootoceny,

Taktiez som do vody ktorou rosim pridal tenso cocktail ozaj len par kvapiek, a tiez som prida K2SO4 toho mi trosku ubehlo viac tak dufam ze nespali listy, no pre istotu dolejem do rosica vodu, ako sa hovori menej je niekedy viac.

V pondelok idem do viedne v Milenium city je nejaka akvaristika taktiez aj Ullricha navstivim, dufam ze sa podari nieco poriadne zohnat. Ak poznate este niejaku akvaristiku v centre viedne okrem tychto dvoch napiste.

Este rozmyslam ci zavediem to co2, momentalne by to bolo vsak len cez burciak, coho sa trosku obavam, ci s tym nenarobim viac skody ako osohu. Pustal by som ho cez jemny vzduchovaci kamienok.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 23 Mar 2013 17:32 pm

Trochu som sa rozspamatal s tym mojim zlepsovakom na rosenie.Mam taky ojem ze som mal este nejaky pretlakovy venntil medzi triskou a flasou.Uz presne neviem kde som take nieco spalasil no viem ze sa to dalo nadstavovat na rozlicny tlak.Flasa sa natlakovala a pri nadstavenom tlaku to zrazu odfuklo cez trisku.Bohu zial sa k blizsim informaciam asi uz nedopracujem lebo ako som spominal bolo to uz velmi davno a komponenty z tohto zlepsovaka su uz vyhodene.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 17:45 pm

Chlapi, keď vás tak sledujem, nebolo by pre tento účel jednoduchšie použiť fabrický hmlový generátor zapnutý cez spínačky?
http://www.revat.sk/e-shop/cid/23.xhtml
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: DSM Maximus

Odoslaťod TTjopo » 23 Mar 2013 17:50 pm

24€ nieje az tak vela.Vedel som ze nieco take je to je jasne no cakal som viac panazi.Za 24€ sa neoplati nad tym spekulovat.
Mariok :pivo:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod peter-trnava » 23 Mar 2013 18:04 pm

Hmlovy generator musis pomorit do nadoby s vodou a pri vyrobe hmly dost prska. To dost limituje pouzitie na tento ucel. J ho mam v terariu, tam je ok
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod MaximusSk » 23 Mar 2013 18:38 pm

zaujimave zariadenie, pravdepodobne ale treba asi pouzivad demi vodu aby sa zariadenie nezanasalo vodnym kamenom, je tak? Mali sme hmlovac neviem ako sa presne volal a isty cas sme tam lievali obyc vodovodnu vodu jednak bolo vsetko od vodneho kamena a jednak klesol vykon hmlovaca.

No ako som pisal vyssie moje ranne a vecerne rosenie staci.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: DSM Maximus

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 18:59 pm

Ja som to ešte nepoužíval, ale tu to rozoberali podrobne
Kód: Vybrať všetko
http://www.masozravky.sk/forum/viewtopic.php?f=14&t=138&start=30
http://www.zoohaus.cz/katalog/teraristika-potreby/terarium-klima/zoomed-repti-fogger-1322.htm
http://www..akvaobchod.sk/teraristika-tera-generator-hmly-c-213_266.html
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: DSM Maximus

Odoslaťod peter-trnava » 23 Mar 2013 20:19 pm

Ultrazvukovo rozvibruje vodu a tvori studenu hmlu, je tam keramicka membrana kt ma ale realtivne kratku zivotnost
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.