pýcha a pád mojej 343,75 litrovky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod barky » 21 Mar 2013 10:38 am

Maja - tie gupky mi boli hned povedome :-D

Tak ako chalani hovoria, na webe najdes vela nametov a inspiracii na akvaria bez rastlin a su krasne, ci uz sa vyberies cestou roznych korenov - ktorych je momentalne dobry vyber. Ale kvoli velkemu "gibikovi" by som asi isiel skor do "kamenneho" akva - kamenov je teraz tiez velky vyber a daju sa najst krasne akvarka urobene cisto z kamenov. Je mi to sice proti srsti - ale keby si chcela silou mocou nieco zelene - videl som uz aj plastove rastliny, ktore vyzeraju celkom dobre....
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Reklama

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 21 Mar 2013 17:42 pm

Barky a ostatní :). Po každej Vašej odpovedi som surfovala po nete. Aj na you tube som si pozerala všetko kde bolo slovko "hypostomus". Tu na fóre som si poriadne prezrela krásnu tému Paludárium- z roku 2008 od Caimana. S mužom sme všetko obzerali, rozmýšľali... Vem si predstaviť- Taká nádherná zadná stena, aké robil Caiman. No nesmie byť z peny, alebo polystyrénu- svinky to obrusujú a vyhrýzajú- žere nám aj kusy peny na filtry- anorektik :D (pochopím ako to hltá, ale nepochopím ako to potom sr.e :D). Väčśina akvárii bola: biele dno+ korene http://www.youtube.com/watch?v=fohqzyCOWYg.

Prikladám nekvalitné foto z môjho mobilu spred pár dní.

Keby ste mali akékoľvek námety týmto smerom, veľmi sa im poteším tu na SS (PM). Za akékoľvek linky, odkazy a návody budem vďačná.

(Barky, ja sa hneď aj ospravedlňujem- napísala som guBky a BarkI :), nech mi je odpustené :).)
Prílohy
mobil 21.03.2013 082.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod palo9167 » 21 Mar 2013 20:31 pm

Maja napísal:Barky a ostatní :)..... Taká nádherná zadná stena, aké robil Caiman. No nesmie byť z peny, alebo polystyrénu- svinky to obrusujú a vyhrýzajú- žere nám aj kusy peny na filtry- anorektik :D.......

este mas moznost klasicky kamen prilepeny na sklo silikonom(ja si take robim ci uz v palu alebo byvalom akva.Pozri si moju galeriu.Garantujem ze toto nezozeru :lol: )
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod l_laco » 22 Mar 2013 07:58 am

Tá fotka je mizerná, no mám veľmi silný dojem že akvárko vyzerá krajšie ako ho tu prezentuješ Maja... vidím tam rastliny, nejaké gavúne a ramirezku?
To video ... nič v zlom, ale biely piesok nie je nutný, vôbec nie je nutné aby si svoje akvárium prekopala od základu, dokonca si myslím že by to bola chyba ! Zlikvidovala by si už zabehnutú bio-kultúru, ktorá v každom, aj v tom najhnusnejšom akváriu je!
Ak môžeš sprav pár lepších fotiek, šupni to sem a niečo vymyslíme.
Mňa osobne by zaujímalo technické vybavenie akvária - hlavne filtrácia a svetlo. Môžeš to upresniť? Aké filtre, aké filtračné média ... z úvodného popisu som neni moc v obraze.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 22 Mar 2013 14:54 pm

Kamienky a korene nechám svoje, to biele dno na videu je pekné len na oko, podľa mňa z neho rybám, hlavne tým čo majú rady úkryty, zošibe po týždni. Mizerná fotka: pred 2 dňami som si kúpila nový mobil :), problém je, že som zástanca opraviteľnosti a jednoduchosti, nekúpim si inú vec dokým sa nedá opraviť tá ktorú vlastním. Mobily mám rada tlačítkové a bez funkcií, absolútne jednoduché, Bohužiaľ sa to odráža na fotkách :(. Rastliny sú silne ohryzené, musíme ryby naučiť na podávanú zeleninu a odučiť ich zajedať nudu obštipávaním rastlín, prípadne muž navrhol mesačne dosádzať nejaké rýchlorastúce rastliny ako prirodzenú potravu. Akvárium mi pripadá strašné, po tom aké bolo nádherné (aj pred ním tá 150tka), je toto... môj brat to nazval výstižne: "Ako si dokázala tak do...ť taký objem!!!" Keď si predstavím koľkí ľudia majú doma 20 litrov a ich sen je 350, doslova sa hanbím ako pes. Filtre- okrem toho vonkajšieho Eheim Ecco, nie sú problém, brácho mi daroval niekoľko silných vnútorných filtrov zo zrušeného cichidového akva. Osvetlenie: stačí navrhnúť, muž je elektikár. Pozadie: ten spomínaný silikón+ kamene. Šla by som smerom aký bol tu vyššie spomenutý: kamenné pozadie (prípadne aj smerom do bokov), korene, pár silných rastlín.Veľmi sa mi páčia tieto dve fotky Caimanovej práce. Horizontálne položená bridlica má svoje čaro.
Prílohy
caiman02.jpg
Tvorba Caimana.
caiman01.jpg
Tvorba Caimana.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod l_laco » 22 Mar 2013 15:17 pm

Nuž biele dno je výmysel ľudí ... v prírode také nenájdeš, hoci je pravda že svetlý piesok áno ale určite nie čisto biely. Osobne si myslím, že aj keď to vyzerá veľmi efektne rybám to na ničom nepridá. Ale verím že si na to časom zvyknú a berú to ako normálnu vec.
Zdá sa že ty máš v pláne prekopať celé akvárko ... ako myslíš.
Neviem ako sa ti podarí odučiť ryby ohrýzať rastliny, ale držím palce, no usudzujem že rastliny ohrýzajú len preto že ich listy nie sú zdravé.
S tými filtrami to vidím tak že tebe sú zbytočné silné filtre, skôr by som sa zameral na kvalitu filtrácie. Stále neviem aký filter tam máš, modelov Eheim Ecco je niekoľko :
http://www..akvariumonline.sk/294-eheim-ecco-pro-filter
No dovolím si tvrdiť že ani jeden z nich nie je svojím výkonom a objemom dostatočný na filtrovanie 300 l akvária. Hlavne nie pri bohatej osádke a pokiaľ nemáš kvalitnú biologickú filtráciu, tak ani ten najsilnejší molitanový filter to nezlepší. Okrem toho ... z mojich skúseností viem že rastlinky nepotrebujú silný výkon filtra, možno práve naopak. Preto by som hladal cestu v tom .. urobiť z vonkajšieho filtra vyslovene biologický s tým že ho naplniť hlavne biologickými médiami ako Sera Siporax, Eheim EHFI substrát alebo JBL micromec .. záleží čo ti dovolí tvoja peňaženka. Na nasávanie by som dal molitanovú kocku ako predfilter a do akvária by som na mechanické filtrovanie dal jeden molitanový filter s výkonom okolo 600 l/h. V každom prípade tak, aby sa hladina čerila čo najmenej. Tiež by stálo za skúšku použiť CO2 ... úplne stačí základná verzia - doma urobený "burčiak" takmer nič to nestojí a efekt sa dostaví do pár dní ... samozrejme za predpokladu že je dobré svetlo. Trubice ktoré tam máš sú mi úplne neznáme a nahradil by som ich kludne bežne dostupnými v elektre OSRAM so spektrom 865 a 840 ... 3 - 4 by mali bohate stačiť.
Dekoráciu v akvárku, piesok a pozadie by som vôbec neriešil .. ak chceš nechať akvárko zarásť je to úplne zbytočné. vychádzaj z toho čo máš, ale ak chceš začať odznovu, OK .. to je ale niečo úplne iné a hlavne, nezaručí ti to úspech.
Ono úspech ti nezaručí nič ... ale pamätaj - v jednoduchosti je krása.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod TTjopo » 22 Mar 2013 15:32 pm

len burciak nie.Takuto vec by som v zivote nikdy nikomu uz neodporucal.Co2 set sa da urobit ci zohnat za celkom prijatelne ceny a s burciakom sa to neda porovnavat.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 18 Jún 2013 19:07 pm

Bratia a sestry akvaristi, drahí kolegovia... v kategórií najprírodnejšie akvárium som práve dosiahla dokonalosť, vrchol, neprekonateľný sen prírodného akvaristu, chyméru...

Môj úspech ja priamo podmienený údržbou akvária- niektorí poznáte z burzy v Petržalke môj -Pultík lenivého akvaristu- (Vežovky na prekŕmenie a hovienka rýb, lemna, piscia a hyacint na hovienka z vežoviek)

Pri dnešnom rutinnom každo-POL-ročnom čistení akvária v ktorom sa už z detritu dali robiť hrady a štrk sa už hýbal aj sám, som po dvoch objavoch došla k záveru, že prírodnejšie akvárium je už len sama príroda. Po tom ako sa mi z koreňa cestou do kúpelne sypali na zem asi 1 a 1/2 centimetrové prísavníky som si po ich pozbieraní z dlážky povedala: "Nič nevídané, tie sa množia veľa ľuďom..." ale potom som našla TÚ VEC!... Bola to hruda nejkého svetloružovo slabo červeného slizu, konzistencie rozkladajúcej sa krvi či kusa rozloženého vláknitého mäsa. Prvú hrudu som odhodila s tým, že je to len kus ryby ktorá uhynula. Keď som ale vytiahla ďalšiu a ďalšiu menšiu fazuľu tejto hmoty nedalo mi to a dala som si to do čistej vody na tanierik.... Tubiflex... červíčky sa v mase hmírili a vlnili v jednej guči. Ním som naposledy kŕmila zmrazeným pred asi 4mi rokmi dozadu.

Už nečistím. S bázňou a miernym strachom som pomalými pohybmi podnášala čistiace nástroje. Moj 340 litrový mikrokozmos, moju petriho misku evolúcie nechávam tak- strach mi nedovolí do toho už dať ruku- čo ak mi ju o pol roka niečo zožerie a o rok mi to dá podpísať prepis bytu???!!!
Záver: vedela som, že moje ryby sa majú u mňa dobre, ale že dokáže z ničoho vypestovať aj veľkú kolóniu tubiflexu - to som netušila.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Sunkafit » 18 Jún 2013 19:50 pm

neviem či to neznačí akurat riadne znečistené akvarium.....
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 18 Jún 2013 19:59 pm

Značí, ale značí to aj biologickú rovnováhu :), prevahu "dobrého bordelu" nad "zlým bordelom". O to viac sa ale budem teraz cez horúce leto starať aby nedošlo ku kolapsu, lebo ten by bol o to horší- tj dám fest dôraz na čistenie vonkajšieho aj vnútorného filtra.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod l_laco » 19 Jún 2013 07:07 am

Opatrne, aby práve to čistenie filtra nespôsobilo kolaps... opatrné odkalovanie a čiastočné výmeny vody raz za týždeň / dva tomu nemôžu uškodiť.
Mimochodom kde sú nejaké fotky? Keď bolo akvárko na skapanie fotila si ho a teraz, keď by malo robiť radosť sa s nami nepodelíš? ;-)
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jún 2013 07:31 am

Maja napísal:Značí, ale značí to aj biologickú rovnováhu :), prevahu "dobrého bordelu" nad "zlým bordelom". O to viac sa ale budem teraz cez horúce leto starať aby nedošlo ku kolapsu, lebo ten by bol o to horší- tj dám fest dôraz na čistenie vonkajšieho aj vnútorného filtra.



njn, neexistuje zly a dobry bordel ...:lol: .... existuje len bordel ... a ten musi ist z akva, filtra, hadic atd. ...von ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod TTjopo » 21 Jún 2013 15:03 pm

Tak s tymto by som az tak nesuhlasil
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 20:13 pm

Na Akva jeseni v Bratislave som do dobrých rúk darovala môjho miláčila Hypostomíka plekostomíka. Deň predtým bola aj nejaká ta slzička, ale musela som si priznať, že tomuto rytierovi dna vlastne obetúvam komplet 340 litrovku len pre jeho radosť a pohodlie. Keďže som si v lete úspešne zlikvidovala všetky aterínky lososové (odrezala som vŕbové konáriky, doma umyla pod sprchou a dala do troch akvárií, na druhý deň ráno boli krevetky šťastné, divoké živorodky šťastné a v 340tke bola polka rýb hore bruchom) takže realizácia obnovy akv. mohla začať.
fotky akvária a niektorých osadníkov 25.09.2013
Prílohy
25.09.2013 03.JPG
25.09.2013 04.JPG
25.09.2013 07.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 20:20 pm

Botia sidthimunky bola kúpená v lete 2006 spolu s ďalšími 6 kusmi už ako odrastené ryby (nik ich nechcel za 120 SK za kus :? ) ostatné sa dožili o roku 2012. Táto už osamelo nadsluhuje až do dnešného dňa :). Takže má určite 8 rokov :). Razbory sme kúpili roku 2007 ako mladučké. Môžu mať tak 6 a pol roka. Až do otravy olisteným vŕbovým konárom to bola jediná moja pýcha- dlhovekosť rýb. Celkový dojem z akvária bol ale strašný :?
Prílohy
25.09.2013 06.JPG
25.09.2013 05.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 20:37 pm

Na akva jeseni v Ružinove som mala 3 minička na ktoré som materiál nakúpila v predstihu a ten šiel na prerábku všetkých troch akvárií doma. Plus 25 kilov čierneho štrku od Marla :) za kresťanskú cenu. Prerábka trvala suma sumárum cez 15 dní, začala som s odkalovaním už pred akciou, aby som akvárium pripravila. Muž ale navrhol, aby sa vybralo celé a aby som ho zdnuká aj poriadne umyla :). Do toho moja mánia v preváraní kamienkov :twisted: . Všetko radšej pozvoľna, ryby boli v pohode v 90 lit. akváriu vedľa, nechcela som rozvrátiť nabehnuté dobré baktérie drastickými výmenami vody. Upozornila som muža, že ten štrk bude za mesiac aj tak zmiešaný vďaka vežovkám, ale chcel to takto.
Vot zdes nový šat starej 340ty.
Kamene- spodné svetlé- starý śtrk, len premytý, hore nový čierny- prevarený :D
korene- staré pôvodné mangrove, plus zvyšný z výstavného minička
rastliny- acorus z výstavného mini, cryptocoryna cordif. z menšieho akv., nejaké cryptokoryny, vallisnérie, rotala z výstavných akvárií z burzy, čo mi chlapi z klubu zabalili :),
technika... nemám šajnu, svetlá- tie čo predtým, len filter sme kúpili väčší od Toma na akvajeseni Crystal profi.
Prílohy
128 nová 01.JPG
350tka 03.JPG
350tka 02.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 20:55 pm

Omylom so vložila inú fotku- akvária s divokými živordkami...
Prílohy
350tka 01.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:10 pm

Ryby do 340tky budú až oveľa oveľa neskôr, kým sa rastliny spamätajú. Zatiaľ je tam sezónny rozpad kryptokorýn- nevydržali niekoľkonásobné presádzanie, teplo/zima pri prevozoch... Hnojivo je tabletkové florenette A s ktorou som mala dakedy výborné skúsenosti a ešte som našla niekoľko tabliet len 3 roky po záruke :twisted: - ako nové! :)

Do tejto témy už rovno priložím aj moje ďalšie akváriové pokusy.
Krevetkáreň. Netuším koľko to má litrov. Bol to kúpený komplet set. trávy v popredí (materiál z miničok) nemajú šancu, počas noci ich vždy vyhrabú veźovky a hlavne niekoľko kusov faunus alter, tie sa popod štrk šínú ako červi z Duny :). Osadenstvo je neónky simulans, oryziasky minut., boraras urophtalm., neritiny. Ohrievátko a filtrátko s bublátkom. A strasný kopec krevetiek, ktoré najviac milujú kŕmiť sa na sprchovej hubke na filtri.
Prílohy
krevetkáreň 02.JPG
krevetkáreň 03.JPG
krevetkáreň 01.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:23 pm

Ešte akvárium s divokými živorodkami:
Tam je naopak od 340tky štrk na spodku nový hrubší ćierny a na vrchu starý premytý plus nový jemnejší. Časom to bude vďaka vežovkám aj tak premiešané. Filter je bývalý z 340tky Eheim prof. ecco 7 a niečo litra objem. Svetlá mi muž urobil profi :D, na prexiskle ledky, svieti to super, vrcholce rastlín idú do červena, som spokojná a na Vianoce dostanem takéto niečo aj na veľké akv :).
Živorodky som kupovala pred rokom pre brata na Liptov, znesú nižšie teploty, čo je tam výhoda. Dar bol ale odmietnutý, tak mi ostali v 35 litovom akváriu, neskôr mi Ivan V. daroval svoje staré z kôlničky :) a nakoniec sme na tejto Akvajeseni za neuveriteĺnú cenu 10 E... áno dobre čítate- slovom :D desať eur.. slepo závidte :D... od Normana a Cilky 128 litrové.
Rastliny sú sagitaria subulata, echinodori a nejaké ďalšie echinodori od chlapov po ruśení výstavy divokých živorodiek, čo mi zabalili do batôžka :). Hnojivo poctivo napíchané Ferrotabs od JBL, len rok a pol po záruke- ako nové!.
pôvodne vyzeralo. Tie hnedé kusy látky sú rastliny nasadené v kelímkoch zabalené v ženských silónkach aby ich vežovky nevyryli.
Prílohy
90tka stará 01..JPG
25.09.2013 01.JPG
25.09.2013 02.JPG
malý prísavník
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:27 pm

A nový šat (som zvedavá dokedy vydrźí :shock: )
Prílohy
128 nová 01.JPG
128 nová 02.JPG
128 nová 03.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:30 pm

Posledný prírastok je miničko zakúpené na Akvajeseni od majiteľa po súťaži, autor Martin Havlík
toto akvárium nie je moje ale nárokuje si naň muź, ja mu do neho nesmiem siahať ani kŕmiť :).
Prílohy
Radekovo miničko autor Martin Havlík.JPG
Radekovo miničko autor Martin Havlík.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:33 pm

Na záver pár krásavcov z mojich akvárií od chovateľa divokých živorodiek ALEM8G z Jelky.
Prílohy
90tka stará 06.JPG
90tka stará 04.JPG
90tka stará 03.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Maja » 01 Dec 2013 21:34 pm

A môj náhodný odchov v 340tke a teraz sú pri źivorodkách
Prílohy
90tka stará 05.JPG
90tka stará 02.JPG
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: pýcha a pád mojej 343,75 litrovky

Odoslaťod Milan666 » 01 Dec 2013 21:43 pm

Rozhodne ti nechýba chuť sa tomu venovať, čo je na dámu obdivuhodné, (nechcem uraziť ani ostatné). Prehliadnem to vzduchovanie a opýtam sa, prečo tam nedoleješ vodu po vrch akvária? Robí to dosť litrov.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.