Akvajar 2013 sa nekoná !



Informácie čo, kde a kedy ....

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod ondra » 10 Mar 2013 09:28 am

Mohli by jste prosím všichni přidat plánované akce do kalendáře? Děkuji
Obrázok používateľa
ondra
 
Príspevky: 73
Obrázky: 1
Založený: 19 Máj 2010 11:50 am
Bydlisko: Zlín

Reklama

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod clarkii » 10 Mar 2013 14:59 pm

Milop,psal sem ze termíny mám uz od Októbra.To jste v Ruzinove jeste zádné termíny nemeli.A tím lhaní myslím to ze ty osobne si na mne chtel abych nekteré termíny zrusil.Podle mne sou pro vás moje burzy jen výhovorka.Jednoduse se nikomu nechce makat.Loni na podzim byly zverejneny termíny v Ostrave ,Praze,Wídni,Leoberzdofe,Wn.Neustatd a St.Pölten.Podle tech sem se rídil,bohuzel nekteré mi Dk.Zrkadlový háj presunul,to je i ten nestastný termín v Apríly,púvodní byl o týden pozdeji.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod milop » 10 Mar 2013 15:24 pm

clarki a kde som hovoril, písal že som nechcel aby si zrušil a teda presunul burzu ? ja sa k tomu, že som s tebou o tom hovoril hlasím, - takže ake lhaní ? je na tom niečo zle?
myslim že lhani je jasné konanie a nie som si vedomý, žeby si mal dôvod na taketo verejné prehlasenie o mne a dosť mi to vadi! možno si to neuvedomuješ, ale takýmto konaním do pozície lhaře staviaš (možno nevedomky ) sam seba
alebo žeby to bola len neznalosť slovenčiny ? :wink:
na túto tému som skončil, ostatné odo mna už len pri osobnom stretnuti
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Maja » 10 Mar 2013 19:02 pm

milop napísal:alebo žeby to bola len neznalosť slovenčiny ? :wink:


Amen. Žijem s Čechom už do roku 2006 a nesmierne veľa konfliktov bolo len pre zlé pochopenie povedaného alebo mentality národa. Dá sa povedať, že nie pre jedno slovíčko, ale pre doslova intonáciu hlasu akým to bolo povedané. Slovák musí brať ohľad na to, že Češi vystupujú žoviálne, extrovertne, až teatrálne, pôsobia tak na iného ako agrogantní, klamári, hysterici, keď je prúser zahmlievajú. Čech zasa musí brať do úvahy, že Slovák hovorí dosť vyhýbavo, nekontaktne, podozrievavo, opatrne... pôsobí na iného ako osierač, výhovorkár, klamár, odmietajúci ústretovú komunikáciu. Problém je, že Slovák to neberie ako ústretovú komunikáciu, ale doslova lavínu slov a emócií a prirodzene sa bráni. My s tým mojím čechúňom často musíme počitať do 10 a hlavne pri telefonovaní, nádych výdych, aby to človek nehodil o stenu a vysvetliť si, že to len blbo vyznelo. Češi často používajú expresívne výrazy a pojem "říkaš samé lží", "sereš si do huby vole", "si mimo mísu" a iné u nich padajú bez povšimnutia. No nás Slovákov sa nesmierne dotknú. Preto odporúčanie z mojej osobnej praxe je- Čech musí mlieť menej, pomalšie a bez teatrálnosti. Slovák musí mlieť viac, neuzatvárať sa a nesťažovať sa večer mobilom mame.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod j » 11 Mar 2013 08:18 am

Maja - toto by som asi až tak nezovšeobecňoval, aj keď niečo na tom byť samozrejme môže. Kadejaké pokrivené charaktery, cvoci, klamári, výbušný ludia a pod. sa nájdu všade. Na druhú stranu samozrejme aj kopec fajn ludí s ktorými je radosť komunikovať. Ale v národnostiach a prípadných nedorozumeniach z toho vyplývajúcich v tomto "spore" problém nevidím. Skôr by som to videl na to "ego" spomenuté niekde vyššie :) . A myslím že je to aj odraz celkovej nálady a pomerov v tejto našej malej gubernii zvanej Slovensko (a v Čechách to asi nabude o moc lepšie). Nikoho z dotyčných pánov osobne nepoznám a ani nemám dosť informácii aby som mohol vynášať nejaké súdy kto tu má pravdu, prípadne kto zavinil rozkol v tejto inak sympatickej akvakomunite. Len dúfam že zdravý rozum nakoniec zvíťazí.
K samotným burzám - tak isto vyjadrujem lútosť nad zrušením časti ružinovských búrz. Nie že by som sa účastnil na všetkých, ale bolo to niečo čo som mal mesiac dopredu poznačené v kalendári a kde som vždy rád bral aj deti. Aj keď posledná burza bola pre mňa trochu sklamaním, tak musím organizátorom za ich dlhoročný prínos zložiť poklonu a dúfam že táto akcia získa znovu svoj cveng a ovládne štyri ročné obdobia.
K petržalskej burze - bol som zatial iba raz a nijak extra ma nenadchla. Možno to bolo tým depresívnym prostredím, možno tým že bola spojená s teraristikou - deti pri každom živočíchovy (od švába cez velhada po potkana) spustili hysterický záchvat dožadovania sa dotyčného tvora, z čoho som bol jemne povedané - dosť nervózny. Aj ponúkaný sortiment bol vtedy slabší ako býva v Ružinove. No ale z jednej návštevy tak isto asi nie je patričné vyvodzovať nejaké vážnejšie závery a tak isto si myslím že takéto burzy raz za mesiac (možno s prestávkami počas búrz v Ružinove) majú svoje opodstatnenie.
Takže páni dovolím si aj v mene širšej akvapospolitosti požiadať nech si trochu schladíte hlavy a predsa len skúsite v mene dobrej veci byť trochu ústretový a nejako sa dohodnúť. Ja viem že je to ťažké a hlavne niektoré termíny proste nepustia, ale za pokus by to stálo a keďže tento rok je už asi "zabitý", tak sa aspoň pokúste o lepšie zladenie termínov od budúceho roku. Je škoda aby si tieto akcie zbytočne konkurovali.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod barky » 11 Mar 2013 11:46 am

Musim sa len pousmiat nad reakciami niektorych ludi a verim ze sudny clovek sa zamysli a urobi si nazor sam. Svoje som uz povedal a nebudem uz v tejto teme viac pokracovat. Neodpustim si ale jeden posledny komentar.

Skala - o spolupracu s tebou som ja osobne nemal zaujem ani trochu a tvoj odchod z klubu bola ta najlepsia vec ktora sa klubu mohla stat.

A vsetkym ostatnym - uzivajte si zivot a akvaristiku ako taku. Aj ked sa vam zda ze tu na seba niekedy stekame, v skutocnosti sa mame radi :-)

A znova chcem len napisat, ak chcete pre akvaristiku nieco urobit, pridajte sa do klubu a pomozte s organizovanim dalsich akcii, ktore podporia rozvoja akvaristiky na slovensku - prave kvoli tomuto poslaniu - nase akcie nikdy neboli iba o burze ale aj o vystavach, prednaskach - tak aby sa ludia mohli dozvediet nieco viac, aby si mohli rozsirit obzory. Zaroven to bolo vzdy o stretnuti s priatelmi - preto sme vzdy organizovali sobotnajsie posedenia.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2013 15:35 pm

njn, smutne smutne ... osobne som rad pravidelne chodil na akvjar,leto,jesen a zimu ... a taktiez na mesacnu burzu do Dubravky ...teda dokial ficala a aktualne chodim pravidelne raz za mesiac v DK Zrkadlovy Haj .... je skoda citat ako si jednotlivi ludia idu "po krku" .... :cry: ... cize moj osobny nazor je ze "Akvaristicky Highlight" v beziacom roku by maly byt akvajar, leto, jesen a zima v BA ( aby sa dokazali zastavit aj ludia ktori nie su z BA a okolia) + k tomu isto velka akcia Akvaterra v Trnave .... a az za mesiac v DK Zrkadlovy Haj t.j. pravidelna Akvaristicka burza ... je samozrejme jasne ze sa ludia musia dohodnut a dat stranou zbytocne emocie a "zabomysie vojny" bez toho to nejde ... njn, a ked dohody nebudu .... nebudu ani 4 akvaristicke rocne obdobia v Ruzinove ( ale len akysi "mackopes" ) a nebudu ani mesacne burzy v DK Zrkadlovy Haj ...atd. atd. atd. ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Maja » 11 Mar 2013 16:43 pm

j napísal: ... v tejto inak sympatickej akvakomunite. Len dúfam že zdravý rozum nakoniec zvíťazí.
K samotným burzám - tak isto vyjadrujem lútosť nad zrušením časti ružinovských búrz. Nie že by som sa účastnil na všetkých, ale bolo to niečo čo som mal mesiac dopredu poznačené v kalendári a kde som vždy rád bral aj deti. Aj keď posledná burza bola pre mňa trochu sklamaním, tak musím organizátorom za ich dlhoročný prínos zložiť poklonu a dúfam že táto akcia získa znovu svoj cveng a ovládne štyri ročné obdobia.
K petržalskej burze -... že takéto burzy raz za mesiac (možno s prestávkami počas búrz v Ružinove) majú svoje opodstatnenie.

Takže páni dovolím si aj v mene širšej akvapospolitosti požiadať nech si trochu schladíte hlavy a predsa len skúsite v mene dobrej veci byť trochu ústretový a nejako sa dohodnúť. Ja viem že je to ťažké a hlavne niektoré termíny proste nepustia, ale za pokus by to stálo a keďže tento rok je už asi "zabitý", tak sa aspoň pokúste o lepšie zladenie termínov od budúceho roku. Je škoda aby si tieto akcie zbytočne konkurovali.


Giftzahn napísal: "Akvaristicky Highlight" v beziacom roku by maly byt akvajar, leto, jesen a zima v BA ( aby sa dokazali zastavit aj ludia ktori nie su z BA a okolia) + k tomu isto velka akcia Akvaterra v Trnave .... a az za mesiac v DK Zrkadlovy Haj t.j. pravidelna Akvaristicka burza ... je samozrejme jasne ze sa ludia musia dohodnut a dat stranou zbytocne emocie a "zabomysie vojny"


Majú pravdu.
Hlas ľudu- hlas boži. Pre dobro akvaristickej komunity, v mene dobrej veci...
milí organizátori-musíte sa dohodnúť. Ružinov má proste prednosť, pred ním je celoslovenská Trnava, až potom sú naše miestne malé burzy (Petržalka, Dúbravka, Karlovka...).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod paloi » 11 Mar 2013 17:53 pm

Maja, "celoslovenská Trnava" je prioritne teraristická burza. Akvaristiky je tam pomenej. Menej ako v Ružinove. To len organizátori trnavskej Akvatery stále deklarujú, že pomer je 1:1. Ale kto tam bol, urobí si vlastný názor.

Ružinovské burzy boli väčšinou akvaristické. A v poslednej dobe prakticky "čisto akvaristické". Preto som tam chodil najradšej. Nemusel som sa tlačiť pomedzi húfy "konkurenčných" teraristov. A nemusel som obdivovať teráriové zvieratá, keď na ne nie som zvedavý.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod j » 11 Mar 2013 18:40 pm

Barky - áno máš pravdu, od klávesnice sa lahko mudruje. Ako som písal vyššie, tak sa kloním pred organizátormi (ak som to správne pochopil tak si jedným z nich) čo tieto akcie poriadajú. Určite to vyžaduje vela úsilia, osobného času a určite aj financií. A práve tejto obety v prospech "veci" nie je každý z rôznych dôvodov schopný, vrátane mojej maličkosti. Preto mi ostáva iba občas sa ozvať takto od klávesnice a pokúsiť sa vás aspoň takto trochu povzbudiť a možno aj nejaké to kritické slovko zniesť. Myslím že by vás nejaká tá spätná väzba od bežného plebsu mohla zaujímať.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod clarkii » 11 Mar 2013 19:29 pm

Sám nejsem také nadsenej jak to z Ruzinovem vypadá.Tuto akci sem od zacátku podporoval.Podle mne je dost problém pronajmout prostory na dva dni.Nedaly by se delat 4 akce,tak jak drív,ale jen v sobotu? Osobne sem tam v nedeli jen aby tam nekdo byl.Zústane nás tam vetsinou tak polovicka,je to spís o debatách a o srande,prípadne drazba ryb.V Zrkadlovém je to jen stres.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod j » 11 Mar 2013 21:03 pm

Tiež si myslím že jednodňová akcia bohato postačuje, teda aspoň z môjho pohladu.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod ichthys » 12 Mar 2013 00:05 am

Aj mne by stacila jednodnova akva... v Ruzinove, hlavne som rad, ze je to velka akcia so sirokym sortimentom a aj relativne slusnym priestorom pre navstevnikov-organizatorom velka vdaka za ich snahu.
Dost mi vadi na akvaburzach v Petrzalke ten uzky priestor, 2x som bol s mojim malym synom, bolo to z jeho hladiska fakt nanic, nic nevidel, bal som sa aby ho tam niekto nepritlacil alebo nezvalil a ja som si nemal ani ako poriadne prezriet sortiment a nakupit. Ale - som rad, ze clarkii tuto akciu robi, pre mna je to vitane rozsirenie moznosti nakupu, niektore druhy by som asi v beznom obchode ani nezohnal.
Takze ako vacsina navstevnikov fora by som bol rad keby sa tu zbytocne nerozduchavali vasne a obvinovanie jednej ci druhej strany, logicky mi vychadza ze velke akcie typu akvajar by mali byt asi prioritne a burzy ich vitanym doplnenim pre ostatne mesiace v roku. Ale mozno by akvajar, jeseň.. mali mat stanoveny termin v dostatocnom predstihu, aby nedochadzalo k takto neprijemnym koliziam terminov. Ak je problem zajednat vcas priestor na dva vikendove dni, mozno by fakt stacila jednodnova akcia...
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod astro » 12 Mar 2013 00:29 am

Sviatok akvaristov za aký som "Akvaročné obdobia" v Ružinove považoval sa nekoná, ostali nám burzy, to je fajn ale tak ako píše autor predo mnou, akvaročné obdobia som považoval za vrchol sezóny, nešlo tu len o burzu, o obchod ale o príjemné stretnutie s príjemnými ľuďmi, ktorých človek pozná väčšinou len z webu (a o tom som takmer vždy písal vo svojich "krátkych" reportoch z týchto akcií :angel: ), o prednášky na zaujímavé témy, o výstavy bojovníc, miničiek...... Burzu v Zrkadláku som navštívil dvakrát a viackrát nepôjdem, tá tlačenica mi za to nestojí. Navyše bola pre mňa príliš neosobná, nemal som takmer žiadnu šancu porozprávať sa s predávajúcimi, poklebetiť.. bol to čistý obchod. Do 15 minút som bol odtiaľ preč s najnutnejším tovarom, ktorý som chcel kúpiť. Nijako však nedehonestujem snahu a prácu organizátorov tejto burzy a som rád, že po tom ako nás vyhodili z Dúbravky sa podarilo nájsť iné priestory. Na druhej strane v Ružinove som často strávil hodiny obchádzaním stolov, pokecaním s priateľmi, nikto sa nikam neponáhľal, našli sme si čas aj na minička či na bojovnice. A čím viac som obchádzal dookola tým viac som nakúpil a nechal tam peňazí :roll:
Čakal som kedy sa vyvrbia dôvody prečo je to tak a je mi z toho smutno, že sa tu takto prekárate. Nebudem súdiť, vážim si aktivitu a snahu všetkých "strán" tohoto "sporu". Len ako som písal, je mi smutno, že sviatky akvaristov akým boli Akvajar, Akvajeseň či Akvazima so všetkými svojimi sprievodným akciami tento rok jednoducho nebudú a budem si musieť vystačiť s jednou akciou. Možno si do budúcna zvykneme, že takýto sviatok bude len raz do roka a o to viac sa naň budeme tešiť.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod milop » 12 Mar 2013 01:34 am

Prečo 2 dni ?
barky napísal:...A znova chcem napisat, ak chcete pre akvaristiku nieco urobit, pridajte sa do klubu a pomozte s organizovanim dalsich akcii, ktore podporia rozvoja akvaristiky na slovensku - prave kvoli tomuto poslaniu -
nase akcie nikdy neboli iba o burze ale aj o vystavach, prednaskach - tak aby sa ludia mohli dozvediet nieco viac, aby si mohli rozsirit obzory. Zaroven to bolo vzdy o stretnuti s priatelmi - preto sme vzdy organizovali sobotnajsie posedenia.


.... zariaďovať výstavu, akvária na 1 deň sa mi zdá velka márnosť .
príprava akcie začína bežne v stredu vozením materiálu,
štvrtok montážou techniky a napúšťaním vody
piatok zariaďovaním akva
sobota vychutnávania detailov a večerným stretkom akvaduši pri pivku a klobáse
v nedeľu poobede treba všetko rozobrať a popratať
neviem si predstaviť nemať tu sobotu voľnú a tešiť sa z akcie, ale naklusať a cele to hneď zlikvidovať
a aj tie malé výstavky by bolo dobré udržať aspoň 3- 4 dni, ale to už je nad sily a možnosti usporiadateľov
mimochodom nikto sa asi nezamýšľal odkiaľ sú tie akvária a technika na výstavy- miniakvarii, bojovnic a ostatné; a kde to medzi akciami je uložené a za čo -ak zostanú nejake peniaze z akcie tak to ide do nákupov a na režiu,
Myslím, že úroveň akcii a program prilakali postupne predajcov aj navštevníkov, takže asi by nebolo dobre organizovať tieto akcie len ako jednodňovú burzu
a usporiadatelia sú ako každý iný človek- zamestnaní s rodinami a inými povinosťami
takže ta vyzva od barkyho na začiatku je veľmi aktuálna,
na druhej strane tie stretnutia a priateľstva pre druh homo sapiens akvapozitívny za to stoja :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod vysluzil2 » 12 Mar 2013 01:49 am

A pre toto , co pisal Milop mame akcie v DK Ruzinov radi. Len toho mnozstva roboty okolo nich je zdrvujuce :mrgreen: . Ale je to pre dobru vec, tak som vzdy ochotny pomoct hlavne fyzicky :angel: .
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod j » 12 Mar 2013 07:42 am

milop napísal: Prečo 2 dni ?
.... zariaďovať výstavu, akvária na 1 deň sa mi zdá velka márnosť .
príprava akcie začína bežne v stredu vozením materiálu,
štvrtok montážou techniky a napúšťaním vody
piatok zariaďovaním akva
sobota vychutnávania detailov a večerným stretkom akvaduši pri pivku a klobáse
v nedeľu poobede treba všetko rozobrať a popratať
neviem si predstaviť nemať tu sobotu voľnú a tešiť sa z akcie, ale naklusať a cele to hneď zlikvidovať
a aj tie malé výstavky by bolo dobré udržať aspoň 3- 4 dni, ale to už je nad sily a možnosti usporiadateľov
mimochodom nikto sa asi nezamýšľal odkiaľ sú tie akvária a technika na výstavy- miniakvarii, bojovnic a ostatné; a kde to medzi akciami je uložené a za čo -ak zostanú nejake peniaze z akcie tak to ide do nákupov a na režiu


Tak toto je tá odvrátená strana "ročných období" ktorú bežný návštevníci nevidia a môžu mať o tom iba mlhavé tušenie (a potom majú ešte aj blbé keci :) ). :pivo:
Ale pri tomto ma napadlo - chcelo by to v tomto meste nejakú stálu výstavu akvárií (ktorá by sa mohla občas tematicky rozširovať).
Niečo ako bývalo v múzeu, len trvalé. Je tam teraz krásna výstava o diverzite v rôznych biotopoch na zemi (tuším na 3 poschodí). O čo by to bolo živšie keby tam bolo zo 10 biotopných akvárií (vrátane morského), prípadne nejaké teráriá. Je mi jasné že by to bolo finančne náročné, ale keby napríklad každá akvaristika z Bratislavy zasponzorovala jedno (a mohla by tam mať reklamu) tak by to možno išlo. Starostlivosť by si mohol vziať pod patronát dajme tomu akvaklub, s tým že by sa k tomu mohli prizvať napríklad decká z nejakého krúžku mladých prírodovedcov, nech to má aj výchovnú stránku. Otázne je či by sa na to chytili v tom múzeu. Bohužial obaja ludia ktorých som tam poznal sú už po smrti, tak teraz tam už nemám žiadne kontakty. Tie akvaristiky by to podla mňa mohlo v rámci svojej propagácie zaujímať. No a pokial by to nešlo v múzeu - máme tu predsa ZOO. Tam už je dokonca aj jeden dosť zúfalý pokus pri vstupe do pavilónu plazov. Tam by sa popri stenách zopár akvárií pomestilo. Aj oproti pri opiciach sú tuším dve akváriá. Len by to chcelo trochu rozšíriť a dať tomu fazónu.
Ja viem že to všetko nie je jednoduché a chcelo by to naozaj zanieteného organizátora, ale možno by to stálo za pokus. Mne to teraz za trochu fantazírovania stálo určite :wink: .
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod clarkii » 12 Mar 2013 10:51 am

V Rakousku vsechny pokusy o klubové akce delsí nez jeden den skrachovaly.Prezily jen takové akce kde jsou spolecne Akva,tera,kocky,psi atd..Vetsinou to krachuje na prostorech,nekdy na vztazích v klubech,jindy na financích.
Ale i na jednodení akci se dá udelat výstava,soutez,prednásky,tombola atd.Tady jeden príklad: garnelentag v Linci.
První rocník byla jen burza s 8 prodejcema,loni byl tusím 3 rocník a je z toho sampionát se spoustou sponzorú Tetra,Denerle atd.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Brandy » 12 Mar 2013 13:50 pm

Skoda supernej akcie, Petrzalska burza ani Akvaterra nesiahaju Ruzinovskemu DK ani po clenky. Mozno by organizatori mali byt priebojnejsi, aj ked uznavam, ze mierny pokles urovne bol badatelny. Dve akcie by sa vsak urcite uzivili, drzim organizatorom palce aby nasli chut aspon na takuto pravidelnost :pivo:
Brandy
 
Príspevky: 13
Založený: 12 Apr 2010 23:38 pm

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Maja » 12 Mar 2013 14:56 pm

j napísal:Ale pri tomto ma napadlo - chcelo by to v tomto meste nejakú stálu výstavu akvárií (ktorá by sa mohla občas tematicky rozširovať).
Niečo ako bývalo v múzeu, len trvalé. Je tam teraz krásna výstava o diverzite v rôznych biotopoch na zemi (tuším na 3 poschodí). O čo by to bolo živšie keby tam bolo zo 10 biotopných akvárií (vrátane morského), prípadne nejaké teráriá. Je mi jasné že by to bolo finančne náročné, ale keby napríklad každá akvaristika z Bratislavy zasponzorovala jedno (a mohla by tam mať reklamu) tak by to možno išlo. Starostlivosť by si mohol vziať pod patronát dajme tomu akvaklub, s tým že by sa k tomu mohli prizvať napríklad decká z nejakého krúžku mladých prírodovedcov, nech to má aj výchovnú stránku. Otázne je či by sa na to chytili v tom múzeu.


Ty si asi telepat :)! Presne toto už roky behá v hlave aj mne :). Keď som čítala Tvoje riadky, potešilo ma že nie som jediný rojko na Slovensku :).
Akvajar, leto... urobiť booom a nechať ešte týždeň výstavu pre školy a škôlky a centrá voľného času- zdarma s podporou štátu. Viem si živo predstaviť, že to nebude len tupé postupovanie detí od akvária k akváriu, ale predstavujem si čitáreň s kresielkami a karimatkami a dekami v celej tej hale v ružinove a decká ležiace, sediace, voľne obkukujúce a čítača ako číta knižku. A potom tam neskoro večer môžu babenky cvičiť pilates :D. Čítanie- verejné sa znovu zavádza do života, neše deti už totiž zabudli čítať knihy. Sú toho plné Bratislavské a Petržalské noviny. Kľudne starším pustiť aj nejaký ekofilm, ktorý ich prefacká a budú sa ešte týždeň klepať a rok kŕmiť vtáčky a separovať odpad. :)
Trvalú výstavku akvárii by malo zriadiť ZOO v Bratislave, ale z ohlasov ľudí... brat tam chodí a povedal, že to nie sú akvária ale hnus, že to jeho doma je 100x lepšie. Takže cestou trvalej výstavky by som nešla, jedine tak ako si naznačíl ty- sponzor-obchod a v nejakom centre voľného času kde by fungoval aj krúžok. Môj sen už roky je vyhrať LOTO a zriadiť tu v Petržke znovu niečo ako sme mali dakedy my- popod bytovku na terase v priestoroch krúžok akvaristov, teraristov, modelárov... a kopec detííí, čím viac detí -tým lepšie. Preto môj chlap vraví, že ak vyhrám loto, treba mi okamžite všetko vziať, lebo ja som debil a rozfofrujem to na dobročinnosť :D.
Podľa mňa tieto sny budú možné jedine ak sa vydobijú priestory na predĺžený čas a to od samotných mestských častí. Tj - napochodovať k starostovi a aj mimo volbné obdobie na neho tlačíť a tlačiť- ide to aj v rámci kadejakých fondov a grantov a dotácií. No keby to bolo také ľahké, verím tom, že akva klub by to už mal a aj koníčkarské burzy by už boli podchytené od mestských častí a poslanci by sa predháňali ktorí to vybaví v rámci prihrievania si volebnej polievočky. Lenže oni prachy nepustia, majú milón výhovoriek ako to nejde a ako to nie je možné. Jediný, čo na takéto veci pustí perie je Bajan.

Záver mojej reči o zemi s názvom UtópiaAkvaBratislava :D. (už vidím tie komentáre- maja- ty na čom šlapeš! Čo hulíš- aj ja chcem :), maja-máš dobrý matroš- od koho berieš?...)
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Remobmw » 26 Mar 2013 21:05 pm

vysluzil2 napísal:Sa mi lubi , ze medzi sebou komunikujeme . Co viem/ priznavam ze viem velmi , velmi malo /organizatori jeden na druheho kaslu . Tak sa stava , ze niekedy je moznost si vybrat aj zo 6- tich burz poriadanych na SK a CZ ZA 1 vikend. A to este keby sme k tomu ratali rakuske, madarske, polske burzy :angel:


No vybrat sa da. Ale momentalne je kalendar co sa tyka BA prazdny a ak tam aj nieco bude pochybujem ze na malej burze bude niekto s CZ.
Obrázok používateľa
Remobmw
 
Príspevky: 61
Obrázky: 5
Založený: 26 Feb 2010 22:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod vysluzil2 » 27 Mar 2013 21:28 pm

:angel: Priklad 6.4 2013 : Petrzalka
Zdar nad Sazavou
Olomouc
7.4.2013 : Zilina
Trnava
Zdar nad Sazavou
Praha
A netreba spominat ani madarske, polske, rakuske burzy.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod Maranella » 27 Mar 2013 22:54 pm

No hej ale také nahustenie je skôr raritou než pravidlom.
A koniec koncov, ako aj clarkii hovoril tie dátumy sa bookovali ešte v ďalekej minulosti. Nik vtedy nemohol tušiť ako sa to vyvinie...
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Akvajar 2013 sa nekoná !

Odoslaťod vysluzil2 » 28 Mar 2013 02:56 am

Maranella, bodaj by si mal pravdu, aby to bolo skor raritou. 1 nedelu v mesiaci byva burza v Ziline. V aprili sa kryje s Trnavou , v maji s Kosicami, prednedavnom sa kryla s Petrzalkou. Kazdy mesiac byva burza v Petrzalke, Ostrave. Kazdu nedelu v Prahe. Okrem toho su teraristicko akvaristicke akcie, ktore su tiez pravidelne. Akvaristicky predajcovia navstevuju aj exotarske akcie, ktore su tiez pravidelne, raz do mesiaca. Je to huste , v porovnani stym, ze volakedy bola v uvodzovkach len akvajar, akvaleto , akvajesen, akvazima . Takze, niekedy byva 7 akcii len v nedelu , nieto za cely vikend :)
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.