Lily pipes



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Lily pipes

Odoslaťod Snoopy » 02 Okt 2012 14:42 pm

Ďakujem :)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Reklama

Re: Lily pipes

Odoslaťod Giftzahn » 03 Okt 2012 07:38 am

Snoopy napísal:Akým spôsobom čistíte lily pipes? zatiaľ som to robil dva krát s kefkou na hadice, no vždy som sa bál že ich polámem, hlavne tú "saciu" odkiaľ som raz kefu skoro nedostal von..


njn, sikovne je pre celym cistenim lilin ..zobrat lavor zarobit dobre savo s teplou vodou a supnut liliny do lavora nechat tak od 5 -30 min pekne posobit a potom uz ani kefu na cistenie hadic potrebovat nebudes... len ich vyberes a oplaches a su ako nove ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lily pipes

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2012 07:54 am

Ja ich mocim v cistom save, ked cistim filter. To su v cistom save asi 10-15min, ale vzdy ich prebehnem kefkou. Ja mam liliny z pomerne hrubého skla, tak tam sa zlomenia nebojim, skor poskriabania, ale zatial su v dobrom stave. Zanesenie lily pipes je zaroven dobrym ukazatelom, ze by bolo dobre aj otvorit filter.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Lily pipes

Odoslaťod doors010 » 02 Mar 2013 20:40 pm

mate niekto skusenost s tymto tu ????
http://www.ebay.com/itm/NAG-Japanese-Fl ... 2327cad826
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Lily pipes

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2013 21:45 pm

doors010 napísal:mate niekto skusenost s tymto tu ????
http://www.ebay.com/itm/NAG-Japanese-Fl ... 2327cad826


ja nie ale poskuloval som. mam ine 2 kusky odtial, jednu s plastovu a druhu s drotikom ale ani s jednou sa neviem dostat az na spodok inflowu. teraz som objednal za 21 Eur Lily Pipes set a som zvedavy ze ci tie sa budu dat cistit a ci len na tych mojich sucasnych je moc prudky ohyb kedze su robene u sklarov :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lily pipes

Odoslaťod doors010 » 02 Mar 2013 21:55 pm

neviem no uz ma nebavi to stale macat v save je to zdhave ...toto vypada celkom fajn
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Lily pipes

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2013 22:07 pm

ja v Save to macam tak ci tak a aj preto mam 2ks inflowu ktore striedam kym druhy vycistim a pre istotu aj ako zalohu ak zlomim co sa mi uz podarilo :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lily pipes

Odoslaťod doors010 » 02 Mar 2013 22:19 pm

no ja som uz nalamal toho dost uz aj sanie co som mal od teba prdla skoro ma slahlo teraz cakam z ebayu som zvedavy aka bude kvalita
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Lily pipes

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2013 23:01 pm

doors010 napísal:no ja som uz nalamal toho dost uz aj sanie co som mal od teba prdla skoro ma slahlo teraz cakam z ebayu som zvedavy aka bude kvalita


co som davnejsie videl u marla tak to bolo fesne a kedysi tam boli sialene ceny ze 17 Eur pipes a 14 Eur doprava, teraz je to uz lepsie, je tam aj pripadne free shipment a cena akurat. U sklarov ma stala vyroba 19 Eur, tu 21 a mam istotu a pokoj od technickych nakresov. tak verim ze pri shippingu co som platil by to tu mohlo byt coskoro :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lily pipes

Odoslaťod triscene » 25 Mar 2013 10:40 am

ma niekto skusenost s ohybanim nerezovych trubiek o rozmere 10mm pripadne 13mm, padol mi kontakt a rad by som sa vyhol sklu kedze vcera som pochoval dalsi inflow :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lily pipes

Odoslaťod Giftzahn » 25 Mar 2013 10:53 am

jj, vidim ze ti to ide od ruky ...nejako ..to lmanie lilin ... :cry: ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lily pipes

Odoslaťod triscene » 25 Mar 2013 12:24 pm

Giftzahn napísal:jj, vidim ze ti to ide od ruky ...nejako ..to lmanie lilin ... :cry: ....


jedny mi pukli pri cisteni..moja blbost ale vcera tie 10mm to bola cista asi oslabena hmota alebo co, len som sa ich snazil dat dole z hadicky a ani som nedrzal sklo, zrazu sa ulomila na urovni prveho zarezu a ked dopadla uz z toho bolo 5ks :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Lily pipes

Odoslaťod hooopy » 25 Mar 2013 16:07 pm

Kaslat cele liliny..necitam nic ine, len ako ich lamete, praskate, delite na viac kusov...a stale dookola.... je mi to treba? Ee..... necham tie radosti inym...
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Lily pipes

Odoslaťod Jofre » 25 Mar 2013 16:26 pm

Njn, človeka to veľmi mrzí, keď sa Lilina zlomí :(
Ale moja reakcia, keď som zlomil svoju ADA Lily Pipe P-2, bola asi takáto :x :cry: :dead:

Kvapky vody v liline si nevšímajte...
Obrázok
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Lily pipes

Odoslaťod Giftzahn » 25 Mar 2013 16:33 pm

njn, sak u teba by ani vidiet neboli ... tie liliny ... :wink: ... a okrem toho pre lamacov lilin existuju aj umelohmotne liliny ... ktore je uz trosku komplikovanejsie rozbit ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lily pipes

Odoslaťod matus.galan » 06 Jan 2016 17:34 pm

Ahojte chalani,

Nechcel som otvarat novu temu tak to pridavam sem. Co poviete na tieto lily pipes? Mali by byt z nehrdzavejucej ocele. Nechcel som sklenene lebo rychlo sa to spini a tiez pri tom treba davat bacha aby to neprasklo.

MUFAN stainless steel water durable stainless steel pipe acrylic shelf water pipe
http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1XVJsJXXXX ... XFXXXW.jpg
http://www.aliexpress.com/item/MUFAN-st ... 58641.html

Vdaka za nazor


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Lily pipes

Odoslaťod Loki12 » 06 Jan 2016 18:31 pm

fakt sranda, prave dnes som si vyrabal vlastne DIY pipky :-)

@matus.galan - Moja mama mi vzdy hovorievala ked bol maly, ze upratujem len tak, ze co "Kostol vidi" - cize len to je vidno ale neodsuval som stolicky, skrinky, sedacku,.... asi vies o com pisem. :-) To ze to v tychto nerezovych neuvidis este neznamena ze to tam nebude. Nech som skusal co som skusal (nerez este nie, to je fakt) tak tam za par mesiacov bol vzdy sajrat.
Sklo/transparent.acrylic ma vyhodu ze vidis ten bordel a ides na upratovanie. Ale par ludi tu uz pisalo, ze nikdy nepreplachuje hadice a ani inflow/outflow (nepriesvitne) a nikdy nemali problem.

A este k estetike. Ja ti neviem... akoze netvrdim ze to v akvarku nie je pekne, to urcite nie. Ma to nieco do seba. Ja som vsak zastanca co najviac maskovat techniku a toto tam bude svietit ako nejaka rafineria alebo pivovar :-) (celkovo sa mi nepacia tie ADA style steel veci v akvarku)

DIY Pipky (lily pipes) - Ako na to?
- v Hornbachu som si kupil plastove cierne rury (1000mm) v priemere 10mm a 12mm (ine nemali) - pri sekcii so srobikmi, maticami, maju tam aj ALU profily, PVC profily,...
- narezal na dlzku aku potrebujem (a aj truby na pecenie :-))
- nasypal do nich sol, poriadne pobuchal a zastuploval servitkou
- trubu som nastavil na 100-120 stupnov
- buducu lilinu som potom vlozil na plec do truby a cakal cca 5 minut (pri 12mm viac)
- nasledne som pomocou hrdla sklenenej flase od olivoveho oleja ohol do pozadovaneho tvaru
- rychlo nasledne ochladil pod studenou vodou
poznamky:
- rurky sa pri ohybe maju tendenciu vracat spat preto je potrebne tvar drzat v ruke a rychlo ochladit
- tento postup je len inou aplikaciou postupu, ktory som tu niekde cital, myslim ze salik to robil pomocou piesku a pomahal si teplovzdusnou pistolou ale ten takto ohybal sklene trubky.
Viac info tu:
diy-lily-pipe-outflow-t11834.html?hilit=diy%20lily#p169204
plexiglas-rury-t12071.html?hilit=ohyb
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Lily pipes

Odoslaťod matus.galan » 06 Jan 2016 21:15 pm

Dakujem pekne Loki, mas pravdu da sa to rozne, tvoj postup som cital tusim na britskom fore kde bolo na to video tiez kde to robili z cirej trubky, premyslal som aj nad touro moznostou. Islo mi hlavne o nasavaciu trubicu kedze ta od Eheim zelena sa mi moc nepaci :D a vystup mam dokupenu eheim set tak to bude zatial takto, len som chcel vediet ci sa s tymto niekto nestretol :)

Inac palec hore za tvoj humorny pristup :) potesi pri citani hehe.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Lily pipes

Odoslaťod matus.galan » 06 Jan 2016 21:26 pm

Dufam,ze nebude vadit ak dam link na to forum, velmi pekne videa a info

DIY Spraybar for Eheim Tubing
http://www.ukaps.org/forum/index.php?th ... ing.38884/


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Lily pipes

Odoslaťod chnuro » 07 Jan 2016 12:00 pm

O výrobe plastových rúrok som písal v časopise Akvárium, číslo 28:
http://e-akvarium.cz/archiv/
Rozhodne sa toho netreba báť.

@Loki, nerez sa používa takmer výhradne leštená, aby odrážala okolie, nevyzerá to ako v pivovare, to sa nemusíš báť ;-). Ale rozhodne je to vec vkusu. Okrem matusovho odkazu som ich ešte nevidel za rozumnú cenu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Lily pipes

Odoslaťod Loki12 » 07 Jan 2016 12:21 pm

chnuro napísal:@Loki, nerez sa používa takmer výhradne leštená, aby odrážala okolie, nevyzerá to ako v pivovare, to sa nemusíš báť ;-).

V lete som bol na exkurzii v pivovare Holba (Jeseniky, CZ) a poviem ti lestenych nerezovych trubiek, tam mali pozehnane. Tak preto to prirovnanie. Fakt mi tieto nerezky takto pripadaju :-)

Sklenene boli vymyslene aby akoze boli priestvitne a realita je ina.
Aj transparent-acrylic maju imitovat priesvitnost a.... vieme ako to je.
Videl som nejake videa a velmi "neviditelne" to nebolo. Skor prave opacne, bolo to vyrazne, leskle, kovovo-chladne.

Ale zasadny problem spinavosti vo vnutri nevyriesi ani ta nerez.
Vycapnici by vedeli porozpravat. Alebo aj pijaci. Ked som bol mladsi a vycapnici lenivejsi, hned sme vedeli, ze trubky dlho necistili.
:-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Lily pipes

Odoslaťod chnuro » 07 Jan 2016 12:43 pm

Ci uz niekto preferuje nerez, alebo priesvitky plast, vždy je to lepšie, ako pribalené rúrky k filtru. O tom nemusíme vôbec debatovať. Jasné, priesvitné treba čistiť častejšie, ako by som si predstavoval, ale hold aj to patrí k dobre vyzerajúcej nádrži.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Lily pipes

Odoslaťod janko!9983 » 10 Jan 2016 21:36 pm

Mate hadice k lilly pipes este nejak dodatocne pripevnene?ked je to len tak nasunute tak to celkom drzi ale stale mam nutkanie to poistit
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Lily pipes

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2016 23:07 pm

ja ma hadice nsunute na lilinach. liliny maju samozrejme svoju prisavku. hadice ma este na jednej prisavke, ale..nemyslim, ze by pridavne prisavky splnali nejaky mechanicky ucel z pohladu pevnosti pripojenia k lilinam. mam to tam len kvoli tomu, aby som mal pevnejsie dany smer outflow-u a aby in flow bol vertikalne a nie nakloneny. proste kvoli presnej polohe skla.

hadice samotne drzia na lilinach tak pevne, ze ked ich davam dole, pouzivam olej a tenkou ihlou ho vstreknem cez hadicu ku sklu. inak by som s tym nepohol, jedine nahriatim. takze vysmyknutiu, zvlecenie hadice zo skla sa naozaj neobavam.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.