Mutna voda, pena na povrchu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Peterko83 » 22 Mar 2013 18:26 pm

Ahojte vsetci, mam mensi problem.. Mam akvarium o velkosti 100x40x40... Pozadie, a piesok o hrubke cca 0,2 cm... Filter vonkajsi kaskadovy Aquaclear 70... Ospravedlnujem sa vopred, ale nikde som nenasiel taky isty problem ako mam ja, iba podobny... Vcera som kupil rastlinky a 10 ks razbory klinoskvrnej. Chcel som rastliny posadit a aj presadit starsie, tak som vypustil cca polovicu objemu vody. Pridal som tam koren dreva, nejake kamene. Vodu napustil a vsetko bolo ok. Voda bola jemne mutna. Na hodinu som nechal bezal filter, aby sa to prefiltrovalo. Vypol svetlo a siel spat. Rano ked sa svetlo zaplo som bol zhrozeny. Voda bola neskutocne mutna.. Bolo vidno iba to, co bolo vpredu pri skle. Razbory boli pri hladine a takto dychali, tetry cierne mali zrychlene dychanie. Odpustil som zase asi 50 l vody, aby som prezrel, ci su ostatne ryby ok. Vzadu prevrateny skalar... Vecer som este meral hodnoty, vsetko bolo v poriadku. Rano som to meral este rez pre istotu...Nikdy sa mi nestalo, ked som menil vodu alebo presadzal rastliny, aby voda bola taka mutna a aby mi umrela nejaka ryba... Co moze byt problem, ak to nie je v chemizme vody? Prosim o rady, nie blbe komentare..

10xrazbora klinoskvrna,
6xtetra cierna,
2xpanciernik skvrnity,
4xprisavnik,
3xsae,
uz iba jeden skalar
rastliny: Proserpinaca palustris 4 korene, a dalsich 7 korenov rastlin, ktore neviem pomenovat. Ak voda bude cera pofotim...
Peterko83
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Mar 2013 18:08 pm

Reklama

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Peterko83 » 22 Mar 2013 18:27 pm

a na hladine bola akasi bublinkova pena....
Peterko83
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Mar 2013 18:08 pm

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod jiri sajar » 23 Mar 2013 00:22 am

Prepáč Peterko, no to čo si všetko porobil s akvárkom, je mimo akýchkoľvek komentárov...tobôž blbých....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 03:18 am

Peterko83 napísal:...Vcera som kupil rastlinky a 10 ks razbory klinoskvrnej. Chcel som rastliny posadit a aj presadit starsie, tak som vypustil cca polovicu objemu vody. Pridal som tam koren dreva, nejake kamene. Rano... Razbory boli pri hladine a takto dychali, tetry cierne mali zrychlene dychanie. Odpustil som zase asi 50 l vody, ... Vzadu prevrateny skalar... Vecer som este meral hodnoty, vsetko bolo v poriadku. Rano som to meral este rez pre istotu... Co moze byt problem, ak to nie je v chemizme vody? Prosim o rady, nie blbe komentare..

Keď nie blbý komentár, tak len rada:
1.) Prehodnoť svoje metódy merania chemizmu vody a hlavne ich vyhodnotenie (čo je to "všetko v poriadku", hodnoty NO2, resp. NH3/NH4 určite neboli O.K., ale K.O.).
2.) Už nikdy nesprav takú kravinu, že rozkopeš takmer celé zabehnuté akvárium a ešte tam aj "naperieš" ďalšie nové ryby.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Peterko83 » 23 Mar 2013 08:07 am

hmm.. no asi mate pravdu.. len mi poradte sko mam presadit akvarko, aby som ho nemusel cele vypustit?????... dnes rano uz je vsetko v poriadku, ryby sa spravaju normalne, hlavne ziju... jedia a vsetko okolo...
Peterko83
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Mar 2013 18:08 pm

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 12:39 pm

Presadiť akvarko hlavne opatrne po pár ks rastlín, aby si čo najmenej rozvŕtal dno pri vyťahovaní koreňov a hneď po vytiahnutí odkalovačom prebehnúť pôvodné miesta. Sadiť až potom. Radšej to spraviť postupne napr. obdeň trocha, potom sa ti nestane to, čo teraz. A keď už pridávať ryby, tak vtedy, keď je akvárium v kľude, odporúčam tak 24-48h po odkalení dna (ako len to je možné) a pravidelnej (mimoriadnej) výmene vody. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod jiri sajar » 23 Mar 2013 12:43 pm

a hlavne - PRE BOHA !!! - riadne vyčisti filtračné média vo filtri a NECHAJ HO BEŽAŤ NON STOP !!!!! .... lebo prepáč len absolútny akvaristický ignorant nechápe, že filter by mal bežať nepretržito, aby si riadne a dokonale plnil svoju funkciu
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 13:23 pm

jiri sajar napísal:a hlavne - PRE BOHA !!! - riadne vyčisti filtračné média vo filtri a NECHAJ HO BEŽAŤ NON STOP !!!!! ...

Tak to mi ani nedošlo, že by filter nešiel nonstop. :evil:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Peterko83 » 23 Mar 2013 15:29 pm

Filter bezi nonstop, ale na minimum, kedze regulacia je od 500 - 1000 l/ hod. Len na hodinu po presadeni som ho zapol naplno... Chyba v texte... Prepacte.. Az taky ignorant nie som, aby som nenechal bezat filter :)
Peterko83
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Mar 2013 18:08 pm

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Mariok » 23 Mar 2013 16:06 pm

O.K., ale tiež pre istotu zdôrazním - ten filter vyčistiť aspoň deň pred tým, ako sa mieniš "hrabať" v akváriu, a bežať naplno ho nechaj po úpravach aspoň tých 8hodín, inak to nemá z hľadiska odbúravania jedovatých dusíkatých splodín žiadny zmysel.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mutna voda, pena na povrchu

Odoslaťod Peterko83 » 23 Mar 2013 16:31 pm

Dakujem pekne vsetkym..
Peterko83
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Mar 2013 18:08 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.